علت سیاه‌شدن صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ

علت سیاه‌ شدن صفحه تلویزیون ال ای دی سامسونگ

مشکل سیاه شدن صفحه تلویزیون ال ای دی سامسونگ

 برند سامسونگ یکی از برترین برندهای تلویزیون در ایران است. این برند هم درست به مانند هر برند دیگری در طول زمان به دلایل مختلف از استفاده نادرست تا خرابی قطعات دچار ایراداتی می‌شود. یکی از اشکالاتی که ممکن است در زمان تماشای این تلویزیون با آن مواجه شوید، سیاه شدن صفحه تلویزیون ال ای دی سامسونگ است.

در چنین وضعیتی ممکن است بخشی از تصویر و یا تمام آن، سیاه شود. اما علت سیاه شدن هر چه که باشد بسیار مهم است که انجام تعمیرات بر روی آن با نهایت دقت انجام شود. به صورت کلی برای نمایش تصویر در تلویزیون‌های ال ای دی سامسونگ، قطعات مختلفی نقش دارند. پنل، بک لایت، کابل فلت و مین برد، اصلی‌ترین قطعات مرتبط با مشکل سیاه شدن صفحه تلویزیون ‌ال ای دی سامسونگ هستند.

بررسی دلایل سیاه‌شدن صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ

بررسی دلایل سیاه شدن صفحه تلویزیون ال ای دی سامسونگ

همانطور که اشاره کردیم، در مشکل سیاه شدن صفحه تلویزیون ال ای دی سامسونگ عوامل زیادی دخیل هستند. با توجه به این موضوع که سیاه شدن تصویر در چه زمانی اتفاق افتاده باشد و یا اینکه برای چندمین بار با این مشکل مواجه شده‌ایم، می‌توانیم از خرابی قطعات مختلف صحبت کنیم. با این وجود در ادامه این قسمت به بعضی از مهم‌ترین دلایل سیاه شدن صفحه تلویزیون سامسونگ اشاره می‌کنیم.

سوختگی پیکسل؛ از دلایل سیاه شدن صفحه تلویزیون ال ای دی سامسونگ

یکی از دلایل اصلی سیاه شدن تصویر در تلویزیون سامسونگ، سوختگی پیکسل است. در صورتی که کدر شدن تصویر به علت سوختگی پیکسل باشد باید سریعا پنل را تعویض نمایید. سوختگی‌ها عمدتا به شکل خطوط کوتاه افقی و عمودی دیده می‌شوند که به تدریج افزایش پیدا می‌کنند. اما گاهی اوقات دیده شده است که سوختگی پیکسل، سبب ایجاد لکه‌های تاریک در تصویر تلویزیون می‌شود. البته به دلیل ساختار پنل در تلویزیون‌های ال ای دی در چنین مواقعی تنها راه‌حل، تعویض کامل پنل خواهد بود.

خرابی پنل به عنوان یکی از دلایل تاریک شدن صفحه تلویزیون ‌ال ای دی سامسونگ

در صورتی که پنل تلویزیون سامسونگ شما دچار مشکل شده باشد، تصویر سیاه دریافت می‌کنید. مشاهده لکه‌های تاریک در صفحه تلویزیون سامسونگ، مربوط به خرابی پنل است. در این شرایط معمولا به دلیل عمر بالای پنل و ماهیت فیزیکی و شیمیایی آن، ابتدا لکه‌های تاریک به حالت ابر در قسمت‌هایی از تصویر ایجاد می‌شود و به مرور زمان نیز باعث سیاه شدن صفحه تلویزیون ال ای دی سامسونگ می‌شود.

 بروز اشکال در بک لایت تلویزیون سامسونگ

از عوامل تاثیرگذار در تاریک شدن صفحه تلویزیون ال ای دی سامسونگ می‌توان به خرابی بک لایت اشاره کرد. برای ایجاد تصویر در صفحه تلویزیون، صفحه‌ای متشکل از لامپ‌های ال ای دی، نور مورد نیاز را برای پخش تصویر فراهم می‌کنند. در تلویزیون‌های ال سی دی از نوعی لامپ فلورسنت خاص استفاده می‌کنند که مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد. مشکل در بک لایت باعث سیاه شدن تصویر صفحه می‌شود. در چنین شرایطی باید بک لایت را تعویض کنید.

خرابی مین برد تلویزیون‌های سامسونگ

یکی از بخش‌هایی که در انتقال تصویر به نمایشگر نقش مهمی را بر عهده دارد، مین برد است. در صورتی که صفحه نمایش سیاه است اما صدا از دستگاه شنیده می‌شود، به احتمال بالا مشکل از مین برد است. مین برد از قطعات اصلی دستگاه به شمار می‌آید و با تمامی اجزای عملکردی تلویزیون در ارتباط است. در شرایطی که مشکل از این قطعه باشد، دستگاه توسط کارشناسان بررسی می‌شود و اگر امکان تعمیر مین برد تلویزیون سامسونگ وجود داشته باشد، آن را تعمیر می‌کنند. در غیر این صورت، این قطعه باید سریعا تعویض شود.

راهکار رفع مشکل سیاه‌شدن صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ

راهکار رفع مشکل سیاه شدن صفحه تلویزیون ال ای دی سامسونگ

برای رفع مشکل تاریک‌شدن صفحه تلویزیون ال ای دی سامسونگ باید ریشه مشکل به درستی تشخیص داده شود. اگر دلیل سیاه شدن تصویر هر کدام از عواملی باشد که به آن اشاره کردیم، روش‌های تعمیرات نیز متفاوت خواهد بود و با تعمیر و تعویض این قطعات مشکل برطرف می‌شود.

در نتیجه برای رفع مشکلاتی از این دست، تعویض و یا تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ، بک لایت و مین برد توسط کارشناسان فنی تعمیرات تلویزیون انجام می‌شود. در هر صورت اگر با کم شدن نور تلویزیون و مات شدن تصویر دستگاه خود مواجه شدید، ممکن است یک علت پیش‌زمینه‌ای برای سیاه شدن صفحه تلویزیون ال ای دی سامسونگ وجود داشته باشد. پس بهتر است دستگاه را در سریع‌ترین زمان از یک متخصص در زمینه تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ کمک بگیرید.

اقدامات اولیه برای بررسی علت سیاه شدن صفحه تلویزیون سامسونگ

ابتدا سعی کنید منو تلویزیون را با استفاده از ریموت کنترل باز کنید. در صورتی که منوی تلویزیون برای شما نمایش داده شود، مشکل سیاه شدن صفحه‌ از یکی از دستگاه‌های جانبی و یا گیرنده‌هایی است که شما به تلویزیون متصل کرده‌اید. زمانی که تصویر تلویزیون سیاه است این امکان وجود دارد که یکی از کابل‌ها مانند HDMI، کابل کواکسیال و کابل آنتن دچار مشکل شده باشد.

همه کابل‌ها و دستگاه‌های جانبی که به تلویزیون متصل هستند را به مدت 5 دقیقه جدا کنید و سپس مجددا اتصال آن‌ها را برقرار نمایید. مطمئن شوید که تمامی کابل‌ها محکم هستند و به درستی متصل شده‌اند. اگر در زمان سیاه شدن صفحه تلویزیون ال ای دی سامسونگ، به منو دسترسی داشتید، سیستم عامل تلویزیون خود را آپدیت کنید. مطمئن شوید که ورودی تلویزیون را به درستی تنظیم کرده‌اید و تلویزیون برای دستگاهی که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنید، تنظیم شده است.

یک نکته مهم درباره ورودی‌ها

گاهی اوقات این امکان وجود دارد که ورودی‌ها به اشتباه برچسب‌گذاری شوند. این موضوع می‌تواند تا حد زیادی باعث سردرگمی افراد شود. اگر بعد از روشن کردن تلویزیون و تغییر ورودی، صفحه‌سیاه از بین رفت و تلویزیون شما تصاویر را نشان داد، احتمالا مشکل از اشتباه بودن ورودی مورد استفاده شما است.

اگر بعد از ریست تنظیمات همچنان با سیاهی تصویر مواجه شدید، چه اقداماتی باید انجام دهید

در صورتی که بعد از ریست تنظیمات و کسب اطمینان از اینکه دستگاه‌های جانبی به درستی متصل شده‌اند، همچنان با تاریک‌شدن صفحه تلویزیون ال ای دی سامسونگ رو‌به‌رو بودید، ممکن است ایراد از کابل کواکسیال یا HDMI شما باشد. در این صورت سعی کنید کابل‌هایی را که قبلا استفاده می‌کردید را با کابل جدید جایگزین کنید. مطمئن شوید که سوکت‌ها و محلی که کابل‌ها به آن متصل می‌شوند، آسیبی ندیده باشند.

سیاه‌شدن صفحه تلویزیون سامسونگ؛ مشکلی که راه‌حل آن تجربه است

سیاه شدن صفحه تلویزیون سامسونگ؛ مشکلی که راه‌حل آن تجربه است

وجود برترین‌های دنیای تکنولوژی در تلویزیون‌های سامسونگ باعث شده تا اجرای عملیات تعمیر بر روی این دستگاه‌ها نیاز به حضور مهندسانی باتجربه، متخصص و شکیبا داشته باشد. نمایندگی‌های مجاز تعمیرات تلویزیون سامسونگ با آنالیز تعداد بسیار زیادی از مهندسان متقاضی، بهترین‌های این حوزه را به همکاری فراخوانده‌اند. در نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان پیشرفته‌ترین امکانات تعمیر با بالاترین سطح کیفی خدمات به دارندگان تلویزیون‌های سامسونگ ارائه می‌شود.

کاربران محترم می‌توانند در صورت بروز هرگونه مشکل در تلویزیون سامسونگ به مرکز تعمیرات سامسونگ مراجعه کرده و با اطمینان از اورجینال بودن کلیه قطعات نسبت به تعمیر دستگاه خود اقدامات لازم را انجام دهند. در این مراکز خدماتی مانند تعمیر مین‌ برد، پنل، تعویض اسپیکر، تعمیر بک لایت، تعمیر برد پاور و همچنین عیب‌یابی پورت‌های ورودی و خروجی تلویزیون با استفاده از جدیدترین متدهای روز دنیا و مطابق با استانداردهای جهانی انجام می‌شود.

3/5 - (2 امتیاز)

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش