علت عوض شدن خود به خود کانال های ال ای دی سامسونگ

علت عوض شدن خود به خود کانال های تلویزیون سامسونگ

عوض‌شدن خودبه‌خود کانال‌های تلویزیون ‌سامسونگ؛ مشکلی رایج

تلویزیون‌های ال ای دی از پرطرفدارترین انواع تلویزیون‌های امروزی هستند. این تلویزیون‌ها مصرف برق کمتری دارند و کیفیت نمایش تصاویر در آن‌ها بیشتر از سایر انواع تلویزیون‌هاست. هرچند این نوع از تلویزیون‌ها در مجموع کیفیت بهتری نسبت به سایر دستگاه‌ها دارند اما مشکلاتی هم برای آن‌ها رخ می‌دهد. عوض‌شدن خودبه‌خود کانال‌های ال ای دی ‌سامسونگ یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که در این تلویزیون‌ها رخ می‌دهد. در این مقاله از نمایندگی تعمیر سامسونگ سامسونگ پشتیبان به بررسی این مشکل میپردازیم.

جابجایی کانال‌ها هنگام روشن بودن تلویزیون

جابجایی کانال‌ها هنگام روشن بودن تلویزیون

بروز اختلال و مشکل در دستگاه‌های الکترونیکی، به خصوص در دستگاه‌های پرمصرفی مانند تلویزیون اجتناب‌ناپذیر است. خاموش و روشن شدن ناگهانی و بدون علت، عدم نمایش تصویر یا پخش صدا، ناهماهنگی میان صدا و تصویر، عوض‌شدن خودبه‌خود کانال‌ و…. از مشکلاتی هستند که در تلویزیون‌های برند سامسونگ به خصوص در مدل‌های ال ای دی بروز پیدا می‌کنند.

عوض‌شدن خودبه‌خود کانال‌های ال ای دی ‌سامسونگ دلایل مختلفی دارد، بعضی از این دلایل سخت‌افزاری و بعضی دیگر به نرم‌افزار دستگاه بستگی دارند. به هرحال برای حل مشکل، ابتدا باید دستگاه عیب‌یابی شده و علت بروز اختلال به طور دقیق مشخص شود. در ادامه برخی از دلایل بروز این مشکل را بررسی خواهیم کرد.

اختلال از شبکه

در بسیاری از موارد عوض‌شدن خودبه‌خود کانال‌های ال ای دی ‌سامسونگ، یک مشکل طبیعی است و به دلیل اختلالات شبکه یا صدا و سیما رخ می‌دهد. این مورد به خصوص در تلویزیون‌هایی که از سیستم اچ‌دی پشتیبانی می‌کنند بیشتر دیده می‌شود. در بعضی از موارد این اختلال ناشی از فرستنده اصلی در صدا و سیما است، در این صورت حتی در تلویزیون‌های غیر ال ای دی هم این مشکل رخ خواهد داد.

نوسانات برق

علت دیگر عوض‌شدن خودبه‌خود کانال‌های ال ای دی ‌سامسونگ نوسانات برق است. شاید این دلیل عجیب به نظر برسد اما در تلویزیون‌های ال ای دی حساسیت دستگاه نسبت به نوسانات برق بیشتر است. نه تنها در تلویزیون‌ها بلکه در تمام دستگاه‌های الکترونیکی نوسان برق می‌تواند باعث بروز مشکل در عملکرد دستگاه شود. در مناطقی که شدت انتقال برق نوسان زیادی دارد این مشکل بیشتر مشاهده می‌شود که معمولا به دلیل مشکل در عملکرد قطعات به دلیل ضعیف بودن انرژی برق است.

اختلال در تنظیمات دستگاه

تلویزیون‌های امروزی برخلاف مدل‌های قدیمی نیاز به تنظیمات اولیه دارند. این تنظیمات بسته به نوع و مدل تلویزیون شامل تنظیم کانال‌ها، تنظیم تصاویر و… می‌شوند که به شکل‌های مختلف انجام می‌شوند. بخشی از این تنظیمات را می‌توان به طور خودکار انجام داد و بعضی دیگر باید به صورت دستی انجام شوند. در مواردی ممکن است عوض‌شدن خودبه‌خود کانال‌های ال ای دی ‌سامسونگ به دلیل تنظیمات تلویزیون باشد. به عنوان مثال، کاربر ممکن در تنظیمات دستی اشتباهی انجام دهد که منجر به بروز این مشکل شود.

مشکل در آنتن‌دهی

همان‌طور که گفته شد تلویزیون‌ها باید فرکانس شبکه‌های مختلف را از آنتن مرکزی صدا و سیما دریافت کرده تا برنامه‌ها در دستگاه پخش شوند. این فرآیند به وسیله یک آنتن انجام می‌شود، گاهی‌اوقات ضعیف شدن آنتن تلویزیون باعث بروز مشکل عوض‌شدن خودبه‌خود کانال‌های ال ای دی ‌سامسونگ می‌شود. به خصوص در مناطقی که آنتن‌دهی مشکل دارد و شبکه‌ها با پارازیت و ضعیف دریافت می‌شوند، احتمال بروز این مشکل بیشتر است.

خرابی برد دستگاه

در نهایت اگر تمام موارد گفته شده در بالا بدون مشکل باشند به احتمال زیاد عوض‌شدن خودبه‌خود کانال‌های ال ای دی ‌سامسونگ به دلیل مشکلات سخت‌افزاری دستگاه اتفاق می‌افتد. عوض‌شدن خودبه‌خود کانال‌های ال ای دی ‌سامسونگ در صورت مشکل سخت‌افزاری معمولا به علت سوختگی یا خرابی برد جلوی تلویزیون است. این برد اطلاعات را از کنترل دریافت کرده و در سیستم تلویزیون تعریف می‌کند تا کانال‌ مورد نظر انتخاب شود.

خرابی کنترل

انتخاب کانال‌ها و ارسال اطلاعات به تلویزیون با کمک کنترل انجام می‌شود، به ندرت ممکن است مشکل عوض‌شدن خودبه‌خود کانال‌های ال ای دی ‌سامسونگ به دلیل خرابی کنترل تلویزیون رخ دهد.

روش‌های حل مشکل عوض‌شدن خودبه‌خود کانال‌های ال‌ای‌دی ‌سامسونگ

روش‌های حل مشکل عوض‌شدن خودبه‌خود کانال‌های ال ای دی ‌سامسونگ

عیب‌یابی اولین قدم برای حل مشکل یک دستگاه است. در مورد مشکل عوض‌شدن خودبه‌خود کانال‌های ال ای دی ‌سامسونگ هم این امکان وجود دارد که هرکدام از مشکلات گفته شده در بالا به عنوان عیب و مشکل تلویزیون شناسایی شوند. بعد از عیب‌یابی براساس نوع مشکل می‌توان برای حل آن اقدام کرد. گاهی‌اوقات برطرف کردن مشکل بسیار ساده است اما در مواردی نیاز است که تلویزیون را به سرویس‌کار مطمئن سپرد.

ریست کردن تلویزیون

همان‌طور که گفته شد یکی از مشکلاتی که باعث عوض‌شدن خودبه‌خود کانال‌های ال ای دی ‌سامسونگ می‌شود، بهم خوردن تنظیمات دستگاه است. برای تشخیص این موضوع و نهایتا حل آن می‌توان به شکل زیر اقدام کرد:

  • ابتدا باید از قوی بودن فرکانس و موقعیت مناسب آنتن اطمینان حاصل کرد
  • اگر دستگاه به صورت شخصی و دستی تنظیم شده باشد، باید آن را ریست کرد
  • برای ریست کردن تنظیمات تلویزیون کافی است که دکمه exit روی کنترل را به مدت 5 تا 20 ثانیه نگه داشت، بعد از این مدت تمام تنظیمات اولیه تلویزیون به حالت کارخانه بازمی‌گردند
  • بعد از ریست شدن تلویزیون باید مجددا تنظیمات را انجام داد
  • در اکثر مواردی که علت جابجایی بین کانال‌ها تنظیمات باشند، مشکل با ریست کردن برطرف می‌شود

قطع برق برای مدت زمان مشخص

در مواردی که بروز مشکل به علت نوسان فشار برق است ابتدا باید جریان برق را از تلویزیون قطع کرد. به این منظور بهتر است کابل برق هم از پریز جدا شود. بهتر است تلویزیون چند ساعتی در این حالت باقی بماند، سپس برای روشن کردن آن از یک محافظ برق استفاده شود. اگر علت جابجایی کانال‌ها مشکلات نوسان برق باشد با این اقدام برطرف خواهد شد.

تعمیر یا تعویض برد تلویزیون

در نهایت اگر با امتحان کردن موارد بالا تلویزیون همچنان مشکل عوض‌شدن خودبه‌خود کانال‌های ال ای دی ‌سامسونگ را داشت، ایراد از برد کنترل در جلوی تلویزیون است و باید آن را تعمیر یا تعویض کرد. این کار نیاز به بررسی دقیق تلویزیون توسط سرویس‌کار ماهر دارد، بنابراین بهتر است آن را با هماهنگی به یکی از نمایندگی‌های مجاز تعمیرات ال ای دی سامسونگ ارسال کنید.

ال ای دی باکیفیت‌ترین اما حساس‌ترین نوع تلویزیون‌

‌ال ای دی باکیفیت‌ترین اما حساس‌ترین نوع تلویزیون‌

تلویزیون ال ای دی در برند سامسونگ از باکیفیت‌ترین انواع تلویزیون‌هاست اما به همان اندازه حساسیت بالایی داشته و مراقبت بیشتری نیاز دارد. کوچکترین ضربه فیزیکی یا مشکل نرم‌افزاری باعث بروز مشکلات مختلف مانند عوض‌شدن خودبه‌خود کانال‌ها در این تلویزیون می‌شود. البته جای نگرانی نیست، تقریبا در تمام موارد مشکل تلویزیون در نهایت به وسیله تعمیرکاران متخصص در زمینه تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ برطرف می‌شود.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش