قطع شدن همزمان صدا و تصویر تلویزیون سامسونگ

علت قطع شدن همزمان صدا و تصویر تلویزیون سامسونگ

قطع شدن همزمان صدا و تصویر تلویزیون سامسونگ؛ مشکلی آشنا

برند سامسونگ از برندهای معتبر در زمینه تولید لوازم خانگی است که یکی از تولیدات معروف و محبوب آن، تلویزیون است. از میان برندهای مختلفی که این محصول را تولید و به بازار عرضه می کنند، تلویزیون های برند سامسونگ همواره از پرفروش ترین های بازار بوده اند. البته این دستگاه ها هم مانند دیگر وسایل و ابزارهای الکترونیکی احتمال خرابی دارند و یکی از مشکلات رایجی که در این تلویزیون ها اتفاق می افتد، قطع شدن همزمان صدا و تصویر تلویزیون سامسونگ است. این مشکل نسبتا رایج دلایل مختلفی دارد و برای حل آن راهکارهای عملیاتی وجود دارد که در ادامه این مطلب از نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان به  بررسی این موضوع می پردازیم.

دلایل قطع شدن صدا و تصویر در تلویزیون های سامسونگ

قطع شدن همزمان صدا و تصویر تلویزیون سامسونگ یکی از مشکلاتی است که احتمال بروز آن در تلویزیون های این برند و دیگر برندها وجود دارد. در بسیاری از موارد کاربران تلویزیون صرفا قطع تصویر یا قطع صدا را تجربه می کنند و معمولا به سادگی برطرف می شود اما زمانی که قطع هر دو با هم اتفاق بیفتد، مشکل اساسی تر بوده و رفع آن نیاز به تخصص و مهارت بیشتری دارد. البته ممکن است علت قطع شدن همزمان صدا و تصویر تلویزیون سامسونگ، یک مشکل خارجی مانند خرابی کابل ها هم باشد که در این صورت، چندان جای نگرانی نیست.

دلایل زیر رایج ترین علل قطع همزمان صدا و تصویر هستند:

  • خرابی کابل برق و عدم برق رسانی به تلویزیون که در صورت بروز تلویزیون روشن نشده یا خاموش و روشن می شود
  • خرابی کابل آنتن و نرسیدن تصویر و صدا به تلویزیون
  • خرابی برد پاور که مانع جریان افتادن برق در تلویزیون می شود
  • خرابی برد تلویزیون
  • استفاده از کابل یا دستگاه های جانبی متفرقه یا ویروسی
  • به هم خوردن تنظیمات دستگاه
  • مشکل در اتصال به اینترت در تلویزیون های هوشمند و….

روش های حل مشکل قطع همزمان صدا و تصویر

روش های حل مشکل قطع همزمان صدا و تصویر

جهت حل مشکل قطع شدن همزمان صدا و تصویر تلویزیون سامسونگ، روش های مختلفی وجود دارد که بعضی از آن ها در خانه و توسط صاحب تلویزیون قابل انجام است. البته در صورتی که تلویزیون شما دچار مشکلی باشد که نیاز به باز شدن پشت دستگاه باشد، تحت هیچ شرایطی نباید این کار را در خانه انجام دهید. این نکته را در نظر داشته باشید که اگر از گارانتی تلویزیون شما باقی مانده باشد، تنها در صورتی قادر به استفاده از آن خواهید بود که نمایندگان مجاز پشت دستگاه را باز کرده باشند و در غیر این صورت شامل هیچگونه گارانتی نخواهید شد.

در ادامه 2 راهکار خانگی که بدون باز کردن تلویزیون، ممکن است باعث حل مشکل شوند را معرفی می‌کنیم.

عیب یابی؛ اولین قدم تعمیر انواع تلویزیون

در اولین قدم برای حل مشکل قطع شدن همزمان صدا و تصویر تلویزیون سامسونگ و به طور کل تمام تلویزیون ها در هر برندی باید آن را عیب یابی کنید. کمی قبل انواع مشکلاتی که بروز آن ها باعث ایجاد این مشکل در تلویزیون های سامسونگ می شود را بررسی کردیم. به منظور عیب یابی تلویزیون و تشخیص قطعه یا بخش آسیب دیده که منجر به بروز این مشکل می شود، ابتدا باید هر کدام از علل خرابی را جداگانه بررسی کنید و سپس بر اساس آن، اقدام لازم برای تعمیر تلویزیون را انجام دهید.

عیب یابی باید دقیق انجام شود و هیچ گاه چند علت بروز را به طور همزمان بررسی نکنید، در غیر این صورت توانایی تشخیص دقیق علت بروز مشکل را نخواهید داشت. برای مثال اگر حدس شما مشکلی در منبع تغذیه است ابتدا از سالم بودن کابل ها مطمئن شوید، ورودی برق را بررسی کنید، پاور و سلامت کنترل را در نظر داشته باشید و در نهایت برای تعمیر یا تعویض منبع تغذیه اقدام کنید. عیب یابی صحیح چند مزیت دارد که یکی از آن ها، صرفه جویی در هزینه ها است. به این منظور مراجعه به تعمیرکاران مجاز جهت عیب یابی تخصصی مشکل، بهترین اقدام است.

تعویض کابل ها و اتصالات تلویزیون

بعد از عیب یابی و بررسی جداگانه هر کدام از علل بروز مشکل، به عنوان اولین راه حل می توانید کابل ها و اتصالات را از تلویزیون جدا کرده و کابل های معیوب را تعویض کنید. این کار به خصوص زمانی که با کمی جابجایی کابل، مانند کابل آنتن، مشکل صدا و تصویر برطرف می شود به رفع قطعی مشکل قطع شدن همزمان صدا و تصویر تلویزیون سامسونگ کمک می کند.

توجه کنید که همه پورت های تلویزیون مانند USB خالی باشند و تنها در صورتی که تلویزیون شما از نوعی فاقد گیرنده است، پس از چند ساعت خاموش ماندن، تنها گیرنده را ترجیحا با کابل HDMI به تلویزیون متصل کنید. در صورتی که قطع شدن همزمان صدا و تصویر تلویزیون سامسونگ به دلیل مشکلات گیرنده ها باشد، با این روش برطرف خواهد شد.

تغییر محل تلویزیون

از دیگر روش هایی که برای حل مشکل قطع شدن همزمان صدا و تصویر تلویزیون سامسونگ می توان از آن استفاده کرد، تغییر محل تلویزیون است. گاهی اوقات ضعیف بودن منبعی که برق تلویزیون را تامین می کند، باعث بروز چنین مشکلاتی است، برای مثال اگر تلویزیون خود را به یک چند راهی متصل کرده باشید و دستگاه های دیگر متصل به چند راهی پر مصرف باشند، ممکن است برق لازم برای تامین انرژی تلویزیون به آن نرسد. در چنین شرایطی جدا کردن تلویزیون از دیگر دستگاه ها و راه اندازی آن در پریزی مجزا ممکن است باعث حل مشکل و کار کردن بدون ایراد تلویزیون شود.

مراجعه به سرویس کار

در صورتی که با اقدامات گفته شده و احتمال کردن ورودی ها و خروجی های تلویزیون مشکل حل نشد، باید به سرویس کار مراجعه کنید. سرویس کاران برند سامسونگ این روزها در بیشتر شهرها فعالیت می کنند و در هر جایی که باشید با تماس به نمایندگی می توانید سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات تلویزیون های سامسونگ در محل خود را پیدا کنید.

همچنین در صورتی که به نمایندگی دسترسی نداشتید یا فاصله نزدیک ترین نمایندگی به شما زیاد است، تعمیر تلویزیون را تنها به سرویس کارانی بسپارید که در زمینه تعمیر تلویزیون های سامسونگ، سابقه کاری مناسبی دارند. این افراد معمولا قعطات اصلی و ابزارهایی که برای باز و بسته کردن تلویزیون های سامسونگ به آن ها نیاز است را در اختیار دارند و فرآیند تعمیر توسط آن ها بدون هیچ مشکل و آسیب جانبی به تلویزیون انجام می شود.

قطع‌شدن همزمان صدا و تصویر تلویزیون سامسونگ؛ مشکل رایج و قابل حل

قطع‌شدن همزمان صدا و تصویر تلویزیون سامسونگ؛ مشکل رایج و قابل حل

قطع شدن همزمان صدا و تصویر تلویزیون سامسونگ یکی از مشکلات رایجی است که برای تلویزیون های این برند اتفاق می افتد. همان طور که گفته شد، دلایل مختلفی برای بروز این مشکل وجود دارد و برای رفع آن ابتدا باید احتمال هر کدام از دلایل، بررسی شود. هر چند در بسیاری از موارد مشکل تلویزیون با کمی خاموش ماندن و در اصطلاح سرد شدن دستگاه برطرف می شود اما بهتر است در صورت بروز فورا با سرویس کار مجاز این برند ارتباط بگیرید. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که شاید بسیاری از تعمیرکاران قادر به عیب یابی و رفع مشکل این تلویزیون ها باشند اما بهترین کار در زمان بروز مشکل، مراجعه به سرویس کار مجاز و متخصص نعمیرات تلویزیون سامسونگ است.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش