علت آب رفتن داخل جاروبرقی سامسونگ

علت آب رفتن داخل جاروبرقی سامسونگ

آب رفتن داخل جاروبرقی سامسونگ و بروز مشکلات جدی

جاروبرقی یکی از مهم ترین محصولات لوازم خانگی است که در نظافت و پاکسازی فضاهای داخلی نقش مهمی دارد. البته این دستگاه برای جمع آوری زباله های خشک و مواد غیر مایع طراحی شده است و ورود هر نوع ماده غیر جامد مانند آب به درون این دستگاه، آسیب های جبران ناپذیری را به آن وارد می‌ کند. از سوی دیگر برند سامسونگ یک برند محبوب و معتبر در تولید محصولات خانگی به شمار می رود که افراد بسیاری جاروبرقی های این برند را برای نظافت محیط داخلی ساختمان ها مورد استفاده قرار می دهند. آشنایی مصرف کنندگان با نشانه ها و راهکارهای مفید در زمان آب رفتن داخل جاروبرقی سامسونگ باعث جلوگیری از سوختن موتور این دستگاه و بروز آسیب های مالی احتمالی می شود. در ادامه این مطلب از نمایندگی تعمیرات سامسونگ پشتیبان به  بررسی این موضوع می پردازیم.

برای جمع ‌کردن مایعات به جاروبرقی‌ های مخصوص نیاز است

عدم آشنایی افراد با دستورالعمل های استفاده از محصولات خانگی باعث بروز آسیب های جدی به این دستگاه شده است. جاروبرقی ها هم از جمله این دستگاه ها هستند که برای کاربردهای مخصوصی طراحی شده اند. بسیاری از افراد با تصوری اشتباه، برای نظافت هر نوع چربی، گرد و خاک و زباله های مایع از جاروبرقی ها استفاده می کنند. این کار می تواند آسیب های فراوانی را به بدنه دستگاه و موتور آن وارد سازد و طول عمر جاروبرقی را کاهش دهد.

آب رفتن داخل جاروبرقی سامسونگ یک مشکل رایج در استفاده از این دستگاه بوده که دلیل اصلی آن، عدم آشنایی مصرف کنندگان با نحوه کار این محصول می‌باشد. سامسونگ به‌ عنوان یک برند معتبر، برای افزایش کیفیت کار و رسیدن به بالاترین میزان تمیزی، برای جمع کردن زباله های مایع جاروبرقی های مخصوصی را تولید کرده است. به همین دلیل اقدام برای جلوگیری از آسیب رسیدن به جاروبرقی های این برند، اولین گام برای استفاده از جاروبرقی مناسب برای تمیزی آب و خاک به شمار می آید.

چرا آب‌ رفتن‌ داخل‌‌ جاروبرقی سامسونگ را باید جدی بگیریم؟

در زمان استفاده از جاروبرقی ها ممکن است با نواقص متعددی روبه‌رو شوید؛ اما آسیب به موتور بدون شک بدترین خبر ممکن است. در صورت آب رفتن داخل جاروبرقی سامسونگ احتمال آسیب به موتور دستگاه و به دنبال آن سوختن این قطعه اساسی افزایش پیدا می کند. رطوبت و آب به عنوان دشمن اصلی سلامت موتور دستگاه، طول عمر جاروبرقی را کاهش می دهند و می توانند خسارتی چند میلیونی را به شما وارد کنند. بر همین اساس در زمان نفوذ آب به درون داخل جاروبرقی سامسونگ، باید در سریع ترین زمان، راهکار مناسب را در این زمینه به کار بگیرید.

از سوی دیگر یک جاروبرقی سامسونگ در شرایط عادی حدود 8 تا 12 سال عمر می کند. ورود آب به داخل این دستگاه مشکلات فراوانی مانند کاهش طول عمر و یا سوختن موتور را در پی دارد که به همین دلیل باید آب رفتن داخل جاروبرقی سامسونگ را جدی گرفت.

مهم ترین پیامدهای نفوذ آب به داخل جاروبرقی سامسونگ عبات اند از:

 • وارد شدن آسیب های جدی به جاروبرقی
 • احتمال برق گرفتگی و اتصالی سیم ها
 • سوختن موتور جاروبرقی

از کجا بفهمیم آب به داخل‌ جاروبرقی‌ سامسونگ نفوذ کرده است؟

از کجا بفهمیم آب به داخل‌ جاروبرقی‌ سامسونگ نفوذ کرده است؟

نشانه های فراوانی وجود دارند که به شما اطلاع می دهند آب به درون جاروبرقی نفوذ کرده است. برای اطمینان از آب رفتن داخل جاروبرقی سامسونگ در ابتدا باید با نشانه های آن آشنا باشید تا بتوانید بهترین راهکار را برای رفع این مشکل استفاده کنید.

مهم ترین نشانه های آب رفتن داخل جاروبرقی سامسونگ عبارت اند از:

 • سر و صدای بیش از اندازه موتور
 • داغ شدن بدنه جاروبرقی
 • استشمام بوی سوختگی
 • خاموش شدن ناگهانی
 • مکش نداشتن دستگاه
 • جرقه زدن

بعد از ورود آب به داخل جاروبرقی سامسونگ چه کارهایی باید انجام دهیم؟

اولین سوال مصرف کنندگان جاروبرقی های سامسونگ در زمان ورود آب به داخل این دستگاه، این است که برای جلوگیری از سوختن موتور چه کاری باید انجام داد؟ راهکارهای این کار کاملا ساده هستند و نیازی به اقدامات تخصصی آن چنانی نیست. با این حال توصیه می کنیم اگر شناختی از تعمیر جاروبرقی ندارید، تمام این فرایند را به یک تعمیرکار حرفه ای بسپارید. در ادامه به مهم ترین راهکارهایی اشاره می کنیم که در زمان آب رفتن داخل جاروبرقی سامسونگ از سوختن موتور و بروز آسیب های جدی به این دستگاه جلوگیری می کنند.

خاموش کردن دستگاه؛ اولین اقدام موثر

زمانی که بوی سوختگی یا داغ شدن شدید بدنه جاروبرقی را احساس کردید، بهترین کار خاموش کردن دستگاه و کشیدن پریز برق آن است. مراقب باشید که سیم دچار اتصالی نشود و طی یک فرایند ایمن این کار را انجام دهید.

اجازه دهید دستگاه خنک شود

اقدام موثر دیگر برای جلوگیری از سوختن موتو دستگاه، طی کردن فرایند خنک شدن دستگاه است. بعد از این که جاروبرقی را از برق کشیدید، اجازه دهید دستگاه حداقل نیم ساعت خنک شود تا علاوه بر جلوگیری از آسیب به موتور، بتوانید راحت تر سایر راهکارها را برای این کار مورد استفاده قرار دهید.

بررسی لوله جاروبرقی سامسونگ؛ عامل جلوگیری از سوختن موتور در زمان نفوذ آب به دستگاه

اطمینان از آب رفتن داخل جاروبرقی سامسونگ مهم ترین گام برای شروع تعمیر آن است. بعد از خنک شدن کامل دستگاه، تمام قطعات جانبی جاروبرقی را بررسی کنید. لوله و پاروی این دستگاه بیشترین احتمال خیسی و رطوبت را دارند. به همین دلیل به محض مشاهده خیس بودن یا نم داشتن هر یک از قطعات خارجی و داخلی دستگاه، باید برای جلوگیری از سوختن موتور، تعمیرات لازم را شروع کنید.

خارج کردن کیسه

قطعه دیگری که باید از خشک بودن آن اطمینان کاملی داشته باشید، کیسه جاروبرقی است. کیسه ها به عنوان محلی برای ذخیره سازی آشغال ها و ذرات کثیفی، می توانند در صورت خیسی یا رطوبت مانع از عملکرد صحیح جاربرقی شوند. در زمان ورود آب به داخل کیسه، بهتر است اجازه دهید که کیسه در مجاورت تابش مستقیم نور آفتاب خشک شود. همچنین اگر کیسه یک بار مصرف است، عوض کردن آن یک گزینه مناسب به شمار می رود.

بررسی فیلتر جاروبرقی و اقدامات لازم برای خشک شدن آن

فیلتر جاروبرقی یکی از قطعات جانبی این دستگاه است که در صورت خیس بودن، عملکرد کلی جاربرقی را مختل می کند. یکی از راهکارهای مفید در در زمان آب رفتن داخل جاروبرقی سامسونگ، بررسی این قطعه و شروع اقدامات لازم برای خشک کردن آن است. سعی کنید فیلتر را کاملا در محیطی قرار دهید که هیچ گونه گرد و خاک یا مانعی وجود نداشته باشد. فیلتر را می توان با استفاده از سشوار یا قرار دادن آن در هوای آزاد خشک کرد.

جدا کردن موتور دستگاه؛ فرایندی که به تخصص بالایی نیاز دارد

تخصصی ترین مرحله در زمان آب رفتن داخل جاروبرقی سامسونگ برای جلوگیری از سوختن موتور و آسیب به قطعات این دستگاه، باز کردن موتور و جدا کردن آن است. اگر در این کار تخصص دارید آن را باز کنید و در مجاورت نور خورشید قرار دهید تا خشک شود. در غیر این صورت برای باز کردن آن از تجربه تعمیرکاران ماهر کمک بگیرید.

نصب مجدد موتور جاروبرقی

بعد از اطمینان از صحت موتور جاروبرقی و انجام راهکارهای مناسب برای خشک کردن آن، باید موتور را کاملا صحیح و مانند دفعه اول سر جای خود قرار دهید. توجه داشته باشید که موتور کاملا خشک شده و از تعمیر، درست شدن و یا رفع مشکل جاروبرقی مطمئن باشید.

برای جلوگیری از سوختن موتور جاروبرقی باید باز کردن آن را بلد باشید

باز کردن قطعات محصولات لوازم خانگی مانند جاروبرقی یک فرایند تخصصی است که در صورت عدم آشنایی با این فرایند، احتمال آسیب بیشتر به دستگاه افزایش می یابد. نحوه باز کردن موتور جاروبرقی کار سختی نیست و می توان با انجام چند مرحله این کار را انجام داد. با این وجود اگر هیچ شناختی از این کار ندارید، برای جلوگیری از آسیب های بیشتر، این کار را به یک تعمیرکار ماهر بسپارید.

مراحل باز کردن موتور جاروبرقی در زمان آب رفتن داخل جاروبرقی سامسونگ عبارت اند از:

 • اطمینان از وصل نبودن دستگاه به برق
 • عکس گرفتن از جایگاه تمام قطعات داخل جاروبرقی برای جای گذاری درست بعد از تعمیر
 • جدا کردن فیلترها، کیسه و لوله جاروبرقی
 • باز کردن پیچ های بدنه
 • دسترسی به موتور و اجزای الکترونیکی دستگاه با حرکت بدنه به سمت بالا
 • باز کردن پیچ های پوشش موتور
 • بیرون آوردن موتور جارو یا برس های موتور
 • خشک کردن قطعاتی که خیس شده اند

آب رفتن داخل جاروبرقی سامسونگ را جدی بگیرید

آب رفتن داخل جاروبرقی سامسونگ را جدی بگیرید

سامسونگ از جمله برندهای معتبر لوازم خانگی است که محصولات این برند معمولا طول عمر بالایی دارند. با این حال ممکن است در زمان استفاده از این محصولات با مشکلاتی رو به رو شویم که عملکرد کلی این دستگاه ها را مختل کنند. آب رفتن داخل جاروبرقی سامسونگ یک موضوع جدی است که در صورت بی اعتنایی به آن، آسیب های مالی و حتی جانی برای مصرف کنندگان دارد. به همین دلیل توصیه می کنیم برای جلوگیری از بروز آسیب های اقتصادی و در امان ماندن از تهدیدهای جانی در زمان ورود آب به داخل جاروبرقی های سامسونگ، به محض مشاهده نشانه های این مشکل، جاروبرقی را به یک تعمیرکار ماهر تعمیرات جاروبرقی سامسونگ بسپارید.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش