علت کم و زیاد شدن ولوم جاروبرقی سامسونگ

علت کم و زیاد شدن ولوم جاروبرقی سامسونگ

علت کم و زیاد شدن خود به خود ولوم جاروبرقی سامسونگ چیست؟

 سامسونگ همواره به عنوان یکی از معتبرترین برندهای وسایل خانگی دنیا شناخته می شود. این برند توانسته با تولید جاروبرقی های متنوع نقش عمده ای در تامین آسایش مشتریان داشته باشد. از مهم ترین مشکلاتی که دارندگان جاروبرقی سامسونگ با آن مواجه هستند، کم و زیاد شدن خود به خود ولوم جاروبرقی سامسونگ است که می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. در ادماه این مطلب از نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان به بررسی این مشکل می پردازیم.

کم و زیاد شدن خود به خود ولوم جاروبرقی؛ یک مشکل فنی جدی است

کم و زیاد شدن خود به خود ولوم جاروبرقی؛ یک مشکل فنی جدی است

خرابی ولوم کم و زیاد جاروبرقی ناشی از دو عامل اصلی است. اول به خاطر مشکلات فیزی یا مکانیکی است که شامل وارد شدن فشار یا ضربه به ولوم و استهلاک قطعه می شود. دوم مشکلات الکترونیکی و فنی دستگاه است که در این صورت باید برد الکترونیکی، پتانسیومتر، ترایاک، دیمر، دیود و … را بررسی نمود. این مشکل بیشتر به دلیل نقص در این قطعات است که برد الکترونیکی را تشکیل می دهند.

شناخت وظایف قطعات برد الکترونیکی و عملکردی که آن ها برعهده دارند، عامل اصلی در کاهش خسارات وارد شده به جاروبرقی است. در این مطلب به علت کم و زیاد شدن خود به خود ولوم جاروبرقی سامسونگ می پردازیم و راهکارهایی برای آن ارائه دهیم. در این مطلب به موارد زیر اشاره می شود:

  • خرابی برد الکترونیکی ؛ دلیل اصلی علت کم و زیاد شدن خود به خود ولوم جاروبرقی
  • نظافت نکردن فیلتر؛ از عوامل زیاد شدن خود به خود صدای جاروبرقی
  • از دلایل اصلی کم و زیاد شدن خود به خود ولوم جاروبرقی چرخش موتورها است
  • خراب شدن فن موتور؛ از دلایل کم و زیاد شدن خود به خود ولوم جاروبرقی
  • آیا لرزش در بدنه تاثیری در میزان ولوم جاروبرقی دارد؟
  • گرفتگی و انسداد در لوله ها, عامل صدای زیاد ولوم جاروبرقی های سامسونگ
  • خرابی موتور

خرابی برد الکترونیکی؛ دلیل اصلی علت کم و زیاد شدن خود به خود ولوم جاروبرقی

دلیل اصلی کم و زیاد شدن خود به خود ولوم جاروبرقی سامسونگ، ناشی از دلایل الکترونیکی و خرابی برد است. برد الکترونیکی در بیشتر جاروبرقی ها وجود دارد. این برد وظیفه کنترل سرعت موتور، افزایش و کاهش میزان مکش، دریافت دستورات از طریق کلیدهای روی بدنه و … را برعهده دارد. زمانی که ولوم جاروبرقی را می چرخانید و مکش آن کم می شود، یکی از نشانه های خرابی برد الکترونیکی جاروبرقی است که در این صورت باید توسط مختصصان و تعمیرکاران ماهر برد دیگری برای جاروبرقی نصب کرد.

خرابی در هر یک از بخش های پتانسیومتر، ترایاک، دیمر، دیود و … عوامل مهم دیگری در کم و زیاد شدن خود به خود صدا در جاروبرقی سامسونگ هستند. برای عیب یابی و یا تعویض این قطعات نیز حتما باید از کارشناسان ماهر کمک بگیرید. از مهم ترین نشانه های خرابی ولوم کم و زیاد جاروبرقی می توان به روشن نشدن جاروبرقی، کم و زیاد نشدن قدرت موتور، خاموش شدن دستگاه هنگام کار، کم و زیاد شدن خود به خود مکش دستگاه، دیر روشن شدن دستگاه و جرقه زدن آن اشاره کرد.

نظافت نکردن فیلتر؛ از عوامل زیاد شدن خود به خود صدای جاروبرقی

در بسیاری از موارد صدای زیاد ناشی از جاروبرقی، به دلیل کثیف بودن فیلتر آن است. این موضوع ممکن است از دید بسیاری از کسانی که از جاروبرقی استفاده می کنند، بی اهمیت باشد. کثیف بودن فیلتر جاروبرقی و تمیز نکردن آن در طول زمان ممکن است باعث ایجاد صدا در جاروبرقی شود و تصور کنید که شاید ولوم در حال افزایش است. هر چه فیلتر جاروبرقی کثیف تر باشد، مکش آن با سختی بیشتری انجام می شود و تلاش جاروبرقی برای گرفتن گرد و غبار، خود عامل صدای زیادی است که از دستگاه شنیده می شود. جاروبرقی ها متناسب با انواعی که دارند از یک یا دو فیلتر استفاده می کنند که باید به آن توجه کرد.

از دلایل اصلی کم و زیاد شدن خود به خود ولوم جاروبرقی چرخش موتورها است

عملکرد جاروبرقی ها با یکدیگر متفاوت است. این عملکرد متناسب با نوع توان موتور یا کشش دستگاه با یکدیگر تفاوت دارد. در مدل های مختلف جاروبرقی از سه نوع موتور استفاده می شود. موتورهایی با سرعت متغیر که توسط برد الکتریکی کنترل می شود. موتور تک سرعته که به وسیله کلید، روشن و خاموش می شود؛ و در نهایت هم موتور چند سرعته. چرخش موتور در هر یک از این سه نوع مدل متفاوت است. یکی از دلایل علت کم و زیاد شدن خود به خود ولوم جاروبرقی سامسونگ می تواند چرخش موتور آن باشد.

سر و صدای چرخش موتور صدای جاروبرقی متناسب با نوع برند متفاوت است و امکان دارد از ابتدا صدای خود برند زیاد باشد. در برند سامسونگ چرخش موتورها یکی از علت های کم و زیاد شدن خود به خود ولوم  است. اگر صدای جاروبرقی شما زیاد است، از مدلی استفاده کنید که سر و صدای کم تری را تولید می کند.

خراب شدن فن موتور؛ از دلایل کم و زیاد شدن خود به خود ولوم جاروبرقی

هر جاروبرقی در قسمت موتور خود یک فن دارد. به مرور زمان و پس از استفاده های مکرر، گرد و غبار و آلودگی روی فن جاروبرقی جمع شده و ممکن است بعد از مدتی این استهلاک سبب شکستن آن بشود. زمانی که هر قسمتی از خرطومی با کوپل ها، سوراخ، پوسیده یا پاره شود، امکان کم و زیاد شدن خود به خود ولوم جاروبرقی وجود دارد. بهترین کار برای رهایی از این مشکل، تعویض فن موتور جاروبرقی است. تاخیر در انجام این کار مشکلات بیشتری را برای دستگاه به وجود می آورد. برای تعویض و نصب مجدد فن موتور جاروبرقی حتما از کمک تکنسین های مجرب استفاده کنید.

آیا لرزش در بدنه تاثیری در میزان ولوم جاروبرقی دارد؟

یکی دیگر از دلایل کم و زیاد شدن خود به خود ولوم جاروبرقی سامسونگ، لرزش در بدنه جاروبرقی است. در این حالت به احتمال زیاد بخشی از بدنه شل یا خراب شده و ایجاد سر و صدا می کند. این سر و صدا می تواند ناشی از شل شدن یا خرابی قطعات داخلی جاروبرقی باشد، یا قطعات خارجی. یکی از دلایل رایج صدای زیاد جاروبرقی ها هنگام کار، آسیب دیدگی یا شکستگی بورس جاروبرقی است. در این صورت می توانید با تعویض یک برس جدید به جای برس قدیمی، از صدای زیاد جاروبرقی هنگام کار، خلاص شوید.

گرفتگی و انسداد در لوله ها

از رایج ترین دلایل صدای زیاد جاروبرقی ها، گرفتگی و انسداد در لوله های جاروبرقی است. این مشکل زمانی ایجاد می شود که وسایل و اشیا در خرطومی جاروبرقی گیر کرده و باعث ایجاد صدا می شوند. گاهی اوقات ممکن است که اجسامی مانند سکه، هنگام مکش جاروبرقی وارد کیسه زباله جاروبرقی شده و برخورد آن ها با محیط اطراف باعث ایجاد صدا شود. در این زمان جای نگرانی نیست و با خارج کردن اجسام از جاروبرقی می توان ایراد را رفع کرد.

خرابی موتور

از مهم ترین و نگران کننده ترین عامل کم و زیاد شدن ولوم جاروبرقی، خرابی موتور جاروبرقی است. زمانی که ولوم جاروبرقی خود به خود کم یا زیاد می شود، یکی از دلایل آن خرابی موتور آن است. در این صورت ممکن است موتور نیمسوز باشد. اگر به نیمسوز شدن موتور جاروبرقی بی اعتنا باشید، با خسارت بالایی رو به رو خواهید شد.

پیشگیری از خرابی ولوم جاوبرقی سامسونگ با سرویس کردن منظم آن

پیشگیری از خرابی ولوم جاوبرقی سامسونگ با سرویس کردن منظم آن

بهترین راهکار پیشگیری از ایراد کم و زیاد شدن خود به خود ولوم جاروبرقی سامسونگ، سرویس کردن منظم جاروبرقی است. همانطور که گفته شد جاروبرقی ها دارای قطعات متعددی هستند که هر کدام از آن ها وظایف خاصی را بر عهده دارند. زمانی که ولوم جاروبرقی خود به خود کم یا زیاد می شود، باید برد الکترونیکی و اجزای آن مانند پتانسیومتر، ترایاک، دیمر و دیود را بررسی کرد. به احتمال بسیار زیاد با بررسی آن ها مشکل کم و زیاد شدن خود به خود ولوم جاروبرقی حل می شود. نکته مهم این است که تمام این اقدامات باید به وسیله متخصصان ماهر انجام شود. چرا که خرابی هر یک از این قطعات موضوعی بسیار تخصصی است و باید از تعمیرکاران مجرب در زمینه تعمیر جاروبرقی سامسونگ برای رفع این مشکلات کمک بگیرید.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش