راهکارهای افزایش طول عمر جاروبرقی سامسونگ

راهکارهای افزایش طول عمر جاروبرقی سامسونگ

فهرست مطالب این صفحه

اهمیت افزاش طول عمر جاروبرقی سامسونگ چیست؟

روزانه مشتریان بسیاری جاروبرقی‌های خود را برای رفع مشکل به مراکز مختلف خدمات و تعمیرات می‌برند. مراقبت‌های اصولی دوره‌ای، امری حیاتی برای افزایش طول عمر جاروبرقی سامسونگ است و باعث می‌شود که دستگاه شما در اوج عملکرد خود باقی بماند. از طرفی تعمیرات نتیجه استفاده و مراقبت‌های نادرست از جاروبرقی است.

جاروبرقی‌های سامسونگ به توجه زیادی نیاز ندارد، اما برخی مراقبت‌های ساده می‌تواند از خراب‌شدن آن‌ها جلوگیری کند. برای در امان ‌ماندن از تعمیرات پرهزینه، کافی است یک سری بررسی‌های منظم را به‌صورت دوره‌ای بر روی جاروبرقی خود انجام دهید. در صورت نیاز، قطعات را تعویض کنید و گردوغبار دستگاه را تمیز کنید. از این رو در این مطلب که توسط نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان تهیه شده است، به نکاتی خواهیم پرداخت که با انجام آن‌ها جاروبرقی سامسونگ شما تا سال‌ها به‌خوبی کار خواهد کرد.

بررسی سیستم محفظه آشغال جاروبرقی سامسونگ

بررسی سیستم محفظه آشغال جاروبرقی سامسونگ

سیستم محفظه آشغال شامل محفظه ثابت یا کیسه قابل تعویض و همچنین فیلتر هوا است. قبل و بعد از هر جلسه استفاده از جاروبرقی سامسونگ، محفظه گردوغبار آن را بررسی کنید. اگر پر یا کثیف باشد، آن را بردارید و قبل از اینکه شروع به جاروبرقی کشیدن کنید، کثیفی یا زباله‌های موجود در آن را خارج کنید. همچنین، پس از اتمام کار، دوباره آن را تخلیه کنید از آنجایی که با گذشت زمان، گردوخاک ممکن است رو و یا داخل محفظه را فرا گیرد، برای تمیزکردن عمیق‌تر آن، در صورت امکان آن را با آب بشویید.

تمیزکردن سیستم محفظه آشغال از جمع‌شدن کثیفی در داخل دستگاه شما و پخش مواد آلرژی‌زا به محیط جلوگیری می‌کند و باعث افزایش طول عمر جاروبرقی سامسونگ شما می‌شود. اگر از جاروبرقی شارژی سامسونگ استفاده می‌کنید، این امر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا سیستم مخزن گردوغبار ضعیف‌تری نسبت به جاروبرقی‌های سیمی بزرگ دارد. در ادامه به نکاتی برای بررسی اجزا این سیستم اشاره خواهیم کرد.

تعویض پاکت؛ راهی برای افزایش طول عمر جاروبرقی سامسونگ

اگر جاروبرقی با مخزن آشغال کیسه‌ای دارید که کثیفی‌ها و زباله‌ها را در یک پاکت یکبار مصرف ذخیره می‌کند، همیشه قبل از استفاده از جاروبرقی، خالی بودن آن را بررسی کنید. اکثر این پاکت‌ها دارای خطی در کناره هستند که زمان تعویض آن‌ها را نشان می‌دهد. اگر منتظر بمانید تا پاکت کاملا پر شود، جاروبرقی شما به‌خوبی کار نخواهد کرد، بنابراین زمانی که کیسه تقریبا سه‌چهارم پاکت آشغال جاروبرقی شما پر شد، آن را تعویض کنید. با این کار می‌توانید به افزایش طول عمر جاروبرقی سامسونگ خود کمک بسیار زیادی کنید. اگر کیسه پر باشد و به کارکردن جاروبرقی ادامه دهید، ممکن است به موتور جاروبرقی خود آسیب‌های جبران‌ناپذیری وارد کنید.

شستن فیلتر‌های قابل شستشو به‌صورت ماهیانه

اگر جاروبرقی سامسونگ شما فیلتر اسفنجی دارد، آن را بیرون بیاورید و زیر آب سرد بگیرید تا آب خروجی از آن شفاف شود. سپس فیلتر را حدود 24 ساعت کنار بگذارید تا قبل از اینکه دوباره آن را داخل دستگاه قرار دهید، کاملا خشک شود. جاروبرقی شما با یک فیلتر تمیز، آلودگی بیشتری را مکش می‌کند.

تعویض فیلتر هوای جاروبرقی سامسونگ

بیشتر جاروبرقی‌های سامسونگ دارای فیلترهای قابل تعویض هستند که ذرات ریز کثیفی را می‌گیرند تا از بازگرداندن آنها به هوای داخل خانه شما جلوگیری کنند. با مطالعه دفترچه راهنمای جاروبرقی خود از مدل دقیق و زمان مورد نیاز برای تعویض دوره‌ای فیلتر آن آگاه می‌شوید و با تعویض دوره‌ای آن به افزایش طول عمر جاروبرقی سامسونگ کمک کنید.

بررسی مجموعه غلتک برس جهت افزایش طول عمر جاروبرقی سامسونگ

برای این کار کافی است سری تمیزکننده را باز کنید تا به اجزا مجموعه غلتک برس که شامل برس و تسمه غلتکی هستند دسترسی پیدا کنید. جاروبرقی را از برق بکشید و آن را برگردانید. سپس، با استفاده از یک پیچ‌گوشتی، پیچ‌هایی را که درپوش سری جاروبرقی سامسونگ را در جای خود نگه می‌دارند را باز کنید. درپوش را بردارید تا بتوانید برس و تسمه محرک را ببینید. سپس شروع به بررسی دقیق اجزا این سیستم کنید. در نظر داشته باشید که پیچ‌ها را در یک کیسه کوچک قرار دهید تا آنها را گم نکنید. ما در ادامه به چگونگی انجام این بررسی‌ها خواهیم پرداخت.

اطمینان از عدم پوسیدگی تسمه جاروبرقی سامسونگ به‌صورت ماهیانه

اگر موتور جاروبرقی شما به‌خوبی کار می‌کند اما برس آن نمی‌چرخد، ممکن است تسمه جاروبرقی کهنه شده باشد. هنگامی که درپوش سری را برداشتید، به دنبال یک تسمه مشکی کوچک بگردید که به غلتک برس متصل است. برای بررسی تسمه آن را از طرفین فشار دهید. اگر احساس کردید که پوسیده است یا ترک دارد باید تسمه را تعویض کنید. همچنین اگر تسمه از جای خود خارج شده باشد، یعنی تسمه شل است و برای عملکرد بهتر و افزایش طول عمر جاروبرقی سامسونگ باید آن را تعویض کنید.

زدودن گرفتگی برس؛ راهی دیگر برای افزایش طول عمر جاروبرقی سامسونگ

غلتک برس را از سری جاروبرقی جدا کنید و بیرون بیاورید. احتمالا موها یا نخی‌هایی را خواهید دید که در رشته‌های برس گیرکرده است که باعث می‌شود برس هنگام جاروبرقی موثر عمل نکند. یک جفت قیچی بردارید و موها و کرک‌های پیچیده به دور برس را به آرامی برش دهید. سپس، آن‌ها را بیرون بکشید تا رشته‌های برس عاری از پرز شوند.

بهبود چرخش میله برس سری جاروبرقی سامسونگ

برای بررسی اینکه آیا غلتک برس همچنان سالم است و عملکرد خوبی دارد، آن را به‌صورت عمودی روی محور خود قرار دهید و قسمت بالایی را با 1 دست نگه دارید. از دست دیگر خود برای چرخاندن غلتک برس با 1 حرکت استفاده کنید. برس باید چندین بار دور خود بچرخد. اگر رول برس آزادانه نمی‌چرخد، ممکن است لازم باشد رول برس را روغن‌کاری و یا تعویض کنید. این بررسی به افزایش طول عمر جاروبرقی سامسونگ شما کمک می‌کند.

زدودن کرک از سری جاروبرقی به‌صورت 2 ماه یکبار

از فرصت استفاده کنید و در حالی که رول برس بیرون است، به داخل محفظه سری جاروبرقی نگاهی بیندازید. از انگشتان خود برای بیرون آوردن توده‌های مو یا کرک‌هایی که ممکن است مجرای هوا یا غلتک برس را مسدود کنند، استفاده کنید. سپس، قبل از اینکه رول غلتک برس را دوباره سر جایش قرار دهید، آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.

سر هم کردن مجدد قطعات باز شده جاروبرقی سامسونگ

غلتک برس را فشار دهید تا کاملا در کناره‌های سری جاروبرقی سامسونگ جا افتاده شود. اطمینان حاصل کنید که تسمه محرک به‌درستی سر جای خودش بر روی غلتک برس حلقه شده است. سپس، پوشش را روی سری جاروبرقی قرار دهید و پیچ‌های آن را ببندید. مجموعه تمام این بررسی باعث افزایش طول عمر جاروبرقی سامسونگ شما شده و هرگونه ایراد احتمالی را رفع می‌کند.

سایر مراقبت‌‌ها و تاثیر آن‌ها بر افزایش طول عمر جاروبرقی سامسونگ

سایر مراقبت‌‌ها و تاثیر آن‌ها بر افزایش طول عمر جاروبرقی سامسونگ

علاوه بر بررسی‌ها و مراقبت‌های اصلی ذکر شده برای عملکرد هرچه بهتر جاروبرقی سامسونگ، یکسری مراقبت‌های ساده دیگر نیز مانند دستمال کشیدن بدنه جاروبرقی و تمیزکردن گردوغبار سطح آن وجود دارند. این مراقبت‌ها در عین سادگی از مهم‌ترین اقدامات به‌منظور افزایش طول عمر جاروبرقی سامسونگ به شمار می‌آیند. در ادامه با آنها بیشتر آشنا خواهیم شد.

بررسی سیم جاروبرقی سامسونگ

همیشه قبل از انجام هرگونه بررسی و مراقبت، جاروبرقی را از پریز برق بکشید. به تمام طول سیم به دنبال تا در پارگی یا ساییدگی که باعث شود سیم دیده بشود بگردید. اگر هر یک از این موارد را دیدید، از جاروبرقی استفاده نکنید زیرا ممکن است دچار برق‌گرفتگی شوید. اگر سیم آسیب دیده است، از یک متخصص در زمینه تعمیر جاروبرقی سامسونگ کمک بخواهید. آنها می‌توانند سیم را با هزینه کم تعمیر یا در صورت نیاز برای شما تعویض کنند.

دستمال کشیدن سطوح خارجی بدنه جاروبرقی

اگر جاروبرقی شما پوشیده از گردوغبار یا خاک باشد، در حین استفاده از جاروبرقی، آن‌ها را در اطراف خانه خود پخش خواهید کرد و این گردوغبار می‌توانند فیلترهای دستگاه را نیز مسدود کنند. یک پارچه مرطوب را روی تمام سطح جاروبرقی بکشید تا گردوغبار روی آن پاک شوند. همین کار ساده به افزایش طول عمر جاروبرقی سامسونگ شما و فیلترهای آن کمک بسیاری خواهد کرد. مطمئن شوید که محل اتصال یا قطعات جاروبرقی را نیز تمیز می‌کنید. حذف گردوغبار از این مناطق می‌تواند مهر محکم‌تری بر کارکرد بهینه دستگاه شما باشد.

بررسی تجهیزات جاروبرقی و زدودن هرگونه گرفتگی از آن‌ها

تمام تجهیزات جانبی را از جاروبرقی خود جدا کنید و در آن‌ها به دنبال شکستگی و ترک بگردید. اکثر جاروبرقی‌ها دارای یک لوله مکش، برس گردگیری و یک سری تمیزکننده هستند. برای افزایش طول عمر جاروبرقی سامسونگ، هرگونه خاک یا گردوغبار را از روی این قطعات پاک کنید و موهایی که ممکن است در آنها گره خورده یا گیر کرده باشند را بردارید.

تمیزکردن خرطومی؛ ساده‌ترین راه افزایش طول عمر جاروبرقی سامسونگ

خرطومی بلند و کشسان جاروبرقی سامسونگ را از آن خارج کنید و تمام سطح آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. سپس خرطومی را بکشید تا صاف شود و آن را روی زمین نگه دارید. کافی است که به داخل آن نگاه کنید تا ببینید خرطومی مسدود شده است یا خیر. اگر چنین است، یک سیم یا میله کوچکی را بردارید و بااحتیاط آن را به داخل آن فرو کنید. حال هرگونه گرفتگی را به‌منظور برای افزایش طول عمر جاروبرقی سامسونگ و کارکرد بهتر آن از داخل خرطومی خارج کنید. هنگام واردکردن سیم به خرطومی خیلی احتیاط کنید زیرا مطمعنا نمی‌خواهید به طور تصادفی آن را سوراخ کنید.

صرفه‌جویی در هزینه‌ها با روش‌های افزایش طول عمر جاروبرقی سامسونگ

صرفه‌جویی در هزینه‌ها با روش‌های افزایش طول عمر جاروبرقی سامسونگ

جاروبرقی‌های سامسونگ در بین مشتریان این برند به کارکرد بهینه و ماندگاری بالا معروف هستند. اما از طرفی استفاده صحیح از این دستگاه امری بسیار مهم برای عملکرد هرچه بهتر آن در طول زمان است. از این رو شما برای افزایش طول عمر جاروبرقی سامسونگ، به انجام بررسی‌ها و مراقبت‌های دوره‌ای از دستگاه تمیزکننده خود نیاز دارید که عبارت‌اند از تعویض پاکت آشغال شستن و تعویض به‌موقع فیلتر‌ هوای جاروبرقی، اطمینان از عدم پوسیدگی تسمه، زدودن گرفتگی برس و کرک از سری جاروبرقی، بررسی سلامت سیم، دستمال کشیدن سطوح خارجی بدنه و تمیزکردن خرطومی. در نهایت با انجام این مراقبت‌ها و بررسی قطعات مختلف جاروبرقی خود در طول زمان استفاده، دیگر نیازی به تعمیر و یا خرید مجدد آن نخواهید داشت و از هزینه‌های بسیار گران مربوط به آن در امان خواهید بود.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش