علت نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ

علت نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ

نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ و دردسرهای آن

ماکروفر از وسایل برقی آشپزخانه است که بسیاری از افراد هر روز از آن استفاده می‌کنند. برندهای مختلفی اقدام به تولید ماکروفر می‌کنند که یک از آن‌ها برند مشهور سامسونگ است. ماکروفرهای ساسونگ از کیفیت بالایی برخوردارند با این حال این وسایل برقی نیز ممکن است دچار برخی مشکلات شوند. نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ از جمله این خرابی ها است. در ادامه این مطلب که توسط نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان تهیه شده است با بررسی مشکل نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ و روش‌های حل این مشکل با ما باشید.

کارکرد سینی ماکروفر

در همه ماکروفرها یک سینی چرخان وجود دارد که وظیفه آن چرخاندن غذا و توزیع گرما به صورت یکنواخت است. در بسیاری از ماکروفر‌ها جهت چرخش به یک سمت است اما در بعضی از محصولات با زدن دکمه توقف و فعال کردن مجدد دکمه شروع، جهت چرخش عوض می‌شود.

 در برخی از برندهای ماکروفر مانند سامسونگ بعد از چند سال استفاده ممکن است که سینی چرخان حرکتی نکند و عملکرد ماکروفر را دچار اختلال کند. برای بررسی علت نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ و تعمیر و مراقبت از آن ادامه مطلب را دنبال کنید.

دلایل نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ

دلایل نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ

نچرخیدن سینی کف ماکروفرها علت‌های زیادی دارد. اگر سینی کف ماکروفر نچرخد، دستگاه نمی‌تواند گرما را یکنواخت توزیع کند. بنابراین عملکردش دچار مشکل می‌شود و ممکن است صداهایی از خود ایجاد کند.

مهترین دلایلی که باعث نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ می‌شوند عبارتند از:

  • اشکال در کوپلینگ زیر سینی ماکروفر
  • خرابی شفت
  • وجود چربی و مواد غذایی در مسیر چرخش سینی
  • اشکال در سینی ماکروفر
  • خرابی موتور گردان
  • اشکال در برد الکترونیکی
  • خرابی غلتک زیر سینی
  • ایراد داشتن کلیدهای لمسی

در ادامه مهم‌ترین دلایلی که باعث نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ می‌شوند را به همراه راهکار آن بررسی می‌کنیم. از آنجا که مکانیزم بشتر ماکروفر‌ها شبیه به هم است دلایل و روش‌های پیشنهادی برای دیگر برند‌ها هم قابل استفاده است.

اشکال در کوپلینگ و نچرخیدن سینی

کوپلینگ یک اتصال دهنده بین موتور ماکروفر با صفحه آن است. این اتصال در هنگام چرخش موتور ماکروفر، باعث چرخیدن سینی کف می‌شود. کوپلینگ قطعه‌ای پلاستیکی است که با چشم دیده شده و مستقیما زیر سینی قرار گرفته است. با توجه به جنس کوپلینگ احتمال شکسته شدن و ترک برداشتن آن در حین استفاده وجود دارد. اگر این قطعه علت نچرخیدن سینی ماکروفر باشد به راحتی می‌توان آن را تعویض و مشکل را حل کنید.

خراب بودن شفت و اختلال در عملکرد ماکروفر

در کنار کوپلینگ و موتور متحرک یک شفت نیز وجود دارد که برای چرخش سینی کف تعبیه شده است. اگر این شفت به هر دلیلی آسیب ببیند، دچار مشکل یا شکسته شود سینی کف ماکروفر نمی‌چرخد. باید حتما خرابی شفت را مورد بررسی قرار داد. این قطعه معمولا به دلیل قرار دادن ظرف بیش از اندازه‌ی استاندارد دچار مشکل می‌شود.

برای حل این مشکل شفت را تعویض کنید. همچنین برای جلوگیری از بروز دوباره چنین مشکلی، به ظرفیت و حجم استاندارد دستگاهتان توجه کنید و باتوجه به آن از ماکروفر یا ماکروویو خود استفاده کنید. گاهی توجه نکردن به همین نکات ساده می‌تواند شما را به دردسر بیاندازد.

نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ به دلیل اختلال در موتور گردان

اگر شفت و کوپلینگ سالم باشند باید به سراغ موتورگردان رفت. موتورگردان سینی ماکروفر در زیر آن قرار دارد که باعث چرخش سینی می‌شود. در صورت آسیب دیدن این قطعه صفحه ماکروفر حرکت نمی‌کند. برای بررسی خرابی این قطعه باید با کمک مولتی‌متر جریان موتور را بررسی کنید. اگر موتور سوخته یا به علت فشارهای وارده آسیب دیده باشد باید آن را تعویض کرد.

اشکال در برد الکترونیکی

اگر مشکل نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ برد الکترونیکی آن باشد نباید بدون حضور افراد متخصص در این زمینه، اقدام به خروج یا تعمیر این قعطه نمود. زیرا تعویض یا تعمیر آن ساده نیست. در صورت وجود مشکل در برد، جریان برق برای ماکروفر ارسال نشده و سینی گردان نیز نمی‌چرخد.

دلایل متعددی برای خرابی وجود دارد مانند: استفاده نادرست از دستگاه، نوسانات برقی ساختمان، سوختن خازن‌ها و فیوز آن و دلایل دیگر. تا حدودی می‌توان جلوی بروز این مشکل را گرفت، مثلا کلیدهای روی دستگاه را بی‌دلیل فشار ندهید یا از دستگاه محافظ پریز برق برای کنترل نوسانات برقی استفاده کنید. خرابی برد دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد.

نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ به خاطر چربی‌ها

دلیل نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ می‌تواند وجود چربی و مواد غذایی در اطراف کوپلینگ یا موتور متحرک باشد. بررسی کنید که چربی، کثیفی یا مواد غذایی زیر چرخ‌های سینی نباشد. حتما هر چند وقت یکبار دستگاه را تمیز کنید. با رعایت این نکته ساده می‌توانید از بروز خرابی‌های اینچنینی دستگاه ماکروفر جلوگیری کنید.

خرابی غلتک؛ از علل نچرخیدن سینی ماکروفر سامسومنگ

نچرخیدن ماکروفر سامسونگ شما می‌تواند به خاطر خرابی یا شکستگی غلتک زیر سینی باشد. غلتک در زیر سینی ماکروفر قرار دارد و هنگامی که سینی می‌چرخد آن را درمسیر خود حفظ می‌کند تا چرخش منظمی داشته باشد.

برای بررسی این مشکل دستگاه را از برق جدا و سینی شیشه‌ای را خارج کنید. سپس بررسی کنید که آیا غلتک سالم است یا نه. اگر غلتک شکسته بود یا مشکل دیگری داشت آن را تعویض کنید. چربی و مواد غذایی نیز ممکن است دلیل اختلال در کار غلتک باشد. مسیر حرکت غلتک را نگاه کنید که تمیز باشد.

سینی ماکروفر به درستی در جای خود قرار نگرفته است

یکی از رایج‌ترین علت‌های نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ درست قرار نگرفتن سینی آن است. بسیار پیش می‌آید که این سینی از جای خود خارج می‌شود. بررسی کنید که سینی به درستی در جای خود است. ممکن است سینی شکسته باشد یا شیارهای زیر آن از بین رفته باشد. در این صورت سینی را از دستگاه بیرون بیاورید و یک عدد سینی نو جایگزین آن کنید.

خرابی صفحه کلید لمسی ماکروفر سامسونگ

اگر دستگاه شما جدیدتر‌ است ممکن است از صفحه کلید لمسی در آن استفاده شده باشد. دلیل نچرخیدن سینی سامسونگ به دلیل خرابی صفحه کلید لمسی بسیار نادر است اما مواردی اینچنین وجود داشته است. برای اطمینان از این موضوع دوشاخه دستگاه را به پریز برق وصل کرده و کلیدهای لمسی را امتحان کنید. اگر برخی از کلیدهای لمسی کار می‌کنند و بعضی دیگر نه، صفحه کلید دستگاه خراب است و باید تعویض شود. همان‌طور که اشاره شد این مورد بسیار کم اتفاق می‌افتد.

نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ و رفع تخصصی این مشکل

نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ و رفع تخصصی این مشکل

ماکروفر و ماکروویو از وسایل پرکاربرد در زندگی مدرن هستند. حتی بعضی خانواده‌ها از ماکروفر بیشتر از اجاق گاز استفاده می‌کنند. مهم نیست از چه برندی دستگاه خود را تهیه کرده‌اید، مشکل نچرخیدن سینی بسیار رایج است که ما در این مطلب دلایل آن را بررسی کردیم.

برخی از این مشکلات مانند خرابی غلتک و از جا درآمدن سینی را می‌شود به سادگی برطرف کرد. اما بعضی ایرادات دیگر که تخصصی‌ هستند مانند خرابی برد یا اختلال در موتور گردان باید توسط یک فرد متخصص بررسی شود. زیرا تعمیر یا تعویض بعضی از قطعات کار ساده‌ای نیست و دستکاری آن‌ها فقط مشکل را پیچیده‌تر می‌کند. بنابراین برای حل مشکلات تخصصی‌ دستگاه بهتر است از تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر ماکروفر سامسونگ کمک بخواهید

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش