علت ارور E5 در مایکروویو سامسونگ

علت ارور E5 در مایکروفر سامسونگ

ارور E5 در مایکروویو سامسونگ جزء ارور های رایج در ماکروویو سامسونگ می باشد که ممکن است بنا به دلایل مختلفی اتفاق افتاده باشد. به طور کلی ارور E5 در مایکروفر سامسونگ به معنای گیر کردن کلید های پنل دستگاه می باشد. در ادامه به طور مفصل به بررسی ارور E5 در مایکروویو سامسونگ خواهیم پرداخت، بنابراین اگر شما نیز با این ارور مواجه شدید، خواندن این مقاله که توسط مرکز تعمیر سامسونگ سامسونگ پشتیبان ارائه شده است می تواند در جهت درک علل بروز این ارور و رفع این ارور به شما کمک کند. توجه داشته باشید که از آنجایی که عدد 5 در صفحه نمایشگر های دیجیتال، بسیار شبیه حرف S می باشد، از همین رو به این ارور، ارور ES در ماکروفر سامسونگ نیز گفته می شود.

مفهوم ارور E5 در ماکروویو سامسونگ

همان طور که پیش تر اشاره کردیم، ارور E5 در ماکروفر سامسونگ به این معناست که یکی از دکمه های روی پنل کنترل دستگاه، به مدت بیش از یک دقیقه فشرده شده است و احتمالا دکمه به داخل دستگاه گیر کرده است. نکته ای که باید به آن توجه ویژه داشته باشید، این است که این ارور باید در اسرع وقت بررسی و رفع گردد، زیرا در صورت عدم رفع سریع این ارور، ممکن است که قطعات مختلفی در دستگاه شما درگیر شوند و آسیب جدی ببینند و حتی ممکن است که آتش سوزی نیز رخ دهد. بنابراین جهت جلوگیری از آسیب به دستگاه و جلوگیری از خطر آتش سوزی باید هرچه سریع تر نسبت به رفع این ارور اقدام کنید.

علل بروز ارور E5 در مایکروویو سامسونگ

  • گیر کردن کلید یا اتصال کوتاه شدن کلید های روی پنل کنترل
  • خرابی برد الکترونیکی ماکروویو سامسونگ

گیر کردن کلید یا اتصال کوتاه شدن کلید های روی پنل کنترل

هر گاه یکی از کلید های روی پنل دستگاه، برای مدت بیش از 60 ثانیه فشرده شود یا اتصال کوتاه شود، برد ماکروویو ارور ES در ماکروویو سامسونگ را تشخیص می دهد. دکمه های روی پنل بنا به دلایل مختلفی ممکن است که گیر کنند یا آسیب ببینند. کلید های روی ماکروویو ممکن است که به واسطه ی گرمای زیاد دستگاه، بر اثر گشت زمان و یا فشار بیش از حد، گیر کنند و یا دکمه ها آسیب ببیند. در صورت خرابی کلید ها، باید کلید های معیوب تعویض گردند.

خرابی برد الکترونیکی مایکروفر سامسونگ

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که باعث بروز این ارور می شود، خرابی برد الکترونیکی می باشد. به عنوان مثال در صورت خرابی خازن های روی مدار برد، برد به اشتباه این ارور را نمایش می دهد. در نتیجه باید برد کنترل دستگاه و سیم های متصل به برد بررسی شوند و در صورت نیاز، تعمیرات لازم انجام شود و در صورت آسیب دیدیگی شدید برد الکترونیکی، باید این قطعه تعویض گردد.

نحوه ی رفع ارور E5 در ماکروویو سامسونگ

نحوه ی رفع ارور E5 در ماکروفر سامسونگ

جهت رفع ارور E5 در ماکروویو سامسونگ باید سریعا دستگاه را از برق بکشید و در ابتدا سعی کنید که با فشار دادن مجدد کلید، کلید را آزاد کنید. اگر کلید آزاد نشد، باید یک سری کار های تخصصی تری انجام شود. برای این منظور باید پنل یا کابین دستگاه جدا شود و از پشت پنل کنترل، وضعیت کلید بررسی شود، معمولا اگر کلید گیر کرده باشد، با فشار دادن کلید از پشت، می توان آن را آزاد کرد و دکمه را بیرون آورد، اما اگر کلید شکسته بود و یا فنر و پایه های کلید آسیب دیده بود، باید کلید تعویض شود. همچنین اگر کلید اصلا گیر نکرده بود، اما این ارور نمایش داده شد، باید برق دستگاه را به مدت 60 ثانیه جدا کنید و مجدد دستگاه را به برق وصل کنید، اگر با این حال ارور رفع نشد، یعنی خود کلید مشکلی ندارد و باید اجزای پشت کلید، یعنی صفحه کلید و برد الکترونیکی دستگاه بررسی شود و لازم است تا تعمیرات مربوطه نیز انجام شود. توجه داشته باشید در صورت سوختن برد، باید این قطعه تعویض گردد.

جمع بندی بحث

ما در این مقاله در رابطه با ارور E5 یا  ESدر ماکروویو سامسونگ با شما عزیزان صحبت کردیم و گفتیم که این ارور زمانی ظاهر می شود که دکمه های روی پنل کنترل دستگاه، به درون دستگاه گیر کرده باشند، یعنی به عبارتی یکی از دکمه های روی پنل دائما فعال باشد، یا این که بنا به هر دلیلی دکمه ای به مدت 60 ثانیه یا بیشتر از این زمان فشار داده شود. در صورت بروز این ارور اولین کاری که باید آن را انجام دهید این است که سریعا باید دو شاخه دستگاه را از برق بکشید و اگر می توانید سعی کنید دکمه ی گیر کرده را بیرون بیاورید و بهتر است که با یک تکنسین صحبت کنید. همچنین اشاره کردیم که این مشکل جدای از گیر کردن دکمه می تواند مربوط به خرابی صفحه کلید و برد دستگاه نیز باشد و متذکر شدیم که ارور E5 در ماکروفر سامسونگ، از آن دسته از ارور هایی می باشد که باید هرچه سریع تر به فکر رفع آن بود، چرا که این مشکل می تواند باعث آتش سوزی یا خرابی قطعات داخل دستگاه و یا از کار افتادن کل دستگاه شما شود. بنابراین اصلا نسبت به این ارور یا گیر کردن دکمه ای بر روی پنل ماکروفر سامسونگ خود اصلا بی تفاوت نباشید و تا زمانی که دستگاه شما تعمیر نشد، هرگز دستگاه را روشن نکنید.

نکات تکمیلی

همیشه به خاطر بسپارید، که تعمیر ماکروفر ذاتا خطرناک می باشد. زیرا اجزای داخلی دستگاه دارای ولتاژ بالایی هستند که حتی پس از جدا شدن دستگاه از برق می توانند دارای بار الکتریکی کشنده ای را در خود نگه داشته باشند. به همین دلیل اگر در زمینه ی تعمیرات ماکروفر سامسونگ بی تجربه هستید، بهتر است که برای تشخیص ایراد دستگاه و انجام هر گونه تعمیر، از یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر مایکروویو سامسونگ کمک بگیرید.

1/5 - (1 امتیاز)

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش