آموزش تعمیر لامپ مگنترون ماکروفر سامسونگ

آموزش تعمیر لامپ مگنترون ماکروفر سامسونگ

تعمیر لامپ مگنترون ماکروفر سامسونگ

مگنترون وسیله ای است که فرکانس لازم برای کارکرد لامپ را تولید می کند. به لطف مگنترون، اجاق مایکروویو غذا را گرم می کند. اگر مگنترون در اجاق مایکروویو خراب شود، این نشان می دهد که دستگاه کار نمی کند یا به خوبی کار نمی کند.تعمیر لامپ مگنترون ماکروفر سامسونگ امکان پذیر است. ما در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم. اگر قصد تعمیر لامپ مگنرون ماکروویو سامسونگ در تهران را دارید با ما یعنی نمایندگی تعمیرات سامسونگ پشتیبان ارتباط برقرار کنید.

مگنترون چیست و چگونه کار می کند

مخفف “مایکروویو” به معنای “تابش با فرکانس فوق العاده” است. نحوه عملکرد اجاق مایکروویو به این صورت است که غذا توسط امواجی با فرکانس 2.4 مگاهرتز گرم می شود. لایه بیرونی محصول را گرم کرده و تا عمق حداکثر 3 سانتی متری نفوذ می کنند. وقتی بیرون گرم می شود، داخل نیز گرم می شود.

هنگامی که دستگاه روشن می شود، ذرات شتاب می گیرند. مولکول های آب را در کاسه گرم شده قطبی می کنند و آنها را در امتداد خطوط میدان الکترومغناطیسی تراز می کنند. این حرکت باعث گرم شدن محصول می شود.

در اکثر مدل های مایکروویو، مگنترون در مرکز پانل کناری یا بالایی پشت دیوار کابینت تعبیه شده و به دو شاخک متصل می شود. در محل کار. مگنترون نه تنها امواج مایکروویو فرکانس اصلی، بلکه طیف وسیعی از فرکانس های ثانویه را نیز منتشر می کند. یک موج بر برای تطبیق مگنترون با محفظه کار ارائه شده است. این یک لوله فلزی در نزدیکی مگنترون است. به دلیل بازتاب های متعدد از دیواره های موج بر، امواج فرکانس قبل از رسیدن به خروجی یکدیگر را خنثی کرده یا ضعیف می شوند. در این مواقع بهتر است تعمیر لامپ مگنترون ماکروفر سامسونگ را به یک تکسنین ماهر و با تجربه بسپارید.

مگنترون در مایکروویو سامسونگ

مگنترون عنصر اصلی برای کار با اجاق مایکروویو است. این یک لوله الکترونی است که تشعشعات مایکروویو را تولید می کند. اصل کار بر اساس تعامل میدان های مغناطیسی است به صورتی که نوسانات با فرکانس بالا ایجاد می کنند که محفظه کار را گرم می کند.این قطعه کاربردی به دلایل مختلف ممکن است خراب شود.

خرابی مگنترون در  ماکروفر سامسونگ

وقتی مایکروفر را روشن می کنید، غذای قرار داده شده در آن گرم نمی شود، محتمل ترین دلیل خرابی مگنترون لامپ مایکروفر سامسونگ است. در عین حال، چراغ در محفظه کار می تواند روشن باشد و صفحه گردان می تواند بچرخد. به عنوان یک قاعده، مگنترون به دلیل سایش طبیعی یا نقص عملکرد دستگاه توسط کاربر از کار می افتد

عیبیابی مگنترون در ماکروفر سامسونگ

برای تعمیر لامپ مگنترون مایکروویو سامسونگ باید:

 فر را به صورت چشمی بررسی کنید. درپوش ممکن است بسوزد و به میکای محافظ آسیب برساند.

    به نحوه عملکرد دستگاه گوش دهید.آیا صدای ترق یا صدای پس زمینه دیگری وجود دارد؟

    پوشش محافظ را بردارید و مقاومت کنتاکت های مگنترون را اندازه بگیرید.

    باید کمتر از 1 اهم باشد.

    در تنظیمات بالاتر، مشکل در فرسودگی رشته پنهان است.

    مقاومت بین محفظه و خروجی مگنترون را اندازه گیری کنید.

    در صورت وجود انحراف از مقادیر پذیرفته شده، لازم است خازن های ورودی تعویض شوند.

علت خرابی و نحوه تعمیر مگنترون ماکروفر سامسونگ

علت خرابی و نحوه تعمیر مگنترون ماکروفر سامسونگ

برای تعمیر لامپ مگنترون مایکروفر سامسونگ ابتدا باید علت خرابی را کشف کنید. پوشش مگنترون یک اتصال الکتریکی خازنی در دیواره‌های موج بر ایجاد می‌کند و از محل جوش سرد که لوله خلاء – شفت را مهر و موم می‌کند، محافظت می‌کند.

آسیب دیدگی کلاهک یا آنتن

 هنگامی که کلاهک آسیب دیده است، به خصوص اگر ذوب شده یا دارای سوراخ باشد، باید آن را تعویض کنید. اگر درپوش ترک نخورده است، اما فقط رسوبات کربن روی آن وجود دارد، سعی کنید آن را با کاغذ سنباده ریز تمیز کنید. برای تعویض آن، باید یک سوکت بگیرید یا خودتان آن را از یک خازن الکترولیتی با قطر مناسب بسازید.استفاده از کلاهک با ارتفاع مورد نیاز بسیار مهم است. نباید از کلاه قدیمی بالاتر باشد. اگر این کار را انجام ندهید ممکن است کل سیستم نامتعادل شود و همچنان باید مگنترون را به طور کامل تعویض کنید.

آهنربا آسیب دیده

مگنترون بین آهنرباها قرار دارد. الکترومغناطیس یا آهنربای دائمی میدان مغناطیسی موازی با محور مگنترون ایجاد می کند. میدان مغناطیسی که آنها ایجاد می کنند بر الکترون ها تأثیر می گذارد و آنها را به صورت مارپیچی هدایت می کند. این یک ابر مارپیچی دوار بین آند و کاتد ایجاد می کند. اگر آهنربا آسیب دیده باشد، مگنترون قابل تعمیر نیست، فقط نیاز به تعویض کامل است. تنها استثناء آهنربای بالای شکسته است. می توان آن را با یک مشابه جایگزین کرد. در عین حال، نباید به توصیه های مشکوک در اینترنت در مورد ترمیم احتمالی آهنربا با استفاده از چسب اعتماد کنید. این کار ممکن است خطرناک باشد. بهتر است تعویض و تعمیر این قطعه حساس در ماکروفر را به نمایندگی تعمیرات سامسونگ در تهران بسپارید.

مشکل در خازن های انتقال

اگر اجاق مایکروویو عمر طولانی داشته باشد، تمام عناصر آن از نظر فیزیکی فرسوده شده اند.خازن های انتقال، همراه با چوک ها، یک فیلتر مایکروویو را برای محافظت در برابر نفوذ تشعشعات مایکروویو از مگنترون تشکیل می دهند. یکپارچگی خازن را می توان با اندازه گیری مقاومت بین بدنه مگنترون و پایانه ها بررسی کرد. یک خازن زمانی خوب است که مقاومت آن از صفر تا بی نهایت در چند ثانیه افزایش یابد. خرابی خازن منجر به خرابی مگنترون می شود. با مهارت های خاصی، می توانید جایگزین خازن را امتحان کنید. برای این کار درپوش فیلتر را بردارید و با انبردست کنتاکت های بدنه دریچه گاز را جدا کنید. سپس از یک مته 3 میلی متری برای سوراخ کردن اطراف خازن استفاده کنید. فیلتر را از محفظه خارج کنید، یک دور آن را باز کنید و طول تماس را افزایش دهید. سپس باید مخاطبین را با چاقو یا کاغذ سنباده با دقت تمیز کنید.

پس از نصب خازن جدید در محفظه فیلتر، آن را با پیچ محکم کنید. سپس کنتاکت ها را طوری وصل کنید که به دیواره های جعبه برخورد نکنند و درب فیلتر را ببندید. هنگام تعویض خازن، از لحیم کاری معمولی استفاده نکنید. در این صورت استفاده از لحیم نسوز و یا استفاده از جوش مقاومتی ضروری است. با این حال، باید درک کنید که بهتر است چنین کاری را به صنعتگران حرفه ای بسپارید. علاوه بر این، در این مورد، راه حل بهینه همچنان جایگزینی کامل مگنترون خواهد بود.

شکستگی رشته مگنترون در مارکروفر سامسونگ

اگر رشته مگنترون شکسته شود، المنت قابل تعمیر نیست. در چنین شرایطی، تنها جایگزینی کامل مگنترون مورد نیاز است. می توانید نخ را با یک مولتی متر بررسی کنید. برای این کار باید تستر را در حالت مقاومت قرار دهید. سپس یک اتصال مگنترون را از مدار جدا کرده و وضعیت اتصالات را بررسی کنید. در صورت آسیب دیدن نخ، مولتی متر مقاومتی بین دو تا سه اهم نشان می دهد. اگر نخ شکسته شود، تستر “بی نهایت” را نشان می دهد زیرا هیچ واکنشی در برابر لمس وجود ندارد.

تعمیر مگنترون ماکروویو سامسونگ در تهران

تعمیر مگنترون ماکروویو سامسونگ در تهران

توجه داشته باشید که هر اجاق مایکروویو باید مطابق با استانداردهای مشخص شده توسط سازنده ، نگهداری و استفاده شود. بنابراین برای تعمیر مگنترون مایکروویو  سامسونگ بهتر است به نمایندگی تعمیرات سامسونگ در تهران مراجعه کنید.از اینکه خودتان این تعمیرات را انجام دهید خودداری کنید زیرا ممکن است وضعیت بدتر شود و دستگاه به تعویض قطعه نیاز داشته باشد و یافتن آن برای شما سخت باشد.

بنابراین اگر مگنترون خراب شد، بهتر است با یک مرکز خدمات حرفه ای تماس بگیرید. آنها علاوه بر این که تجربه و دانش لازم را دارند، مجهز به ابزار لازم برای تشخیص و تعمیر هر گونه لوازم خانگی سامسونگ هستند. تکنسین های ما ارزیابی کلی دستگاه را انجام می دهند و علت خرابی را کشف می کنند و در سریع ترین زمان ممکن با استفاده از تجهیزاتی که در دست دارند خدمات تعمیر مگنترون سامسونگ در تهران را به انجام می رسانند. برای ارتباط با نمایندگی تعمیرات ماکروفر سامسونگ در تهران با شماره هایی که در قسمت تماس با ما درج شده است ارتباط برقرار کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش