علت بوی سوختگی از داخل ماکروفر سامسونگ

علت بوی سوختگی از داخل ماکروفر سامسونگ

بوی سوختگی از داخل ماکروفر سامسونگ و مقابله با آن

ماکروفر از وسایل برقی مهم آشپزخانه به شمار می‌رود و مانند هر وسیله برقی دیگر ممکن است دچار مشکل شود. حتی بهترین ماکروفرها به نگهداری و مراقبت مداوم نیاز دارند و استفاده مکرر بدون رسیدگی به دستگاه باعث بروز مشکلاتی می‌شود. از برندهای مطرح که اقدام به تولید ماکروفر می‌کنند می‌توان سامسونگ را نام برد. ماکروفرهای سامسونگ بسیار با کیفیت هستند اما این دستگاه‌ها نیز ممکن است دچار مشکل شوند. یکی از این مشکلات وجود بوی سوختگی است. در این مطلب از مرکز خدمات پس از فروش سامسونگ سامسونگ پشتیبان قصد داریم دلایل ایجاد بوی سوختگی از داخل ماکروفر سامسونگ و راهکارهای آن را بررسی کنیم.

دلایل بوی سوختگی از داخل ماکروفر سامسونگ چیست

دلایل بوی سوختگی از داخل ماکروفر سامسونگ چیست

بسیاری از ما برای پخت و پز به جای اجاق گاز از ماکروفر استفاده می‌کنیم. گاهی هنگام کار با ماکروفر متوجه مشکلاتی مثل وجود بوی سوختگی می‌شویم که می‌تواند علل متفاوتی داشته باشد. از مهم‌ترین دلایلی بوی سوختگی از داخل ماکروفر سامسونگ می‌توان به موارد زیراشاره کرد:

  • تنظیم برنامه و مدت زمان بیش از حد
  • خراب شدن قطعات
  • جمع شدن چربی روی المنت‌های گریل دستگاه
  • استفاده از ظروف نامناسب
  • وجود اتصالی در سیم ماکروفر
  • قرار دادن غذای خشک در ماکروفر

بوی سوختگی به دلیل انتخاب برنامه اشتباه و زمان بیش از حد

دلیل شایع بوی سوختگی از داخل ماکروفر سامسونگ استفاده از برنامه و زمان نامناسب است. باید بدانید که هر نوع مواد غذایی مدت زمان مشخصی برای پختن دارد همچنین زمان یخ‌زدایی هر غذا متفاوت است. دادن دستور اشتباه به دستگاه ماکروفر یا تنظیم زمان طولانی برای پختن یا گرم کردن غذا می‌تواند باعث سوختن غذا، دود کردن و در نتیجه ایجاد بوی سوختگی شود.

برای این که بدانید چه مدت غذا را درون دستگاه قرار دهید یا از کدام برنامه استفاده کنید، می‌توانید به کاتالوگ دستگاه مراجعه کرده و اطلاعات هرنوع غذا مانند گوشت، ماهی، نان و دیگر مواد غذایی را مطالعه کنید. همچنین از برخی مواد غذایی مانند تخم مرغ و سس کچاپ نباید در ماکروفر استفاده کرد.

بوی سوختگی از داخل ماکروفر سامسونگ به دلیل خرابی قطعات

همان‌طور که اشاره شد خرابی قطعات دستگاه می‌تواند یکی از دلایل بوی سوختگی از داخل ماکروفر سامسونگ باشد. در ماکروفر یا سولاردام قطعه‌ایی به نام مگنترون یا لامپ اشعه وجود دارد که با امواج رادیویی با طول موج کوتاه غذا را گرم می‌کند. در صورت خراب شدن این قطعه ممکن است امواج بیشتری و به شکل هدایت نشده ساطع شود و دمای اتاقک ماکروفر را بیش از حد بالا ببرد که باعث سوختن غذای درون دستگاه می‌شود.

اگر از برنامه مناسب  و مدت زمان مناسب برای پخت یا گرم کردن غذا استفاده کردید ولی بوی سوختگی به مشامتان رسید یا غذایتان سوخت حتما به یک نمایندگی مجاز برای تعمیر دستگاه مراجعه کنید. تعمیر یا تعویض مگنترون بهتر است توسط متخصص در زمینه تعمیر ماکروفر سامسونگ انجام شود.

چربی‌ها؛ دلیل بوی سوختگی از داخل ماکروفر سامسونگ

اگر برای مدت طولانی از حالت گریل استفاده نکرده باشید ممکن است در صورت استفاده از این حالت بوی سوختگی به مشامتان برسد. دلیل این اتفاق این است که پس از استفاده مکرر از ماکروفر و گرم کردن غذا، بخار چربی‌ها به سمت بالا می‌روند و با عبور از منافذ سقف دستگاه روی المنت‌ها انباشته می‌شوند. سپس در صورت استفاده از حالت گریل این چربی ‎ها می‌سوزند و بوی سوختگیشان بلند می‌شود.

هر از گاهی دستگاه خود را سرویس کنید یا اگر خودتان نمی‌توانید تماس بگیرید تا این کار را برایتان  انجام دهند. رسیدگس منظم به دستگاه و نظافت آن بعد از هر بار استفاده باعث جلوگیری از آسیب‌های جدی به ماکروفر و صرفه‌جویی در هزینه‌های احتمالی می‌شود.

استفاده از ظروف نامناسب

حتما با بررسی کف بعضی از ظروف متوجه شده‌اید که مناسب برای استفاده در ماکروفر است. این بدان معناست که هر ظرفی را نمی‌توان داخل ماکروفر قرار داد. نباید از ظروف آلومینیومی، فلزی، چینی که لب‌پر شده، فویل و ظروف با تزیینات آب طلا برای گرم کردن غذا در ماکروفر استفاده کرد. دلیل بوی سوختگی از داخل ماکروفر سامسونگ می‌تواند استفاده از همین ظروف باشد، زیرا باعث سوختن یا آتش گرفتن غذا می‌شوند. همچنین به کار گرفتن این ظروف ممکن است به خود دستگاه ماکروفر نیز آسیب برساند.

وجود اتصالی در سیم‌های ماکروفر

علت بوی سوختگی از درون ماکروفر سامسونگ می‌تواند به خاطر اتصالی یکی از سیم‌های دستگاه باشد. اگر بوی سوختگی مانند بوی سیم سوخته است، و از سوراخ‌های دستگاه دود خارج می‌شود احتمالا دستگاه دارای مشکل برقی است. در این حالت از دستگاه استفاده نکنید و آن را از برق خارج کنید زیرا در صورت ادامه به کار با ماکروفر ممکن است که دستگاه دیگر غذا را گرم نکند یا در موارد جدی‌تر دچار آتش سوزی شود. در این حالت باید از یک متخصص برای تعمیر دستگاه استفاده کنید.

غذای خشک می‌تواند باعث استشمام بوی سوختگی از داخل ماکروفر سامسونگ شود

ماکروفر برای گرم کردن غذا امواج الکترو مغناطیس را به آن تابانده و با ایجاد نوسان درمولکول‌های آب غذا را گرم می‌کند. حالا اگر غذایی که در ماکروفر قرار می‌دهید رطوبت نداشته باشد به دلیل عدم وجود مولکول‌های آب، غذا می‌سوزد یا خیلی خشک می‌شود. از قرار دادن مواد غذایی مانند نان، تخم مرغ خام با پوست، برنج خام و دیگر غذاهای خشک، در ماکروفر خودداری کنید.

روش‌های از بین بردن بوی سوختگی از داخل ماکروفر سامسونگ

تا اینجا دلایل بوی سوختگب از داخل ماکروفر سامسونگ آشنا شدیم. حالا برای رفع این بو چه کاری می‌توان انجام داد؟ پس از رفع اشکالات فنی دستگاه مانند خرابی‌ها و اتصالی سیم‌ها نوبت به رفع بوی سوختگی دستگاه می‌رسد. به این منظور در ادامه چند روش کاربردی را به شما معرفی می‌کنیم.

استفاده از بخار آب برای از بین بردن دوده‌های سرسخت

یک لیوان آب را در یک ظرف مناسب استفاده در ماکروفر ریخته و آن را به مدت 3 تا 5 دقیقه در ماکروفر قرار دهید و دستگاه را روشن کنید. بعد از اتمام زمان درب ماکروفر را باز نکنید و برای تاثیر بیشتر بگذارید بخار آب به مدت 15 دقیقه در دستگاه بماند. سپس ظرف و سینی ماکروفر را خارج کرده وآن‌ها را بشویید. اگر از ماشین ظرف‌شویی استفاده می‌کنید دقت کنید که سینی ماکروفر امکان شسته شدن در ماشین ظرف‌شویی را داشته باشد.

برای رفع بوی سوختگی از داخل ماکروفر سامسونگ اتاقک دستگاه را پاک کنید

برای از بین بردن بوی سوختگی از داخل ماکروفر سامسونگ درون دستگاه و حتی درب ماکروفر را با یک دستمال پارچه‌ای پاک کنید. اگر در دستگاه از فلز ضد زنگ استفاده شده، پارچه را درمسیر رگه‌های فلز حرکت دهید. برای از بین بردن دوده‌های سخت‌تر از آب گرم به همرا طرف زبر اسفنج استفاده کنید.

رفع بوی سوختگی از داخل ماکروفر سامسونگ با سرکه و آب لیمو

می‌توانید از موادی که در خانه دارید مانند لیمو و سرکه برای از بین بردن بوی سوختگی از درو ن ماکروفر سامسونگ اقدام کنید. فرقی نمی‌کند که کدام یک را انتخاب کنید در صورت استفاده از آب لیمو یا سرکه نتایج رضایت بخشی به دست خواهید آورد.

اگر از لیمو استفاده می‌کنید یک قاشق آب لیمو را با یک فنجان آب مخلوط کنید یا کی لیمو را نصف کنید آب آن را بگیرید و تکه‌های لیمو را در ظرف قرار دهید. در صورت استفاده از سرکه به جای آب لیمو یک قاشق غذاخوری سرکه را با یک فنجان آب مخلوط کنید.

پس از انتخاب بین سرکه یا آب لیمو و آماده کردن آن به روش بالا، آن را برای 2 تا 5 دقیقه در دستگاه قرار دهید و ماکروفر را روشن کنید. پس از پایان کار بگذارید تا ظرف به مدت پنج دقیقه در دستگاه بماند. سپس با استفاده از یک دستمال پارچه‌ای اتاقک ماکروفر را تمیز کنید. اگر به دنبال رایحه‌ی دلنشین‌تری هستید می‌توانید به جای لیمو از وانیل استفاده کنید.

رفع بوی سوختگی از داخل ماکروفر سامسونگ با دلایل فنی

رفع بوی سوختگی از داخل ماکروفر سامسونگ با دلایل فنی

ماکروفر یک وسیله برقی پرکاربرد در سبک زندگی امروزی است. گاهی کثیفی و عدم نظافت اتاقک ماکروفر می‌تواند باعث استشمام بوی بد از ماکروفر شود. در این مطلب دلایل ایجاد بوی سوختگی از داخل ماکروفر سامسونگ را بررسی کردیم و برای رفع این مشکل راهکارهایی ارائه شد. اما اگر مشکل ماکروفر فنی باشد پیشنهاد می‌کنیم برای رفع آن به نمایندگی‎های مجاز مراجعه کنید.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش