علت بالا نیامدن صفحه تلویزیون ال ای دی سامسونگ

علت بالا نیامدن صفحه تلویزیون ال ای دی سامسونگ

بالا نیامدن صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ؛ مشکلی آشنا

بالا نیامدن صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ از مشکلات رایجی است که ممکن است در این تلویزیون‌ها رخ دهد. این مشکل به شکل‌های مختلف بروز می‌کند، مثلا تلویزیون روشن شده و اسم برند پس از روشن‌شدن نمایش داده می‌شود، اما تصویر نمایش داده نمی‌شود. در مواردی حتی صدای برنامه پخش‌شده اما تصویر پخش نمی‌شود. در چنین شرایطی ابتدا باید علت بروز مشکل را مشخص کرد و سپس براساس آن برای تعمیر اقدام کرد. در اکثر موارد تعمیر باید توسط نمایندگی‌های مجاز و تعمیرکاران تخصصی برند سامسونگ انجام شود اما در بعضی موارد روش‌های خانگی و ساده، که در ادامه این مطلب از تعمیرگاه مجاز سامسونگ سامسونگ پشتیبان خواهیم گفت، هم ممکن است مشکل را حل کند.

دلایل بالا نیامدن صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ

دلایل بالا نیامدن صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ

عدم نمایش تصویر در تلویزیون مشکلی رایج و ناخوشایند است. تصور کنید قصد تماشای یک مسابقه مهم یا فیلمی که چندروز منتظر پخش آن بودید را دارید و بعد از روشن کردن تلویزیون، ناگهان متوجه می‌شوید که تصویر بالا نمی‌آید. در چنین شرایطی بیشتر افراد ابتدا به دنبال دلیل بروز این مشکل می‌گردند. ما هم در ادامه چند علت رایج بالا نیامدن صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ را بررسی خواهیم کرد.

خرابی بک‌لایت تلویزیون

مهم‌ترین و رایج‌ترین دلیلی که باعث بالا نیامدن صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ می‌شود، خرابی بک‌لایت است. بک‌لایت یا نور پس‌زمینه به نمایش تصویر روی صفحه تلویزیون کمک می‌کند. مشکل این قطعه به چند شکل مختلف بروز می‌‌کند، به عنوان مثال تلویزیون در یک قسمت دارای تصویر و در قسمت‌های دیگر فاقد آن است یا تلویزیون صدا دارد اما به طور کل تصویری ندارد. چنین مشکلاتی علامت خرابی بک‌لایت هستند.

خراب شدن برد تیکان

در مواردی اما تلویزیون به دلیل خراب شدن برد تیکان دچار این مشکل می‌شود. این برد تصاویر را پردازش می‌کند و بعد از پردازش روی صفحه نمایش داده تا با نور پس‌زمینه‌ای که از بک‌لایت دریافت می‌شود قابل مشاهده شوند. اگر این برد خراب شود، قطعا پردازش تصاویر اتفاق نمی‌افتد. تشخیص خرابی بک‌لایت یا برد تیکان کمی مشکل است. برای اینکه بفهمید علت بالا نیامدن صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ از بک‌لایت آن است یا برد تیکان به نور صفحه دقت کنید. معمولا در صورت خرابی برد تیکان تلویزیون تصویری سرمه‌ای رنگ دارد اما در خرابی بک‌لایت، کاملا سیاه است.

بهم خوردن تنظیمات دستگاه

در تلویزیون‌های ال‌ای‌دی بخشی از تنظیمات مانند نور صفحه و… باید به صورت دستی انجام شوند، در مواردی ممکن است بالا نیامدن صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ به دلیل بهم خوردن تنظیمات رخ دهد. اگر مشکل از تنظیمات باشد، دسترسی به منوی تنظیمات هم سخت خواهد بود، در ادامه راهکار حل مشکل تلویزیون در صورتیکه اختلال از تنظیمات آن باشد را خواهیم گفت.

خراب شدن کابل‌های متصل به تلویزیون

خرابی کابل به خصوص زمانی که مدت زمان زیادی از یک کابل استفاده شود از دیگر دلایل رایج آسیب‌دیدگی تلویزیون‌های سامسونگ و بروز مشکل بالا نیامدن صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی این برند است. در چنین شرایطی معمولا مشکل با کمی جابجا کردن کابل برطرف می‌شود.

تاثیر دستگاه‌های جانبی

بسته به نوع تلویزیون ممکن است علت بروز مشکل بالا نیامدن صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ نه در خود دستگاه بلکه در دستگاه‌های جانبی متصل به آن باشد. بعضی از مدل‌های قدیمی ‌ال‌ای‌دی سامسونگ برای پخش کانال‌های تلویزیونی نیاز به گیرنده دیجیتال دارند، در این مدل‌ها ممکن است گیرنده خراب شده باشد و تصویر را نمایش ندهد. بنابراین اگر تلویزیونی با گیرنده دارید و تصویر روی صفحه نمایش داده نمی‌شود، در عیب‌یابی باید از سلامت گیرنده هم اطمینان حاصل کنید.

ضربه خوردن یا آب خوردگی دستگاه

در نهایت مشکل بالا نیامدن صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ ممکن است در اثر ضربه به تلویزیون رخ دهد. تلویزیون‌های ال‌ای‌دی نسبت به کوچکترین ضربه هم حساس هستند و در صورت ضرب‌دیدگی ممکن است اختلال عدم نمایش تصویر در آن‌ها بروز کند. البته خیس شدن برد اصلی تلویزیون در اثر استفاده مستقیم و بدون احتیاط شیشه‌ پاک‌کن هم می‌تواند باعث روز این مشکل شود.

راهکارهای حل این مشکل بالا نیامدن صفحه تلویزیون ال ای دی سامسونگ

راهکارهای حل این مشکل

علت بالا نیامدن صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ ممکن است هرکدام از مشکلات بالا باشند. در این صورت باید قدم به قدم برای رفع مشکل اقدام کرد. گاهی‌اوقات با روشی ساده و خانگی مشکل برطرف شده اما در مواردی نیاز به تعمیر تخصصی است که در این‌صورت باید تلویزیون را به تعمیرکار ماهر سپرد.

خاموش کردن تلویزیون حداقل به مدت 24 ساعت

اولین و بهترین راهکار به خصوص در تلویزیون‌هایی که به دلیل ضربه‌ای جزئی یا استفاده بیش از حد دچار مشکل بالا نیامدن صفحه شده‌اند خاموش کردن دستگاه است. برای اینکار بهتر است مراحل زیر را انجام داد.

 • ابتدا دستگاه را با کنترل خاموش کرد
 • سپس کابل برق را از تلویزیون جدا کرد
 • تمام دستگاه‌های جانبی مانند گیرنده، پلیر و… را از تلویزیون جدا کرد
 • به مدت 24 ساعت تلویزیون را در این حالت قرار داد
 • روشن کردن تلویزیون بعد از این مدت باید بدون اتصال دستگاه‌های جانبی انجام شود
 • اگر مشکل از ضربه‌های جزئی یا استفاده بیش‌ از‌ حد باشد با این روش برطرف می‌شود

تعویض کابل‌های ورودی

 در تلویزیون‌هایی که با گیرنده دیجیتالی کار می‌کنند، گاهی‌اوقات مشکل از اتصال نامناسب کابل‌های گیرنده به تلویزیون است. برای اطمینان از این موضوع بهتر است یکبار تمام کابل‌هایی که مربوط به پخش تصویر هستند را عوض کرد و در نهایت گیرنده را با گیرنده‌ای سالم جایگزین کرد.

بررسی نور پس‌زمینه

اگر گیرنده و کابل‌ها کاملا سالم باشند یا تلویزیون بدون گیرنده کار کند، احتمال بعدی خرابی برد تیکان یا بک‌لایت است. برای تشخیص خرابی تیکان باید نور پس‌زمینه را بررسی کرد. اگر در یک محیط کاملا تاریک تلویزیون نوری جزئی در پس‌زمینه داشته باشد مشکل از برد تیکان است.

انتقال تلویزیون به نمایندگی‌های مجاز

در نهایت، به خصوص زمانی که مشکل بالا نیامدن صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ به دلیل خرابی قطعات داخلی باشد باید تلویزیون را به نمایندگی‌های مجاز و تعمیرکاران ماهر سپرد. در غیر این‌صورت هر اقدامی ممکن است باعث آسیب‌دیدگی بیشتر تلویزیون شود.

عیب‌یابی درست مشکل بالا نیامدن صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ تنها در نمایندگی‌ها

عیب‌یابی درست مشکل بالا نیامدن صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ تنها در نمایندگی‌ها

شاید روش‌های خانگی عیب‌یابی برای تشخیص اولیه مناسب باشند اما به‌ هیچ‌وجه نباید برای حل مشکل به صورت شخصی اقدام کرد. گاهی‌اوقات افراد با تصور اینکه می‌توانند مشکل تلویزیون را به صورت شخصی حل کنند اقدام به باز کردن پشت دستگاه می‌کنند که موجب آسیب بیشتر به تلویزیون می‌شود. اگر در همان مراحل اولیه بروز مشکل، دستگاه را به تکنسین متخصص در زمینه تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ سپرد، حل آن فورا و با کمترین هزینه انجام می‌شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 2.8]

7 thoughts on “علت بالا نیامدن صفحه تلویزیون ال ای دی سامسونگ”

 1. سلام
  تلویزیون یونیوا -U-Class/T2S2 55″ پس از نصب یک نرم افزار بە آپدیت اندروید رفت و بعد از روشن شدن و پس از نمایش لگو و و شروع به کار در همان 15 ثانیه اول فقط لوگوی smarttv را نشان میدە و دیگر هیچکدام از امکانات تلویزیون (حتی ولوم صدا و….) کار نمیکند. (به قولی هنگ میکند)
  لطفا راهنمایی کنید ممنونم.

  1. سلام…داداش این مشکل دقیقا برا تلویزیون من هم که ایکس ویژن هستش الان پیش اومده…مشکلِ تو چجوری حل شد؟
   چیکار کردی؟

 2. سلام من تلوزیون سامسونگ سری ۸ سایز ۶۵ خریدم.چند باری هست که تلوزیون روشن میکنیم تصویر برفکی میشه حتی روی فلش عیب از چیه؟

 3. تلویزیون من smart هست الان اومدم روشن کردم رفتم بزنم رو فلش میزنه خطا سیستم قطع شده است بجز قسمت وصل شدن به اینترنت و وایفا دیگه هیچی نمیاره راهنمایی لطفاً

 4. اکبر حسین‌پور

  درود
  سامسونگ منحنی دارم
  دگمه خانه یاهمان تنظیمات رومیزنم، روی صفحه چیزی نمایش داده نمیشه
  مشکل از کجاست؟

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش