علت چشمک زدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ

علت چشمک زدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ

چشمک زدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ یک مشکل فنی است

به طور کلی تلویزیون های سامسونگ در عین حال که کیفیت بالایی دارند، ممکن است دچار برخی مشکلات شوند. یکی از انواع این مشکلات، چشمک زدن ال ای دی است که مربوط به لامپ دستگاه می شود. در مواقعی که چراغ LED سامسونگ چشمک می زند و دستگاه روشن نمی شود، معمولا مشکل از برد پاور است. البته گاهی خرابی مین برد نیز می تواند موجب چشمک زدن ال ای دی شود اما باید گفت که این مورد، کمتر اتفاق می افتد. برای تعمیر چشمک زدن LED سامسونگ در این حالت، لازم است برد پاور آن تعمیر و یا در صورت نیاز، تعویض شود. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان به بررسی دلایل و راهکارهای رفع مشکل چشمک زدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ می‎پردازیم.

دلایل چشمک زدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ و راهکارهای رفع آن

دلایل چشمک زدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ و راهکارهای رفع آن

دلایل متفاوتی برای چشمک زدن چراغ پاور یا استند بای تلویزیون سامسونگ وجود دارد. این چراغ ممکن است به صورت ممتد و یا با یک نظم خاصی مثلا به شکل 3 مرتبه ای چشمک بزند. هر یک از این چشمک ها معانی متفاوتی در پی دارد. در ادامه مطلب به بررسی علل و حالت‎های گوناگون مربوط به چشمک زدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ در حالت های مختلف می پردازیم.

دیر روشن شدن ال ای دی

در مواقعی ممکن است ال ای دی سامسونگ دیر هنگام روشن شود. در چنین حالتی، معمولا چراغ استند بای تلویزیون دقایقی به حالت روشن می ماند و شروع به چشمک زدن می کند و سپس در ادامه دستگاه روشن خواهد شد. اگر این مشکل رفع نشود، احتمال بالایی وجود دارد که این مشکل به مرور زمان منجر به ایجاد آسیب غیر قابل جبرانی در بخش مین برد و در نتیجه خاموشی کامل تلویزیون شود. با تعمیر و یا تعویض کردن قسمت برد پاور تلویزیون، مشکل چشمک زدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ برطرف خواهد شد.

صدور پیغام خطا

چشمک زدن ال ای دی سامسونگ، ممکن است پیغام یا کد خطایی مبنی بر ایجاد مشکل در یکی از قسمت‌ های تلویزیون باشد. به سبب این پیام، تعمیر کار متوجه منشا مشکل دستگاه می شود و می تواند اقدامات لازم برای تعمیرات دستگاه را انجام دهد. در صورتی که تلویزیون به طور عادی کار نکند و کدهای خطایی به صورت چشمک زدن های مختلف را نمایش می دهد، ضروری است که اقدام برای تعمیر برد پاور تلویزیون سامسونگ به سرعت انجام شود. تعمیرات این قطعه بسیار تخصصی است که حتما باید توسط تعمیرکاران حرفه ای در نمایندگی‎ های مجهز و معتبر انجام شود.

چشمک زدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ هنگام روشن کردن دستگاه

زمانی که تلویزیون روشن می شود، معمولا قسمت چراغ پاور آن شروع به چشمک زدن می کند. این امر نه تنها به منزله بروز ایراد نیست، بلکه نشان دهنده این است که تلویزیون شما کاملا سالم است و بدون ایراد کار می کند. اگر که چراغ تلویزیون در هنگام روشن شدن چشمک نمی زند، احتمالا مشکلی در یکی از قسمت های آن وجود دارد.

قرمز شدن چراغ و روشن نشدن تلویزیون

در برخی مواقع، چشمک زدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ به این صورت رخ می دهد که چراغ آن قرمز است و تلویزیون روشن نمی شود. در این صورت قبل از هر گونه اقدامی، تلویزیون را از برق جدا کرده و بعد از گذشت چند دقیقه مجددا آن را به پریز برق وصل کنید. البته همواره باید از سالم بودن ریموت کنترل و دکمه پاور اطمینان حاصل کنید. اگر که مشکل پیش آمده حل نشد، حتما در اسرع وقت با یک تکنسین ماهر برای تعمیرات تماس بگیرید.

3 بار چشمک زدن تلویزیون سامسونگ

 از دیگر حالت های چشمک زدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ، وقتی است که دستگاه 3 بار چشمک می زند و سپس خاموش می شود. معمولا چنین حالتی، نشان دهنده بروز مشکل در قسمت برد پاور دستگاه یا خرابی و فرسودگی در قسمت مهمی چون کابل ها و اتصالات آن می باشد. در نتیجه پس از بررسی کامل اتصالات مربوطه و اطمینان از سالم بودن تمامی آن ها، اقدامات لازم را برای رفع ایراد تلویزیون انجام دهید.

چشمک زدن مداوم چراغ ال ای دی سامسونگ

در برخی از موارد چراغ پاور تلویزیون به صورت مداوم چشمک می زند. در چنین موقعیتی این امکان وجود دارد که محافظ برق آن فرسوده شده باشد و میزان ولتاژ کافی به پاور دستگاه نرسد. همچنین چشمک زدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ به صورت مداوم، ممکن است ناشی از بروز خرابی برد پاور و دیگر اجزای آن باشد. در صورت بروز هر یک از این مشکلات، بهتر است که با یک تعمیرکار ماهر و باتجربه تماس بگیرید.

چراغ پاور ۵ الی ۶ بار چشمک می زند

اگر پس از فشردن دکمه پاور، دیدید که چراغ آن ۵ الی ۶ بار چشمک زده و دستگاه روشن نشد، می توان اینطور بیان کرد که ایراد از جانب بک لایت LED می باشد. البته این احتمال نیز وجود دارد که مین برد یا برد پاور نیز دچار خرابی شده باشد. در این موقعیت، ابتدا تلویزیون را از برق کشیده و سپس بررسی کنید که مشکل رفع شده یا خیر. اگر چراغ پاور به همان صورت بود باید به دنبال راه حل دیگری باشید.

بدین منظور، تلویزیون خود را خاموش کرده و سپس دو دکمه Menu و کاهش ولوم را به طور همزمان فشار دهید و چند دقیقه مداوم به این کار ادامه دهید. توجه داشته باشید که باید دکمه های موجود بر روی بدنه دستگاه را بفشارید؛ چرا که استفاده از دکمه های کنترل نتیجه ای به همراه نخواهد داشت. در قدم بعدی، دکمه پاور را فشار دهید تا صفحه تصویر تلویزیون به رنگ آبی مبدل شود. حال مدت کوتاهی را منتظر بمانید تا تصویر برای شما نشان داده شود.

راهکارهای رفع مشکل چشمک زدن ال ای دی سامسونگ

بهترین راهکار برای رفع مشکل چشمک زدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ، مراجعه به تعمیرکاران ماهر و متخصص در این حیطه است. اما پیش از آن، چنانچه با اختلالی در زمینه چشمک زدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ رو به رو شدید، ابتدا تلویزیون را خاموش کرده و سپس آن را از برق جدا کنید. چند ساعت پی در پی تلویزیون را در همین حالت گذاشته و اقدام به روشن کردن آن نکنید. پس از گذشت چندین ساعت، به همان شکل که دستتان را بر روی دکمه پاور نگه داشته اید تلویزیون را به برق بزنید. اگر مشکل حل نشد، به سراغ روش بعدی بروید.

 روش دیگر برای رفع مشکل چشمک زدن ال ای دی سامسونگ، این است که ابتدا دستگاه را خاموش کنید و سپس دکمه های کاهش صدا و منو روی تلویزیون را به طور همزمان بفشارید. با نگه داشتن چندین ثانیه ای این دکمه ها و استفاده نکردن از ریموت کنترل، نوبت به فشردن دکمه پاور تلویزیون برای روشن شدن دستگاه می رسد.

اگر مشکل برطرف شده باشد، چراغ پاور به رنگ آبی درآمده و تلویزیون روشن خواهد شد. اما در غیر این صورت، بدین معنی خواهد بود که با یک ایراد سخت افزاری رو به رو هستیم. از این رو، قطعات آسیب دیده آن باید در اسرع وقت، تعمیر یا تعویض شوند. برای اطمینان حاصل کردن از ترمیم بی نقص و صحیح تلویزیون در چنین شرایطی می توانید از تکنسین های تعمیر در محل تلویزیون سامسونگ مشورت بگیرید.

رفع مشکل چشمک زدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ

رفع مشکل چشمک زدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ

همیشه دلایل مشکل چشمک زدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ، فنی نیستند. در بسیاری از مواقع ممکن است مشکلات جزئی دلیل اصلی بروز این ایراد باشند. بنابراین توصیه می شود تا قبل از هر اقدامی برای تعمیر، موارد احتمالی و ساده را چک کنید تا شاید خودتان بتوانید مشکل را برطرف کنید. تنها بعضی مواقع ممکن است دلیل اصلی این مشکل، خرابی برد پاور آن باشد.

در صورتی که برد پاور ال ای دی خراب شده باشد، حل مشکل آن، فرایندی بسیار پیچیده و تخصصی است. به همین خاطر پیشنهاد می شود تعمیر دستگاه معیوب خود را به تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ بسپارید. در این صورت می توانید با کم ترین هزینه، مشکل ال ای دی سامسونگ خود را رفع کنید.

1/5 - (1 امتیاز)

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش