کار با دکمه ها و صفحه نمایش ساید بای ساید سامسونگ

کار با دکمه ها و صفحه نمایش ساید بای ساید سامسونگ

نمایشگر ساید بای ساید سامسونگ، عمکلرد دستگاه را نمایش می دهد

در ساید بای سایدهای سامسونگ، می توان تنظیمات مربوط به هر بخش را به صورت دستی، با استفاده از صفحه نمایش و کلیدهای تعبیه شده در یخچال، اعمال کرد. این تنظیمات با افزایش بهره وری یخچال و بهبود عملکرد آن، نقشی مهم در سلامت و عمر طولانی ساید بای ساد دارند. روش صحیح کار با این دکمه ها و تنظیمات، باعث نگهداری صحیح مواد غذایی در یخچال و افزایش دقت عملکرد بخش های مختلف این دستگاه می شود. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان به چگونگی کار با دکمه ها و صفحه نمایش ساید بای ساید سامسونگ و شرح عملکرد هریک از این دکمه ها می پردازیم.

عملکرد و کاربری صفحه نمایش ساید بای ساید سامسونگ چگونه است؟

عملکرد و کاربری صفحه نمایش ساید بای ساید سامسونگ چگونه است؟

صفحه نمایش در برخی مدل ها به صورت لمسی و در برخی مدل ها نیز به صورت دکمه ای در دسترس مشتریان قرار می گیرد. کاربرد این دکمه ها در تمام مدل ها یکسان است و تفاوتی با یکدیگر ندارد. کار با صفحه نمایش ساید بای ساید سامسونگ با سایر مدل های یخچال فریزرز های این برند متفاوت است و به همین دلیل باید با نوع کار با آن ها آشنا بود. در ادامه به معرفی وظایف هر دکمه و عملکرد آن در ساید بای ساید سامسونگ اشاره می کنیم.

با تنظیم فیلتر آب در ساید بای ساید سامسونگ،آب گوارا بنوشید

فیلتر ساید بای ساید یک فیلتر آب ساده یا ترکیبی است که آب یخچال را تصفیه می کند. عدم تنظیم صحیح این فیلتر، باعث کدرشدن آب و رشد باکتری  و میکروارگانیسم ها شده و آب را آلوده می کنند. دکمه فیلتر برای ریست کردن تنظیمات آن و هشدار برای کاهش طول عمر این قطعه به کار می رود. در هنگام تعویض آن، چراغ Filter قرمز می شود. سبز بودن رنگ دکمه فیلتر به معنای سلامت و عملکرد صحیح آن است.

تعویض نکردن فیلتر آب باعث آسیب به مکانیزم آب سردکن و یخساز می شود؛ بنابراین لازم است هر 6 ماه یک بار فیلتر آب ساید بای ساید تعویض شود. در کار با صفحه نمایش ساید بای ساید سامسونگ تنظیمات فیلتر نقشی مهم در افزایش کیفیت آب مصرفی دارند.

با دکمه Energy Saver در مصرف برق صرفه جویی کنید

برند سامسونگ در سری جدید ساید بای ساید خود، امکان صرفه جویی در انرژی و مصرف برق را برای مشتریان خود فراهم کرده است. این قابلیت با دکمه Energy Saver  (صرفه جویی در انرژی) روی صفحه نمایش این دستگاه ها قابل دسترس می باشد. در صورت فعال شدن این گزینه، یخچال سرمای کم تری تولید می کند و حتی لامپ یخچال نیز روشن نمی شود. اگر قطرات آب بر روی درب ساید بای ساید مشاهده شد، باید این حالت را غیر فعال کرد و عملکرد یخچال را به حالت اولیه برگرداند؛ زیرا افزایش دمای محفظه ساید بای ساید علاوه بر آسیب به قطعاتی مانند ترموستات، باعث فاسد شدن مواد غذایی می شود.

دکمه هشدار و ریست فیلتر؛ دکمه هایی مهم در ساید بای ساید سامسو‌نگ

در کار با دکمه ها و صفحه نمایش ساید بای ساید سامسونگ، دکمه Alarm / Filter Reset نقش مهمی دارد. این دکمه برای روشن یا خاموش کردن هشدارها و همچنین ریست کردن آب یخچال استفاده می شود. در صورت تمایل برای خاموش کردن هشدارهای باز بودن درب یخچال و صداهای دکمه دسیپلی، باید حالت دکمه Alarm را روی روشن (On) قرار دهید.

پس از تعویض کردن فیلترهای یخچال باید تنظیمات فیلتر را ریست کرد تا اخطار کاهش عمر فیلتر این دستگاه دوباره ظاهر نشود. برای این کار کافی است دکمه Alarm را 3 ثانیه نگه داشت تا حالت Filter Rest فعال شود. با فعال شدن این حالت، علامت هشدار فیلتر از روی صفحه نمایش حذف می شود.

دکمه Power Freeze؛ دکمه ای برای افزایش قدرت یخ سازی ساید بای ساید

سرعت و قدرت یخ سازی در ساید بای ساید از مهم ترین امکاناتی است که این سری از یخچال های سامسونگ را از سایر مدل های مشابه متمایز می کند. در صورت افزایش حجم مواد غذایی در کابین یخچال و نیاز به یخ بیشتر برای نگهداری طولانی مدت آن ها، می توان با استفاده از دکمه Power Freeze این موارد را به مدت طولانی تری نگهداری کرد و با منجمدکردن آن ها تازگی و کیفیت این محصولات را حفظ کرد.

فعال شدن دکمه Power Freeze باعث سرعت یخ سازی یخچال شده و با روشن ماندن موتور این دستگاه، سرمای بیشتری درون کابین ساید بای ساید تولید می شود. در صورت فعال بودن حالت Power Freeze، این حالت بعد از 2 ساعت به صورت خودکار خاموش می شود.

 با دکمه Lighting، چراغ های آب سردکن و یخ ساز را خاموش و روشن کنید

کار با دکمه ها و صفحه نمایش ساید بای ساید سامسونگ همیشه مربوط به تنظیمات فنی و درونی یخچال نیست. برخی از این دکمه ها عملکرد ساده ای دارند و صرفا برای راحتی کار با یخچال تعبیه شده اند. یکی از این دکمه ها، دکمه Lighting است که مربوط به روشن و خاموش کردن چراغ LED زیر صفحه نمایش، چراغ های آب سردکن و یخ ساز است. با فشار دادن این دکمه چراغ های LED به طور مستمر روشن هستند اما در صورت تمایل برای خاموش کردن این چراغ ها و روشن بودن آن ها در هنگام استفاده، باید مجدد این دکمه را فشار داد تا غیرفعال شود.

سرد کردن سریع، قابلیتی است که در ساید بای ساید سامسونگ تعبیه شده است

در هنگام نیاز برای سردکردن سریع کابین داخل ساید بای ساید بای از دکمه Power Cool استفاده کرد. فعال شدن این حالت باعث افزایش فعالیت کمپرسور و کاهش دمای یخچال توسط ترموستات شده و سرمای بیشتری وارد یخچال می شود. موتور یخچال در حالت عادی 40 دقیقه کار می کند و 5 دقیقه استراحت. با فعال کردن حالت Power Cool در ساید بای ساید سامسونگ، این زمان تغییر می کند. استفاده زیاد از این دکمه باعث آسیب به موتور یخچال شده و خسارات زیادی به یخچال وارد می شود.

دکمهIce Off ؛ پایان فرآیند یخ سازی ساید بای ساید سامسونگ

در مواقع نیاز و برای جلوگیری از فرآیند یخ سازی ساید بای ساید، باید از دکمه Ice Off استفاده شود. در حالت عادی یخ ساز از طریق نمایشگر خاموش می شود و برای خاموش کردن کامل آن باید از این دکمه استفاده کرد.

دکمه Child Lock؛ قفل کودک ساید بای ساید سامسونگ

یکی از امکانات مهم دکمه ها و صفحه نمایش ساید بای ساید سامسونگ، طراحی برنامه ای برای قفل شدن صفحه نمایش این دستگاه برای کودکان است. این کلید یکی از مهم ترین کلیدها روی ساید بای ساید سامسونگ است که امکان آسیب به یخچال را توسط کودکان به حداقل می رساند. برای تنظیم دمای یخچال حتما باید حالت Child Lock غیرفعال باشد.

شکل دلخواه یخ خود را با دکمه Ice cube انتخاب کنید

از امکانات جذاب ساید بای سایدهای سامسونگ، امکان طراحی شکل یخ های خروجی از یخ ساز این دستگاه است. برای استفاده از یخ قالبی باید از دکمه Ice cube و برای یخ خردشده نیز از حالت Crushed Ice استفاده شود.

روش اصولی کار با دکمه ها و صفحه نمایش ساید بای ساید سامسونگ مهم است

روش اصولی کار با دکمه ها و صفحه نمایش ساید بای ساید سامسونگ مهم است

برای استفاده بهتر از ساید بای سایدهای سامسونگ، باید با نوع عملکرد هرکدام از دکمه های صفحه نمایش آشنا بود. آگاهی از ارتباط این دکمه ها با قطعات داخلی یخچال، علاوه بر بهبود عملکرد دستگاه به افزایش عمر قطعات آن و کاهش مشکلات کمک فراوانی می کند. توجه داشته باشید که دکمه های ساید بای ساید در برندهای مختلف، ممکن است نام های متفاوتی داشته باشند، به همین دلیل بهتر است در هنگام خرید ساید بای ساید از نمایندگی ها و دفترچه راهنما برای عملکرد صحیح هریک از حالت های تعبیه شده در صفحه نمایش این دستگاه ها کمک بگیرید. علاوه بر این به شما پیشنهاد می کنیم اگر کار با این دکمه ها را بلد نیستید با کارشناسان و مشاوران تعمیرات یخچال سامسونگ تماس بگیرید.

Rate this post

2 thoughts on “کار با دکمه ها و صفحه نمایش ساید بای ساید سامسونگ”

  1. سلام وقتتون بخیر
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید دکمه Anti Sweat در سایدهای قدیمی سامسونگ چه کارکردی دارد و باید روشن باشد یا خاموش؟

    1. سامسونگ پشتیبان

      سلام تو مدل هایی که ما دیدیم تا حالا همچین دکمه ای برنخوردیم

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش