علت ارور ff در یخچال فریزر و ساید سامسونگ

علت ارور ff در یخچال فریزر و ساید سامسونگ

ارور ff در یخچال فریزر و ساید سامسونگ چه چیزی به ما می‌گوید

ارور ff در یخچال فریزر و ساید سامسونگ به این معنی است که در سیستم فن فریز دستگاه شما مشکلی بوجود آمده است. ff   مخفف عبارت fan falid است که بروز مشکلاتی در فن یخچال را به ما نشان می ‌دهد. اما به خاطر داشته باشید که این پیغام تنها به ارور فن فریز یخچال شما محدود نمی ‌شود و عوامل دیگری هم در بروز این مشکل تاثیر گذار هستند که در ادامه این مطلب که توسط  نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان  تهیه شده است به صورت مفصل به هر یک از آن ها می‌پردازیم.

نمایش ارور ff در یخچال فریزر و ساید سامسونگ به دلیل مشکلات PLC

همه دستگاه‌ های خنک کننده فرایند خنک کردن را طبق دستورالعمل و یا همان برنامه انجام می دهند. اگر شبکه توزیع دچار افت ولتاژ بشود و یا برق به صورت ناگهانی چندین بار قطع و وصلی داشته باشد، جهت جلوگیری از بروز مشکلات حاد، برنامه بطور خودکار از دسترس خارج می شود.

این برنامه به طور معمول روی برد های الکترونیکی قرار دارد و وظیفه‌ آن راهبری و کنترل دقیق دستگاه هست. در صورت وصل برق و کار نکردن یخچال از بازرسی قطعات الکترونیکی بهتر است خودداری کنید و با کارشناسان مجرب تماس بگیرید. خرابی برنامه PLC در صورت دستکاری مصرف کننده، موجب هزینه بالایی خواهد شد. به همین دلیل منطقی است که برای تعمیر یخچال فریزر سامسونگ خودتون از تعمیرکار برد حرفه‌ ای و با تجربه کمک بگیرید.

خرابی الکتروموتور

یکی دیگر از دلایل مشاهده ارور ff در یخچال فریزر و ساید سامسونگ مشکلات مربوط به الکتروموتور دستگاه است. در صورتی که ولتاژ ورودی به موتور در حد استاندارد نباشد و یا به علل مختلف مثل باز ماندن درب یخچال زمان کارکرد موتور طولانی شده باشد، سنسور های کنترل کننده دمای سیم پیچ الکتروموتور یخچال را  برای جلوگیری از داغ شدن سیم پیچ و سوخته شدن موتور سیگنال قطع و به برنامه اصلی ارسال می ‌کنند تا موتور خاموش شود. در صورت بالا رفتن دمای سیم پیچ‌ ها حتما با کارشناسان نمایندگی های مجاز سامسونگ تماس گرفته تا مشکل به صورت تخصصی برطرف شود.

مشکلات شبکه مبرد یخچال فریزر و ساید سامسونگ

مشکلات شبکه مبرد یخچال فریزر و ساید سامسونگ

از دیگر دلایل نمایش ارور ff در یخچال فریزر و ساید سامسونگ می توانیم به مشکلات شبکه مبرد اشاره کنیم. به طور کلی خنک کردن فضای داخل یخچال توسط گاز داخل لوله ‌ها انجام می گیرد. در صورتی که این شبکه آسیب مکانیکی دیده و یا دچار نشتی شده باشد، خنک کردن یخچال با مشکلات مختلفی همراه خواهد بود.

لوله‌های کندانسور، موتور و فن‌های داخلی و خارجی یخچال در این شبکه با هدف خنک سازی در حال انجام وظایف خود هستند. زمانی که ارور FF با سرد نکردن یخچال فریزر همراه باشد، این مشکل مربوط به شبکه مبرد و خنک سازی است.

محل استقرار یخچال هم می‌ تواند سبب باعث نمایش خطایff  شود

در بعضی مواقع به دلیل تراز نبودن یخچال، وجود یک وسیله گرمایشی در کنار یخچال یا تابش مستقیم نور آفتاب به یخچال، عملکرد موتور ممکن است دچار مشکلاتی شود. به خاطر داشته باشید که به علت وجود بلبرینگ و نیدل برینگ در داخل موتور و سایر قطعات مکانیکی و سیم پیچ‌ ها، جایگاه موتور و یخچال عموما باید دارای تهویه مناسب و تراز و به دور از هر گونه وسایل گرمایشی باشد.

رطوبت داخلی یخچال

جهت بهبود عملکرد یخچال‌ ها میزان رطوبت فضای داخلی آن ها را با استفاده از سنسور های دقیق اندازه گیری می کنند. برای مثال در صورت افزایش ناگهانی مقدار رطوبت، مثلا قرار دادن آب جوش در یخچال، این سنسور به جهت کنترل بهبود راندمان موتور فرمان ارور FF رو صادر می کند و موجب توقف یخچال فریزر و ساید سامسونگ می شود. همچنین به یاد داشته باشید که در صورت خرابی واشر دور درب و یا باز ماندن درب هم ارور FF یخچال فریزر سامسونگ برای شما ظاهر می شود.

ویبره؛ از دلایل ظاهر شدن ارور ff در یخچال فریزر و ساید سامسونگ

در صورتی که جایگاه یخچال سامسونگ شما به خوبی تراز نباشد و باز و بسته کردن درب با شدت بالا انجام بگیرد، برای جلوگیری از آسیب یخچال این ارور در صفحه نمایش برای شما ظاهر شده و فرمان قطع عملکرد خنک سازی دستگاه را رو صادر می کند. لرزش و صدای موتور یخچال مشکلات مکانیکی و الکترونیکی دستگاه رو افزایش خواهد داد و به دنبال آن عمر دستگاه نیز به طور قابل توجهی کاهش پیدا می ‌کند.

ترموکوبل داخل یخچال فریزر و ساید سامسونگ

اصولا تمامی ترموکوبل‌ ها در یخچال فریزر ها و ساید سامسونگ وظیفه اندازه گیری دما و حرارت رو بر عهده دارند. عواملی مثل گذاشتن غذای داغ داخل یخچال، یا باز بودن درب یخچال و یا روشن بودن وسیله گرمایشی نزدیک یخچال باعث اختلال در عملکرد ترموکوبل‌ها و نمایش ارور FF خواهد شد. در این زمینه به شما پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان برای تعویض ترموکوبل اقدام نکنید زیرا احتمال نشتی گاز و خرابی سیستم تبرید را برای شما به دنبال دارد.

فشار سنج از علل نمایش ارور ff در یخچال فریزر و ساید سامسونگ است

شما هیچ گاه در مدل های یخچال فریزر و ساید سامسونگ عددی را به عنوان فشار داخل یخچال مشاهده نخواهید کرد. اما خوب است بدانید که در واقع این پارامتر با یک سیگنال الکتریکی به برنامه ارسال می شود. هدف از کنترل فشار داخلی چیست؟ هدف از کنترل فشار داخلی یخچال افزایش فریزر و ساید سامسونگ افزایش عمر مواد غذایی و همچنین جلوگیری از نابودی ویتامین‌ها و مواد مغذی داخل یخچال می ‌باشد. در صورت وارد شدن هر نوع شوک الکتریکی به قطعات الکترونیکی این احتمال وجود دارد که شاهد ارور FF روی یخچال فریزر شما ظاهر باشید.

ارور ff در یخچال فریزر و ساید سامسونگ به دلیل خرابی برد الکترونیکی

همانطور که در قسمت های قبلی نیز اشاره کردیم، تمامی پیام‌ها و سیگنال ‌ها از سنسور به برد الکترونیک ارسال می شوند و برد بعد از پردازش سیگنال فرستاده شده، دستور عملیات خنک سازی را صادر می کند. حال اگر برد الکترونیک از روی یک اشتباه خطای FF یخچال فریزر رو نمایش بده یا حتی خراب شده باشد، علت نمایش ارور ff یخچال شما خرابی برد الکترونیک است که در چنین شرایطی حتما باید به کمک تعمیرکار باتجربه و حرفه ‌ای این مشکل را برطرف کنید.

دیگر نگران نمایش ارور ff در یخچال سامسونگ نباشید

دیگر نگران نمایش ارور ff در یخچال سامسونگ نباشید

در صورت قرار دادن بار زیاد داخل فریزر و همچنین بالا رفتن فشار مکانیکی ارور FF سامسونگ برای شما ظاهر می شود. بر خلاف تمامی عناصر رفتار ترمودینامکی آب بر خلاف سایر عناصر است. این یعنی اینکه آب در زمان انقباض دچار انبساط حجم می شود. دقت داشته باشید برای گذاشتن آب داخل فریزر و ساید سامسونگ و تولید یخ در فصل تابستان مقداری از حجم ظرف خالی باشد تا به بدنه داخلی فریزر آسیب فیزیکی وارد نشود. در نهایت هم به شما پیشنهاد می کنیم از اقدامات خود سرانه برای رفع این مشکل خودداری کنید و در سریع ترین زمان ممکن با تکنسین متخصص در زمینه تعمیر یخچال سامسونگ تماس بگیرید.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش