راههای افزایش طول عمر یخچال سامسونگ

راه های افزایش طول عمر یخچال سامسونگ

افزایش طول عمر یخچال سامسونگ با چند راهکار ساده

افزایش طول عمر یخچال از آن جهت اهمیت دارد که این دستگاه یکی از پرکاربردترین و گران ‌ترین لوازم خانگی است. عمده دلایل خرابی یخچال ها، نوسانات برق، نگهداری نادرست و حجم بسیار بالای مواد غذایی است. این عوامل در دراز مدت، عمر مفید یخچال را کاهش می دهند و باعث از کار افتادگی آن می شوند. با این حال روش هایی وجود دارند که می توانید با انجام آن ها، طول عمر مفید یخچال خود را افزایش دهید. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان، به طور اختصاصی به آموزش روش های افزایش طول عمر یخچال سامسونگ می پردازیم.

راهکارهایی برای افزایش طول عمر یخچال سامسونگ

راهکارهایی برای افزایش طول عمر یخچال سامسونگ

با رعایت یک سری بایدها و نبایدها، می توانید از افزایش طول عمر یخچال سامسونگ اطمینان حاصل کنید. این راهکارها بسیار ساده هستند اما تاثیر به‌سزایی در سلامت و طول عمر مفید یخچال خواهند داشت. طبعا رعایت این بایدها و نبایدها باعث کاهش هزینه های تعمیرات نیز می شود. در ادامه مهم ترین راهکارهایی که موجب افزایش طول عمر یخچال سامسونگ می شوند را به شما آموزش می دهیم.

عدم قرار گرفتن یخچال در معرض گرمای زیاد

یخچال ها به هیچ عنوان نباید در معرض تابش مستقیم نور خورشید یا گرمای بیش از حد قرار بگیرند. از این رو، محل قرارگیری یخچال اهمیت ویژه‌ای دارد. چرا که به طور معمول، موتور یخچال در زمان فعالیت آن، گرم می شود و قرار دادن یخچال در معرض گرما، باعث افزایش بیشتر دمای موتور و می گردد و احتمال سوختن آن را افزایش می دهد.

از برق کشیدن یخچال هنگام جابه‌جایی آن

قبل از جابه‌جا کردن یخچال، حتما از دو ساعت قبل آن را از برق بکشید. همچنین تا دو ساعت بعد از جابه‌جایی آن را به پریز برق متصل نکنید. چرا که هنگام جابه‌جایی مایعات سرد کننده موجود در لوله ها نیز جابه‌جا می شوند و باید فرصت بازگشت به موقعیت قبلی خود را داشته باشند. این ترفند از مهم ترین نکات افزایش طول عمر یخچال سامسونگ به شمار می آید زیرا عدم رعایت آن باعث آسیب به اتصالات داخلی یخچال می شود.

افزایش طول عمر یخچال سامسونگ با نظافت و برفک زدایی آن

همواره تعمیرکاران توصیه می کنند تا یخچال را به طور مرتب تمیز و برفک زدایی کنید. تمیز کاری یخچال هم قسمت پشتی و هم قسمت داخلی آن را شامل می شود. البته هیچ گاه در قسمت داخلی از مواد شوینده استفاده نکنید زیرا باعث ایجاد بوی نامطبوع در آن می شود. هنگام برفک زدایی یخچال را از برق بکشید و اجازه دهید تا یخ ها آب شوند؛ سپس باقی مانده آن ها را تمیز کنید. البته توجه داشته باشید که به همان میزان که تمیز کردن یخچال سامسونگ می ‌تواند در افزایش عمر آن موثر باشد؛ تمیز کردن بیش از حد آن نیز می ‌تواند سبب آسیب رسیدن به دستگاه شود.

حفظ فاصله مطمئن بین پشت یخچال و دیوار

یکی دیگر از نکاتی که باعث افزایش طول عمر یخچال سامسونگ می شود رعایت فاصله مناسب بین قسمت پشتی یخچال و دیوار است. همواره توصیه می شود که فضایی بین پشت یخچال و دیوار به منظور گردش آسان جریان هوا وجود داشته باشد. زیرا عدم وجود این مقدار فاصله مناسب، موجب عدم دفع مناسب گرمای اطراف یخچال و در نتیجه آن، فعالیت بیش از حد کمپرسور می شود تا بتواند سرمای مورد نیاز را برای خنک نگه داشتن مواد غذایی تامین کند. گرم شدن بیش از حد کمپرسور، باعث آسیب دیدن آن خواهد شد. از این رو، فاصله بین پشت یخچال و دیوار باید حداقل 20 سانت و فاصله یخچال از اطراف باید حداقل 10 سانت باشد.

نگهداری از یخچال سامسونگ با تعویض به موقع لاستیک دور درب آن

لاستیک دور درب یخچال یکی از کلیدی ترین نقش ها را در افزایش طول عمر آن ایفا می کند. در صورت پارگی، فرسودگی، معیوب بودن و از جای در آمدن این لاستیک، گرمای محیط وارد یخچال می شود و این دستگاه برای حفظ دمای تنظیم شده، مجبور است بیشتر کار کند. از این رو، در صورت مشاهده چنین مشکلی حتما در اسرع وقت نسبت به رفع آن اقدام کنید.

در صورت در آمدن لاستیک از جای خود، آن را دوباره به جای اصلی‌اش متصل کنید. اگر این لاستیک، خاصیت آهنربایی خود را از دست داده و یا سفت شده است، می توان با استفاده از آب جوش آن را نرم کرد. در صورت وجود آلودگی و چربی روی لاستیک، می توانید آن را با استفاده از محلول جوش شیرین و سرکه یا مواد شوینده، به خوبی شستشو دهید و کاملا خشک کنید. اگر لاستیک پارگی دارد، باید حتما آن را تعویض کنید.

باز نگذاشتن درب یخچال سامسونگ؛ روش دیگری برای افزایش طول عمر آن

یکی از عوامل مهم در کاهش طول عمر یخچال ها، باز ماندن درب آن ها برای مدت طولانی است. چرا که در صورت باز ماندن درب حتی برای چند دقیقه، تمام هوای خنک از یخچال خارج شده و در عوض هوای گرم محیط، جایگزین آن می شود. در نتیجه دستگاه برای خنک کردن سریع یخچال، مجبور به افزایش سرعت خود برای خنک شدن سریع تر فضای داخل دستگاه می شود. کاهش مدت زمان باز گذاشتن درب یخچال از جمله مهم ترین نکات برای افزایش طول عمر یخچال سامسونگ، مخصوصا در مورد افزایش طول عمر ساید بای ساید سامسونگ است.

پر کردن بیش از نصف فضای داخل یخچال

به منظور افزایش طول عمر یخچال سامسونگ، همواره توصیه می شود تا بیش از دو سوم فضای یخچال را با مواد غذایی پر کنید. زیرا در این صورت، هوای کمتری برای خنک شدن توسط یخچال وجود خواهد داشت و این موضوع به عملکرد بهتر یخچال کمک می کند. چرا که هوا عایق است و انتقال سرما را دشوار می کند. حتی اگر مقدار مواد غذایی برای پر کردن دو سوم یخچال کافی نیست؛ از پارچ های آب برای پر کردن بقیه فضا استفاده کنید.

قرار ندادن غذاهای داغ در داخل یخچال

هرگز غذاهای گرم و داغ را بلافاصله در یخچال قرار ندهید. همواره باید اجازه دهید تا غذاها مقداری خنک شوند و هم دمای محیط شوند و سپس آن ها را وارد یخچال کنید. چرا که گرمای این غذاها به داخل یخچال منتقل می شود و دمای هوای آن را افزایش می دهد. از این رو، دستگاه مجبور است تا سخت تر کار کند تا دمای افزایش یافته را کاهش دهد. رعایت این نکته شاید ساده به نظر برسد؛ اما تاثیر به سزایی در افزایش طول عمر یخچال سامسونگ دارد.

استفاده از حالت ذخیره انرژی در یخچال ساید بای ساید سامسونگ

حالت ذخیره انرژی در بسیاری از یخچال های سامسونگ، به خصوص در یخچال های ساید بای ساید این برند وجود دارد. این حالت برای زمانی مناسب است که در یخچال، مواد غذایی زیادی برای خنک شدن وجود ندارند و با استفاده از این ویژگی، می توان مصرف انرژی را کاهش داد. برای نگهداری از ساید بای ساید سامسونگ و افزایش طول عمر آن همواره از این ویژگی بهره کافی را ببرید.

با رعایت برخی نکات، طول عمر یخچال سامسونگ خود را افزایش دهید

با رعایت برخی نکات، طول عمر یخچال سامسونگ خود را افزایش دهید

راهکارهایی که در این مطلب مطالعه کردید، بسیار ساده و پیش پا افتاده به نظر می رسند. اما رعایت آن ها تاثیر زیادی روی افزایش طول عمر یخچال و ساید بای ساید سامسونگ شما دارد. در میان تمام این راهکارها، تمیز کردن و برفک زدایی یخچال اهمیت به سزایی دارد و باید به صورت مداوم انجام شود. پیشنهاد می کنیم هر سه ماه یک بار یخچال را از برق بکشید و برای تمیز کردن داخل آن و همچنین چک کردن لاستیک دور درب اقدام کنید و در صورت وجود مشکل از یک تکنسین متخصص در زمینه تعمیر یخچال سامسونگ کمک بخواهید.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش