علت خرابی المنت یخچال فریزر سامسونگ

علت خرابی المنت یخچال فریزر سامسونگ

علت و علائم خرابی المنت یخچال فریزر سامسونگ

المنت ها یکی از قطعات مهم در یخچال فریزر محسوب می شوند که جریان خنک شدن یخچال را تسهیل می بخشند و از ایجاد برفک بر روی لوله های بخش عقب یخچال جلوگیری می کنند. خرابی المنت یخچال فریزر سامسونگ یکی از مواردی است که برای تعمیر آن با ما تماس زیادی گرفته می شود. در این مقاله که توسط نمایندگی تعمیرات سامسونگ پشتیبان تهیه شده است قصد داریم به بررسی علت و علائم خرابی المنت یخچال فریزر سامسونگ بپردازیم. اگر قصد تعمیر المنت یخچال فریزر سامسونگ در تهران را دارید با ما یعنی نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ تماس بگیرید.

المنت یخچال و انواع آن

المنت که به صورت یک سیم بلند، شیشه ای و یا میله ای است که قابلیت تحمل گرمای زیادی را دارد و در برابر جریان بسیار بالا مقاوم است. المنت رابطه مستقیمی با موتور یخچال دارد و از برد الکترونیکی یخچال فرمان می گیرد و عملیات برفک زدایی را انجام می دهد.

المنت های یخچال در توان حرارتی، کاربرد و شکل تفاوت دارند. هر چه موتور یخچال پر قدرت تر باشد توان حرارتی المنت بیشتر و اندازه آن بزرگتر است. این قطعه ی بسیار مهم یخچال از هر جنسی که باشد به دلایل مختلف ممکن است خراب شود.

علائم خرابی المنت یخچال فریزر یخچال فریزر سامسونگ

عمده ترین علائم خرابی المنت یخچال فریزر سامسونگ به صورت زیر است:

 • سرد شدن بیش از حد: اگر یخچال فریزر سامسونگ بیش از حد سرد و خنک می کند ممکن است المنت خراب باشد.
 • یخ های داخل یخچال ذوب نمی شود: در صورت خرابی المنت یخچال سامسونگ ممکن است یخ های داخل یخچال ذوب نشوند.
 • گرم نبودن قسمت انتهایی المنت: اگر یخچال بیش از حد سرد می کند و قسمت انتهایی المنت در پشت یخچال گرم نباشد المنت خراب شده است.
 • تجمع یخ و برفک در قسمت پشت یخچال: زمانی که در قسمت پشتی یخچال یخ و برفک زیادی موجود باشد باعث کار نکردن المنت یخچال می شود.

البته دلایل فوق ممکن است دلایل دیگری داشته باشند اما عمده ترین دلیل خرابی المنت می باشد. بهتر است تشخیص نهایی خرابی المنت توسط تعمیرکار حرفه ایدر زمینه تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ انجام شود. زیرا تعمیرکاران تجهیزات لازم برای تست سلامت المنت در اختیار دارند. اگر در تهران هستید می توانید با ما تماس بگیرید. مجموعه پشتیبان سامسونگ نماینده تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ در تهران می باشد و کلیه خدمات مرتبط با تعمیرات برند سامسونگ در  کل تهران را به انجام می رساند. برای مشاوره و تعمیر یخجال فریزر در تهران از طریق همین سایت در قسمت بالا در قسمت تماس با ما با نزدیکترین شعبه به شما ارتباط برقرار کنید. همچنین می توانید با شماره… تماس بگیرید.

علت خرابی المنت یخچال فریزر سامسونگ

ممکن است المنت یخچال خراب شده باشد و به این فکر باشید که علت خرابی المنت یخچال فریزر سامسونگ چیست و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد.

المنت یخچال مانند کلیه قطعات در لوازم برقی ممکن است بسوزد. از دلایل سوختن المنت می تواند نبود یا عدم رسیدن حداقل آب مورد نیاز باشد. همچنین عملکرد نامطلوب کمپرسور یخچال و خرابی جزئی در سیستم گاز یخچال از دیگر دلایل سوختن المنت یخچال است.

در صورتی که یخچال فرسوده شده باشد همچنین در معرض رطوبت زیاد باشد و یا درب یخچال برای مدت طولانی باز باشد و یا واشر دور درب پوسیده شده باشد و یا در هنگام جابه جایی ضربه دیده باشد، از دیگر دلایل خرابی المنت یخچال فریزر سامسونگ شمرده می شوند.

تعمیر المنت یخچال فریزر سامسونگ

برای تعمیر المنت اول از همه باید حتما مطمئن شوید که از خرابی المنت یخچال فریزر سامسونگ است. بهتر است این کار توسط نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ انجام شود. زیرا با استفاده از تجهیزاتی که در دست دارد ابتدا تست می کند که خرابی از المنت یخچال فریزر سامسونگ است و سپس اقدامات لازم برای تعمیر یا تعویض المنت را به انجام می رساند.

تست المنت یخچال فریزر سامسنوگ

برای تست المنت یخچال فریزر سامسونگ از تجهیزات مناسب استفاده می شود به طوری که با اهم متر و مولتی متر اقدام به تست المنت یخچال فریزر سامسونگ می شود. این کار بهتر است توسط نمایندگی یخچال فریزر سامسونگ انجام شود. تکسنین های سامسونگ پشتیبان در تهران آشنایی لازم با مکان قرار گیری المنت در هر مدلی از یخچال سامسونگ دارند. همچنین با تجهیزاتی که در اختیار دارند براحتی تست می کنند که مشکل از چیست. گاهی اوقات ممکن است یک مشکل جزئی سبب از کار افتادن المنت باشد.

تعویض المنت یخچال فریزر سامسونگ

 

 • برق را قطع کنید

برای این تعمیر بدون نگرانی از خراب شدن غذاها در یخچال برق یخچال را قطع کندی.

 • پایه های قفسه را از فریزر خارچ کنید

المنت یخچال را با توجه به مدل یخچال پیدا کنید. برای این منظور ممکن است قفسه ها و سبدها را از محفظه فریزر خارج کنید. پیچ ها را از پایه های قفسه دیواره داخلی فریزر بردارید و آن را بیرون بکشید.

 • پنل را بردارید

در صورتی که پیج های نصب شده در پشت پنل یخچال فریز است آن را محکم برداری و بیرون بکشید تا آزاد شود .

 • سیم ها را جدا کنید

سیم هایی که به المنت یخچال متصل هستند جدا کنید

 • المنت را بردارید

آویزهای پایین اوپراتور را باز کنید. اگر اوپراتور شما گیره دارد آنها را رها کنید. هر گونه عایق فوم پلاستیکی را از اطراف اوپراتور جدا کنید. المنت را بیرون بکشید.

 • المنت جدید را نصب کنید

المنت جدید را در مجموعه اوپراتور قرار دهید. گیره های نصب را در پایین اوپراتور دوباره نصب کنید. سیم های بالا اوپراتور را وصل کنید.

 • پنل پشتی را دوباره نصب کنید.

پامل پشتی را دوباره نصب کنید و آن را با پیچ های نصب در جای خود محکم کنید. سفت کردن بیش از حد پیچ ها می تواند باعث ترک خوردن آستر فریزر یا ریل های نصب شود. بنابراین پیچ ها را بچرخانید تا متوقف شوند و سپس با یک پیچ نهایی آن ها را محکم کنید. سبدها و قفسه ها را دوباره نصب کنید.

 • برق را بازیابی کنید

یخچال را به برق وصل کنید تا کلید برق خانه را روشن کنید تا برق دوباره برقرار شود.

تعمیر و تعویض المنت یخچال فریزر سامسونگ در تهران

تعمیر و تعویض المنت یخچال فریزر سامسونگ در تهران

عموما برای تعمیر خرابی المنت یخچال فریزر سامسونگ از تعویض قطعه استفاده می کنند. اگر در تهران هستید می توانید تعویض المنت یخچال سامسونگ و یا هر لوازم خانگی از این برند را به ما بسپارید. ما با توجه به شعبی که در اختیار داریم به کلیه مناطق تهران دسترسی داشته و در سریع ترین زمان ممکن تکنسین در محل حاضر شده و مشکلات مرتبط با خرابی المنت را برطرف می کند. همچنین در صورتی که دستگاه نیاز به تعویض قطعه داشته باشد چون نمایندگی سامسونگ در تهران هستیم و قطعات را به صورت عمده تهیه می کنیم می توانیم با قیمت مناسب این تجهیزات را در اختیار شما قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر از راه های ارتباطی معرفی شده در قسمت تماس با ما در همین سایت با نزدیکترین نمایندگی به محل زندگی شما ارتباط برقرار کنید.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش