علت سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال سامسونگ

علت سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال سامسونگ

نقص در آبسردکن بخچال سامسونگ

در حال حاضر، اغلب یخچال‌های کمپانی سامسونگ مجهز به آبسردکن هستند و همین ویژگی باعث راحتی بیشتر مصرف‌کننده می‌شود. اما یکی از مشکلات رایج این یخچال‌ها، سرد نشدن آب در آبسردکن است. در واقع، زمانی که یخچال آب را سرد نمی‌کند، با خود فکر می‌کنیم که فرصت کافی برای خنک کردن آب نداشته است. اما در سوی دیگر، این امکان وجود دارد که یخچال به اشتباه به لوله آب گرم وصل شده باشد. همچنین ممکن است برد کنترل اصلی خراب باشد و بدیهی است که خرابی آن بر عملکرد تمام اجزا دستگاه تاثیر می‌گذارد. علاوه بر این موارد، کثیفی کویل‌ها می‌تواند عامل بروز مشکل باشد. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان، به علل و راهکارهای رفع مشکل سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال سامسونگ می‌پردازیم.

چرا آبسردکن یخچال سامسونگ آب را سرد نمی‌کند؟

گزارش‌های متعددی مبنی بر سرد نشدن آب در آبسردکن ساید بای ساید سامسونگ وجود دارد. جالب است بدانید که در برخی از این موارد، یخچال هیچ ایراد جدی نداشته است. از این رو، پیشنهاد می‌کنیم پیش از انجام هر اقدامی برای رفع این مشکل، دستگاه را بررسی کنید.

در بسیاری از موارد، آبسردکن یخچال‌های نو دچار مشکل می‌شود. حتی گزارشاتی وجود دارد مبنی بر آنکه دستگاه در روز اول و دقیقا پس از نصب، دچار مشکل شده است. اگر شما هم شرایطی مشابه دارید، باید بدانید که ممکن است هنوز زمان کافی برای خنک شدن آب در آبسردکن سپری نشده باشد. به همین دلیل است که هنگام استفاده از دیسپنسر (آبسردکن) فقط آب گرم دریافت می‌کنید.

لازم است به خاطر داشته باشید که در برخی از یخچال‌ها سامسونگ، باید تا 24 ساعت پس از نصب صبر کنید تا دستگاه برای اولین بار به اندازه کافی سرد شود. بنابراین، آبسردکن را در روز بعد از نصب، تست کنید تا ببینید آیا آب سرد دریافت می‌کنید یا خیر. اگر یخچال شما جدید نیست و یا این اقدامات، مشکل را رفع نکردند، باید عیب‌یابی را ادامه دهید.

آب موجود در آبسردکن یخچال توسط یک مخزن آب کوچک در داخل دستگاه تامین می‌شود. متاسفانه، این مخزن آنچنان که تصور می‌کنید، گنجایش ندارد. بنابراین، اگر اخیرا مقدار زیادی آب سرد از یخچال خارج کرده‌اید، آب برای مدتی گرم خواهد بود. زیرا مخزن باید دوباره پر شده و آب خنک شود.

آیا از آخرین باری که از آبسردکن استفاده کرده‌اید، مدت زیادی می‌گذرد؟

جالب است بدانید که اگر مدت طولانی از آبسردکن استفاده نکنید، آبی که از آن تخلیه می‌شود، گرم خواهد بود. البته در تمامی موارد، اینطور نیست. در واقع، تمام آب سرد داخل مخزن آب ذخیره و خنک می‌شود. اما این امکان وجود دارد که هنوز مقداری آب در خط بین مخزن و دیسپنسر وجود داشته باشد. بنابراین، هنگامی که برای اولین بار پس از مدتی طولانی از آبسردکن استفاده می‌کنید، دستگاه پیش از اینکه آب سرد را به بیرون منتقل کند، برای چند ثانیه، آب گرم می‌دهد. در این صورت، نباید نگران نباشید. فقط اجازه دهید آب برای چند ثانیه جاری شود و ببینید دما تغییر می‌کند یا خیر.

رفع مشکل سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال سامسونگ

رفع مشکل سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال سامسونگ

گام بعدی پس از بررسی همه مواردی که در بخش پیشین ذکر کردیم، عیب‌یابی برخی از اجزای اصلی یخچال است. در واقع، این امکان وجود دارد که در ورودی آب، برد کنترل اصلی یا حتی کویل‌های کندانسور مشکلی وجود داشته باشد. البته پیشنهاد ما به همه افرادی که با مشکلاتی مانند سرد نشدن آب در آبسردکن ساید بای ساید سامسونگ مواجه شده‌اند، این است که از متخصصان کمک بگیرند.

خرابی برد کنترل اصلی

برد کنترل اصلی مانند مغز یخچال است. این قطعه مهم یک مدار کوچک با قطعات الکترونیکی فراوان است که عملکرد یخچال را کنترل می‌کنند. در این بین، سردکردن آب در آبسردکن دستگاه نیز توسط برد کنترل انجام می‌شود. در اغلب مدل‌ها، می‌توانید این برد را در قسمت پشتی دیسپنسر پیدا کنید. البته معمولا در پشت یک پانل محافظ قرار دارد. پیشنهاد ما این است که برای اطمینان بیشتر از محل قرارگیری برد کنترل اصلی، به دفترچه راهنمای کاربر مراجعه کنید و اطلاعاتی در مورد نحوه تعمیر این بخش نیز کسب کنید.

شاید بپرسید: «چه عواملی باعث بروز مشکل در برد اصلی می‌شوند؟». در پاسخ به این سوال باید بگوییم که با گذشت زمان، کارکرد این برد دچار اختلال می‌شود. ممکن است این اتفاق ناشی از خرابی یک یا چند جزء آن باشد که به نوبه خود بر عملکرد یخچال تاثیر می‌گذارند.

در این بین، دلایل متعددی برای خرابی برد وجود دارند. اما فرسودگی برد کنترل محتمل‌ترین گزینه است. به‌ویژه اگر یخچال برای مدت طولانی استفاده شده باشد. علاوه بر این، ممکن است برخی از اجزای برد اصلی قطع شده باشند و شاید در نوسان برق باعث این مشکل شده باشد. همچنین ممکن است آب به محفظه برد کنترل راه پیدا کرده باشد.

آیای می‌توان برد کنترل یخچال را در خانه تعمیر کرد؟

در اغلب موارد، برای رفع مشکل سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال سامسونگ، باید برد کنترل به طور کامل تعویض شود. شما می‌توانید از یک متخصص کمک بگیرید تا این کار را با یک هزینه جزئی انجام دهد، اما خودتان هم می‌توانید برد را تعویض کنید. البته، اگر دانش لازم برای انجام این کار را دارید. پیش از هر اقدامی، یخچال را از منبع تغذیه جدا کنید تا از آسیب‌دیدگی و برق گرفتگی جلوگیری شود.

به طور معمول، شما باید پانلی را که صفحه کنترل اصلی را می‌پوشاند، بردارید. پس از این مرحله، این امکان برای شما فراهم می‌شود که پیچ برد را از پایه آن باز کنید و هر گونه اتصال را جدا کنید. پس از انجام این کار، برد جایگزین را داخل دستگاه قرار دهید و آن را در جایش، محکم کنید. سپس، کانکتورهای برق را به همان روش قبلی تعویض کنید و پانل دسترسی را ببندید.

اتصال دستگاه به لوله آب گرم باعث سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال سامسونگ می‌شود

در گذشته، مخزن آبسردکن‌های یخچال، به شکل دستی پر می‌شدند. اما در حال حاضر، بسیاری از یخچال‌های سامسونگ مستقیما به منبع آب خانه وصل می‌شوند. اگر خودتان یخچال را نصب کرده‌اید، این امکان وجود دارد که یخچال را به لوله آب گرم متصل کرده باشید. البته ممکن است نصاب نیز مرتکب این اشتباه شود. در این صورت، هر زمان که بخواهید از آبسردکن دستگاه استفاده کنید، آب گرم دریافت خواهید کرد.

برای اتصال یخچال به لوله آب سرد، باید شیر آب متصل به دستگاه را ببندید. پس از قطع شدن آب،  لوله آب گرم را از یخچال جدا کنید و آن را به منبع آب سرد وصل کنید. در پایان، می‌توانید شیر را دوباره باز کنید تا مطمئن شوید که هیچگونه نشتی وجود ندارد. سپس، کمی صبر کنید تا آب خنک شود و دوباره دیسپنسر را تست کنید.

تعمیر تخصصی آبسردکن یخچال سامسونگ

تعمیر تخصصی آبسردکن یخچال سامسونگ

اگر با مشکلاتی مانند سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال سامسونگ مواجه شدید، می‌توانید در اینترنت، راهکارهایی برای رفع این مشکل بیابید. اما اغلب وب‌سایت‌ها به این نکته اشاره نمی‌کنند که تعمیر یخچال مخاطرات بسیاری دارد. در واقع، علاوه بر خطر آسیب جانی، این امکان وجود دارد که به اجزا داخلی یخچال صدمه بزنید و از نظر مالی متضرر شوید. از این رو، بهتر است برای رفع مشکل سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال سامسونگ، با یک کارشناس متخصص در زمینه تعمیر یخچال سامسونگ  تماس بگیرید.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش