علت خشک نشدن لباس ها در لباسشویی سامسونگ

علت خشک نشدن لباس ها در لباسشویی سامسونگ

چرا ماشین لباسشویی سامسونگ لباس ها را خشک نمی کند؟

یکی از مشکلات رایج در ماشین لباسشویی های سامسونگ، خشک نشدن لباس ها بعد از شستشو است. برای رفع این مشکل، باید قطعاتی مانند فیلتر پرزگیر، المنت و … را تعمیر یا تعویض کنید. اما در ابتدا، باید با نکات مهم در مورد تشخیص علل بروز این مشکل آشنا شوید و بدانید گه آیا می توانید به تنهایی آن را برطرف کنید یا خیر. پیشنهاد ما این است که در چنین مواقعی، از تعمیرکاران مجرب کمک بگیرید. در این مطلب از نمایندگی تعمیر سامسونگ سامسونگ پشتیبان، با علل خشک نشدن لباس ها بعد از شستشو در ماشین لباسشویی سامسونگ آشنا می شویم و راهکارهای رفع آن را بررسی می کنیم.

حل مشکل خشک نشدن لباس بعد از شستشو در لباسشویی سامسونگ

حل مشکل خشک نشدن لباس بعد از شستشو در لباسشویی سامسونگ

 برای اینکه بفهمیم چه عاملی باعث خرابی خشک کن ماشین لباسشویی شده است، باید بدانیم که این دستگاه چگونه لباس ها را خشک می کند. خشک کن های لباسشویی، آب را به بخار تبدیل کرده و سپس، بخار را به شکل متراکم شده در بخش داخلی دستگاه پخش می کنند. لازم به ذکر است که این بخار از طریق یک فن و دریچه به داخل ماشین لباسشویی رانده می شود.

در این بین، کندانسور نیز بخار را به مایع تبدیل می کند. خرابی هر یک از اجزا این چرخه، باعث مشکلاتی مانند خشک نشدن لباس ها بعد از شستشو در ماشین لباسشویی سامسونگ می شود. در ادامه، با نکات مهم برای رفع مشکلاتی از این دست، آشنا می شویم.

مطمئن شوید که ماشین لباسشویی را بیش از حد پر نکرده‌اید

در برخی از ماشین ها لباسشویی، ظرفیت خشک کن کمتر از ظرفیت کلی دستگاه است و اگر یک بار دستگاه را پر از لباس کنید و لباس ها را بشویید، باید برای خشک کردن، آن ها را به دو قسمت تقسیم کنید تا در دو نوبت خشک شوند. در واقع، ریختن لباس های زیاد در ماشین لباسشویی باعث می شود خشک کن تحت فشار قرار بگیرد. همچنین باید فضای کافی در داخل دستگاه وجود داشته باشد تا بخش درونی به طور کامل بچرخد و آب اضافی خارج شود.

تنظیمات دستگاه را بررسی کنید

یکی دیگر از علل خشک نشدن لباس ها بعد از شستشو در ماشین لباسشویی سامسونگ، برهم خوردن تنظیمات خشک کن است. برای مثال، اگر برای خشک کردن شلوار جین، حوله و ملحفه، تنظیمات را روی حالت ” air-dry” (بسته به مدل ماشین لباسشویی، این گزینه متفاوت است) قرار دهید، ممکن است آن ها خیس بمانند.

برای اطمینان از اینکه دستگاه را روی حالت مناسب تنظیم کرده‌اید، به دفترچه ماشین لباسشویی و دستورالعمل های شست‌وشوی لباس ها (که معمولا روی خود آن ها نوشته شده است)، توجه کنید. تقسیم‌بندی لباس ها و شست‌وشوی آن ها در نوبت ها مختلف نیز می تواند موثر باشد.

انسداد فیلتر؛ از علل خشک نشدن لباس ها بعد از شستشو در ماشین لباسشویی سامسونگ

شما باید مرتبا فیلتر پرزگیر ماشین لباسشویی را تمیز کنید. چراکه انسداد این فیلتر باعث بروز اختلال در کار خشک کن می شود. توجه داشته باشید که تمیز نکردن این فیلتر علاوه بر مشکلاتی که برای خشک کن به وجود می آورد، می تواند باعث سوختن کل دستگاه شود. از این رو، توصیه می کنیم از تمیز بودن فیلتر پرزگیر اطمینان حاصل کنید و پیش از هر بار استفاده، مجددا نگاهی به آن بیاندازید. همچنین باید به این نکته اشاره کنیم که پرزهای خیس سخت‌تر از بین می روند. بنابراین، از شست‌وشو این فیلتر با آب و مایعات خودداری کنید.

برای رفع گرفتگی فیلتر پرزگیر، باید آن را کاملا باز کنید. روش باز کردن این فیلتر بسته مدل ماشین لباسشویی‌ شما، متفاوت است. از این رو، باید پیش از هر اقدامی، دفترچه راهنمای دستگاه را بررسی کنید. البته پیشنهاد ما این است که برای رفع مشکل خشک نشدن لباس ها بعد از شستشو در ماشین لباسشویی سامسونگ، حتما از متخصصان مجرب کمک بگیرید.

پس از اینکه فیلتر را جدا کردید، به آرامی و با دست، پرزها را از روی صفحه آن بردارید. اما اگر پرزها در قسمت‌هایی جمع شده بودند که تمیز کردن آن ها دشوار بود. باید از روش‌ دیگری استفاده کنید که مراحل آن به شرح زیر هستند (توصیه می کنیم که هر شش ماه، این کار را انجام دهید):

  • پرزها را روی صفحه جمع کنید
  • دو طرف فیلتر را با آب داغ خیس کنید
  • با یک برس نایلونی، آب داغ و مواد شوینده، سطح فیلتر را بشویید
  • مجددا فیلتر را با آب داغ بشویید و آن را کاملا خشک کنید

فن خشک کن را بررسی کنید

یکی دیگر از بخش‌هایی که پرزها در آن جمع می شوند، فن خشک کن ماشین لباسشویی است که هوای خشک کن از آنجا خارج می شود. اگر این فن سالم باشد، جریان هوا بدون هیچ  مانعی از دریچه ماشین لباسشویی خارج می شود. اما اگر خشک کردن طول کشید، لباس ها خشک نشدند یا هوا از دریچه بیرونی خارج نشد، باید فن خشک کن را بررسی کنید.

توجه داشته باشید که بررسی مرتب این دستگاه، از بروز مشکلاتی مانند خشک نشدن لباس ها بعد از شستشو در ماشین لباسشویی سامسونگ، حلوگیری می کند. از این رو، سرویس مداوم فن، ضروری است. اما اگر نمی توانید مجرای خشک‌ کن و بخش بیرونی فن خود را پیدا کنید، به آن دسترسی ندارید یا مطمئن نیستید که می توانید این مشکل را رفع کنید، با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

خرابی المنت؛ از علل خشک نشدن لباس ها بعد از شستشو در ماشین لباسشویی سامسونگ

در بسیاری از موارد، خشک کن برای خشک کردن لباس های خیس گرما تولید کند، اما لباس های هنوز خیس هستند. زیرا گرمای تولید شده کافی نیست. در این صورت، باید المنت ماشین لباسشویی را بررسی کنید. برای تست عملکرد این المنت، می توانید یک چرخه معمولی شست‌وشو (که شامل فرآیند خشک کردن باشد) را انتخاب کرده و ماشین لباسشویی را روشن کنید. پس از اتمام چرخه، ببینید که درام یا وان داخلی دستگاه خیس است یا خیر. البته ممکن است عامل بروز این مشکل، گرفتگی فیلتر پمپ تخلیه باشد (که باید تمیز شود)، همچنین ممکن است مجبور به تعویض فیوز دستگاه شوید.

در بسیاری از ماشین لباسشویی های سامسونگ، سیم‌هایی که از سیستم گرمایش عبور می کنند، دچار مشکل می شوند. در چنین شرایطی، می توانید از یک مولتی‌متر برای بررسی وضعیت هر سیم استفاده کنید. توجه داشته باشید که رعایت ایمنی جزو ارکان این کار است. همچنین در برخی موارد، ماشین لباسشویی شما یک کد خطا نشان می دهد، مبنی بر آنکه مشکلی در چرخه گرمایش وجود دارد. برای آشنایی با کدهای خطا، به بخش مربوطه در دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید.

نقص در سنسورهای ماشین لباسشویی

برخی از خشک کن‌ها، میزان رطوبت را از طریق سنسورهای موجود در داخل ماشین لباسشویی تشخیص می دهند. از این رو، تمیز کردن سنسورها (در صورت وجود) به طور مرتب، ضروری است. همچنین اگر این‌ سنسورها تمیز نباشند، فرآیند خشک‌ کردن بیشتر طول می کشد.

خشک شدن لباس در لباسشویی سامسونگ با کمک تعمیرکار

خشک شدن لباس در لباسشویی سامسونگ با کمک تعمیرکار

اگر بتوانید تعمیرات ماشین لباسشویی را انجام دهید، ممکن است بتوانید مشکل خشک نشدن لباس ها بعد از شستشو در ماشین لباسشویی سامسونگ را حل کنید. اما اگر به توانایی خود در تعمیرات شک دارید، بهتر است که با یک متخصص تماس بگیرید. چراکه برخی از اشتباهاتی که افراد در تعمیرات مرتکب می شوند، ضرر مالی و جانی به همراه دارند. از سوی دیگر، مراجعه به یک متخصص در زمینه تعمیر لباسشویی سامسونگ درک مشکل، عیب‌یابی و رفع آن را آسان می کند.

Rate this post

1 thought on “علت خشک نشدن لباس ها در لباسشویی سامسونگ”

  1. خوب توضیح دادید اما اگر همراه با تصویر قطعاتی که معرفی میشوند نمایش بدهید بهتره.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش