علت خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ

علت خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ

خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ

خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی سامسونگ یکی مشکلات دردسر ساز ماشین لباسشویی است که برای تعمیر آن باید به یک متخصص تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ مراجعه شود. اما از کجا بفهمیم شیربرقی خراب است؟ ما در این مقاله قصد داریم به خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ بپردازیم. اگر قصد تعمیر شیربرقی ماشین لباسشویی سامسونگ را دارید با ما که به عنوان نمایندگی تعمیرات سامسونگ پشتیبان هستیم تماس بگیرید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب همراه ما باشید.

شیر برقی ماشین لباسشویی چیست؟

تقریبا هر ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی دارای شیر برقی است که برای دریافت و تخلیه آب از آن استفاده می شود. شیر برقی یک شیر کنترل شده الکتریکی است که وظیفه کنترل، قطع و وصل جریان آب ورودی به درون ماشین لباسشویی را دارد.

در شیر برقی جریان الکتریکی از طریق سیم پیچ یک میدان مغناطیسی ایجاد می کند. میدان مغناطیسی یک نیروی رو به بالا به پیستون وارد می کند و سبب باز شدن دریچه می شود. پس از از اینکه سطح آب در ماشین لباسشویی به حد مشخص و مجاز رسید دریچه بسته می شود. بعبارتی شیر برقی جریان ورودی آب و یا آبگیری ماشین لباسشویی را با کمک سایر اجزا بر عهده دارد.

علائم خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از سوالات که در هنگام خرابی ماشین لباسشویی سامسونگ با آن روبه رو می شویم این است که از کجا متوجه شویم که دلیل خرابی از کجاست؟ در این مواقع باید در این زمینه اطلاعات و آگاهی داشته باشید و یا از یک متخصص که اطلاعات جامعی در رابطه با تعمیر لباسشویی سامسونگ دارد ارتباط برقرار کنید. علائم خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ به شرح زیر است:

جریان آب در ماشین لباسشویی سامسونگ متوقف نمی شود

در شرایط عادی، میزان آب ورودی به ماشین لباسشویی ثابت است، بنابراین وقتی ماشین لباسشویی همچنان پر از آب می شود، به این معنی است که ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است و کاربر باید به موقع بررسی کند. به گفته متخصصان، عدم توقف آب موجود در ماشین لباسشویی ممکن است به دلیل گیرکردن یا خرابی شیربرقی باشد. در این مواقع آبگیری به صورت مداوم و عدم تخلیه آب از دستگاه اتفاق می افتد. اگر شیربرقی خراب باشد لباسشویی بعد از اتمام کار تخلیه را شروع نمی کند و آب درون ماشین لباسشویی جمع می شود.

عدم ورود آب در ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از علائم رایج خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی سامسونگ آبگیری نکردن ماشین لباسشویی است. به طور کلی دو حالت اصلی وجود دارد که در ماشین لباسشویی آب وارد نمی شود، حالت اول این است که شیربرقی یا دریچه ورودی آب پس از روشن شدن صدا ایجاد می کند که  این به احتمال زیاد خرابی در شیربرقی و یا به دلیل گرفتگی فیلتر است. مورد دوم این است که پس از روشن شدن ، شیر ورودی آب صدایی تولید نمی کند، این وضعیت معمولا به دلیل خرابی برد کامپیوتر ایجاد می شود. به طور کلی اگر ایراد و اشکال ماشین لباسشویی از شیربرقی و یا برد باشد کاربر باید یک متخصص تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ مراجعه کند.

نشت آب از ماشین لباسشویی سامسونگ

گاهی اوقات دلیل نشتی آب ممکن است از خرابی شیربرقی در ماشین لباسشویی سامسونگ باشد. در این مواقع در قسمت های پشتی و زیرین ماشین در هنگام آبگیری نشتی آب مشاهده می شود.

آب گیری با کاهش فشار آب و افزایش سروصدا

در بعضی از مواد از علائم خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی سامسونگ می توان به سروصدای زیاد در هنگام آبگیری اشاره کرد. این پروسه با سروصدای زیاد و کاهش فشار آب همراه می باشد.

عیب یابی شیر برقی ماشین لباسشویی

در بخش قبل با علائم خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی سامسونگ آشنا شدیم. در این بخش متوجه خواهیم شد که شیربرقی ممکن است چه مشکلی داشته باشد و آیا باید آن را تعمیر و یا تعویض کنیم؟ برای این منظور باید به چه کسی مراجعه شود؟

عیب یابی شیربرقی در عدم ورود آب و کاهش فشار آب

در مواقعی که جریان آب در ماشین لباسشویی سامسونگ متوقف می شود و یا فشار آب ورودی کم است ممکن است سیم پیچ شیربرقی دچار مشکل شده باشد ممکن است اتصال کوتاه یا شکسته شود، همچنین امکان دارد که  فیلتر توسط ناخالصی مسدود شده و یا فنر شیر ورودی آب آسیب دیده باشد. اگر فیلتر رسوب گرفته باشد خیلی راحت می توان آن را تمیز کرد. اما برای بقیه مواد باید به تعمیرکار ماشین لباسشویی ساسونگ مراجعه شود. اگر در تهران هستید می توانید با نمایندگی تعمیرات سامسونگ در تهران تماس بگیرید. این مرکز دارای شعبه های  نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در شمال تهران، نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در غرب تهران، نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در شرق و جنوب تهران می باشد.

عیب یابی شیر برقی در ورود بیشتر آب و نشتی

در مواقعی که جریان آب در ماشین لباسشویی سامسونگ متوقف نمی شود و نشتی اتفاق افتاده باشد ممکن است که زباله ها هسته آهنی را مسدود کرده و هسته آهنی را در موقعیت برگشت انعطاف ناپذیر کنند. همچنین ممکن است که هسته آهنی و فنرها زنگ زده شوند. در این مواقع در حین بازرسی، ابتدا برق را خاموش کنید، دهان خود را به سمت ورودی آب شیر برقی ورودی آب بگیرید و هوا را بفشارید تا ببینید صاف است یا خیر؛ اگر صاف است، می توانید قضاوت کنید که شیر برقی ورودی آب آسیب دیده است.

همچنین شما می توانید آن را جدا کنید تا علت خرابی را بررسی کنید، آن را تعمیر کنید یا آن را به طور کلی تعویض کنید.اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید توصیه می کنیم که برای حفظ ایمنی برق را قطع کنید و سپس با تعمیر ماشین لباس شویی در تهران تماس بگیرید.

 تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ

 تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ

شیر برقی در هر لباسشویی عمر مفید و مشخصی دارد. در صورت خراب شدن شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ تعمیرکار به شما خواهد گفت که اگر عمر قطعه به سر آمده باشد بهتر است قطعه را تعویض کنید و اگر قابل تعمیر باشد این کار انجام می شود. شیر برقی ماشین لباس شویی بوش، الجی و سامسونگ فرقی با هم ندارند و روش تعمیر آنها نیز یکسان است.

جمع بندی

شیر برقی ماشین لباسشویی بر شستشو و جریان زهکشی ماشین لباسشویی تاثیر می گذارد. شیر برقی از نیروی گریز از مرکز که توسط موتور هدایت می شود برای کنترل چرخش منظم ماشین لباسشویی و زهکشی معمولی استفاده می کند. در صورت خرابی شیربرقی می توانید به نکاتی که در مورد خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی سامسونگ در این مقاله ارائه شد توجه کنید و یا با نمایندگی تعمیرات سامسونگ در تهران تماس بگیرید. ما تمام تلاش خود را می کنیم که بهترین سرویس لباسشویی سامسونگ در تهران را ارائه دهیم.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش