علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

شما لباس هایی که به شست و شو نیاز دارند  را در دستگاه بارگذاری کنید، پودر بریزید و دکمه پاور را بزنید اما مخزن ماشین لباسشویی نمی چرخد.این بدترین اتفاقی است که ممکن است با آن روبه رو شوید. در این حالت لباس های شسته نشده نه تنها کثیف بلکه مرطوب هم هستند. در این مواقع شما باید فورا این مشکل را حل کنید. ما در این مقاله به علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مقاله از نمایندگی تعمیرات سامسونگ پشتیبان همراه ما باشید.

گام های اول برای شناسایی علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

دلیل خرابی ماشین لباسشویی لزوما در خود ماشین لباسشویی نیست. بنابراین، اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید که حالت را به درستی تنظیم کرده اید و از بار مجاز تجاوز نکرده اید. درب را باز کنید، نیمی از لباس های شسته شده را بیرون بیاورید و سعی کنید دوباره شستشو را شروع کنید.

گاهی اوقات، توقف در مخزن ماشین لباسشویی می تواند به دلیل مشکلات آب یا قطعی آن باشد. لذا آب ساختمان را چک کنید. زیرا در صورتی که دستگاه به طور مناسب آب گیری نکند نمی تواند شست و شو را به انجام برساند

در صورتی که مشکل از موارد فوق نیست وقت آن است که به طور جدی تر بررسی کنید.

  • ماشین لباسشویی را خاموش کنید.
  • دستگاه را از سیم بکشید و برق آن را قطع کنید.
  • دریچه بارگیری را باز کنید و لباس های شسته شده را بیرون بکشید.
  • اب را با استفاده از یک لیوان کوچک از مخزن خارج کنید.
  • شیر تخلیه را باز کنید و هر اب باقی مانده را در یک ظرف مسطح بریزید.
  • هر ابی که روی زمین ریخته می شود را با یک پارچه تمیز کنید.
  • فیلتر تخلیه را پاک کنید (گاهی اوقات یک انسداد ساده می تواند علت خرابی دستگاه باشد).

پس از ان، شما می توانید به تحقیقات بیشتر ادامه دهید. در ادامه فهرستی از علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ اشاره شده است. توصیه ما این است که در این مواقع دست به آچار نشوید و با نمایندگی تعمیرات سامسونگ در تهران تماس بگیرید. متخصصین به دلیل اینکه تجهیزات لازم برای شناسایی مشکل را دارند، سریع تر و با دقت بالاتری نچرخیدن مخزن لباسشویی را بررسی می کنند.

10 علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

10 علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

دلایل اصلی اینکه چرا دیگ  ماشین لباسشوی نمی چرخد؟ در ادامه فهرست شده است:

خرابی میکروسوئیچ با قفل دریچه

ماشین لباسشویی در صورتی به درستی کار می کند که درب ماشین لباسشویی بسته باشد. اگر قفل درب معیوب باشد، ماشین لباسشویی از شروع برنامه شستشو خودداری می کند. با توجه به مدل،خرابی میکروسوئیچ در صفحه نمایش به تصویر کشانده می شود و یا به صورت چراغ چشمک زن نشان داده می شود. قفل درب را با مولتی متر بررسی کنید و در صورتی که شکسته آن را جایگزین کنید.

خرابی درب ماشین لباسشویی

گاهی اوقات درب به دلایلی مانند شکستگی لولا و یا قفل اجازه بسته شدن درب را نمی دهد. در صورتی که قفل به درستی کار نکند مخزن به درستی نمی چرخد. وضعیت قفل درب را بررسی کنید و در صورت لزوم ان را جایگزین کنید.

کمربندی که مخزن را هدایت می کند شکسته یا از بین رفته است.

کمربند درایو نیروی چرخشی موتور را به دیگ منتقل می کند.  اگر صدای موتور را بشنوید اما مخزن ثابت باقی می ماند، به این معنی است که کمربند یا شکسته یا از بین رفته است. برای پیدا کردن اینکه ایا این مورد است، به سادگی یکی از پانل ها را از دستگاه حذف کنید و وضعیت کمربند درایو را بررسی کنید. اگر هنوز در حال کار است، فقط ان را در جای خود قرار دهید. اگر به هر نحوی تغییر شکل داده یا اسیب دیده باشد، بهتر است ان را جایگزین کنید.

دریچه الکترونی معیوب است

سلونوئید در واقع یک دریچه الکتریکی است که جریان اب را به ماشین لباسشویی تنظیم می کند. اگر یکی از کویل های روی سلونوئید معیوب باشد، ممکن است دستگاه قادر به کشیدن اب و شروع کار نباشد، یا ممکن است با اب پر شود و سپس منتظر باز شدن دریچه دوم باشد؛ اگر این دریچه دوم باز نشود، دستگاه مسدود خواهد ماند. شما می توانید عملکرد مناسب دریچه الکترونی را با استفاده از یک مولتی متر بررسی کنید.  تمام اتصالات را قطع کنید و دو پروب متر را در پایانه های الکترونی قرار دهید.

مشکل در دمای مورد نیاز

عنصر گرمایش اب داخل ماشین لباسشویی را گرم می کند. در برخی از ماشین ها، اگر دمای مورد نیاز به دست نیاورد، موتور شروع به کار نمی کند. وضعیت عنصر گرمایش را با یک مولتی متر در حالت اهم متر بررسی کنید. بسته به مدل، باید حدود 30 اهم را بخواند. شما همچنین می توانید برنامه شستشو را در اب سرد (0 °C) امتحان کنید. اگر همه چیز خوب باشد، مشکل ممکن است عنصر گرمایش باشد.

سنسور دما معیوب است.

سوئیچ های حرارتی عمدتا در دستگاه های نسل قدیمی استفاده می شوند. انها با قطع برق به عنصر گرمایش برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد دستگاه کار می کنند. اگر سوئیچ حرارتی خراب شود، موتور دیگر کار نخواهد کرد. شما می توانید عملکرد سوئیچ حرارتی را با استفاده از مولتی متر بررسی کنید.

برس موتور فرسوده شده است.

برس های موتور (یا برس های کربنی) برق را به قسمت متحرک موتور منتقل می کنند. با گذشت زمان، برس های کربنی فرسوده می شوند و دیگر با منیفولد در تماس نیستند. این مانع از کار موتور ماشین لباسشویی می شود. برای پیدا کردن اینکه ایا برس های موتور باید جایگزین شوند، دستگاه را کج کنید و شفت موتور را به ارامی با یک چکش چوبی ضربه بزنید. سپس چرخه شستشو را دوباره راه اندازی کنید؛ اگر دستگاه در حال حاضر کار می کند، برس ها باید جایگزین شوند. برس ها باید بیش از 1 سانتی متر طول داشته باشند تا اطمینان حاصل شود عملکرد موتور مناسب است.

خازن موتور به درستی کار نمی کند

خازن هم برای شروع موتور و هم برای حفظ گشتاور ان عمل می کند. اگر خازن معیوب باشد، موتور بدون موفقیت شروع به کار کردن می کند.در ماشین لباسشویی های قدیمی تر، خازن بر روی موتور قرار می گیرد. در مدل های مدرن، خازن بر روی صفحه کنترل قرار می گیرد. برای بررسی وضعیت کندانسور، پانل های قابل جابجایی ماشین لباسشویی را بردارید و چرخه شستشو را اغاز کنید.

هنگامی که می شنوید موتور سعی در شروع دارد، سعی کنید قرقره مخزن به موتور را حرکت دهید. اگر موتور شروع به کار کند، خازن احتمالا معیوب است. هنگام انجام این روش، اقدامات احتیاطی ایمنی معمول را دنبال کنید و دست های خود را با دستکش محافظت کنید: در غیر این صورت، ممکن است هنگام شروع موتور اسیب ببینید.

این کار بهتر است توسط تعمیرکار ماشین لباسشویی انجام شود. برای این منظور می توانید با مرکز تعمیرات لباسشویی سامسونگ در تهران تماس بگیرید.

موتور معیوب است.

موتور مخزن را از طریق کمربند درایو و قرقره درام می چرخاند. اگر هنگام روشن کردن واشر نمی توانید صدای موتور را بشنوید ، احتمالا مشکل از موتور معیوب است. برای بررسی وضعیت ان ، دستگاه را باز کنید و اطمینان حاصل کنید که تمام قطعات مربوطه سالم هستند و مقاومت کویل ها را اندازه گیری کنید تا اطمینان حاصل کنید که مقادیر مقاومت صحیح را ارائه می دهند. همچنین اطمینان حاصل کنید که موتور منفجر نشده است. موتورهای ماشین لباسشویی مجهز به سوئیچ های حفاظت حرارتی می باشند که انها را از افزایش قدرت و اضافه بار مکانیکی محافظت می کند. اگر این فیوز به موقعیت اصلی خود بازنگردد، موتور باید جایگزین شود.

برد خراب شده است.

یک علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ خرابی برد ماشین لباسشویی می باشد.ماژول کنترل الکترونیکی تمام عملکردهای ماشین لباسشویی شما (موتور، گرمایش، اب و غیره) را کنترل می کند. اگر همه چیز بررسی شده است و علت مشکل پیدا نشده است، ممکن است برد خراب شده باشد. با این حال، تعمیر برد ممکن است گران قیمت باشد لذا قبل از بررسی همه چیز را با دقت بررسی کنید.

یاتاقان ها گیر کرده اند.

گیر کردن یاتاق ها به طور ناگهانی اتفاق نمی افتد. در این مواقع ماشین برای مدتی لرزش دارد و پس از آن یاتاقان ها به طور کامل خراب می شوند.کار جایگزینی یاتاقان ها وقت گیر است و ممکن است تعمیرکار ماشین لباسشویی را به مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی انتقال دهد. بازدید لباسشویی در محل در تهران توسط سامسونگ پشتیبان انجام می شود و در صورتی که نیاز به انتقال به مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ در تهران را داشته باشد این کار توسط تکنسین انجام می شود.

رفع مشکل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

جمع بندی

قبل از انجام هر کاری با ماشین لباسشویی خود، مطمئن شوید که ان را از منبع برق جدا کنید زیرا خطر اتصال و برق گرفتگی وجود دارد. ما امیدواریم که این مقاله به شما در تصمیم گیری درست کمک کند.برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مجموعه ما ارتباط برقرار کنید. برای این منظور می توانید از طریق راه های ارتباطی که در قسمت تماس با ما در این سایت اشاره شده است با مجموعه ما در تماس باشید.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش