علت ارور e4 در ماشین لباسشویی سامسونگ

علت ارور e4 در ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور e4 ماشین لباسشویی سامسونگ مربوط به مشکل در آبگیری است

عدم توجه به کدهای خطایی که روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی سامسونگ ظاهر می ‎شوند، می ‎تواند خسارات زیادی را به دنبال داشته باشد. در نتیجه در چنین مواردی به هزینه بیشتری برای تعمیر نیاز خواهد بود. وقتی ارور e4 روی نمایشگر دستگاه ظاهر می‌شود یعنی ماشین لباسشویی در آبگیری مشکل دارد یا به عبارت دیگر، آب وارد دستگاه نمی شود. در صورتی که بروز این مشکل دلایل ساده ای همچون بسته بودن شیر آب داشته باشد، به راحتی می توانید آن را برطرف کنید. اما برخی از دلایل به تعمیر و بررسی توسط یک تکنسین متخصص در زمینه تعمیر لباسشویی سامسونگ نیاز دارند. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان با دلایل و راهکارهای برطرف کردن ارور e4 در ماشین لباسشویی سامسونگ آشنا می‌شویم.

دلایل بروز ارور e4 در ماشین لباسشویی سامسونگ

دلایل بروز ارور e4 در ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور e4 در ماشین لباسشویی سامسونگ به معنی مشکل داشتن دستگاه در پر کردن آب است. در صورت سالم بودن ماشین لباسشویی، باید آب در هر دو دقیقه با سرعت ۱۰۰ هرتز از زمان شروع آبگیری وارد دستگاه شود. اگر میزان آب در مدت ۱۰ دقیقه به سطح تعیین شده نرسد، این ارور روی نمایشگر دستگاه نمایان می شود. اما ظاهر شدن این ارور می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که برخی از آن ها تنها با یک بررسی ساده از سوی کاربر قابل برطرف شدن هستند. مهم ترین دلایل بروز این مشکل در ماشین لباسشویی عبارتند از:

 • بسته بودن شیر آب
 • انسداد فیلتر ورودی
 • خرابی شیر برقی دستگاه
 • وجود ایراد در اتصال شیر برقی به جاپودری
 • ایراد در مسیر یا خرطومی جاپودری
 • گرفتگی شیلنگ ورودی آب
 • خرابی برد الکترونیکی دستگاه
 • قطعی اتصالات مربوطه

بسته بودن شیر آب؛ از جمله ساده ترین دلایل نمایش ارور e4 در لباسشویی سامسونگ

یکی از ساده ترین دلایل بروز مشکل وارد نشدن آب در لباسشویی این است که شیر ورودی آب نیمه باز یا بسته باشد. در چنین وضعیتی آب نمی تواند وارد دستگاه شود و یا به آرامی وارد دستگاه خواهد شد. در این صورت ابتدا باید وضعیت شیر ورودی آب و بسته نبودن آن را بررسی کنید. اگر شیر آب بسته باشد مشکلات مختلفی برای دستگاه پیش خواهد آمد که یکی از آن ها کد خطای e4 ماشین لباسشویی سامسونگ است.

خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی

یکی از دلایل اصلی بروز ارور e4 در ماشین لباسشویی سامسونگ خرابی شیر برقی آن است. شیر برقی یکی از قطعات اصلی در ماشین لباسشویی است که وظیفه ورود آب به میزان لازم به دستگاه را بر عهده دارد. این قطعه، ورود آب به دیگ لباسشویی را با به وجود آوردن سدی در راه آب کنترل می‌کند. با خراب شدن این قطعه، سد موجود در مسیر آب برداشته نشده و دستگاه با مشکل عدم ورود آب روبرو خواهد شد. عمر مفید شیر برقی ماشین لباسشویی چیزی در حدود 5 تا 6 سال است و پس از این مدت، باید آن را سرویس کرده یا تعویض کنید.

گرفتگی شیلنگ ورودی آب

شیلنگ ورودی آب را از شیر ورودی به ماشین لباسشویی انتقال می دهد. در صورتی که شیلنگ ورودی به دلیل پارگی، خم شدن و یا گرفتگی نتواند وظیفه خود را انجام دهد، آب به دستگاه وارد نخواهد شد. این گونه است که ارور e4 بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی سامسونگ نمایان می شود تا کاربر را از وجود مشکل مطلع کند. در چنین شرایطی در صورت امکان باید گرفتگی شیلنگ را برطرف کرده و یا آن را تعویض کنید.

خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی دیگر از دلایل نمایان شدن ارور e4 در ماشین لباسشویی سامسونگ، خرابی برد الکترونیکی است که به عنوان مغز ماشین لباسشویی عمل می‌کند. این قطعه با استفاده از اتصالات الکتریکی وظیفه ارسال فرمان های مختلف به هر قطعه موجود در دستگاه را بر عهده دارد. در صورتی که این قطعه خراب شود، فرمان های مختلف به شیر برقی ماشین لباسشویی ارسال نمی شوند و دستگاه با مشکل عدم ورود آب یعنی ارور e4 روبرو خواهد شد. تعمیر یا تعویض برد الکترونیکی تنها توسط کارشناسان و متخصصان تعمیرات ماشین لباسشویی ممکن خواهد بود. از این رو، بهتر است از تعمیر خودسرانه آن، بدون دانش فنی لازم خودداری کنید.

وجود ایراد در شیلنگ اتصال شیر برقی به جاپودری

در صورتی که شیر برقی عملکرد صحیحی داشته باشد، آب از طریق جاپودری وارد دیگ لباسشویی خواهد شد و فرایند شستشو بدون مشکل صورت می گیرد. اگر شیلنگ اتصال شیر برقی به جاپودری پاره یا دچار گرفتگی شده و یا اتصال آن قطع شود، پودر شوینده را با خود به داخل دیگ نخواهد برد. در این صورت شاهد رخ دادن ارور e4 در ماشین لباسشویی سامسونگ خواهیم بود.

ایراد در مسیر یا خرطومی جاپودری

در صورتی که در مسیر آب یا خرطومی جاپودری ایرادی وجود داشته باشد، مسیر پودر شوینده به دیگ یا خرطومی جاپودری مسدود خواهد شد. در برخی موارد، شکستگی و فرسودگی این قطعه مهم در ماشین لباسشویی، علت بروز این مشکل خواهد بود. شکستگی این قطعه منجر به عدم ورود آب به دستگاه شده و ارور e4 در ماشین لباسشویی سامسونگ ظاهر خواهد شد.

مسدودیت فیلتر شبکه ای آب

مسدود شدن فیلتر شبکه ای آب در اثر جمع شدن رسوبات در داخل آن اتفاق می افتد و در نهایت مجرای تغذیه آب مسدود می شود. تمیز کردن این فیلتر ارور e4 در ماشین لباسشویی سامسونگ را برطرف خواهد کرد. برای تمیز کردن فیلتر شبکه ای لوله آب ابتدا باید شیر آب ورودی به ماشین لباسشویی را ببندید. سپس باید لوله تغذیه آب را از پشت ماشین لباسشویی باز کنید. پس از آن، با استفاده از انبر فیلتر شبکه ای را از قسمت پشتی ماشین لباسشویی جدا کنید و آن را با آب کاملا بشویید تا تمیز شود. بعد از تمیز کردن فیلتر، باید آن را دوباره در جای قبلی خود قرار دهید. پس از اتصال مجدد، مطمئن شوید که لوله ها هیچ گونه نشتی ندارند و درست وصل شده اند.

علل دیگر بروز ارور e4 در ماشین لباسشویی سامسونگ

علل دیگر بروز ارور e4 در ماشین لباسشویی سامسونگ

کمک های قسمت پایین دیگ ماشین لباسشویی و فنرهای در قسمت بالایی دیگ دستگاه، در صورتی که معیوب شوند، باعث بروز خطا در ماشین لباسشویی خواهند شد. در صورت وجود مشکل در پمپ تخلیه و موقع عمل نکردن در هنگام عمل خشک کردن، باعث بروز ارور e4 خواهد شد. زمانی که کد خطاهای عدم تعادل یا e4  نمایان می شوند، به هیچ وجه نباید از ماشین لباسشویی استفاده کنید. در این صورت، بهترین راه حل ممکن، بررسی ماشین لباسشویی توسط یک تعمیرکار متخصص و ماهر است.

عیب یابی کد خطای e4 ماشین لباسشویی سامسونگ چگونه است؟

همواره قبل از اقدام برای تعمیرات، بررسی کنید که ورودی آب مسدود نشده و شیر آب ورودی کاملا باز باشد. همچنین باید از عدم انسداد محفظه هوا و شلنگ اطمینان حاصل کنید. هیچ گاه نباید منفذی در محفظه هوا و لوله وجود داشته باشد. باید اقدامات لازم را برای بررسی شیرهای متصل به شیر ورودی آب دستگاه انجام دهید. تمام اتصالات شیر ورودی آب نیاز به عیب یابی و بررسی دارند. برد الکترونیکی لباسشویی نیز باید به دقت بررسی شود.

برای رفع ارور e4 لباسشویی به نمایندگی های مجاز مراجعه کنید

در صورت مشاهده ارور e4 در ماشین لباسشویی سامسونگ، در اولین قدم باید دلایل ظاهر شدن این ارور را بررسی کنید. زیرا ممکن است وارد نشدن آب به داخل لباسشویی به خاطر یکی از دلایلی که در این مطلب ذکر کردیم، اتفاق افتاده باشد.

همواره توصیه می‌شود بدون داشتن تخصص و دانش فنی لازم برای تعمیر وسایل برقی خانگی، به‌ تنهایی به فکر تعمیر کردن ماشین لباسشویی نباشید. دستکاری‌ و تعمیرات خودسرانه ممکن است باعث ایجاد هزینه‌ های اضافی تعمیرات شود. بنابراین مطمئن ‌ترین راه، مشورت و کمک خواستن از متخصصان تعمیرگاه‌ های مجاز سامسونگ است. خدماتی که در مراکز تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ ارائه می‌شوند، دارای بالاترین کیفیت هستند و با هزینه ای مناسب‌ دستگاه را تعمیر خواهند کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 1.5]

4 thoughts on “علت ارور e4 در ماشین لباسشویی سامسونگ”

 1. سلام
  وقت بخیر
  ماشین لباسشویی ابگیری انجام میده ولی بعد از چند دقیقه ارور e4 رو نشون میده
  این در حالیه که ابگیری انجام شده و کرودی اب به دستگاه مشکلی نداره
  وقتی رو حالت خشک کردن میذارمش ادامه کار دو انجام میده
  به نظر شما دلیل این ارور چیه؟

 2. سلام
  ماشین لباسشویی سامسونگ مدل sw8080 وقتی میره روی خشک کن چند دقیقه ای با دور خیلی ارام میچرخد و چپ گرد و راست گرد میشود سپس ارور e4 میزند و روی خشک کن نمیرود علت چیست🤔

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش