ارور d3 در ماشین لباسشویی سامسونگ

علت ارور d3 در ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور d3 به علت باز بودن درب لباسشویی رخ می دهد

مدل های جدیدتر ماشین های لباسشویی سامسونگ به شکلی طراحی شده‌اند که مشکلات خود را به صورت خلاصه و با کدهای مختلف، نمایش می دهند. با استفاده از دفترچه راهنما می توان معنی هر یک از ارورها را پیدا و نسبت به رفع آن اقدام کرد. ارور d3 در ماشین لباسشویی سامسونگ به طور کلی به علت باز بودن درب دستگاه ظاهر می شود. دلایل متفاوتی برای بروز این مشکل وجود دارند که رفع برخی از آن ها در خانه امکان پذیر است و برخی دیگر به اطلاعات و ابزارهای تخصصی و بررسی توسط تکنسین نیاز دارند. در ادامه این مطلب از نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان دلایل بروز این ایراد فنی و راهکارهای برطرف کردن آن را بررسی می‎ کنیم.

بررسی دلایل نمایش ارور d3 در ماشین لباسشویی سامسونگ

بررسی دلایل نمایش ارور d3 در ماشین لباسشویی سامسونگ

هنگامی که درب لباسشویی باز بماند، ارور d3 در ماشین لباسشویی سامسونگ نمایان می شود. گاهی علل این مشکل بسیار ساده و پیش پا افتاده هستند و به سرعت می توان آن ها را برطرف کرد. اما در صورتی که یکی از قطعات فنی دستگاه آسیب دیده باشد، پیشنهاد می شود که یک تکنسین ماهر آن را بررسی کند. عمده دلایل بروز این ارور در لباسشویی عبارتند از:

  • باز ماندن درب ماشین لباسشویی
  • خرابی میکروسوئیچ
  • خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی
  • قطعی اتصالات داخلی
  • ایراد در شیلنگ تخلیه

باز ماندن درب ماشین لباسشویی؛ اولین دلیل بروز ارور d3 در ماشین لباسشویی سامسونگ

اولین و رایج‌ترین دلیل بروز ارور d3 در ماشین لباسشویی سامسونگ، باز ماندن درب دستگاه است. اگر درب لباسشویی به صورت کامل بسته نشود، قفل الکترونیکی دستگاه عمل نمی کند و این ارور روی نمایشگر دستگاه ظاهر می شود. گاهی گیر کردن لباس ها در میان در باعث این ایراد می شود و برای رفع آن کافی است تمامی موانع میان دستگاه و درب، مانند لباس ها و اجسام سخت را از میان بردارید. در صورتی که مانعی وجود نداشت باید از سالم بودن لولا‌ها اطمینان حاصل کنید. سپس درب دستگاه را ببندید و با چند فشار کوچک از بسته شدن کامل آن مطمئن شوید.

خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

میکروسوئیچ یا قفل کودک، قطعه‌ای کوچک اما کارآمد در ماشین لباسشویی است که خراب شدن آن باعث بروز ارور d3 در ماشین لباسشویی سامسونگ می شود. این قطعه وظیفه بسته نگه داشتن درب لباسشویی و قفل کردن آن از شروع فرآیند شستشو تا پایان آن را بر عهده دارد. میکروسوئیچ در صورت عملکرد صحیح خطر ریزش آب به بیرون و احتمال باز شدن ناخواسته و ناگهانی درب را به صفر می‌رساند.

برای این که در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ ایمنی کار افزایش یابد، پیش از این که درب توسط میکروسوئیچ کاملا قفل شود، دستگاه اجازه کار به موتور و پمپ آب نمی دهد. به همین دلیل در صورتی که میکروسوئیچ ایرادی پیدا کند، فرآیند شستشو آغاز نخواهد شد. در این صورت ارور d3 در ماشین لباسشویی سامسونگ، بر روی نمایشگر ظاهر می شود.

به طور معمول میکروسوئیچ به علت فرسودگی و یا استفاده اشتباه از دستگاه خراب می شود و در صورتی که برای باز کردن درب لباسشویی در حین قفل بودن آن تلاش کنید، عمر مفید این قطعه تا حد زیادی کاسته خواهد شد. برای رفع خرابی میکروسوئیچ باید به تکنسینی ماهر و مجرب با اطلاعات کافی مراجعه کنید.

معیوب شدن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

شیوه کار میکروسوییچ بدین شکل است که ابتدا پیامی مبنی بر قفل بودن درب ماشین لباسشویی به قسمت برد الکترونیکی ماشین لباسشویی شما می فرستد. در برخی موارد، برد الکترونیکی توانایی دریافت پیام ارسال شده را ندارد و یا به اشتباه تشخیص خواهد داد که درب بسته نشده است.  در این صورت ارور d3 در ماشین لباسشویی سامسونگ نمایان خواهد شد.

عملیات عیب یابی برد الکترونیکی بعد از انجام تست میکروسوئیچ بر روی دستگاه شما به منظور اطمینان یافتن انجام می شود. چرا که این قطعه یکی از قطعات مهم و در عین حال حساس لباسشویی ها است و توصیه می شود تا تمامی موارد در ابتدا بررسی شده و سپس در آخر به سراغ برد الکترونیک بروید.

نصب نادرست شیلنگ تخلیه؛ یکی دیگر از دلایل بروز ارور d3 در ماشین لباسشویی سامسونگ

عمدتا مشکلات تخلیه به خصوص در بخشی چون شیلنگ تخلیه، ممکن است جزو دلایل نمایش ارور d3 در ماشین لباسشویی سامسونگ باشد. بنابراین در هنگام نصب ماشین لباسشویی، باید به تمامی موارد اصولی نصب آن توجه داشته باشید. قسمت انتهایی شیلنگ تخلیه همواره باید به طور کامل وارد آب شده باشد.

برای نصب شیلنگ باید از وسیله ای تحت عنوان نگهدارنده‌ شلنگ استفاده شود. از این رو، نگهدارنده نیز باید کاملا بدون ایراد و سالم باشد و اگر ایراد یا مشکلی برای آن به وجود آمد به سرعت تعمیر یا تعویض شود. بخش انتهایی شیلنگ تخلیه باید به شکل معمول کوتاه و دارای طول کمی باشد. هنگامی که بخش درام پر از آب باشد، مطمئنا دستوری مبنی بر باز شدن در با توجه به سیستم حفاظتی، داده نخواهد شد. در این صورت، احتمال دارد فکر کنید که ایراد از درب است. اما بر خلاف این قضیه، باید به دنبال مشکلی در قسمت تخلیه آب ماشین لباسشویی باشید.

قطع شدن اتصالات داخلی  ماشین لباسشویی

در برخی موارد، به علت جابجا کردن ماشین لباسشویی به صورت غیر اصولی و یا فرسودگی دستگاه، اتصالات الکترونیکی از یکدیگر جدا می ‌شوند. در چنین وضعیتی برد الکترونیکی ارتباط خود را با قطعات لباسشویی از دست می ‌دهد و فرمان های مختلف به این قطعات نمی رسند. با رخ دادن قطعی در اتصالات سیم‌ های میکروسوئیچ و برد الکترونیکی، این برد هیچ ‌گونه دستوری مبنی بر قفل شدن درب به میکروسوئیچ صادر نخواهد کرد. در این صورت، برد الکترونیکی ارور d3 در ماشین لباسشویی سامسونگ را بر روی نمایشگر آن ظاهر خواهد کرد. برای رفع این مشکل ابتدا باید اتصالات داخلی را چک کنید. اما همواره بهتر است بررسی و متصل کردن مجدد اتصالات داخلی را به یک متخصص ماهر بسپارید.

رفع ارور d3 در ماشین لباسشویی سامسونگ چگونه است؟

به منظور رفع ارور d3 در ماشین لباسشویی سامسونگ باید ابتدا برای بررسی دقیق و اطمینان یافتن از بسته شدن کامل درب ماشین لباسشویی اقدام کنید. همچنین چک کردن قفل درب و دیگر اجزای آن و عوض کردن قطعات در صورت خرابی و کار نکردن هر یک از آن ها برای رفع این ارور توصیه می شود. بررسی کامل قسمت اتصالات قفل درب برای اطمینان یافتن از هرگونه سوختگی ایجاد شده یا اتصال کوتاه نیز باید قبل از اقدام برای تعمیرات انجام شوند.

در صورتی که هیچ یک از قطعات بالا مشکلی نداشتند، ممکن است درب باز مانده باشد. برای برطرف کردن این ارور، لازم است تا ابتدا درب لباسشویی را یکبار باز و بسته کرده و از بسته بودن درب اطمینان حاصل کنید. در مرحله بعد دستگاه را یکبار خاموش و پس از گذشت ۳۰ ثانیه مجددا آن را روشن کنید.

رفع ارور d3 با کمک متخصصان تعمیرات ماشین لباسشویی

رفع ارور d3 با کمک متخصصان تعمیرات ماشین لباسشویی

در صورتی که کد خطا یا ارور d3 در ماشین لباسشویی سامسونگ را مشاهده کردید، برای جلوگیری از هرگونه آسیب جدی به دستگاه اقدامات لازم جهت رفع مشکل را سریعا انجام دهید. برخی از ایرادات لباسشویی سامسونگ به علت ساده بودن به تعمیر اساسی احتیاجی ندارند. در صورت فنی نبودن ایراد، می توانید آن را به آسانی رفع کنید. چرا که تمامی ارورهای لباسشویی سامسونگ به تعمیر توسط تکنسین متخصص احتیاجی ندارند. اما گاهی با انجام موارد ساده نمی ‌توان به سادگی خطاها را رفع کرد و حتما باید به متخصصان در  زمینه تعمیرات لباسشویی سامسونگ مراجعه کنید. برای یافتن مفهوم کدهای خطا، به خصوص ارور d3 در ماشین لباسشویی سامسونگ، لازم است دفترچه راهنمای لباسشویی خود را به طور دقیق مطالعه کنید.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش