علت خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ

علت خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ

خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ

صنعتگران اغلب به پمپ ماشین لباسشویی “قلب” می­گویند، زیرا آب را مانند منبع خون در سراسر ماشین به گردش در می آورد. هنگام انجام چنین کاری، قطعه بار عظیمی به خود می گیرد که اغلب منجر به سایش زودرس می شود. در نتیجه پمپ خراب می شود و با یک مخزن پر دستگاه متوقف می شود. مشکلات زهکشی با عیب یابی، تعویض یا تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی برطرف می شود. در این مقاله که توسط نمایندگی تعمیرات سامسونگ پشتیبان تهیه شده است  به بررسی این عوامل پرداختیم.

تشخیص خرابی پمپ

فقدان زهکشی کامل همیشه به این معنی نیست که پمپ معیوب است. مشکلات در گردش آب همچنین می تواند باعث مشکلات دیگر زهکشی شود، به عنوان مثال انسداد و یا اتصالات شل باعث خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ می شوند. بنابراین، نیازی به عجله برای جدا کردن دستگاه و خارج کردن پمپ از محفظه نیست. بهتر است برای تشخیص خرابی تلاش کنید.کارشناسان توصیه می کنند در هنگام تشخیص اولیه سیستم تخلیه، طرح زیر را دنبال کنید:

 • “گوش دادن” به پمپ
 • فیلتر تخلیه را بررسی و تمیز کنید.
 • مطمئن شوید که شلنگ تخلیه تمیز است.
 • پروانه پمپ را بچرخانید.
 • به سیم ها و پایانه های متصل به پمپ نگاه کنید.

 علائم خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ

 علائم خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ

 • ماشین لباسشویی نمی تواند آب را به فاضلاب تخلیه کند.
 • صداهای نامشخص در هنگام کار دستگاه شنیده می شود.
 • پمپ زمزمه می کند و آب را پمپ نمی کند.
 • پمپ کار نمی کند و صدا تولید نمی کند.
 • دستگاه های مدرن سامسونگ که مجهز به نمایشگر و سیستم تشخیص خودکار هستند، قادر به نمایش کد خطا بر روی صفحه نمایش هستند.

به طور کلی در حین آبکشی یا چرخش، پمپ به طور یکنواخت کار می کند و صدای متوسطی ایجاد می کند و به تدریج آب را پر یا خالی می کند. اگر پمپ زمزمه کند، اما مخزن ثابت بماند، یا صدایی از دستگاه شنیده نشود، پمپ تخلیه به خوبی کار نمی کند.

یافتن علت خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ

رعایت نکات ایمنی بسیار مهم است، بنابراین مطمئن شوید که سیم برق دستگاه را از پریز جدا کنید. همچنین لازم است تجهیزات را از ارتباطات جدا کرده و مطمئن شوید که آب در مخزن باقی نمانده است. پس از آن، باید دستگاه را در جایی قرار دهید که کار با آن راحت باشد. سپس دلایل خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ را بررسی کنید:

مسدودی پمپ تخلیه با زباله  و یا مسدودی فیلتر

ممکن است یکی از دلایل عدم تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ مسدودی پمپ تخلیه با زباله  و یا مسدودی فیلتر باشد. در این مواقع فیلتر زباله را بیرون می آوریم و آن را از مو و کثیفی تمیز می کنیم. ممکن است وسایل کوچک مانند جوراب، سیم یا سکه و یا یک محصول فلزی در آن گیر کرده باشد.

مسدودی شلنگ

یک انسداد ساده یا یک لایه رسوب بیش از حد ضخیم روی دیوارها می تواند منجر به رکود آب شود. برای بررسی حدس خود،  شلنگ را از فاضلاب و بدنه جدا کرده، آن را زیر شیر آب بشویید. سپس لاستیک را به جای خود برمی گردانیم و چرخه آزمایش را شروع می کنیم. اگر پمپ دوباره زمزمه کرد و نتواند عملیات تخلیه را انجام دهد، تشخیصی را که شروع کرده بودیم ادامه می دهیم.

مشکل پروانه

پروانه لباسشویی ممکن است به وسیله اشیاء خارجی، مو، سکه، کلید و جوراب کودک مسدود شود. پروانه مسدود شده مانع زهکشی کامل می شود و ماشین لباسشویی را از کار می اندازد.خوشبختانه، تشخیص و رفع نقص از این نوع کار دشواری نیست. برای این کار کافی است پیچ فیلتر تخلیه را باز کنید و چراغ قوه خود را روشن کنید. در انتهای آن پروانه پمپ را خواهید دید. انگشتان خود را وارد سوراخ کرده و سعی کنید آن را به حرکت درآورید. اگر پروانه نمی چرخد، باید جسم گیر کرده را احساس کنید. پس از برداشتن جسم خارجی، مشکل حل خواهد شد. اگر پروانه بچرخد اما به صورت دوره ای کند شود، ممکن است سوخته باشد و یا پیچ های آن شل شده باشد و یا مشکل از برد باشد.

خرابی پمپ تخلیه

گاهی ممکن است به طور کلی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی از کار افتاده باشد و خراب شود. در این مواقع باید اقدام به تعویض و تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ کرد. این کار را به تعمیرکار و پشتیبان سامسونگ بسپارید. زیرا برای این محصول باید قطعات اورجینال را جایگزین کرد.

گرفتگی سیفون و فاضلاب

گاهی اوقات ممکن است خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ از عوامل خارجی از قبیل گرفتگی سیفون و فاضلاب باشد. در این مواقع خروجی لوله را چک کنید. در صورت نیاز از لوله باز کن استفاده کنید و مشکل مسدودی لوله را برطرف کنید.

مشکلات الکتریکی مرتبط با پمپ تخلیه

گاهی اوقات خرابی پمپ ماشین لباسشویی ممکن است از کنتاکت ها و سنسورهای پمپ تخلیه باشد.خرابی الکتریکی پمپ ماشین لباسشویی را می توان با استفاده از مولتی متر تشخیص داد. همچنین عملکرد واحد کنترل را آزمایش می کنیم. هنگامی که هیچ مشکلی برای برد کنترل وجود ندارد، تنها راه حل تعویض پمپ است. روش سوم برای بررسی سلامت پمپ شامل استفاده از مولتی متر است. هنگام آزمایش سیم پیچ موتور الکتریکی پمپ تخلیه، تستر باید مقاومتی در محدوده 150-260 اهم نشان دهد. الگوریتم اقدامات به شرح زیر خواهد بود:

 • دستگاه را از منبع تغذیه جدا کنید
 • کنتاکت های اتصال پمپ را جدا کنید.
 • مولتی متر را روشن کنید و حالت تشخیص مقاومت را تنظیم کنید.
 • پروب های تستر را به کنتاکت های موتور وصل کنید
 • تست پمپ را انجام دهید.

اگر صفحه دستگاه  عدد صفر را نشان دهد، می توان اتصال کوتاه را تشخیص داد. هنگامی که مولتی متر مقدار غیر منطقی بالایی را نشان دهد نشان دهنده آسیب به سیم پیچ استاتور است. تعمیر سیم پیچ پمپ سودآور نیست، بهتر است کل پمپ تخلیه را جایگزین کنید.

آیا تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ سخت است؟

اگر مهارت لازم دارید قطعا تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ سخت نیست اما اگر مهارت ندارید بهتر است این کار را به تعمیرکار ماهر ماشین لباسشویی سامسونگ و یا پشتیبان سامسونگ بسپارید. دلیل این امر این است که شما ممکن است پمپ را پیدا نکنید و پمپ جایگزینی را انتخاب کنید که کاملا با استانداردها مطابقت داشته باشد.  زیرا هنگامی که نسخه اصلی یافت نشد، می توان آنالوگ را نصب کرد.

تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ در تهران

تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ در تهران

ما پشتیبان سامسونگ هستیم و کلیه خدمات تعمیر وسایل برقی سامسونگ را انجام می دهیم. به طور کلی با توجه به شعبه هایی که در نقاط مختلف تهران داریم هر کجای تهران باشید می توانید با ما تماس بگیرید. ما از مجرب ترین تکنسین ها برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ، تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ، تعمیر جاروبرقی سامسونگ، تعمیر یخچالو انواع محصولات برند سامسونگ را انجام می دهیم. برای ارتباط با ما در بالای همین سایت به قسمت تماس با ما مراجعه فرمایید و تماس خود را ثبت کنید.

جمع بندی

اگر ماشین لباسشویی سامسونگ به خوبی آب را تخلیه نمی کند ممکن است مشکل از خرابی پمپ ماشین لباس لباسشویی سامسونگ باشد. با توجه به نکاتی که در این مقاله بیان شد براحتی می توانید مشکل را حل کنید. ما  نمایندگی تعمیرات سامسونگ در تهران هستیم و دارای شعبه های مختلف در سراسر تهران می باشیم. بنابراین در هر کجای تهران باشید می توانید مشکل ماشین لباسشویی سامسونگ را با ما در میان بگذارید. با توجه به تکنسین های ماهری که در سراسر تهران داریم با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را به انجام می رسانیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش