علت از کار افتادن دکمه های لباسشویی سامسونگ

علت از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ

از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ؛ مشکلی قابل حل

برند سامسونگ از بزرگ ترین تولیدکنندگان لوازم خانگی برقی به شمار می رود؛ اما گاهی محصولات آن دچار مشکلاتی می شوند. با این حال جای نگرانی نیست، زیرا معمولا این مشکلات قابل حل هستند. یکی از مشکلاتی که ممکن است هنگام کار کردن با ماشین لباسشویی سامسونگ با آن روبه‌رو شوید، کار نکردن دکمه های این دستگاه است. در ماشین های لباسشویی سامسونگ چنین مشکلی زیاد دیده شده، اما برای آن راه حل هایی وجود دارد. با ما همراه باشید تا در این مطلب از نمایندگی تعمیرات سامسونگ دیبا پشتبان به بررسی دلایل و راهکارهای حل مشکل از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ بپردازیم.

چرا دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ از کار می افتند؟

چرا دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ از کار می افتند؟

همانطور که می دانید دستگاه ماشین لباسشویی یکی از لوازم خانگی برقی پرکاربرد و ضروری در خانه به شمار می رود. بنابراین خراب شدن آن به هر نحوی، یک مشکل اساسی بوده و حتما باید به سرعت تعمیر شود. یکی از رایج ترین مشکلات در این مورد از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی مانند خرابی قطعات داخلی دستگاه به وجود بیاید.

به طور کلی دلایل رایج از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ شامل موارد زیر می شوند:

  • ایراد از برد الکترونیکی ماشین لباسشویی
  • خرابی در کنترل پنل دستگاه
  • فعال بودن قفل کودک دستگاه
  • استهلاک دکمه های دستگاه لباسشویی
  • قفل نشدن سوئیچ درب ماشین لباسشویی
  • ایجاد مشکل در برنامه دهی ماشین لباسشویی

ایراد از برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از دلایل اصلی کار نکردن دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ وجود ایراد در برد الکترونیکی دستگاه است. باید بدانید که برد الکترونیکی در واقع مغز دستگاه و مهم ترین قطعه در آن به شمار می رود. در صورتی که برد الکترونیکی ایراد پیدا کرده و خراب شود، باعث خواهد شد که ماشین لباسشویی سامسونگ به‌درستی کار نکند. چرا که برد الکترونیکی تمام قطعات دستگاه را کنترل کرده و وظیفه بررسی و تنظیم عملکرد آن ها را بر عهده دارد.

زمانی که برد الکترونیکی ایراد پیدا کرده و خراب می شود، هنگام فشار دادن دکمه های ماشین لباسشویی،  دستگاه هیچ عملکردی نخواهند داشت. چرا که خرابی برد الکترونیک باعث می شود که هیچ سیگنالی به تاچ پد نرسد تا دستگاه دستورات را انجام دهد و دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ از کار خواهند افتاد.

خرابی در کنترل پنل ماشین لباسشویی سامسونگ

خرابی در کنترل پنل می تواند یک دلیل دیگر برای از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ باشد. زمانی که کنترل پنل خراب شود، هر چقدر دکمه های ماشین لباسشویی را فشار دهید، دستگاه هیچ دستوری را برای انجام تغییرات مورد نظر دریافت نخواهد کرد. در واقع می توان گفت که در این حالت برد الکترونیکی دستگاه به درستی عمل کرده و هیچ ایرادی ندارد، اما این کنترل پنل است که دستورات وارد شده توسط دکمه ها را برای انجام شدن به دستگاه انتقال نمی دهد.

فعال بودن قفل کودک لباسشویی سامسونگ

گاهی خانواده ها به دلیل اینکه ممکن است کودکان دکمه های ماشین لباسشویی را دست‌کاری کرده و باعث خرابی آن شوند، قفل کودک دستگاه را فعال می کنند. زمانی که قفل کودک فعال باشد دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ از کار می افتند. بنابراین هیچ کدام از دستوراتی که به دستگاه داده می شود، عملی نخواهد شد. به همین دلیل فعال بودن قفل کودک می تواند یکی از دلایل از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ باشد.

استهلاک دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ

باید بدانید که ممکن است دلیل کار نکردن دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ ایراد در خود دکمه ها باشد. به عبارتی دیگر این احتمال وجود دارد که دکمه های ماشین لباسشویی فرسوده شده باشند. در نتیجه این استهلاک دکمه ها باعث می شود آن ها به‌درستی عمل نکنند و حتی به طور کامل از کار بیفتند. البته این احتمال هم وجود دارد که اجسام بسیار ریز خارجی مانند گردوغبار وارد منافذ کنار دکمه ها شده و اجازه عملکرد درست را به دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ ندهند.

قفل نشدن سوئیچ درب ماشین لباسشویی

سوئیچ درب ماشین لباسشویی یکی از قطعات بسیار مهم در این دستگاه به شمار می رود. چرا که این قطعه وظیفه دارد در هنگام قرار دادن لباس ها در داخل ماشین لباسشویی، درب آن را قفل کند. زمانی دکمه های ماشین لباسشویی کار خواهند کرد که درب دستگاه کاملا بسته شده و توسط سوئیچ قفل شده باشد. درصورتیکه درب ماشین لباسشویی کاملا بسته و قفل نشود، برد الکترونیکی اجازه انجام دستورات وارد شده از طریق دکمه ها را به دستگاه نمی‌دهد. بنابراین هر چه دکمه ها را فشار دهید، دستگاه هیچ واکنشی نشان نخواهد داد. به همین دلیل قفل نشدن سوئیچ درب دستگاه ممکن است دلیل از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ باشد.

مشکل در برنامه دهی ماشین لباسشویی سامسونگ

گاهی اوقات شما برنامه‌ای برای شستشوی لباس ها به ماشین لباسشویی سامسونگ خود می دهید و پس از آن دستگاه را خاموش می کنید. در چنین حالتی این احتمال وجود دارد که پس از روشن کردن مجدد ماشین لباسشویی، دستگاه با همان برنامه شروع به فعالیت کند. در نتیجه هر چه دکمه های آن را فشار دهید ممکن است که کار نکنند. از همین رو مشکل در برنامه دهی به دستگاه می تواند یکی از دلایل متعدد از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ به شمار رود.

راه‌حل مشکل از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ

راه‌حل مشکل از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ

اکنون که با دلایل از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ آشنا شدیم، باید روش های حل این مشکل را بشناسیم. در صورت خرابی در برد الکترونیکی، باید این قطعه را تعویض کنید. البته اگر این قطعه ایراد جزئی داشته باشد می توان آن را تعمیر کرد. در مورد کنترل پنل نیز ابتدا باید به بررسی و عیب یابی این قطعه بپردازید. برای این کار ابتدا تاچ پد یا همان صفحه لمسی دستگاه را بررسی کرده و در صورت وجود خرابی در این قطعه، آن را تعویض کنید.

باید اشاره کرد که در مدل های قدیمی‌تر ماشین لباسشویی سامسونگ، کنترل پنل و تاچ پد به یکدیگر متصل هستند. به همین دلیل در صورت کار نکردن دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ هر دو قطعه باید تعویض شوند. به طور کلی اگر دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ کار نکردند، اولین کاری که باید انجام دهید این است که به دور دکمه ها ضربه بزنید یا آن ها را فشار دهید. با این کار اگر گرد و خاک یا هر جسم بسیار ریزی زیر دکمه ها گیر کرده باشد، از آن خارج شده و دکمه ها به حالت اولیه خود برمی‌گردند. باید اشاره کرد که نباید فشار و ضربه شدید به دکمه ها وارد کنید؛ چرا که ممکن است دکمه ها خراب شده و مجبور به تعویض آن ها شوید.

زمانی که ایراد کار نکردن دکمه ها از برنامه دهی به لباسشویی است، می توانید از روش ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ استفاده کنید. در واقع با این کار برنامه داده شده به دستگاه، پاک شده و به حالت اولیه برمی‌گردد. به این ترتیب مشکل از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ برطرف می شود. ریست کردن دستگاه دو مرحله دارد که به شرح زیر است:

  • در مرحله اول محافظ ماشین لباسشویی را از برق بکشید؛ به‌طوری‌که جریان الکتریسیته در دستگاه کاملا قطع شود
  • پنج دقیقه منتظر بمانید. سپس دوباره دستگاه را به برق وصل کرده و روشن کنید

ماشین لباسشویی سامسونگ و حل مشکل از کار افتادن دکمه های آن

ماشین لباسشویی سامسونگ و حل مشکل از کار افتادن دکمه های آن

به طور کلی از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ یکی از مشکلات قابل حل این دستگاه به شمار می رود. شما ابتدا باید دلیل این مشکل را پیدا کنید و سپس با انجام اقدامات لازم به حل این مشکل بپردازید. از جمله دلایلی که ممکن است باعث بروز این مشکل شود، می توان به خرابی برد الکترونیکی و کنترل پنل دستگاه اشاره کرد. برای حل چنین مشکلی می توانید از برخی از راهکارهای ساده ذکر شده در این مطلب استفاده کنید. اگر این مشکل برطرف نشد، بهترین روش، کمک گرفتن از تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر لباسشویی سامسونگ  است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش