علت جلو نرفتن تایم ماشین لباسشویی سامسونگ

علت جلو نرفتن تایم ماشین لباسشویی سامسونگ

گیرکردن برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ مشکلی رایج

اگر ماشین لباسشویی شما به طور مداوم گیر می کند و به مرحله بعدی شست‌وشو نمی رود، به احتمال زیاد تایمر آن معیوب است و نیاز به تعویض دارد. اما از سوی دیگر، دلایل مختلفی وجود دارند که می توانند باعث توقف ماشین لباسشویی در اواسط چرخه شست‌وشو شوند. از این رو، بهتر است همیشه راه‌حل ایمن را انتخاب کنید و از متخصصان کمک بگیرید. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان، به علل و راهکارهای رفع مشکل جلو نرفتن تایم ماشین لباسشویی سامسونگ می پردازیم.

علل جلو نرفتن تایم ماشین لباسشویی سامسونگ و راهکارهای رفع آن

علل جلو نرفتن تایم ماشین لباسشویی سامسونگ و راهکارهای رفع آن

تایمر ماشین لباسشویی از قطعات اصلی این ماشین است که وظیفه تنظیم و هماهنگ سازی دیگر قطعات را بر عهده دارد. بنابراین، تایمر پس از روشن شدن ماشین، دمای آب، فرآیند آبگیری و سرعت ماشین را کنترل می کند. از این رو، علت اصلی جلو نرفتن تایم ماشین لباسشویی سامسونگ، نقص در تایمر است. اما چند دلیل دیگر برای گیرکردن برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ وجود دارند که برخی از آن ها عبارتند از:

  • نقص در شیر ورودی آب
  • خرابی میکروسوئیچ یا درب
  • بروز مشکل در موتور یا دکمه تایمر
  • خرابی در قسمت هیدرواستات
  • مشکل در پمپ تخلیه

نقص در شیر ورودی آب

یکی از اصلی ترین دلایل برای جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی، نقص در شیر ورودی آب دستگاه است. در واقع، ماشین لباسشویی برای تامین آب سرد و گرم از دو شیر ورودی آب استفاده می کند که در برخی موارد، خود این شیرها یا قطعات متصل به آن ها دچار مشکل می شوند. همچنین ممکن است شیلنگ ورودی آب مسدود شده باشد یا فیلتر سوپاپ کثیف شود. در نتیجه، چرخه شست‌وشو پیش نمی رود و شاهد گیر کردن تایمر خواهید بود.

برای بررسی شیر ورودی آب، باید ماشین لباسشویی خود را از برق بکشید و سپس، به بررسی شیلنگ های ورودی آب بپردازید. در صورت گرفتگی در شیلنگ‌ها، آن ها را تمیز کنید. اما در گام بعد، با استفاده از یک مولتی متر، شیر برقی ماشین لباسشویی و ولتاژ ورودی را بررسی کنید. توجه داشته باشید که پیش از شروع این مراحل، دستورالعمل های مربوط به تعمیر دستگاه را در دفترچه راهنما مطالعه کنید.

مشکل در میکروسوئیچ و درب ماشین لباسشویی

خرابی میکروسوئیچ، می تواند باعث گیرکردن برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ شود. در واقع، در درب این ماشین ها از این قطعه برای حقظ ایمنی استفاده می شود که بسته بودن کامل درب را بررسی می کند. توجه داشته باشید که میکروسوئیچ به یک کلید متصل است که تا زمانی که درب ماشین لباسشویی کاملا بسته نشود، امکان راه اندازی و شروع چرخه شست‌وشو وجود نخواهد داشت.

برای بررسی این قطعه، می توانید از مولتی متر برای محدود کردن جریان در قسمت میکروسوئیچ استفاده کنید. در صورت وجود هر گونه مشکل و سوختگی در قطعات این بخش، باید میکروسوئیچ تعویض شود. البته توصیه ما این است که این کار را به تعمیرکاران مجرب بسپارید.

خرابی موتور یا دکمه تایمر ماشین لباسشویی

یکی دیگر از دلایل جلو نرفتن تایم ماشین لباسشویی سامسونگ، نقص در موتور یا دکمه تایمر است. همانطور که در بخش های پیشین اشاره کردیم، موتور تایمر ماشین لباسشویی وظیفه کنترل تمامی مراحل چرخه شست و شو و پیشبرد تایمر دستگاه را بر عهده دارد.

توجه داشته باشید که این قسمت شامل چند سیم و یک مجموعه الکتریکی است و توسط یک میل بادامک کار می کند. در واقع، عملکرد الکتریکی صحیح تایمر، چرخه شست‌وشو را پیش می برد. اما در اغلب ماشین لباسشویی های سامسونگ، یک دکمه پلاستیکی روی تایمر دستگاه وجود دارد. ممکن است این دکمه به مرور زمان و استفاده مکرر، فرسوده شود. بنابراین، باید دکمه تایمر ماشین لباسشویی را بررسی کنید تا در صورت نیاز، تعویض یا تعمیر شود. البته بسته به مدل ماشین لباسشویی، تایمر و اجزاء آن متفاوت خواهند بود. در نتیجه، بهتر است پیش از هر اقدامی برای تعمیر دستگاه، دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید.

نقص در هیدرواستات؛ یکی از علل جلو نرفتن تایم ماشین لباسشویی سامسونگ

قسمت هیدرواستات ماشین لباسشویی وظیفه کنترل سطح آب و دیگ ماشین را بر عهده دارد. در واقع، پس از ورود مقدار مناسب آب به ماشین لباسشویی، هیدرواستات به تایمر گزارش می دهد که این فرآیند تکمیل شده است و سپس، مرحله بعدی در چرخه شست‌وشو آغاز می شود. بنابراین، با خرابی سنسورهای هیدرواستات و نقص در این قسمت، عملیات آبگیری ماشین لباسشویی به درستی انجام نمی شود و هیدرواستات قادر به ارسال فرمان به تایمر ماشین لباسشویی نخواهد بود. از این رو، تایمر دستگاه نیز ثابت می ماند و مشکلاتی نظیر گیرکردن برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ بروز می دهند.

برای حل این مشکل، باید هیدرواستات ماشین را تعویض کنید. اما تعویض قطعاتی از این دست، کمی دشوار است. چراکه یک سیستم الکتریکی خاص دارند و به دیگر احزاء ماشین لباسشویی متصل هستند. از این رو، بهتر است که در چنین مواردی، از متخصصان کمک بگیرید.

بروز مشکل در پمپ تخلیه

یکی دیگر از دلایل جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی سامسونگ، خرابی پمپ تخلیه است. در واقع، پس از اتمام چرخه شست‌وشو، آب توسط پمپ تخلیه از ماشین لباسشویی خارج می شود. بنابراین، بروز هرگونه خرابی در این قسمت، مانع از شروع چرخه های شست‌وشو (اغلب فرآیند خشک کردن) شده و در نهایت، باعث گیرکردن برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ می شود.

اگر دستگاه شما دارای نمایشگر باشد، این مشکل به صورت کد خطا نمایش داده می شود که می توانید آن را برطرف کنید. برای آشنایی با کدهای خطا، به بخش مربوطه در دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی مراجعه کنید. اما اگر پمپ تخلیه مسدود شده باشد، می توانید آن را تمیز کنید تا مشکل برطرف شود. البته در بعضی مواقع، این قطعه دچار مشکل فنی می شود که در این صورت، باید آن را تعویض کنید.

آیا دلیل دیگری برای جلو نرفتن تایم ماشین لباسشویی سامسونگ وجود دارد؟

جالب است بدانید که دستگیره کوچک روی درب ماشین لباسشویی مستقیما به تایمر دستگاه متصل است و نقش مهمی در جلو بردن تایمر و عملکرد صحیح ماشین دارد. در واقع، شما چرخه شست‌وشوی ماشین لباسشویی را با حرکت دادن همین دستگیره کوچک تنظیم می کنید. از این رو، با فشردن این قسمت و دکمه استارت، تایمر ماشین شروع به حرکت می کند. لازم به ذکر است که در اغلب مدل‌ها، این دسته از پلاستیک ساخته شده و با استفاده از گیره فلزی به محور تایمر متصل می شود.

این قطعه همانند دیگر قطعات ماشین لباسشویی در معرض فرسودگی است. اما اگر مشکل از این دستگیره باشد، باید آن را عوض کنید. اما هنگام تعویض دستگیره، باید مطمئن شوید که قطعات دیگر آسیب نبینند. همچنین بسته به نوع این قطعه، در برخی از مدل ها می توانید آن را از پشت پنل جلویی باز و جدا کنید. اما در برخی مدل های دیگر، باید دسته را از مرکز قطعه و پانل بالای ماشین باز کنید.

حل مشکل جلو نرفتن تایم ماشین لباسشویی سامسونگ به کمک تعمیرکار

حل مشکل جلو نرفتن تایم ماشین لباسشویی سامسونگ به کمک تعمیرکار

در این مطلب به دلایل جلو نرفتن تایم ماشین لباسشویی سامسونگ پرداختیم. بنابراین، با توجه به این موارد، می توانید ماشین لباسشویی را عیب‌یابی کرده و مشکل را برطرف کنید. اما اگر نتوانستید با این رهکارها مشکل جلو نرفتن تایم ماشین لباسشویی سامسونگ را رفع کنید، بهترین کار این است که با یک تعمیرکاران ماهر در زمینه تعمیر لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید تا مشکل را برای شما برطرف کنند.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش