علت خاموش شدن ماشین لباسشویی سامسونگ حین کار

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی سامسونگ حین کار

خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی؛ مشکلی رایج در اغلب برندها

ماشین لباسشویی از جمله وسایل پرکاربرد در تمامی منازل است و با وجود آن، فرآیند زمان‌بر و دشوار شستن لباس ها بسیار راحت‌تر شده است. یکی از برندهای برتر و محبوب تولید کننده این دستگاه، سامسونگ است. با این حال ماشین لباسشویی سامسونگ نیز همانند بقیه دستگاه های برقی منزل ممکن است دچار ایرادات و مشکلات فنی شود. یکی از این اشکالات فنی که احتمال دارد بارها رخ دهد، خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در حین شستشوی لباس ها است. در این مطلب از مرکز خدمات پس از فروش سامسونگ سامسونگ پشتیبان دلایل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ حین کار و راهکارهای رفع آن را بررسی می کنیم.

دلایل و راهکارهای خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ

دلایل و راهکارهای خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ

خاموش شدن ناگهانی مشکلی است که اغلب برای ماشین های لباسشویی کارکرده پیش می آید. این وسایل پس از گذشت چند سال فرسوده می شوند و نیاز به تعویض قطعات کهنه و یا سرویس کلی دارند. برای یافتن علت اصلی این مشکل، بهتر است به‌صورت گام به گام همه علل احتمالی آن را بررسی کرد. در ادامه دلایل عمده خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ حین کار را با هم بررسی می کنیم.

قطع اتصال دوشاخه و پریز

هنگامی که ماشین لباسشویی سامسونگ به یک باره متوقف می شود، باید ابتدا دوشاخه و برق ورودی آن را بررسی کنید .احتمال جدا شدن دو شاخه از پریز در اثر لرزش و تکانه های ماشین لباسشویی وجود دارد. در این صورت به آسانی می توان دوشاخه را مجددا به پریز وصل کرد. احتمال بعدی که به برق ورودی مرتبط است، قطع جریان برق کنتور است و هنگامی رخ می دهد که چند وسیله برقی پرمصرف همزمان کار کنند. مورد بعد نیز خرابی دوشاخه به‌علت ذوب شدن اتصالات برقی تحت تاثیر بار الکتریکی بسیار زیاد دستگاه است.

خرابی یا سوختن خازن پارازیت‌گیر ماشین لباسشویی

معمولا در قسمت انتهایی دو شاخه ماشین لباسشویی، یک خازن پارازیت‌گیر نصب می کنند که از شوک های الکتریکی که از نوسانات جریان برق منشا می گیرند، از ماشین لباسشویی محافظت کند. ممکن است این خازن به‌علت استفاده بیش از حد در طی زمان طولانی، فرسوده شده و از کار بیفتد و یا بسوزد. این اتفاق منجر به خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ حین کار می شود. برای رفع این مشکل پارازیت گیر ماشین لباسشویی باید به طور کامل تعویض شود.

اضافه بار و سنگین شدن ماشین لباسشویی

اگر بیش از ظرفیت معین ماشین لباسشویی در آن لباس قرار داده شود، دستگاه سنگین شده و به موتور و درام آن فشار اضافی ناشی از وزن بیش از حد وارد می شود .در این حالت، موتور برای چرخاندن درام خود میزان بسیار زیادی از برق را مصرف خواهد کرد. با بالا رفتن شدت جریان و آمپر، موتور به شدت داغ می شود و در نتیجه سنسورهای ماشین لباسشویی، برای جلوگیری از سوختن موتور، برق دستگاه را قطع می کنند .

وارد شدن بیش از حد آب به ماشین لباسشویی سامسونگ در حین کار

ورود بیش از حد آب به درون ماشین لباسشویی، نشان‌دهنده معیوب بودن هیدروسنسور یا سنسور میزان آب، شیر برقی و یا برد الکترونیکی ماشین لباسشویی است . وارد شدن بیش از اندازه آب نیز می تواند یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ در حین کار باشد. برای رفع این مشکل باید ابتدا شیر ورودی آب ماشین لباسشویی را ببندید و برای تعمیر لباسشویی به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید .

خرابی برد الکترونیکی دلیل خاموشی ناگهانی لباسشویی سامسونگ حین کار

یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ، می تواند ایراد داشتن برد الکترونیکی آن باشد . در صورتی که منبع تغذیه برد الکترونیکی لباسشویی معیوب شود؛ نمی تواند ولتاژهای مورد نیاز برای مدار فرمان‌دهنده برد ماشین لباسشویی را تامین کند .تعمیر برد لباسشویی اغلب اوقات امکان‌پذیر است و تنها مواردی که به مدارهای یک‌پارچه برنامه آن مربوط باشد، قابل تعمیر نیستند.

خراب شدن تایمر مکانیکی در مدل های قدیمی‌تر لباسشویی

در مدل های قدیمی‌تر، به‌جای برد الکترونیکی، تایمر وظیفه کنترل وضعیت ماشین لباسشویی در حالت های مختلف بر عهده داشت .تایمر از چرخ دنده های مکانیکی‌ای تشکیل شده است که هرز رفتن این چرخ دنده ها می تواند دلیل خاموش شدن ناگهانی لباسشویی در حین کار باشد  کثیفی پلاتین های تایمر نیز می تواند باعث توقف و خاموش شدن آن شود. تایمرها را می توان با یک سرویس ساده از جمله شستشوی پلاتین‌ها، تعویض چرخ دنده های هرز و یا روغن کاری، تعمیر کرد.

خراب شدن نمایشگر لباسشویی

کاربر نوع برنامه شستشو و دستور شروع به کار را در نمایشگر ماشین لباسشویی وارد می کند و نمایشگر این اطلاعات را به برد می رساند تا برد دستور شروع به کار را به موتور و بقیه اجزای ماشین لباسشویی ارسال کند. در صورتی که نمایشگر ماشین لباسشویی خراب شود یا بسوزد، این اطلاعات به برد انتقال داده نمی شوند.

 قطع اتصالات الکتریکی بین نمایشگر دستگاه و برد

با توجه به وظایف برد و نمایشگر ماشین لباسشویی، سالم بودن اتصالات الکتریکی بین این دو قطعه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر برد و نمایشگر هر دو سالم باشند اما اتصالات الکتریکی بین این دو قطعه با اشکال فنی روبرو شده باشند، ماشین لباسشویی سامسونگ به‌طور ناگهانی خاموش شده و روشن نمی شود.

خرابی دکمه استارت؛ علت خاموش شدن ناگهانی لباسشویی در حین کار

دکمه استارت پس از ریختن لباس ها به داخل ماشین، بستن درب آن و انتخاب برنامه شستشو توسط کاربر زده می شود و وظیفه ارسال فرمان شروع به کار به برد یا موتور دستگاه را بر عهده دارد. اگر این دکمه خراب یا معیوب شود، امکان فرستادن فرمان شروع به کار به برد و موتور امکان‌پذیر نیست.

آسیب دیدن موتور ماشین لباسشویی

موتور ماشین لباسشویی، درام ماشین لباسشویی را به چرخش درمی‌آورد. اگر موتور دستگاه صدمه ببیند، در این صورت هیچ ‌گونه عکس العملی در برابر دستور به کار، نشان نمی دهد و روشن نخواهد شد. در این صورت، باید به تعمیرگاه های مجاز مراجعه کرد.

عواملی که به موتور لباسشویی آسیب می زنند عبارتند از:

 • نوسانات بالای جریان برق
 • فرسودگی و معیوب بودن موتور
 • استفاده طولانی‌مدت و بیش از حد از ماشین لباسشویی

تعمیرات تخصصی برای رفع مشکلات ماشین لباسشویی سامسونگ

تعمیرات تخصصی برای رفع مشکلات ماشین لباسشویی سامسونگ

در صورت مشاهده خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ حین کار، در اولین قدم باید دلایل ممکن برای از کار افتادن یا خاموش شدن آن را بررسی کنید. زیرا ممکن است خاموش شدن ناگهانی به خاطر یکی از دلایلی که در این مطلب ذکر کردیم اتفاق افتاده باشد.

همواره توصیه می شود اگر تخصص و دانش فنی تعمیر وسایل برقی خانگی را ندارید، به‌تنهایی به فکر تعمیر کردن ماشین لباسشویی نباشید. دستکاری‌ و تعمیرات خودسرانه ممکن است باعث ایجاد هزینه های اضافی تعمیر شود. بنابراین مطمئن‌ترین راه، کمک خواستن از یک تکنسین متخصص در زمینه تعمیر لباسشویی سامسونگ است.

5/5 - (1 امتیاز)

5 thoughts on “علت خاموش شدن ماشین لباسشویی سامسونگ حین کار”

 1. سلام
  ماشین لباسشویی ما که سامسونگ هست بعد از چند دقیقه کار کرد خود بخود خاموش میشه
  و زمانیکه یه کم استراحت می‌کنه میتونیم دوباره روشنش کنیم
  بعضی اوقات هم که خاموش میشه و روشن نمیشه دوشاخ ماشین و که به سه راهی وصل میکنیم باز تا یه چند دقیقه ای روشن میمونه و کار می‌کنه و باز این اتفاق تکرار میشه
  علتش بنظرتون چی هست ؟
  ممنون

  1. سلام داداش منم مشکل شما رو دارم تونستی حلش کنی؟ اگه اره یه راهنمایی بکن مارو

 2. سلام
  لباسشویی ۶ کیلویی سامسونگ دارم که در برنامه‌های بالای ۲۰ دقیقه بعد از مقداری کار خاموش و یک دقیقه بعد خودش روشن و برنامه رو از اول شروع میکنه و این چرخه ادامه داره و شستشو تمام نمیشه
  چند بار ارور المنت داد
  چند بار ارور میکروسویچ
  و چندین ارور دیگه
  قسمت تغذیه برد رو تعمیرکار چک کرد و ایرادی ندید
  راهنمایی لطفا

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش