علت یکسره شدن جاروبرقی سامسونگ

علت یکسره شدن جاروبرقی سامسونگ

جاروبرقی سامسونگ یکسره کار می کند..

جاروبرقی های سامسونگ از جمله محبوب ترین مدل های جاربرقی در بازار وسایل برقی ایران هستند. دلیل این محبوبیت در کیفیت بالای قطعات و عملکرد مناسب این وسایل برقی است. با این حال به دلایلی مانند نگهداری نامناسب یا افزایش عمر جاروبرقی ممکن است این دستگاه‌ها نیز خراب شوند. یکی از خرابی های رایج این وسایل برقی، یکسره شدن جاروبرقی سامسونگ است که نشانه‌های خاص خود را دارد. در ادامه این مطلب از نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان با این نشانه‌ ها و راهکارهای برطرف کردن آن آشنا می شویم.

دلایل یکسره شدن جاروبرقی سامسونگ

دلایل یکسره شدن جاروبرقی سامسونگ

یکسره شدن جاروبرقی یکی از مشکلات فنی این لوازم برقی پرمصرف است. نقص فنی یکسره شدن در بعضی از دستگاه ها بعد از مدتی اتفاق می افتد. اما یکسره شدن به چه معناست؟ یکسره شدن یعنی زمانی که دوشاخه سیم دستگاه جاروبرقی را به برق بزنید، دستگاه خود به خود روشن شود و کلید روشن و خاموش آن عمل نکند.

این نقص فنی به علت های مختلفی اتفاق می افتد که برخی از این علت ها عبارتند از:

  • خرابی در کلید روشن و خاموش
  • استفاده طولانی مدت از جاروبرقی
  • داغ شدن موتور جاروبرقی و دیگر قطعات
  • کشیده شدن سیم جاروبرقی
  • نقص در رله جاروبرقی

خرابی کلید روشن و خاموش؛ مهمم ترین دلیل یکسره شدن جاروبرقی و راهکار آن

وقتی جاروبرقی یکسره می شود، ابتدا کلید روشن و خاموش آن را بررسی کنید. این کلید باید عمل روشن و خاموش کردن درستی را انجام دهد. اختلال در اتصالات داخلی کلید، ضربه خوردن آن و یا بازی کردن کودکان با آن از جمله دلایل خرابی کلید روشن و خاموش در جاروبرقی هستند.

در زمان خرابی، کلید ارتباط خود را با دستگاه از دست می دهد و باعث یکسره شدن جاروبرقی می شود. برای رفع این مشکل سیم جاروبرقی را از پریز برق قطع کرده و کلید روشن و خاموش را از دستگاه جدا کنید. با استفاده از اهم متر جریان برق را بررسی کنید. اگر کلید در حالت خاموش باشد و اهم متر عدد صفر را نمایش دهد یعنی کلید جاروبرقی شما یکسره شده است و باید تعمیر یا تعویض شود.

استفاده طولانی مدت از جاروبرقی سامسونگ

یکی از دیگر دلایل یکسره شدن جاروبرقی سامسونگ استفاده طولانی مدت از دستگاه است. برای مثال در هتل ها و ساختمان های مسکونی برای راحتی کار، کل محیط را یکباره جارو می زنند. این عمل باعث ایجاد فشار بیش از حد به دستگاه جاروبرقی می شود. به مرور زمان فشار ناشی از استفاده طولانی مدت موجب قطعی و از بین رفتن امکان کنترل جریان برق (کلید روشن و خاموش) می شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل بهتر است در طولانی مدت از جاروبرقی استقاده نکنید و طی دفعاتی متعدد از آن استفاده کنید. در کل استفاده کوتاه مدت از دستگاه باعث جلوگیری از این مشکل می شود.

داغ شدن موتور می تواند باعث یکسره شدن جاروبرقی سامسونگ شود

در دستگاه جاروبرقی  قطعاتی هستند که با کمک آن ها عمل خاموش و روشن شدن انجام می شود. استفاده نامناسب یا مداوم از دستگاه باعث داغ کردن قطعات داخلی خواهد شد. از مهم ترین این قطعات می توان به موتور جاروبرقی اشاره کرد. موتور در جاروبرقی نقش قلب دستگاه را دارد. وقتی موتور داغ کند، جاروبرقی عملکرد مناسب خود را از دست می دهد. عواملی مانند پر بودن کیسه زباله دستگاه نیز تاثیر زیادی در داغ کردن موتور و دیگر قطعات داخلی دارند. کیسه زباله یا مخزن جاروبرقی باید به طور منظم تخلیه شود تا فعالیت دیگر قطعات و موتور مختل نشود.

برخی جاروبرقی ها علاوه بر کیسه مخصوص زباله یک فیلتر هوا دارند. وظیفه این فیلتر جلوگیری از ورود گرد و خاک جمع شده توسط جاروبرقی به محیط است. تمیز کردن این فیلتر به طور مناسب باعث جلوگیری از داغ شدن موتور می شود. همچنین اگر موتور دستگاه از کار افتاد حتما به نمایندگی های مربوطه مراجعه کنید تا موتور را تعویض یا تعمیر کنند.

نیم سوز شدن موتور

نیم سوز شدن موتور ممکن است منجر به آسیب به قسمت های کنترلی مانند کلید روشن و خاموش و یکسره شدن جاروبرقی سامسونگ شود و عملکرد جاروبرقی را مختل کند. در حالت نیم سوز شدن، جاروبرقی جریان برق خیلی کم و در برخی حالات جریان برق خیلی زیادی را مصرف می کند.

برای تشخیص نیم سوز شدن موتور می توان از بدنه جاروبرقی کمک گرفت. اگر دمای بدنه بیش از حد معمول باشد، این احتمال وجود دارد که موتور دستگاه نیم سوز شده باشد. برای جلوگیری از نیم سوز شدن، موتور جاروبرقی را در حالت مکش بالا استفاده نکنید. در صورت بروز هر گونه مشکل برای موتور دستگاه از متخصص حرفه ای کمک بگیرید و خودتان اقدام نکنید.

ارتباط سیم جاروبرقی و یکسره شدن آن چیست؟

اتصال و یا قطعی داخلی سیم برق جاروبرقی می تواند باعث یکسره شدن آن بشود. از دلایل این مشکل می توان به کشیدن سریع و محکم سیم برق برای خارج کردن آن از محفظه دستگاه اشاره کرد. این حرکت به طور مداوم و در مدت زمان طولانی منجر به آسیب رساندن به قسمت انتهایی سیم و اتصال آن با کلید جاروبرقی می شود. در نتیجه جاروبرقی یکسره خواهد شد. برای جلوگیری از این آسیب توصیه می کنیم که مصرف کنندگان سیم را به آرامی از محفظه خارج کنند. همچنین استفاده از نزدیک ترین پریز این امکان را به شما می دهد تا نیازی به خارج کردن تمام سیم از محفظه نداشته باشید و به محافظت از دستگاه کمک می کند. بنابراین استفاده مناسب از سیم باعث جلوگیری از یکسره شدن جاروبرقی سامسونگ می شود.

نقص فنی در رله؛ یکی از دلایل یکسرده شدن جاروبرقی سامسونگ

رله قطعه ای مهم در انواع لوازم خانگی نسل جدید است. وظیفه این قطعه قطع و وصل کردن جریان برق با ولتاژ بالا می باشد. رله انواع مختلفی مانند حرارتی و مغناطیسی دارد. از جمله عواملی که باعث خرابی رله می شود، نوسانات جریان برق و خاموش و روشن کردن متعدد هستند. برای تشخیص خرابی رله می توان با اهم متر، جریان برق عبوری را بررسی کرد. اگر رله دستگاه دچار خرابی شده است توصیه می شود که حتما آن را تعویض کنید.

روش های جلوگیری از یکسره شدن جاروبرقی سامسونگ

جاروبرقی یکی از پرطرفدار ترین و پرکاربردترین لوازم خانگی است. پس اگر جاروبرقی با خرابی مواجه شود موجب بروز مشکلاتی در زندگی روزمره خواهد شد. بنابراین بهتر است راهکارهای پیشگیری از خرابی این دستگاه و به ویژه پیشگیری از یکسره شدن آن را بدانیم.

برخی این راهکارها عبارتند از:

  • استفاده کوتاه مدت از دستگاه: استفاده کوتاه مدت از جاروبرقی باعث جلوگیری از آسیب به موتور و اجزای داخلی دیگر می شود. همچنین از یکسره شدن دستگاه نیز جلوگیری می کند. بیشترین مورد یکسره شدن به دلیل رعایت نکردن همین مورد است
  • محافظت از قسمت های کنترلی: کلید روشن و خاموش یکی از قسمت های کنترلی است. هرگونه آسیب به این قسمت ها باعث یکسره شدن دستگاه می شود. قسمت های کنترلی نیاز به محافظت بیشتری دارند
  • استفاده نکردن از تمام سیم برق جاروبرقی: سیم برق دستگاه باید متناسب استفاده شود یعنی تمام سیم را از محفظه جاروبرقی بیرون نکشید و به نزدیک ترین پریز برق وصل کنید
  • تمیز کردن مرتب جاروبرقی: از جمله موارد تمیز کاری می توان به تخیله کیسه یا محفظه زباله و شستن فیلتر هوا اشاره کرد. این عمل در عین سادگی باعث جلوگیری از فشار بر روی موتور و قطعات داخلی دیگر می شود و از یکسره شدن جاروبرقی جلوگیری می کند

رفع مشکل یکسره شدن جاروبرقی سامسونگ با کمک تعمیرکاران

رفع مشکل یکسره شدن جاروبرقی سامسونگ با کمک تعمیرکاران

شرکت سامسونگ یک برند جهانی و معتبر در زمینه تولید لوازم خانگی از جمله جاروبرقی است. اما تولیدات این شرکت نیز گاهی دچار مشکلاتی می شوند که یکسره شدن جاروبرقی یکی از این مشکلات است. این مشکل می تواند علل مختلفی داشته باشد که بیشتر آن ها دارای راهکارهای فنی هستند. بنابراین برای حل این مشکل توصیه می شود از متخصصین و تکنسین های باتجربه در زمینه تعمیر جاروبرقی سامسونگ کمک بگیرید و خودتان اقدام به برطرف کردن مشکل نکنید.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش