دلایل تمام شدن زغال موتور جاروبرقی سامسونگ

دلایل تمام شدن زغال موتور جاروبرقی سامسونگ

چرا زغال موتور جاروبرقی سامسونگ تمام می شود

تمام شدن زغال موتور جاروبرقی سامسونگ با گذشت زمان و استفاده مداوم از آن کاملا طبیعی می‌باشد. مهم این است که شما در زمانی مناسب اقدام به تعویض آن کنید. با کوتاه شدن و یا تمام شدن زغال موتور این دستگاه‌ ها و یا شکستن بخش‌ هایی از آن هدایت جریان برق به کلکتور آمیچر با مشکل مواجه می ‌شود. به همین دلیل هم بر عملکرد موتور تاثیر منفی گذاشته می ‌شود. آشنایی با دلایل، نشانه‌ ها و راهکار های رفع این مشکل به شما کمک می ‌کند تا بدون از دست دادن زمان نسبت به تعویض این قطعه مهم اقدام کنید و جلوی خرابی ‌های بیشتر را بگیرید. تا انتهای این مطلب که توسط نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان تهیه شده است همراه ما باشید.

زغال جاروبرقی چیست و چگونه طراحی شده است

پیش از اینکه به بررسی دلایل و راهکارهای مشکل تمام شدن زغال موتور جاروبرقی سامسونگ بپردازیم ابتدا لازم است تا با خود زغال جاروبرقی آشنا شویم. به طور کلی ساختار سیستم داخلی جاروبرقی‌ها به گونه‌ای طراحی شده است تا قطعه‌ای رسانا به منظور انتقال و هدایت برق به کلکتور آرمچیر نقش کلیدی داشته باشد تا موتور شروع به کار کند.

زغال جاروبرقی سامسونگ قطعه‌ای رسانا و از جنس گرافیت است که با سرعتی بالا برق را به کلکتور منتقل می‌کند. این قطعه مستطیلی شکل بوده و فنری فلزی در اطراف آن قرار دارد. با گذشت زمان و به مرور ارتفاع این زغال کاهش پیدا می ‌کند. با توجه به اینکه زغال وظیفه انتقال انرژی الکتریکی به کلکتور را بر عهده دارد، به همین دلیل شکستگی و کوتاه شدن آن مانع از انجام صحیح این وظیفه می ‌شود و در نهایت هم به تعمیر جاروبرقی نیاز می ‌شود.

چه دلایلی باعث تمام شدن زغال موتور جاروبرقی سامسونگ می ‌شود

چه دلایلی باعث تمام شدن زغال موتور جاروبرقی سامسونگ می ‌شود

همانطور که در بخش قبلی گفته شد زغال‌های موتور بخش مهمی از سیستم انتقال دهنده انرژی الکتریکی به کلکتور آرمیچر هستند و از جنس گرافیت می ‌باشند. مرغوبیت زغال جاروبرقی سامسونگ بیش از آنچه که تصور می‌کنید اهمیت دارد. در واقع می ‌توان اینطور گفت که زغال جاروبرقی باید از موادی کاملا اصل ساخته شده باشد تا بتواند نقش خود را به درستی ایفا کند.

نامرغوب بودن زغال

یکی از دلایل اصلی تمام شدن زغال موتور جاروبرقی سامسونگ، نامرغوب بودن جنس آن است. در شرایطی که جنس زغال جاروبرقی نامرغوب باشد، در موتور و در قسمتی که به کلکتور متصل شده جرقه ایجاد می ‌شود و همین عامل هم زمینه را برای انتقال بار اضافی به موتور فراهم می‌ کند. در نتیجه شاهد سوختن سیم‌پیچی موتور خواهیم بود.

خوردگی کلکتور

کیفیت نامناسب زغال جاروبرقی سامسونگ باعث خوردگی کلکتور هم می‌شود. این موضوع به تدریج کلکتور را از بین می‌برد و از آنجایی که نمی‌توانیم معمولا کلکتور را به تنهایی تعویض کنیم، باید کل سیم پیچی آرمیچر و یا حتی موتور را تعویض کنیم که این کار هم بسیار هزینه‌بر است. مرغوب‌ترین زغال جاروبرقی زغالی است که با کوچکترین جرقه بتواند کمترین میزان از خوردگی را درون کلکتور ایجاد کند. اگر از زغال مناسبی در این زمینه استفاده کنید تا می‌توانید تا مدت زیادی از مزایای آن استفاده کنید.

استفاده غیر اصولی و بیش از حد

از دیگر عوامل تاثیرگذار در تمام شدن زغال موتور جاروبرقی سامسونگ می‌توانیم به استفاده بیش از حد و غیر اصولی از این دستگاه اشاره کنیم. زمانی که شما به طور مداوم از این جاروبرقی استفاده می‌کنید، زغال آن دچار خوردگی و فرسودگی میشود و این آسیب هم به مرور تشدید می‌شود. واضح است که با مراقبت صحیح از جاروبرقی می‌توانید سرعت تمام شدن زغال موتور آن را به حداقل ممکن برسانید.

با علائم تمام شدن زغال موتور جاروبرقی سامسونگ آشنا شوید

یکی از نکات مهم در رابطه با مشکل تمام شدن زغال موتور جاروبرقی سامسونگ، آشنایی با علائمی است که خبر از بروز این مشکل می‌ دهند. تمام شدن زغال موتور دستگاه می‌ تواند آسیب ‌های جدی را به موتور وارد کند و حتی منجر به سوختگی این قطعه مهم شود. به همین دلیل هم باید در زمان مناسب اقدام به تعویض کنید. در ادامه به این علائم مهم اشاره می‌ کنیم.

جرقه زدن جاروبرقی سامسونگ

آیا تا به حال در زمان استفاده از جاروبرقی سامسونگ متوجه جرقه زدن آن شده‌اید؟ اگر احساس می ‌کنید که بعد از روشن شدن جاروبرقی درون آن جرقه ایجاد می‌ شود یکی از دلایل اصلی این موضوع می ‌تواند وجود اشکال در زغال باشد. با توجه به اینکه وظیفه این قطعه هدایت جریان برق می ‌باشد، اگر زغال کوتاه شده باشد و نتواند به درستی به کلکتور آرمیچر متصل شود، الکترون‌ های آن به سمت کلکتور دارای انرژی حرکت می کنند و در نهایت هم باعث ایجاد جرقه می شوند. باید به این جرقه ها توجه کنید. زیرا عدم توجه به آن ها می تواند باعث آسیب دیدگی سیم پیچی های داخلی دستگاه شود.

یکی از نشانه های تمام شدن زغال موتور جاروبرقی سامسونگ، کاهش قدرت موتور است

در شرایطی که زغال نتواند به درستی جریان برق را به کلکتور متصل کند، حرکت آرمیچر با مشکل مواجه خواهد شد که این موضوع می تواند در نهایت عملکرد کلی موتور را تحت تاثیر قرار بدهد. به همین منظور پیشنهاد می‌کنیم ابتدا بررسی کنید که آیا روی زغال و کلکتور گرد و غبار انباشته شده است یا خیر. زیرا در بسیاری از موارد شما تنها با تمیز کردن سطح کلکتور می توانید این مشکل را در سریع ترین زمان ممکن حل کنید و نیازی هم به تعویض زغال جاروبرقی نداشته باشید.

موتور جاروبرقی سامسونگ شما در زمان کار مدام ریپ می زند

قطع و وصل شدن جریان برق و همینطور اتصالات داخلی باعث می‌ شوند تا موتور در زمان فعالیت به طور مدام روشن و یا خاموش شود. ریپ زدن جاروبرقی و یا همان قطع و وصل شدن یکی دیگر از علائم تمام شدن زغال موتور جاروبرقی سامسونگ است. با کوتاه شدن زغال اتصال آن با کلکتور به خوبی برقرار نشده و مدام این جریان قطع و وصل می شود و همین موضوع هم منجر به ریپ زدن موتور می‌ شود. عدم توجه به این مشکل در بلند مدت می تواند حتی سوختگی موتور را به همراه داشته باشد.

خرابی یا کثیف شدن جازغالی

یکی از نشانه های تمام شدن زغال موتور جاروبرقی سامسونگ خرابی یا کثیف شدن جازغالی است. جازغالی ها عموما با هدف ثابت نگه داشتن زغال در موتور تعبیه شده اند. این قطعات در اثر کار و یا سایر دلایل دچار اختلال می‌ شوند و کارایی صحیح خود را از دست می دهند. به همین دلیل هم باعث کوتاه شدن زغال موتور جاروبرقی سامسونگ شما می شوند.

چگونه می توانیم زغال جاروبرقی را تعویض کنیم

 

چگونه می توانیم زغال جاروبرقی را تعویض کنیم

در صورتی که با ساختار جاروبرقی سامسونگ خود آشنایی ابتدایی دارید و اطلاعات فنی شما در سطح مناسبی است می‌ توانید با دسترسی به موتور شرایط زغال جاروبرقی را بررسی کرده و در صورت نیاز آن را تعویض کنید. در ادامه به بررسی مراحل این کار می‌پردازیم. می‌توانید مطمئن باشید که با انجام این مراحل دیگر مشکلی به نام تمام شدن زغال موتور جاروبرقی سامسونگ نخواهید داشت.

از عدم اتصال دستگاه خود با برق مطمئن شوید

ابتدا پیش از هرگونه اقدامی از عدم اتصال دستگاه خود با برق مطمئن شوید. سپس با استفاده از پیچ گوشتی و با باز کردن قاب جاروبرقی به موتور دسترسی پیدا کنید. توجه داشته باشید در حین جدا کردن قاب، قطعات داخلی از جای خود خارج نشوند و این مرحله باید به آرامی و با احتیاط صورت گیرد.

به اتصالات موتور دقت کنید

بعد از اینکه به موتور دسترسی پیدا کردید، پیچ‌های آن را باز کرده و موتور را از موقعیت خود به آرامی خارج کنید. به اتصالات موتور دقت کرده و آن ها را به خاطر بسپارید. بهتر است از تمام اتصالات عکس بگیرید. اتصالات لازم را هنگام جدا کردن، پاره نکنید و مراحل را با دقت پشت سر بگذارید.

جایگزینی زغال قدیمی

در مرحله بعد باید زغال قدیمی جاروبرقی خارج و با زغال جدید جایگزین شود. قبل از نصب زغال جدید، موقعیت آن را تا حد امکان تمیز کرده و سپس زغال را در جای خود قرار دهید. موتور را سر جای خود بازگردانده و آن را دوباره با دقت متصل کنید. از صحیح بودن اتصالات مطمئن شده و نهایتا قاب را با پیچ ‌ها محکم کنید.

تعویض زغال جاروبرقی سامسونگ به کمک تعمیرکاران ماهر

تعویض زغال جاروبرقی سامسونگ به کمک تعمیرکاران ماهر

یکی از دغدغه‌ های اصلی کاربران بعد از آشنایی با دلایل و راهکار های رفع مشکل تمام شدن زغال موتور جاروبرقی سامسونگ، اطلاع از قیمت زغال جاروبرقی است. باید به شما بگوییم که قیمت زغال جاروبرقی بر اساس مدل و برند جاروبرقی تعیین می شود. به عنوان مثال قیمت زغال جاروبرقی سامسونگ با ال جی و یا پاناسونیک تفاوت دارد. زغال جاروبرقی سامسونگ ممکن است به دلیل وجود نمایندگی این شرکت بسیار ارزان‌ تر باشد.

در زمان خرید زغال جاروبرقی، تلاش کنید جدا از قیمت به کیفیت هم توجه کنید تا بعد ها دچار مشکل نشوید. زیرا در صورتی که زغال نامناسب خریداری کنید، به راحتی پودر شده و در آینده نیاز به تعویض زغال جاروبرقی خواهید داشت. در صورتی که نمی‌توانید زغال جاروبرقی را خودتان تعویض کنید، پیشنهاد می‌کنیم این کار را به تعمیرکاران حرفه‌ای  تعمیرات جاروبرقی سامسونگ بسپارید.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش