علت داغ شدن بدنه جاروبرقی سامسونگ

علت داغ شدن بدنه جاروبرقی سامسونگ

داغ شدن بدنه جاروبرقی سامسونگ را جدی بگیرید

همه ما جاروبرقی را به عنوان یک وسیله خانگی مهم در زندگی روزمره خود می‌شناسیم و یکی از برندهای برتر این حوزه هم برند نام‌آشنای سامسونگ کره جنوبی است. با توجه به مصارف زیاد این وسیله به خصوص در مناسبت‌های مختلف مانند خانه‌تکانی ممکن است مشکلاتی مانند داغ شدن بدنه جاروبرقی سامسونگ به‌وجود بیاید. البته داغ شدن بدنه جاروبرقی مشکل متداولی است و تنها محدود به محصولات برند سامسونگ نمی‌شود.

داغ شدن بدنه جاروبرقی اتفاقی است که هر از گاهی ممکن است رخ ‌بدهد. این مشکل به صورت کلی می‌تواند ناشی از استفاده مکرر و غلط از این وسیله خانگی باشد. هیچ رخداد و یا مشکلی در لوازم برقی بدون علت نیست و اگر دستگاه را به یک تکنسین بسپارید می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن عیب‌های دستگاه را تشخیص دهید. همچنین به یاد داشته باشید که بی‌توجهی به این مشکل ممکن است باعث خرابی موتور و قطعات دیگر جاروبرقی شود. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان با دلایل بروز این این مشکل و راهکارهای رفع آن آشنا می‌شویم.

داغ شدن بدنه جاروبرقی سامسونگ نشانه چیست؟

موتور کلیدی‌ترین بخش دستگاه به شمار می‌آید که در واقع می‌توان گفت عملکرد صحیح جاروبرقی به آن بستگی دارد. در بسیاری از مواقع مشکل داغ شدن بدنه جاروبرقی سامسونگ تا حدودی طبیعی است. حتی اگر پس از حدود 20 تا 30 دقیقه پس از کار کردن موتور جاروبرقی داغ شود، سیستم خنک‌کننده آن موتور را از کار می‌اندازد تا آسیبی به دستگاه وارد نشود.

لازم به ذکر است که در برخی از جاروبرقی‌های مدل سامسونگ ترموستاتی وجود دارد که به تنظیم هر چه بهتر دما و متعادل کردن آن کمک فراوانی می‌کند. اما در شرایطی که این مدت زمان بیش از حد طبیعی باشد و جاروبرقی سامسونگ خاموش نشود و یا اینکه درجه حرارت موتور به سرعت بالا رود؛ همه این‌ها می‌تواند ناشی از داغ شدن بدنه جاروبرقی سامسونگ باشد. به طور کلی داغ شدن بدنه را ناشی از عملکرد ناقص قطعات دستگاه می‌دانند.

علل رایج داغ شدن بدنه جاروبرقی سامسونگ بر پایه تجربیات کاربران

علل رایج داغ شدن بدنه جاروبرقی سامسونگ بر پایه تجربیات کاربران

در بسیاری از اوقات تشخیص داغ شدن موتور جاروبرقی سامسونگ از روی بوی آن است. همچنین می‌توانید با لمس کردن بدنه دستگاه این علت را شناسایی کنید. اما بعضی مواقع مشکل داغ شدن بدنه جاروبرقی سامسونگ به همین سادگی و با نکاتی که گفته شد نیست. برای مثال هنگامی که جاروبرقی داغ می‌کند و درجه حرارت آن بالا می‌رود، ممکن است صداهای غیرعادی نیز از درون آن شنیده شود.

بعضی از کاربران وجود لرزش را نیز در چنین مواقعی در بدنه جاروبرقی سامسونگ گزارش کرده‌اند. با توجه به مشخصه‌هایی که تا الان درباره آن صحبت کردیم می‌توانیم موارد زیر را به عنوان عمده دلایل داغ شدن بدنه جاروبرقی سامسونگ به شمار بیاوریم:

  • نقص فنی ترموستات (بروز مشکل در سنسور خاموش کردن موتور جاروبرقی سامسونگ بعد از 10 دقیقه)
  • مشکل برد الکترونیکی
  • خرابی و نیم‌ سوز شدن موتور
  • بیش از حد زیاد بودن بار موتور
  • دکمه گریز از مرکز به درستی عمل نمی‌کند
  • انباشته شدن کیسه زباله
  • مسدود بودن فیلتر جاروبرقی

‌ نقش ترموستات در داغ شدن بدنه جاروبرقی سامسونگ

در برخی از مدل‌های جاروبرقی سامسونگ ترموستاتی نصب شده است. وظیفه این قطعه کلیدی ارسال فرمان خاموشی به موتور پس از مدتی استفاده است. بنابراین اگر ترموستات در زمان صحیح این دستور را ارسال نکند، درجه حرارت موتور به صورت ناگهانی افزایش خواهد یافت و در نهایت بویی داغ فضای اطراف را احاطه می‌کند. راحت‌ترین مسیر برای تشخیص این عیب، بررسی میزان کارکرد جاروبرقی سامسونگ است.

همانطور که در بخش‌های قبلی توضیح دادیم، اگر بیش از10 دقیقه جاروبرقی کار کند و سپس این بوی داغ به مشامتان برسد به احتمال فراوان می‌توان گفت که تنها قطعه ترموستات دچار مشکل شده است. در همین راستا به شما پیشنهاد می‌کنیم که با استفاده از یک قطعه ترموستات سالم و یا از طریق یک اهم‌متر قطعه ترموستات را بررسی کرده و در صورت مشاهده هرگونه خرابی آن را تعویض کنید.

نقص در عملکرد برد الکترونیکی

یکی از قطعات تاثیرگذار در داغ شدن بدنه جاروبرقی سامسونگ خرابی برد الکترونیکی دستگاه است. گاهی اوقات این امکان وجود دارد که علت داغ شدن جاروبرقی سامسونگ ارسال اطلاعات نادرست و یا سوختگی برد دستگاه شما باشد.

در چنین شرایطی با وجود اینکه برد الکترونیکی عملکرد طبیعی خود را دارد اما اطلاعات را آنطور که باید و شاید به موتور ارسال نمی‌کند. در صورت مشاهده علائم خرابی در برد توصیه‌ای که ما به شما می‌کنیم این است که در اسرع وقت، برد الکترونیکی دستگاه خود را با یک قطعه باکیفیت و درجه یک جایگزین کنید.

نیم سوز شدن موتور باعث داغ شدن بدنه جاروبرقی سامسونگ می‌شود

تمامی مدل‌های جاروبرقی اعم از برند سامسونگ از یک سیم‌ پیچ راه‌انداز یا کمکی برای انجام امور نظافتی کمک می‌گیرند. تحت هر شرایطی ممکن است که در بین حلقه‌های اتصال این سیم پیچ‌ها و یا کلاف میان آن‌ها اتصالی ایجاد شود.

خود همین موضوع به تنهایی کافی است تا مسیر انتقال جریان الکتریکی کوتاه‌تر شود. در نتیجه میدان مغناطیسی لازم برای گردش موتور ایجاد نمی‌شود. به همین منظور بهتر است با یک تعمیرکار متخصص تماس حاصل فرمایید. اما در حالت کلی باید به سراغ سیم پیچی دستگاه بروید. اما بهترین راه تعویض موتور است.

داغ شدن بدنه جاروبرقی سامسونگ در نتیجه افزایش بار موتور

داغ شدن بدنه جاروبرقی سامسونگ در نتیجه افزایش بار موتور

موتورهای جاروبرقی هر یک در توان‌های مختلفی تولید می‌شود اما هر کدامشان دارای طرفیت اسمی مخصوص به خود هستند. در شرایطی که بنا به هر دلیلی مانند خرابی برخی مدارها بیش از توان موتور به آن فشار وارد شود، موتور نیروی زیادی را برای کار از دست خواهد داد. همین موضوع باعث می‌شود تا موتور خیلی زود داغ کند. پیشنهادی که ما برای شما در این شرایط داریم این است که فورا با یک تعمیرکار مجرب در زمینه تعمیر جاروبرقی سامسونگ تماس بگیرید.

غیرفعال بودن کلید گریز از مرکز

هنگامی که جاروبرقی را روشن می‌کنید سیم پیچ راه انداز و یا همان کمکی ابتدا وارد مدار می‌شود و سپس با راه‌اندازی سیم پیچ اصلی از مدار خارج می‌گردد. در صورت خرابی کلید گریز از مرکز سیم پیچ راه‌انداز نمی‌تواند از مدار خارج شود که خود این موضوع می‌تواند به جز سیم پیچ اصلی، سیم پیچ راه‌انداز را نیز از جریان بکشد. به طور معمول تعمیرکاران حرفه‌ای برای بررسی این موضوع و پیدا کردن علت داغ شدن بدنه جاوبرقی سامسونگ به صدای کنتاکت وارد گوش می‌دهند.

پر بودن کیسه زباله و انسداد فیلتر از دلایل داغ شدن بدنه جاروبرقی

به طور معمول یکی از راه‌هایی که می‌توانید علت داغ شدن بدنه جاروبرقی سامسونگ را با استفاده از آن بررسی کنید، فیلتر هوا و کیسه زباله است. هنگامی که کیسه هوا کثیف باشد یا تبادل هوا با محیط بیرون برای موتور به درستی صورت نگیرد، موتور به سرعت داغ می‌شود. برخی از اوقات گیر کردن زباله یا گرد و خاک در دهانه لوله مکش جاروبرقی هم می‌تواند سبب داغ شدن بدنه جاروبرقی سامسونگ بشود.

مراقبت از دستگاه؛ راهی موثر در پیشگیری از داغ شدن بدنه جاروبرقی

ما در طول زندگی ساعات زیادی را برای نظافت منزل اختصاص می‌دهیم. چنانچه از هر جاروبرقی مانند سامسونگ به مدت طولانی بدون مراقبت و نگهداری استفاده کنید، ممکن است برای تعمیرات قطعات مختلف آن هزینه‌هایی را متحمل شوید که امری طبیعی است. اما در ادامه قصد داریم نکاتی را به منظور جلوگیری از داغ شدن بدنه جاروبرقی سامسونگ با شما به اشتراک بگذاریم.

تعویض فیلتر برای پیشگیری از داغ شدن بدنه جاروبرقی

شما می‌توانید به راحتی حتی در منزل تعویض فیلتر جاروبرقی را انجام دهید. به طور کلی برخی از این فیلترها قابلیت شسته شدن دارند که این موضوع با استفاده از حک شدن حرف لاتین  Wبر روی فیلتر نمایش داده می‌شود. این در حالی است که بعضی دیگر از فیلترها را تنها می‌توانید با تکان دادن آن‌ها تمیز کنید. با انجام این کار گرد و غبار کاملا از جاروبرقی شما خارج می‌شود.

نظافت کیسه جاروبرقی

تمیز کردن جاروبرقی یکی از آن مواردی است که باید برنامه‌ای منظمی برای آن داشته باشید. البته بعضی از مدل‌های جاروبرقی سامسونگ کیسه‌هایی یک بار مصرف دارند که می‌توانید پس از استفاده آن‌ها را دور بندازید.

مراقب سیم برق جاروبرقی سامسونگ باشید

یکی از کارهایی که می‌توانید برای جلوگیری از داغ شدن بدنه جاروبرقی سامسونگ انجام دهید مراقبت از سیم‌ها است. به همین منظور بهتر است تا جایی که می‌توانید سیم جاروبرقی را از انتها نکشید. می‌توانید برای اینکه سیم جاروبرقی به راحتی بر روی زمین قرار بگیرد با استفاده یک محافظ آن را به برق متصل کنید.

حل مشکل داغ شدن بدنه جاروبرقی سامسونگ به کمک تعمیرکاران

حل مشکل داغ شدن بدنه جاروبرقی سامسونگ به کمک تعمیرکاران

در این مطلب تمامی عوامل تاثیرگذار در داغ شدن بدنه جاروبرقی سامسونگ را بررسی کردیم و به راهکارهای حل آن پرداختیم. آشنایی با ساختار و نحوه عملکرد هر کدام از قطعات جاروبرقی سامسونگ می‌تواند در زمان بروز مشکلات فنی شما را راهنمایی کند تا بتوانید اقدامات اولیه‌ را انجام دهید و تا جایی که می‌توانید عیب‌یابی کنید. اما معمولا تشخیص عیب کار راحتی نیست.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر از تجربه و دانش کافی در این زمینه برخوردار نیستید حتما به نمایندگی‌ها یا مراکز مجاز تعمیرات محصولات لوازم خانگی سامسونگ در سراسر کشور مراجعه کنید.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش