علت بوی سوختگی از جاروبرقی سامسونگ

علت بوی سوختگی از جاروبرقی سامسونگ

بوی سوختگی از جاروبرقی سامسونگ؛ مشکلی با علل مختلف

آیا شما هم صاحب یکی از جاروبرقی‌های سامسونگ هستید؟ این وسایل خانگی برای تمیز و مرتب نگه‌داشتن منازل بسیار مفید هستند زیرا از آن‌ها به‌راحتی برای تمیزکردن کف‌پوش‌ها، مبلمان و حتی سقف استفاده می‌شود. اگر به‌تازگی متوجه بوی سوختگی از جاروبرقی سامسونگ خود شده‌اید باید بگوییم که این بو می‌تواند ناشی از علل مختلفی باشد. از طرفی پیش از دور انداختن دستگاه و یا خرید مجدد آن راهکارهایی برای رفع این مشکل وجود دارد که در این مطلب از نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان به آن‌ها خواهیم پرداخت.

چگونه جاروبرقی سامسونگ ایجاد بوی بد می‌کند؟

دلایل مختلفی برای ایجاد انواع بو از جاروبرقی وجود دارد. به‌عنوان‌مثال، بو می‌تواند ناشی از کثیفی و گردوخاکی که جاروبرقی در خود مکش می‌کند باشد. مثلا اگر اغلب موهای سگ خود را جاروبرقی می‌کشید، احتمال زیادی وجود دارد که جاروبرقی سامسونگ شما بوی سگ بدهد. از طرفی، نگهداری نامناسب از دستگاه تمیزکننده‌تان می‌تواند منجر به ایجاد بوی سوختگی از جاروبرقی سامسونگ شما شود. همچنین اگر فیلتر هوای جاروبرقی خود را به‌موقع تمیز نکنید، این امر نیز می‌توانید موجب ایجاد بوی تعفن و یا سوختگی بشود. رایج‌ترین دلایل بوی بد جاروبرقی سامسونگ عبارت‌اند از:

  • گردوخاک مکیده شده در جاروبرقی
  • فیلترهای مسدود شده یا فیلترهای قدیمی
  • قطعات فرسوده جاروبرقی سامسونگ
  • وجود رطوبت در جاروبرقی
  • محفظه گردوغبار پر از آشغال

نحوه عملکرد جاروبرقی سامسونگ این‌طور است که با ایجاد جریان هوا می‌توانید گردوخاک را مکش کند. این هوا به همراه غبار وارد جاروبرقی می‌شود و پس از آن ذرات ریز گردوغبار از فیلتر عبور می‌کند و سپس هوای فیلتر شده مجددا از جاروبرقی خارج می‌شود. بنابراین اگر جایی در جاروبرقی شما عامل ایجاد بوی بد وجود داشته باشد، توسط هوای خارج شده در محیط پخش می‌شود. از این رو لازم نیست جاروبرقی سامسونگ را پیش از بررسی علل ایجاد بوی بد، دور بیندازید یا آن را تعویض کنید.

علل ایجاد بوی سوختگی از جاروبرقی سامسونگ

علل ایجاد بوی سوختگی از جاروبرقی سامسونگ

جاروبرقی‌ها کثیفی را از خانه‌های ما جمع‌آوری می‌کنند  و خانه را برای ما پاکیزه  نگه می‌دارند. با این حال، در حین استفاده، ممکن است متوجه بوی سوختگی از جاروبرقی سامسونگ خود شوید که این موضوع بسیار ناخوشایند است، زیرا به طرز محسوسی از هوای خوب و پاکیزه را از خانه شما می‌گیرد. بوی سوختن ممکن است در نتیجه مشکلات مختلفی باشد که برخی جدی و برخی جزئی و به‌سادگی قابل حل هستند. در ادامه به این دلایل خواهیم پرداخت.

مشکلات مربوط به تسمه

شایع‌ترین علت بوی سوختگی از جاروبرقی سامسونگ، آسیب‌دیدن تسمه این دستگاه است. تسمه در حین کارکردن جاروبرقی به طور مداوم در حال گردش است و باعث می‌شود که برس جاروبرقی به درسی به فعالیت خود ادامه دهد. تسمه ممکن است به دلایل مختلفی از جمله ساییدگی و پوسیدگی طبیعی، گیرکردن روی برس یا خارج‌شدن از مسیر، آسیب ببیند. همچنین ممکن است دچار گرمایش شدید، پارگی یا کشیدگی شود که همه اینها عاملی برای ایجاد بوی سوختگی شبیه لاستیک سوخته هستند.

کثیفی موتور؛ دلیلی برای بوی سوختگی از جاروبرقی سامسونگ

وظیفه جاروبرقی سامسونگ جمع‌کردن گردوغبار در خانه است. بنابراین موتور آن، چه قدیمی و چه جدید، ممکن است در طول زمان کثیفی و گردوغبار به خود بگیرد. این اتفاق ممکن است به دلیل گرفتگی فیلتر نیز رخ دهد. تجمع گردوغبار طبیعی است و به‌طورکلی مشکلی برای جاروبرقی شما ایجاد نمی‌کند. اگر گردوغبار بیش از حد انباشته شود ممکن است بوی سوختگی از جاروبرقی سامسونگ شما ایجاد کند زیرا گرمای موتور گردوغبار را می‌سوزاند. اما جای نگرانی نیست زیرا هنگامی که گردوغبار به طور کامل از محفظه موتور خارج شود، بو سوختگی نیز باید متوقف شود.

سوختن موتور

گاهی اوقات، موتور جاروبرقی ممکن است به‌سادگی از کار بیفتد و بسوزد. این مشکل به دلایل مختلفی رخ می‌دهد، اما رایج‌ترین آنها استفاده بیش از حد از جاروبرقی سامسونگ یا استفاده از جاروبرقی قدیمی با موتور پر استهلاک است که به‌مرورزمان فرسوده شده است. بوی سوختگی از جاروبرقی سامسونگ در اثر این مشکل شبیه به سوختن سیم یا پلاستیک ذوب شده است. تعویض یا تعمیر موتور شما باید توسط یک متخصص تعمیر جاروبرقی مورد اعتماد انجام شود. اگر بخواهیم خوش‌بین باشیم باید بگوییم که گاهی اوقات موتور به طور کامل نمی‌سوزد، بلکه فقط برای چند لحظه بیش از حد گرم می‌شود و به‌سادگی نیاز به خنک شدن دارد.

روش‌های رفع بوی سوختگی از جاروبرقی سامسونگ

روش‌های رفع بوی سوختگی از جاروبرقی سامسونگ

اگر نگران بوی سوختگی از جاروبرقی سامسونگ هستید و این مساله شما را آزار می‌دهد، خوشبختانه راه‌هایی برای پیشگیری و رفع این مشکل وجود دارد. به طور مثال تمیزکردن و تعویض به‌موقع قطعات می‌تواند به رفع مشکل دستگاه کمک کند و همچنین می‌تواند در وهله اول از ایجاد بو جلوگیری کند. کافی است هر سه ماه یکبار تمیزکردن جاروبرقی سامسونگ را در برنامه خود بگنجانید. در ادامه با روش‌های پیشگیری و رفع این مشکل بیشتر آنا خواهید شد.

جایگزینی به‌موقع کیسه جاروبرقی

اگر جاروبرقی شما کیسه گردوغبار دارد، ابتدا سعی کنید آن را با یک کیسه جدید تعویض کنید. شرکت سامسونگ پیشنهاد می‌کند اگر مدل جاروبرقی شما از نوع محفظه ثابت است، آن را جدا کنید و با آب داغ، صابون و کمی سرکه سفید یا جوش شیرین بشویید.

استفاده از تمیزکننده‌ها

برای پیشگیری از خرابی و ایجاد بوی سوختگی از جاروبرقی سامسونگ خود می‌توانید برای کثیفی‌های خاص از جاروبرقی متفاوتی مانند جاروشارژی کوچک استفاده کنید. این کار استفاده بیش از حد از جاروبرقی شما را کم می‌کند. به‌عنوان‌مثال، اگر در منزل سگ دارید، تمیزکردن کثیفی و موهای آن با یک جاروبرقی متفاوت از جاروبرقی اصلی که برای منزل خود استفاده می‌کنید یک راه‌حل هوشمندانه است.

شستشو و تعویض فیلتر

اگر جاروبرقی شما فیلتر قابل شستشو دارد، اطراف آن را پاک کنید و فیلتر را زیر آب سرد بگیرید تا آب شفاف گذرنده از آن شود. این کار کمک فراوانی به ازبین‌بردن بوی سوختگی از جاروبرقی سامسونگ شما خواهد کرد. قبل از اینکه فیلتر را مجددا به جاروبرقی برگردانید، اجازه دهید 24 ساعت خشک شود. اگر جاروبرقی شما فیلتر قابل تعویض دارد، هر 6 ماه یکبار آن را تعویض کنید.

تمیزکردن برس جاروبرقی سامسونگ

گردگیری و شستن برس‌های جاروبرقی به‌صورت یک یا دو بار در سال ایده خوبی به‌منظور پیشگیری از ایجاد بوی سوختگی از جاروبرقی سامسونگ است، به‌خصوص اگر فرش خود را زیاد جاروبرقی می‌کشید. برای این کار دستگاه را از برق بکشید. سپس با استفاده از قیچی موهایی که در برس کرده‌اند را بادقت ببرید. اگر برس قابلیت جداشدن از سری را دارد آن را جدا کرده و با آب و صابون بشویید. اما اگر برس قابل جداشدن نیست، محلول آب و سرکه را روی آن اسپری کنید. قبل از استفاده، اجازه دهید برس به مدت 24 ساعت خشک شود.

شستشوی خرطومی؛ از روش‌های رفع بوی سوختگی از جاروبرقی سامسونگ

یک اصلی‌ترین قطعات ایجادکننده بوی سوختگی از جاروبرقی سامسونگ که به‌راحتی فراموش می‌شود خرطومی آن است. زباله‌ها می‌توانند در آنجا گیر کرده و شروع به ایجاد بو در اثر عبور هوای گرم در آن ناحیه کنند. ابتدا خرطومی را از جاروبرقی خارج کنید و یک دسته جارو را از داخل آن عبور دهید تا هرگونه زباله بزرگ از آن خارج شود. سپس سینک ظرف‌شویی را حدود چهار لیوان آب داغ پر کنید. یک قاشق غذاخوری مایع ظرف‌شویی، دو قاشق غذاخوری سفیدکننده یا جوش شیرین و یک قاشق سرکه به آن اضافه کنید. خرطومی را در سینک قرار دهید و آن را به اطراف حرکت دهید تا داخل آن تمیز شود. سپس سینک را خالی کنید و با آب تمیز داخل خرطومی را بشویید. قبل از وصل کردن مجدد، به مدت 48 ساعت اجازه خشک‌شدن به آن بدهید.

تماس با متخصصین برای رفع بوی سوختگی از جاروبرقی سامسونگ

گاهی اوقات بوی سوختگی از جاروبرقی سامسونگ شما ممکن است که با هیچ یک از راهکارهای ذکر شده مطابقت نداشته و با انجام هیچ یک از آن‌ها رفع نشود. در این صورت باید با یک مرکز مجاز تعمیر جاروبرقی سامسونگ تماس بگیرید. از طرفی ممکن است مشکل جاروبرقی شما آن‌قدر پیچیده باشد که نتوانید خودتان آن را تعمیر کنید و ادامه استفاده از جاروبرقی در این شرایط برای شما خطرناک باشد. بردن جاروبرقی سامسونگ نزد یک متخصص تعمیرات جاروبرقی این امکان را می‌دهد که دستگاه شما را به‌خوبی بررسی کند و علت آن و هرگونه مشکل دیگر دستگاه را مشخص و رفع کند.

برای بوی سوختگی از جاروبرقی سامسونگ نگران نباشید!

برای بوی سوختگی از جاروبرقی سامسونگ نگران نباشید!

جاروبرقی‌ها با ایجاد گردش هوا، گردوغبار را هرگونه زباله کوچکی را از منازل ما پاک می‌کنند. به این صورت که هوای ایجاد شده باعث مکیده شدن زباله به داخل جاروبرقی می‌شود و این هوای غبارآلود پس از عبور از فیلتر مجددا تمیز شده و از جاروبرقی خارج می‌شود. وجود هرگونه مشکل بر سر راه این فرایند می‌تواند بویی شبیه به بوی سوختگی از جاروبرقی سامسونگ ایجاد کند. اما این مساله علت‌هایی نظیر کثیفی موتور، مشکلات تسمه و در نهایت سوختن موتور جاروبرقی دارد. حال برای پیشگیری و رفع ایجاد این دسته مشکلات، راهکارهای تعویض به‌موقع فیلتر، تخلیه مادام کیسه جاروبرقی و رفع گرفتگی از قطعات مختلف را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در صورت بر طرف نشدن بوی جاروبرقی سامسونگ شما به کمک این نکات، با یک تعمیرکار قابل‌ اعتماد در زمینه تعمیر جاروبرقی سامسونگ تماس بگیرید تا به بهترین نحو مشکل شما را حل کند.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش