علت سوختن موتور جاروبرقی سامسونگ

علت سوختن موتور جاروبرقی سامسونگ

فرسودگی موتور جاروبرقی سامسونگ؛ مهم‌ترین عامل خرابی

برای حفظ عملکرد جاروبرقی در حد مطلوب، موتور این دستگاه باید به‌درستی کار کند. موتور جاروبرقی دارای قطعاتی متحرک است و این قطعات به دلیل فرسودگی خراب می‌‌‌شوند. قبل از تعمیر موتور، باید با نحوه عملکرد جاروبرقی خود آشنا باشید. موتور جاروبرقی سامسونگ یک فن را می‌‌‌چرخاند که از این طریق مکش ایجاد شده و هوا تولید می‌‌‌شود. جاروبرقی تمام کثیفی‌ها و زباله‌ها را می‌‌‌مکد و آن‌ها در دستگاه فیلتر می‌‌‌شوند. شما ممکن است بتوانید برخی مشکلات جزئی مانند قطعی در اتصالات سیم‌ها را خودتان رفع کنید که در این مورد نیز به ابزار لازم برای انجام کار نیاز دارید. اما در صورت سوختن موتور جاروبرقی باید تعمیر آن را به مراکز تخصصی تعمیرات جاروبرقی بسپارید. در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات سامسونگ پشتیبان با علل سوختن موتور جاروبرقی سامسونگ و راه‌های ‌تعمیرات آن آشنا می‌‌‌شویم.

علائم سوختن موتور جاروبرقی سامسونگ

علائم سوختن موتور جاروبرقی سامسونگ

تمیز نگه‌داشتن خانه می‌‌‌تواند به‌خودی‌خود یک کار طاقت‌فرسا باشد و داشتن تجهیزات مناسبی مانند جاروبرقی می‌‌‌تواند به شما کمک کند. اگر شک دارید که جاروبرقی شما به‌خوبی مکش نمی‌کند، چندین علائم مشخص وجود دارد که می‌‌‌توانید به آن‌ها توجه کنید. مهم‌ترین این علائم را با هم بررسی می‌کنیم.

صداهای غیرمعمولی که از موتور جاروبرقی سامسونگ می‌‌‌شنوید

اگر جاروبرقی صداهای غیرمعمولی تولید می‌‌‌کند، یا به نظر می‌‌‌رسد که بسیار سخت کار می‌‌‌کند. این امر نشان‌دهنده این است که ممکن است در جاروبرقی شکسته باشد. از این رو، شاید جاروبرقی نیاز به تعمیر داشته باشد که به این منظور باید از سرویس‌های ‌مراکز معتبر تعمیرات جاروبرقی استفاده کنید. هزینه‌های ‌تعمیر جاروبرقی گاهی اوقات می‌‌‌تواند به‌صرفه‌تر از خرید یک جاروبرقی جدید باشد.

از دست دادن مکش

شاید برای شما هم پیش بیاید که جاروبرقی خود را روی انبوهی از خرده‌ها یا انبوهی از گردوخاک روی کف اتاق فشار دهید ولی جاروبرقی مکس لازم را نداشته باشد. این می‌‌‌تواند نشانه سوختن موتور باشد و معمولا باید آن را تعویض کنید.

بوی سوختن در موتور جاروبرقی سامسونگ؛ نشانه‌ای قوی از خرابی موتور

این نشانه یکی از ناخوشایندترین علائمی است که ممکن است در موتور جاروبرقی سامسونگ ظاهر شود. بسیاری از افراد در هنگام کار کردن جاروبرقی متوجه بوی سوختن می‌‌‌شوند. چنین بویی نشانه‌ای قوی از سوختن موتور جاروبرقی سامسونگ است. در این صورت، می‌‌‌توانید یک موتور جدید را جایگزین موتور سوخته بکنید.

جاروبرقی روشن نمی‌شود یا اینکه خودبه‌خود خاموش می‌‌‌شود

اگر جاروبرقی سامسونگ شما روشن نمی‌شود، باید آن را امتحان کنید. اولین کاری که باید امتحان کنید این است که آن را به یک سوکت دیگر وصل کنید. شاید پریز برق خانه شما خراب شده باشد و مشکلی در جاروبرقی شما وجود نداشته باشد. بررسی سوکت باعث صرفه‌جویی در وقت شما برای تعمیر جاروبرقی می‌‌‌شود که اگر واقعا خراب شده باشد. اگر سوکت بدون عیب است، می‌‌‌توانید کلید روشن و خاموش را با یک اهم‌متر یا ابزار دیگر بررسی کنید.

اگر مطمئن هستید که دستگاه برق را دریافت می‌‌‌کند، اما هنوز کار نمی‌کند، احتمالا مشکل از موتور است. بهترین کار این است که این مشکل را با یک متخصص در میان بگذارید. چرا که ممکن است مشکل اساسی باشد. حتی شاید نیاز به تعویض موتور یا قطعه دیگری داشته باشید.

چه زمانی جاروبرقی را تعویض کنیم؟

در صورت وقوع چندین سناریو زمان تعویض جاروبرقی شما فرا رسیده است. در مورد مشکلات مربوط به بلوک کموتاتور، نیاز به این هست که از یک متخصص کمک بگیرید. شنیدن صدای “ناهنجار” در هنگام روشن شدن جاروبرقی، نشانه دیگری از این است که باید به‌طور کامل تعویض شود. گاهی اوقات بهتر است یک جاروبرقی جدید خریداری کنید تا اینکه برای تعویض قطعات پول خرج کنید. این امر اغلب در مورد برخی از جاروبرقی‌ها صادق است. به‌عنوان‌مثال، درحالی‌که می‌‌‌توانید جاروبرقی مدل robot سامسونگ را تعمیر کنید، بهتر است آن را جایگزین کنید.

چه زمانی موتور جاروبرقی سامسونگ را تعمیر کنیم؟

چه زمانی موتور جاروبرقی سامسونگ را تعمیر کنیم؟

البته مواقعی وجود دارد که می‌‌‌توانید خودتان تعمیرات جزئی انجام دهید. با این حال، مطمئن شوید که این کار را به‌صورت ایمنی انجام می‌‌‌دهید. استفاده از PPE (تجهیزات حفاظت فردی) در این مورد ضروری است. دستکش، عینک و یک کپسول آتش‌نشانی آماده داشته باشید. هنگام کار با وسایل الکترونیکی از هر نوع، همیشه بهتر است نکات ایمنی را رعایت کنید. لحیم‌کاری سیم‌های ‌قطع‌شده را می‌‌‌توان با سهولت و ایمنی نسبی انجام داد.

تعمیر موتور جاروبرقی سامسونگ

موتور جاروبرقی سامسونگ از بخش‌های ‌مختلفی تشکیل شده است که در صورت خرابی موتور، باید هریک از آن‌ها را بررسی کنید. از جمله بخش‌های ‌اساسی موتور، می‌‌‌توان به دمنده، برس‌های ‌موتور کربنی، استاتور و کموتاتور اشاره کرد. در ادامه نحوه تعمیر بخش‌های ‌مختلف موتور جاروبرقی سامسونگ را با هم بررسی می‌‌‌کنیم.

معیوب بودن دمنده موتور جاروبرقی سامسونگ

برای عملکرد مناسب جاروبرقی، سلامت این دمنده آلومینیومی بسیار مهم است. با این حال، ممکن است دمنده با گردوغبار مسدود شود. شما باید مطمئن شوید که این بخش از جاروبرقی کاملا تمیز است. در صورت اختلال در این بخش از موتور کل سیستم نمی‌تواند عملکرد مناسبی داشته باشد.

خرابی برس‌های موتور کربنی

در صورت خرابی برس‌های ‌موتور کربنی، این قطعات را که در کنار کانکتورهای اسپید قرار دارند، با دقت بیرون بیاورید. برای تمیز کردن برس‌ها، از حلال پاک‌کننده قطعات الکتریکی استفاده کنید و هر دو برس را هم‌زمان تعویض کنید، اگر متوجه شدید که بوش‌ها خراب شده‌اند، استاتور موتور را با دقت خارج کنید.

گیره‌های ‌فنری فلزی وجود دارد که استاتور را محکم در جای خود نگه می‌‌‌دارد، اگر گیره‌ها را فشار دهید، می‌‌‌توانید استاتور را به‌راحتی خارج کنید. هنگام انجام این کار باید مراقب باشید زیرا استاتور دارای سیم‌کشی کنترل‌کننده الکترونیکی است. برای اطمینان از اینکه جاروبرقی شما عملکرد بهینه‌ای دارد، تمیز کردن گردوخاک و زباله از داخل استاتور ضروری است. هنگام برداشتن مجموعه روتور محتاط باشید زیرا در هر دو انتها بلبرینگ دارد.

نقص در کموتاتور موتور جاروبرقی سامسونگ

در انتهای روتور یک کموتاتور وجود دارد. اگر کموتاتور کثیف شود یا به آن آسیب رسیده باشد، ممکن است بر عملکرد جاروبرقی شما تاثیر بگذارد. برای تعمیر آن باید کموتاتور را روی یک مینی تراش نصب کنید و از کاغذ سنباده مرطوب و خشک استفاده کنید. سعی کنید از ضربات سبک برای ساب زدن انتهای کموتاتور استفاده کنید. کیسه و تمام فیلترهای جاروبرقی را تعویض کنید و مطمئن شوید که همه راه‌های ‌هوایی ورودی و خروجی تمیز هستند.

خرابی بلبرینگ؛ از رایج‌ترین دلایل سوختن موتور جاروبرقی سامسونگ

به‌طورکلی، در سیستم لوازم‌خانگی مدرن که تحت برند سامسونگ تولید می‌‌‌شود، از موتورهای محوری استفاده می‌‌‌شود که سرعت چرخش آن‌ها به 20000 دور در دقیقه می‌‌‌رسد. چرخش با چنین فرکانس بالایی با بارهای قابل‌توجهی بر بلبرینگ‌ها همراه است. بنابراین یکی از رایج‌ترین دلایل سوختن موتور جاروبرقی سامسونگ نقص در بلبرینگ است که معمولا با افزایش نویز دستگاه همراه است که گاها هم بسیار قوی است.

تعویض بلبرینگ جاروبرقی توسط خودتان کاری دشوار است. اما اگر صد دارید این کار را انجام دهید، در ابتدا باید تمام محتویات جاروبرقی را باز کنید تا به موتور برسید. البته، هنگام از هم جدا کردن قطعات جاروبرقی، توصیه می‌‌‌شود ترتیب نصب قطعات را روی کاغذ بنویسید یا اینکه می‌‌‌توانید با گوشی هوشمند عکس بگیرید. وقتی موتور را از هم باز کردید، لازم است برس‌های ‌کربنی و پوشش پروانه‌ای را بردارید. درنهایت بلبرینگ را تعویض می‌‌‌کنید و قطعات را به ترتیب معکوس سر جای خود قرار می‌‌‌دهید.

نکات پیشگیری از خرابی موتور جاروبرقی سامسونگ

پیشگیری از خرابی جاروبرقی امری بسیار مهم است. چرا که در صورت خرابی جاروبرقی ممکن است مجبور شوید هزینه‌های ‌زیادی را صرف تعمیر یا تعویض قطعات مختلف آن از جمله موتور کنید. در ادامه مهم‌ترین اقدامات پیشگیرانه در این مورد را بیان کرده‌ایم.

تعویض فیلتر جاروبرقی سامسونگ به‌صورت دوره‌ای

درست مانند فیلترهای کولر ماشین شما، فیلترهای جاروبرقی نیز هرچند وقت یک‌بار باید تعویض شوند. البته اکثر فیلترها نیازی به تغییر مکرر ندارند. متخصصان توصیه می‌‌‌کنند که فیلتر را هر شش بار که کیسه جاروبرقی را تغییر می‌‌‌دهید، تعویض کنید.

انتخاب جاروبرقی مناسب برای کار

بسته به نوع سطحی که دارید، انتخاب یک جاروبرقی مناسب موضوعی مهم است. برای مثال در مورد فرش‌هایی که جنس آن‌ها از پشم است، جاروبرقی‌های کوچک‌ نمی‌توانند در داخل آن قرار بگیرند و آن‌ها را تمیز کنند. جاروبرقی شما ممکن است فقط به این دلیل کار نکند که اساسا برای آن نوع سطحی که می‌‌‌خواهید تمیز کنید، مناسب نیست. اطمینان حاصل کنید که جاروبرقی برای سطوح خانه شما، چه کاشی، فرش یا هر متریال دیگری مناسب است. در غیر این صورت ممکن است جاروبرقی خراب شده و هزینه‌ای اضافی روی دست شما بگذارد.

تعویض و تعمیر قطعات مختلف جاروبرقی؛ کار تخصصی مراکز تعمیرات

تعویض و تعمیر قطعات مختلف جاروبرقی؛ کار تخصصی مراکز تعمیرات

اگر می‌‌‌خواهید جاروبرقی شما عملکرد مطلوبی داشته باشد، باید به‌طور منظم موتور جاروبرقی را تعمیر و نگهداری کنید. قطعات متحرک به‌مرور زمان به دلیل سایش و فرسودگی از کار می‌‌‌افتند. از اجزای ضروری جاروبرقی، موتور آن است. تعمیر موتور شامل بررسی موتور، کموتاتور و قطعات الکترونیکی آن است. بسته به اینکه کدام قسمت آسیب دیده است، می‌‌‌توانید قطعه معیوب را بازیابی و تعویض کنید. البته بهتر است این کار را خودتان انجام ندهید و آن را به مراکز مجاز و معتبر تعمیرات جاروبرقی بسپارید. این مراکز با بهره‌مندی از افراد متخصص در زمینه تعمیر جاروبرقی سامسونگ می‌‌‌توانند در زمینه تعویض یا تعمیر قطعات مختلف جاروبرقی از جمله موتور آن، به شما کمک کنند.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش