علت سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی سامسونگ

سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی سامسونگ؛ مشکلی عذاب‌آور

دارندگان ماشین ظرفشویی‌هایی سامسونگ ممکن است در مواقعی با مشکل سر و صدای زیاد این ماشین‌ها مواجه شوند. مشکل سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی سامسونگ دلایل مختلفی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به خرابی پمپ آب، گرفتگی فیلتر آب، نیمه‌باز بودن شیر برقی ورودی آب، و خرابی یاتاقان اشاره کرد. هرکدام از دلایل برای بروز مشکل سر و صدا دارای راهکارهای رفع خاص خود هستند. البته که بررسی مشکل سر و صدای اضافی ماشین ظر‌فشویی امری تخصصی است و تنها افراد مجاز نمایندگی سامسونگ این کار را باید برای شما انجام دهد. در ادامه این مطلب که توسط مرکز خدمات تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان تهیه شده است با دلایل و راهکارهای رفع مشکل سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی سامسونگ آشنا می‌شویم.

مشکل سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی سامسونگ و دلایل بروز آن

مشکل سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی سامسونگ و دلایل بروز آن

ماشین ظرفشویی‌های سامسونگ از جمله ماشین ظرفشویی هستند که کیفیتی مثال‌زدنی دارند. اما در مواقعی بنا به دلایل مختلف مانند عدم استفاده صحیح یا استهلاک طبیعی برخی قطعات ممکن است که ماشین ظرفشویی شما با مشکل سر و صدای اضافی روبه‌رو شود. اما پیش از پرداختن به دلایل بروز این مشکل بهتر است کمی در رابطه با مکانیزم عملکردی این لوازم خانگی بدانید.

مکانیزم ماشین ظرفشویی‌های سامسونگ به این صورت است که از طریق شیر برقی به میزان لازم، آب وارد مخزن می‌شود. آب درون مخزن از طریق لوله‌های مخصوص وارد بازوهای اسپری آب‌پاش می‌شود و از طریق آن ظروف شما خیس می‌شوند یا به اصطلاح آب می‌خورند.

پس از خیس شدن ظروف، مایع یا قرص شست و شویی که در ماشین ظرفشویی قرار داده‌اید، در مخزن آب حل می‌شود و به سبب آن، آب درون مخزن خاصیت پاک‌کنندگی پیدا می‌کند. مانند مرحله اول شست و شو، این بار آب مخلوط با شوینده از طریق اسپری به ظروف پاشیده می‌شود. پس از چند بار تکرار این مراحل و اضافه شدن مایع جلادهنده، نوبت به خشک کردن ظروف می‌رسد که از طریق المنت، هوای گرم وارد محیط ماشین ظرفشویی می‌شود و ظروف را تمیز می‌کند. اکنون که با عملکرد این ماشین‌ها آشنایی دارید، نوبت به بررسی دلایل سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی سامسونگ می‌رسد.

خرابی پمپ آب

پمپ آب یکی از قطعات مهم و ضروری در ماشین ظرفشویی است که در صورت خرابی نشانه‌های مختلفی دارد. زمانی که یک پمپ خراب شده باشد، شما با مشکلات متنوع مواجه خواهید شد. در نظر داشته باشید که مشکل خرابی پمپ آب می‌تواند دلایل متنوعی داشته باشد. از آن‌جایی که پمپ یک قطعه ترکیبی از برق و مکانیکی است، آن را می‌توان در دسته‌بندی قطعات مصرفی قرار داد. از این رو، در بازه‌های زمانی خاص، این قطعه باید بازبینی و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شود.

همان‌طور که از نام آن مشخص است، پمپ آب وظیفه دارد تا آب از شیر ورودی به داخل مخزن بکشد. همچنین یک پمپ دیگر نیز برای تخلیه آب وجود دارد که در برخی مدل‌ها، این کار توسط همان پمپ ورودی آب انجام می‌شود.

توجه داشته باشید که پمپ آب در صورت خرابی می‌تواند سر و صدای زیادی تولید کند. به‌طوری‌که در مواقعی این سر و صدا بسیار زیاد و آزاردهنده می‌شود. همچنین خرابی پمپ ممکن است باعث شود که آب به درستی تخلیه یا وارد مخزن نشود. از این رو، اگر با این نشانه‌ها مواجه شدید، پیشنهاد می‌کنیم پمپ آب خود را بررسی کنید. البته که بررسی پمپ آب نیازمند دانش تخصصی آن است که باید توسط کارشناسان مجرب در زمینه تعمیر ظرفشویی سامسونگ انجام شود.

گرفتگی فیلتر آب

شاید ابتدا با خود تصور کنید که فیلتر آب نمی‌تواند باعث ایجاد سر و صدا در ماشین ظرفشویی شود. اما زمانی که فیلتر گرفته باشد، آب با فشار از لوله خارج می‌شود و همین موضوع باعث می‌شود که صدا تولید کند. البته که این صدا در بیشتر مواقع آزار دهنده نیست.

فیلتر آب وظیفه دارد تا کثیفی‌های آب خروجی را جمع کند و مانع ورود آن‌ها به لوله تخلیه شود. از این رو، در گذر زمان این فیلتر پر می‌شود و نیاز به تعویض آن پیدا می‌کنید. به همین خاطر است این قطعه در لیست قطعات مصرفی قرار می‌گیرد.

نیمه باز بودن شیر برقی ورودی آب

اگر در حین کار با ماشین ظرفشویی خود صدای زیاد ورود آب را می‌شنوید، این احتمال را می‌توانیم بدهیم که شیر برقی ورودی آب شما خراب شده است. زمانی که این شیر خراب شده باشد، شما با مشکلاتی مانند ارور IE مواجه می‌شوید. زیرا، زمانی که شیر برقی خراب و نیمه‌باز است، ماشین ظرفشویی نمی‌تواند به درستی آبگیری کند و همین موضوع باعث می‌شود تا آب با فشار وارد لوله شود و صدای اضافی و نسبتا بلندی تولید کند.

شیر برقی آب یک قطعه مصرفی نیست؛ اما باید در گذر زمان و در حین سرویس دوره‌ای، مورد بازبینی قرار بگیرد. چرا که این شیر دائما با آب تماس دارد و در گذر زمان و در تماس با آب‌ها با املاح بالا ممکن است که از بین برود. شیر برقی ورودی آب در ماشین ظرفشویی‌های سامسونگ کاملا قابل دسترسی است. اما به دلیل پیچیدگی‌های فنی، بهتر که امر بازبینی و یا تعویض آن را به کارشناسان مجرب نمایندگی‌های سامسونگ بسپارید.

خرابی بازوهای اسپری آب‌پاش

برای عملکرد صحیح ماشین ظرفشویی، تمام بخش‌های آن باید به درستی کار کنند. بازوهای اسپری آب‌پاش از جمله بخش‌ها و قطعات مهم ماشین ظرفشویی‌های سامسونگ هستند که در صورت خرابی نشانه‌های مختلفی را از خود بروز می‌دهند.

یکی از نشانه‌های خرابی بازوهای اسپری آب‌پاش، تولید صدای اضافی است. از این رو، مشکل سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی سامسونگ را می‌توان به خرابی این بازوها ارتباط داد. بازوهای اسپری آب‌پاش، آب و مواد شوینده را به صورت یکنواخت روی ظروف پخش می‌کنند. این بازوها دارای یک موتور گرداننده هستند که در صورت گیرپاژ یا بروز مشکلات دیگر ممکن است صدای اضافی تولید کنند.

برای اطمینان از این که مشکل سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی سامسونگ مربوط به بازوهای اسپری آب‌پاش است، باید برخی موارد را بررسی کنید. به‌عنوان‌مثال، زمانی که مشاهده می‌کنید پس از شست شو ظروفی که نزدیک اسپری بوده‌اند تمیز و ظروف دیگر کثیف مانده‌اند، باید این احتمال را بدهید که به احتمال زیاد بازوهای اسپری دچار مشکل شده‌اند.

در برخی مواقع، برای بررسی بازوهای اسپری آب‌پاش نیاز است که قاب رویی ماشین ظرفشویی باز شود. در عین حال برخی دیگر نیز برای درآوردن بازوی اسپری نیاز دارند که بخشی از داخل ماشین ظرفشویی را باز کنند. به همین خاطر است که می‌گوییم حتما باید بررسی سلامت و تعمیر یا تعویض بازوی اسپری توسط افراد مجاز نمایندگی‌های سامسونگ انجام شود.

تنظیم نبودن موقعیت ماشین ظرفشویی

از جمله مواردی که باعث می‌شود تا با مشکل سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی سامسونگ روبه‌رو شوید، عدم تنظیم بودن موقعیت ماشین است. به این معنی که اگر ماشین ظرفشویی شما از کناره‌ها یا بالا به کابینت یا دیواره‌ای برخورد داشته باشد، یا پایه‌های آن تنظیم نباشد و لق بزنند، ممکن است در حین کار سر و صدای زیادی را تولید کنند.

برای تعیین موقعیت درست ماشین ظرفشویی، ابتدا بررسی کنید که از جهات مختلف با دیوار یا کابینت برخورد نداشته باشد. سپس کمی ماشین را تکان دهید؛ اگر ماشین ظرفشویی شما لق بود، باید پایه‌های آن را تنظیم کنید. با انجام این کارها، احتمالا مشکل شما حل خواهد شد. برای انجام این کار نیاز به صبر و حوصله است؛ از این رو، پیشنهاد می‌کنیم به دنبال استفاده از خدمات یک نمایندگی مجاز سامسونگ باشید.

خرابی یاتاقان؛ دلیلی برای سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی سامسونگ

یاتاقان قطعه‌ای است که ماشین ظرفشویی‌های سامسونگ نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قطعه به شکل یک حلقه پلاستیکی است که در پشت بازوهای اسپری آب‌پاش قرار دارد. در واقع، وظیفه یاتاقان این است که اسپری را ثبات و در حول محور خود نگه دارد.

زمانی که یاتاقان اسپری خراب باشد، اسپری در حین کار لق می‌شود و به بخش‌های مختلف دیواره برخورد می‌کند. یاتاقان به دلیل پلاستیکی بودن، در گذر زمان دچار سایش و فرسودگی می‌شود. از این رو، در هر سرویس دوره‌ای و برای جلوگیری از بروز مشکل سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی سامسونگ، باید آن را بررسی کرد.

شاید خودتان بتوانید تنظیم موقعیت ماشین ظرفشویی را انجام دهید؛ اما به دلیل نیاز به دانش تخصصی و ظرافتی که این کار دارد، تعویض یاتاقان را باید به یک کارشناس مجاز نمایندگی‌های سامسونگ بسپارید. توجه داشته باشید که یاتاقان قابل تعمیر نیست و در صورت خرابی حتما باید آن را تعویض کرد.

سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی سامسونگ؛ مشکلی با راه‌حل‌های تخصصی

سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی سامسونگ؛ مشکلی با راه‌حل‌های تخصصی

ماشین ظرفشویی‌های سامسونگ از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. اما ممکن است در گذر زمان با مشکلاتی مانند ایجاد سر و صدای اضافی مواجه شوند. این مشکل دلایل متعددی مانند خرابی یاتاقان یا خرابی پمپ آب دارد؛ همچنین هر مشکل نیز نیازمند روش حل مخصوص خود است. اما بررسی و تعمیر یا تعویض این قطعات حتما باید توسط نمایندگی‌های مجاز لوازم خانگی سامسونگ انجام شود.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش