رفع بوی بد ماشین ظرفشویی سامسونگ

رفع بوی بد ماشین ظرفشویی سامسونگ

نگهداری مناسب؛ رمز پیشگیری از ایجاد بوی بد در ماشین ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی هم مانند بسیاری از لوازم خانگی هرازگاهی نیاز به نظافت دارند؛ زیرا گاهی اوقات ممکن است که بوی بدی بدهند. این بوی بد ممکن است ناشی از عوامل مختلفی باشد که باعث ایجاد باکتری و کپک شده ‌اند و در نتیجه بوی بد از دستگاه استشمام می ‌شود. برای این‌که کپک رشد کند به مکانی با رطوبت، گرما و منبع مواد مغذی مانند ذرات غذا نیاز دارد. نمونه بارز چنین مکانی یک ماشین ظرفشویی کثیف است. بنابراین، تمیز کردن و نگهداری منظم ماشین ظرفشویی راهکاری است برای پیشگیری از رشد کپک و سایر منابعی که باعث ایجاد بوی بد می شوند. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان به مشکل رفع بوی بد ماشین ظرفشویی سامسونگ می‌ پردازیم.

روش های رفع بوی بد ماشین ظرفشویی سامسونگ

روش های رفع بوی بد ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای جلوگیری از ایجاد یا رفع بوی بد در ماشین ظرفشویی سامسونگ می‌توان اقداماتی را در پیش گرفت که یکی از آن‌ها نظافت این دستگاه است. برای این کار از بیرون آوردن تمام اجزای قابل جابجایی دستگاه مانند قفسه، سبد و نازل شروع کنید. اگر مدل دستگاه شما دارای فیلتر است، آن را بردارید، تمیز کنید و در جای خود قرار دهید. برای دستور العمل ‌های تمیزکاری اضافی مدل مخصوص خود، می توانید به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید.

اقدامات لازم برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی سامسونگ عبارتند از:

  • داخل ماشین ظرفشویی را تمیز کنید
  • آب داغ را در سینک ماشین ظرفشویی بریزید
  • چرخه تمیز کردن را شروع کنید
  • بویی که از سینک می آید را بررسی کنید
  • بررسی کنید که آیا ماشین ظرفشویی علائم یا مشکلات دیگری دارد؟
  • ظروف کثیف را در ماشین ظرفشویی رها نکنید
  • هنگامی که از ماشین ظرفشویی استفاده نمی شود درب آن را کمی باز بگذارید
  • وان ظروف و داخل درب را تمیز کنید

داخل ماشین ظرفشویی را تمیز کنید تا بوی بد ماشین رفع شود

برای پاک کردن داخل ماشین ظرفشویی باید محل تخلیه و محفظه فیلتر در پایین آن را با آب گرم و صابون تمیز کنید. فیلتر را جدا کنید و مطمئن شوید که هر قطعه را تمیز کرده‌اید. به دنبال تمام سوراخ های ریز در نازل ها باشید و مطمئن شوید که هر کدام از آن ها پاک می شود. از یک شی نازک و نوک تیز مانند سوزن یا خلال دندان می توان برای تمیز کردن سوراخ ها استفاده کرد.

 اطراف درب را با یک پارچه مرطوب آغشته به سرکه سفید تمیز کنید و کف درب را با آب گرم و صابون پاک کنید. قسمت داخلی درب را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید. قفسه ها و سایر لوازم پلاستیکی را می توان با یک برس یا پارچه با آب گرم و صابون تمیز کرد تا بوی بد درون ماشین ظرفشویی برطرف شود.

آب داغ در سینک باعث رفع بوی بد ماشین ظرفشویی می شود

بررسی کنید که آیا ماشین ظرفشویی شما آب گرم دریافت می کند یا خیر. آب داغ می تواند باعث از بین بردن بوی بد و تمیزی ماشین شود. آب داغ را در سینک بریزید و مدت زمانی که طول می کشد تا گرم شود را یادداشت کنید. اگر بیش از چند ثانیه یا یک دقیقه طول کشید، ترموستات آب گرم را بررسی کنید. باید روی 120 الی 149 درجه فارنهایت تنظیم شده باشد. اگر ترموستات از قبل روی این دما تنظیم شده است و آب هنوز گرم نیست، برای کمک بیشتر با یک تکنسین تماس گرفته و از او کمک بگیرید.

چرخه تمیز کردن؛ از راهکارهای رفع بوی بد در ماشین ظرفشویی

چرخه تمیز کردن یک راه آسان برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی است. برای اجرای یک چرخه تمیز کردن، در حالی که ماشین ظرفشویی خالی است از یک ماده تمیز کننده استفاده کنید. بسته به مدل خود، می توانید چرخه های Self Clean یا Normal را به اجرا در آورید. برای پاک کننده، می توانید از مواد شوینده حاوی کلر، سرکه سفید یا یک قرص تمیز کننده ماشین ظرفشویی بهره ببرید. از مواد شوینده و سرکه به طور همزمان استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث واکنش شیمیایی مضر برای ماشین شما شود.

ماشین ظرفشویی را خالی کرده و چرخه را شروع کنید تا تخلیه شود. سپس چرخه را متوقف کرده و ماده تمیز کننده را اضافه کنید. اگر از سرکه سفید استفاده می کنید، مقداری از آن را در یک لیوان قابل شستشو در ماشین ظرفشویی بریزید و آن را در قفسه پایینی قرار دهید. اما اگر از قرص تمیز کننده ماشین ظرفشویی استفاده می کنید، حتما دستور العمل های مناسب را در مورد استفاده صحیح از آن بخوانید.

بویی که از سینک می آید را رفع کنید

اگر بعد از اجرای چرخه تمیز کردن اجزای آن، هنوز بو وجود دارد، ممکن است این بو ناشی از سینک باشد. زهکش سینک باید همیشه تمیز باشد تا فرایند تهویه هوا به خوبی انجام شود و عملکرد ماشین را متناسب کند. این روش یکی از روش های رفع بوی بد ماشین ظرفشویی سامسونگ است. اگر بعد از تمیز کردن سینک ظرفشویی یا دفع زباله، بو باقی ماند، ممکن است لازم باشد برخی قطعات دیگر توسط تکنسین با تجربه بررسی شوند.

بررسی کنید که آیا ماشین ظرفشویی علائم یا مشکلات دیگری دارد؟

اگر بو باقی مانده است و ناشی از سینک دستگاه نیست، باید بررسی کنید که آیا علامت دیگری وجود دارد که نشان دهنده دلیل این مشکل باشد؟ علائمی مانند باقی ماندن مقدار زیادی آب پس از یک چرخه کاری در ماشین. این موضوع یعنی که ماشین ظرفشویی کامل تخلیه نمی شود و مقدار کمی از آب باقی می ماند. همچنین می توانید کد خطا یا چراغ های چشمک زن را بررسی کنید. هر کدام از این کدها، مراحل عیب یابی خاص خود را دارند و ممکن است برای حل مشکل و تشخیص علت بو نیاز به خدمات تعمیرکاران مجرب داشته باشید.

ظروف کثیف را در ماشین ظرفشویی رها نکنید تا موجب بوی بد نشوند

رایج ‌ترین علت ایجاد بوی بد در ماشین های ظرفشویی سامسونگ، نگهداشتن طولانی مدت ظروف کثیف در دستگاه است. اگر ظروف کثیف را در ماشین ظرفشویی نگهداری کنید و منتظر بمانید تا تکمیل شوند، به احتمال زیاد شروع به تولید کپک و باکتری کرده و بوی بدی را ایجاد می کنند. این بو ممکن است حتی پس از تمیز کردن ظروف باقی بماند. با اجرای یک چرخه آبکشی در بین ظروف می توانید از بوی بد ظروف جلوگیری کنید.

هنگامی که ماشین ظرفشویی استفاده نمی شود درب آن را کمی باز بگذارید

رفع بوی بد ماشین ظرفشویی سامسونگ نیاز به رعایت نکات نگهداری دارد. یکی از این نکات مراقبتی باز گذاشتن کم درب اصلی ماشین است. از آن جایی که مقدار کمی رطوبت و گرما، اغلب پس از اجرای یک چرخه شستشو در ماشین ظرفشویی باقی می ماند، در را باز بگذارید تا گردش هوا آن را خشک کند. برخی از مدل ها شامل Auto Release Dry هستند که پس از چرخه به طور خودکار درب را باز می کنند. اما اگر ماشین شما این قابلیت را ندارد بهتر است پس از اتمام کار درب را مقداری باز بگذارید.

شستشوی وان ظروف و داخل درب؛ از راهکارهای رفع بوی بد ماشین های ظرفشویی

پس از اتمام هر چرخه شستشو، داخل ماشین ظرفشویی را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. همچنین زمانی که برای مدتی از ماشین ظرفشویی استفاده نمی کنید، باید وان و داخل درب را پاک کنید تا باکتری ها رشد نکنند. اطمینان حاصل کنید که فضای داخلی را نیز خشک کرده اید تا رطوبت باقی مانده ای که می تواند باعث ایجاد بوی بد شود وجود نداشته باشد.

مواد شوینده مضر برای ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای شستن و نظافت ماشین ظرفشویی لازم است تا برخی نکات رعایت شوند. برای نظافت نباید از سفید کننده در ماشین ظرفشویی با فضای داخلی دستگاه استفاده کنید، زیرا ممکن است به فضای داخلی آسیب برساند یا رنگ آن را تغییر دهد. بسیاری از ماشین های ظرفشویی سامسونگ دارای سطوح داخلی فولاد ضد زنگ هستند و با این حال این شوینده ها حتی برای این متریال نیز مناسب نیستند.

رفع بوی بد ماشین ظرفشویی سامسونگ با کمک تکنسین های مجرب

رفع بوی بد ماشین ظرفشویی سامسونگ با کمک تکنسین های مجرب

شرکت سامسونگ یک کمپانی محبوب کره ای است که با استفاده از قطعات پیشرفته، ماشین های ظرفشویی باکیفیتی را تولید می کند. اما گاهی اوقات با استفاده نادرست، روش های نگهداری نامناسب و اتمام طول عمر قطعات ممکن است برای محصولات این شرکت مشکلاتی پیش بیاید. یکی از این مشکلات بوی بد ماشین ظرفشویی است. توصیه می شود اگر با روش های گفته شده در این مطلب این مشکل بر طرف نشده است، با مراجعه به نمایندگی های خدمات پس از فروش شرکت سامسونگ از مشاوره و کمک تکنسین های با تجربه در زمینه تعمیر ظرفشویی سامسونگ استفاده کرده و خودتان به تنهایی برای تعمیر اقدام نکنید.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش