علت طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی سامسونگ

طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی های برند سامسونگ

از رایج‌ترین مشکلاتی که در ماشین ظرفشویی ‌های برند سامسونگ بسیاری از افراد را کلافه کرده است، طولانی شدن چرخه شستشوی ظروف است. این مشکل باعث می ‌شود تا دستگاه شما به شکل بی ‌وقفه فعالیت کند، تا زمانی که اتصال برق را قطع یا درب دستگاه را باز کنید. طولانی شدن چرخه شستشو دلایل متفاوتی دارد. در بعضی از موارد این دلایل مربوط به ایرادات عملکردی ماشین ظرفشویی سامسونگ و گاهی نیز مربوط به اشتباهات سهوی کاربران است. به هر حال در این مطلب از نمایندگی تعمیرات سامسونگ پشتیبان قصد داریم علل و راهکارهای رهایی از مشکل طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی سامسونگ را بررسی کنیم.

مدت زمان نرمال شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی های سامسونگ

قبل از اینکه به بررسی دلایل مشکل طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی سامسونگ بپردازیم، می‌خواهیم به شما اطلاعاتی را در خصوص مدت زمان نرمال برای شستشو در ماشین ظرفشویی بدهیم. به طور کلی چرخه ماشین ظرفشویی معمولا بین 1 تا 4 ساعت است. با این وجود زمان کار با توجه به فاکتور هایی مثل چرخه انتخابی، میزان کثیف بودن ظروف، راندمان دستگاه، سختی آب و حتی سن دستگاه متفاوت است. در ادامه این بخش قصد داریم در قالب جدولی میانگین زمان شستشو در ماشین ظرفشویی‌ های سامسونگ را بررسی کنیم.

سیکل ماشین ظرفشویی میانگین زمان شستشو
چرخه تمیز کردن اتوماتیک بر اساس سنسور و کثیفی ظروف متغیر است
چرخه سریع 20 دقیقه یا کمتر
چرخه نرمال بین 1 تا 3 ساعت
چرخه سنگین بین 2.5 تا 4 ساعت
چرخه اقتصادی بین 2.5 تا 4 ساعت

مهم‌ترین دلایل طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی سامسونگ

مهم‌ترین دلایل طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی سامسونگ

به طور کلی دلایل مختلفی باعث طولانی شدن زمان شستشو ظروف در ماشین ظرفشویی سامسونگ می‌شوند. برای نمونه وقتی که دستگاه شما نتواند آب مورد نیاز خود را دریافت کند، این احتمال وجود دارد که مدت زمان هر چرخه شستشو چندین برابر شود. در ادامه این مشکل را به شکل تخصصی بررسی می ‌کنیم.

کمبود فشار آب منجر به طولانی شدن تایم شستشوی ظروف می ‌شود

فشار آب ماشین‌ های ظرفشویی اصولا باید بین 20 الی 120 پاسکال باشد. در شرایطی که فشار آب کمتر از 20 پاسکال باشد، این احتمال وجود دارد که شما با مشکل کمبود فشار آب و در نتیجه طولانی شدن زمان شستشو مواجه شوید. به طور کلی کمبود فشار آب دلایل مختلفی دارد. قبل از بررسی دستگاه به شما توصیه می‌کنیم شیر آب منزل را باز و فشار آب را به دقت بررسی کنید. اگر فشار آب از حالت عادی کمتر بود، این احتمال می‌رود که مشکل طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی سامسونگ مرتبط به آن باشد.

آب گرم وارد مخزن ماشین ظرفشویی سامسونگ نمی شود

آب گرم باعث سرعت بخشیدن به فرایند شستشو می‌شود. به طور معمول ماشین های ظرفشویی برند سامسونگ دو شیر آب ورودی سرد و گرم دارند. وقتی که شیر ورودی آب گرم متصل نباشد، این احتمال وجود دارد که شاهد مشکل طولانی شدن تایم شستشو ظروف باشیم. در حقیقت وقتی آب گرم وارد مخزن دستگاه می شود، برای تکمیل فرایند شستشو دیگر نیازی نیست که بخواهیم المنت را برای چندین دقیقه گرم کنیم. این در شرایطی است که در صورت ورود آب سرد به ماشین ظرفشویی المنت باید چندین دقیقه بیشتر نسبت به گذشته کار کند. بنابراین فرایند شستشو نیز طولانی‌تر می‌شود. به منظور بررسی  اتصال آب گرم به ماشین ظرفشویی، باید ابتدا آن را خاموش کرده و سپس ماشین را جلو بکشید. البته پیش از انجام این کار، باید دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی را بررسی کنید؛ چرا که در برخی مدل‌ها، ورودی شیر آب گرم وجود ندارد. پس از اطمینان در رابطه با وجود ورودی آب گرم، نوبت به این می‌ رسد که به مسیرهای ورودی آب در ماشین ظرفشویی خود نگاهی بیندازید. در صورتی که شیر آب گرم وجود نداشت یا شلنگ آن پیچ خورده بود، این امکان وجود دارد که همین موضوع دلیل طولانی‌ شدن تایم شستشوی ماشین ظرفشویی سامسونگ شما باشد.

خرابی سیستم گردش آب باعث طولانی شدن چرخه شستشو می شود

سیستم گردش آب در ماشین ظرفشویی یک سیستم کلی است که قطعات مختلفی را دربر می‌ گیرد. مسیر ورودی آب، پمپ گردش آب، پمپ تخلیه و شلنگ تخلیه از جمله قطعات مختلفی هستند که در این سیستم به‌کار گرفته می ‌شوند. لازم به ذکر است که ماشین ظرفشویی‌های سامسونگ اگر در بخش تخلیه آب مشکل داشته باشند، این امکان وجود دارد که چرخه شست و شوی آن‌ها طولانی شود. به همین خاطر برای رفع این مشکل پیشنهاد می‌کنیم مسیر تخلیه آب را نیز بررسی کنید. در پشت ماشین ظرفشویی یک شلنگ مخصوص تخلیه آب وجود دارد که در صورت خرابی، باعث بروز مشکل طولانی شدن فرایند شست و شو می‌ شود. به همین دلیل بررسی کنید که شلنگ آسیب دیدگی یا پیچ‌ خوردگی نداشته باشد.

گرفتگی انواع فیلتر در ماشین ظرفشویی های سامسونگ

در ماشین ظرفشویی ‌های سامسونگ فیلتر های مختلفی به‌کار گرفته می ‌شوند که هر یک از آن‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. در صورتی که این فیلتر ها مشکل داشته باشند، این احتمال وجود دارد که پروسه شست و شو ماشین ظرفشویی شما با مشکلاتی مواجه شود.

یکی از فیلتر‌های مورد استفاده در ماشین ظرفشویی‌های سامسونگ، فیلتر خروجی آب است. وقتی که این فیلتر مشکل داشته باشد، آب با سرعت کمتری تخلیه می ‌شود. از همین رو ماشین ظرفشویی سامسونگ مجبور است مدت زمان بیشتری را روشن بماند.

فیلتر ورودی آب یکی دیگر از انواع فیلتری است که در برخی از مدل‌ های ماشین ظرفشویی ‌های سامسونگ مورد استفاده قرار می ‌گیرد و در صورت خرابی باعث بروز مشکلاتی مانند طولانی شدن چرخه شست و شو می ‌شود. همچنین به دلیل مصرفی بودن فیلتر ها، این احتمال وجود دارد که پس از گذشت چند سال نیاز به تعویض داشته باشند.

وجود مشکل در المنت حرارتی

زمانی که المنت حرارتی ماشین ظرفشویی نتواند بازدهی مانند گذشته داشته باشد، فرایند شست و شو در مدت زمان بیشتری انجام می‌شود. از این رو، اگر شما هم با این مشکل مواجه شده‌اید، این احتمال وجود دارد که المنت ماشین ظرفشویی شما خراب یا نیم‌سوز شده باشد.

با گذر زمان، رسوبات روی المنت ماشین ظرفشویی قرار می‌ گیرند و همین باعث می ‌شود که المنت نتواند مانند قبل حرارت را انتقال دهد. از این رو، فرایند گرم کردن آب و همین‌طور خشک کردن ظروف طولانی می ‌شود. برای بررسی المنت باید بتوانید به مخزن ماشین ظرفشویی سامسونگ که در کف آن قرار دارد، دسترسی داشته باشید.

به منظور دسترسی به المنت ابتدا باید پنل پایینی ماشین ظرفشویی را باز کرده و درپوش مخزن را باز کنید. در ادامه باید پمپ آب ماشین را خارج کنید تا بتوانید به المنت دسترسی داشته باشید. المنت معمولا با چند پیچ ساده به دیواره مخزن چسبیده است که به راحتی می‌ توان آن ‌ها را باز کرد. پس از درآوردن المنت، نوبت به این می‌ رسد که سلامت ظاهری و عملکرد آن را بررسی کنید.

المنت‌های نو معمولا به رنگ نقره‌ای یا سفید هستند. این در حالی است که المنت‌ های خراب یا استفاده شده رنگ تیره‌تری دارند؛ به گونه‌ای که المنت‌های خراب مشکی رنگ هستند. به خاطر داشته باشید که با کمک مولتی‌متر نیز می‌توانید سلامت المنت ماشین ظرفشویی سامسونگ را بررسی کنید. به این صورت که اگر مقاومت نزدیک به صفر بود، المنت سالم است. اما اگر مقاومت ماشین نزدیک بی‌نهایت بود، به این معنی است که باید آن را تعویض کنید.

خرابی ترموستات؛ دلیل افزایش زمان شستشو ماشین ظرفشویی سامسونگ

از دیگر دلایل طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی سامسونگ می‌توانیم به خرابی قطعه ترموستات اشاره کنیم. به طور کلی المنت دستگاه وظیفه گرم کردن آب تا دمای مشخص را دارد. ترموستات دمای آب را رصد میکند و هنگامی که به عدد تعیین شده برسد، دستور شروع شستشو را صادر می ‌کند. اگر ترموستات عملکرد درستی نداشته باشد دستگاه وارد فاز شستشو نخواهد شد. در صورت خرابی ترموستات بهتر است از یک تنکسین برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود کمک بگیرید.

خرابی سنسور های شستشو در ماشین ظرفشویی سامسونگ

سنسورهای شستشو، نقش پیش‌برد چرخه شستشو را به طور خودکار دارند. این قطعات اگر مسدود شوند یا بسوزند، سیگنال‌های ضروری را ارسال نمی ‌کنند و شستشو طولانی‌تر می‌ شود. برای رفع این مشکل ابتدا مواد غذایی و رسوبات موجود در کف ماشین ظرفشویی را تمیز کنید و مجدد دستگاه را روشن کنید. اگر شستشو طبق برنامه ادامه یافت مشکل از انسداد سنسورها بوده است، اما اگر همچنان زمان شستشوی ماشین ظرفشویی بیش از حد انتظار بود، احتمالا سنسور ها سوخته‌اند که در این شرایط بهتر است آن‌ها را تعویض کنید.

اگر به نظر می‌آید که رسوبات و مواد غذایی باعث انسداد سنسور ها شده‌اند، باید فضای داخلی دستگاه را به طور کامل بشویید. برای اینکار می ‌توانید از سرکه سفید استفاده کنید. مقداری سرکه را درون کاسه بریزید و آن را در طبقه میانی دستگاه قرار دهید و سپس ماشین ظرفشویی را بر روی قوی‌ترین برنامه شستشو قرار دهید، تا سرکه تمامی رسوبات را بشوید و آن ها را از دستگاه خارج کند.

سوالات متداول

خرابی المنت حرارتی چطور باعث طولانی شدن شستشوی ظروف می ‌شود؟

بعد از ورود آب به ماشین ظرفشویی، المنت حرارتی آن را گرم می ‌کند. اگر این قطعه آسیب ببیند یا ضعیف شود آب دیرتر گرم شده و مدت زمان شستشوی ظروف طولانی می‌ شود.

در صورتی که انسداد فیلتر علت طولانی شدن شستشوی ظرفشویی بود، چه اقدامی لازم است؟

برای حل مشکل انسداد فیلتر ها کافی است فیلتر ها را بشویید؛ به طوری که آب از آن ها به راحتی عبور کند.

عایق ماشین ظرفشویی چطور باعث طولانی شدن چرخه شستشو می شود؟

در صورتی که عایق های نمدی اطراف ظرفشویی و سینک ماشین ظرفشویی، که نقش حفظ گرمای در درون دستگاه را دارند، خراب شوند، می توانند باعث طولانی شدن شستشوی چرخه ماشین ظرفشویی سامسونگ شوند. برای بررسی سلامت عایق ها باید دستگاه را به جلو بکشید. سپس قاب پشت و بغل دستگاه را باز کنید.

طولانی شدن چرخه شستشو ماشین ظرفشویی سامسونگ قابل حل است

طولانی شدن چرخه شستشو ماشین ظرفشویی سامسونگ قابل حل است

ماشین ظرفشویی ‌های سامسونگ از بخش ‌ها و قطعات مختلفی تشکیل شده‌اند که در صورت خرابی آن ‌ها، ممکن است با مشکلاتی نظیر طولانی‌ شدن تایم شستشو مواجه شوید. توجه داشته باشید که این مشکل دارای دلایل و راهکار های حل متنوعی است که هرکدام از آن‌ها باید به نوبت بررسی شوند. اما برای این کار توصیه می‌ کنیم از متخصصین تعمیرات ظرفشویی سامسونگ استفاده کنید.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش