علت یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت سامسونگ

فهرست مطالب این صفحه

یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت سامسونگ دلایل مختلفی دارد

لذت استراحت زیر باد کولرهای گازی در گرمای تابستان تجربه ‌ای شیرین برای شما است. اما در برخی موارد این دستگاه ‌ها به دلیل استفاده نامناسب و یا قطعی ‌های مکرر برق و نوسانات، با مشکلاتی رو به ‌رو می‌شوند. یکی از این مشکلات یکسره کار کردن کولرهای گازی است که در صورت عدم توجه به نشانه های آن احمال سوختن دستگاه افزایش پیدا می کند. سامسونگ به عنوان یک برند معتبر در زمینه تولید محصولات خانگی، کولرهای گازی خود را به گونه ای طراحی کرده است که فقط در دمای بالا و گرم بودن هوا کار کنند. بنابراین اگر دمای خانه یا محل کار شما پایین است؛ اما همچنان کولر گازی کار می‌کند، شناخت دلایل یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت سامسونگ اولین گام برای تعمیر آن به شمار می آید. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات سامسونگ پشتیبان سعی کردیم به بررسی این دلایل بپردازیم با ما همراه باشید.

اتومات کردن کولر گازی با یکسره شدن آن فرق دارد

باور اشتباه بسیاری از مصرف کنندگان کولرهای گازی در زمان یکسره کار کردن این دستگاه ها این است که نمی دانند اتومات کردن کولرهای گازی با یکسره کار کردن آن ها فرق دارد. اسپیلت های سامسونگ بر خلاف کولرهای آبی برای کاهش دمای محیط به کارکردن مداوم نیازی ندارند. این دستگاه ها می توانند در مدت زمان کمی کار کنند و پس از رساندن دمای محیط به اندازه دلخواه، خاموش شوند. اگر در زمان استفاده از این دستگاه متوجه شدید که اسپیلت خاموش نمی شود، اولین نشانه برای یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلیت سامسونگ است.

دلایل یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت سامسونگ

دلایل یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت سامسونگ

به محض مشاهده اولین نشانه ها برای یکسره شدن کولر گازی، باید برای بررسی و رفع عیب این دستگاه را به یک تعمیرکار متخصص بسپارید. با این حال آگاهی از علت های یکسره کار کردن اسپیلت از دو جهت برای شما اهمیت دارد: اول آن که روش صحیح استفاده از این وسیله خنک کننده را یاد می گیرید.

دوم این که شما با آگاهی از علت های نقص، هزینه های بیشتری را برای تعمیرات مکرر کولرگازی اسپیلت پرداخت نمی کنید. توصیه می کنیم هر شش ماه یک بار این دستگاه را سرویس کنید تا با آسیب های جدی و بزرگ رو به رو نشوید. در ادامه به دلایل یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلیت سامسونگ اشاره می‌کنیم.

 آسیب دیدن برد کنترل اصلی

برد کنترل اصلی وظیفه تامین ولتاژ همه قطعات و قسمت های اصلی کولر را بر عهده دارد. آسیب دیدن برد الکترونیکی اسپیلت کولرگازی سامسونگ باعث کار کردن بدون توقف کمپرسور می شود. استفاده نامناسب از کابل، نوسانات برقی، نصب اشتباه کولر گازی، عدم سرویس به موقع و سیم کشی نامناسب از مهم ترین نشانه های آسیب به برد الکترونیکی کولرگازی اسپیلت هستند.

شما با دیدن نشانه های زیر باید در اسرع وقت نسبت به تعویض برد کنترل اصلی اقدام کنید:

 • کار نکردن کمپرسور (خنک نکردن دستگاه)
 • وجود سرمای بیش از حد توسط کولر گازی
 • روشن نشدن دستگاه توسط کنترل از راه دور
 • کم شدن خنک کنندگی کولر گازی
 • کار کردن فن و کمپرسور، اما عدم خنک کنندگی توسط دستگاه
 • نمایش دادن ارورهای مرتبط با خرابی برد روی صفحه نمایش دستگاه
 • خاموش شدن ناگهانی دستگاه
 • وجود برق در بدنه دستگاه
 • کار نکردن فن
 • کار نکردن ریموت دستگاه

جریان اتصال کوتاه ترموستات کنترل دما و تاثیر آن بر یکسره کار کردن اسپیلت سامسونگ

یکی دیگر از علت های رایج یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلیت سامسونگ، نقص در فرایند برق رسانی به کمپرسور توسط ترموستات است. در صورتی که ترموستات اتصال کوتاه شده باشد، این قطعه ولتاژ را به صورت دائمی به کمپرسور می فرستد و باعث یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت سامسونگ می شود.

راهکار مناسب برای اطمینان از نقص در برق رسانی ترموستات به کمپرسور، استفاده از یک مولتی متر و تست رسانندگی برق است. البته برای عیب یابی و تعمیر این قطعه بهتر است از دانش و تجربه یک تعمیرکار مجهز استفاده کنید.

کثیفی کویل های کندانسور کولر گازی؛ یکی از علت های یکسره کار کردن آن

وظیفه اصلی کویل های کنداسور جذب گرمای مبرد وارد شده به آن ها است. در صورت کثیف بودن کندانسورها، این جذب به درستی انجام نمی شود و ممکن است باعث یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلیت سامسونگ شود. آشغال های موجود بر روی کویل های کناسور، با کاهش بازده کولر گازی، کار کردن این دستگاه برای سرد کردن بیشتر را افزایش می دهد.

اگر مقدار زیادی از گرد و غبار بر روی کویل ها وجود داشته باشد، اسپیلت توانایی رسیدن به دمای مناسب را از دست می دهد و به صورت مداوم کار می کند. بهترین راهکار برای جلوگیری از این نقص، دقت به تمیز بودن کویل های کندانسور است.

خرابی ترموستات کولر گازی اسپیلت سامسونگ

در بسیاری از موارد علت اصلی یکسره شدن اسپیلت سامسونگ، خرابی ترموستات است. این قطعه به عنوان کنترل کننده دمای هوا، فرمان کار کردن یا عدم کار کردن را به کمپرسور صادر می کند. اگر ترموستات خراب شود، دستگاه توانایی تشخیص دمای محیط را از دست می دهد و اصطلاحا یکسره می شود.

کوچک تر بودن کولر گازی نسبت به مساحت ساختمان

در میان انواع علت های یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت سامسونگ، عدم تناسب توان کولر با مساحت ساختمان از جمله عواملی است که کم تر افرادی به آن توجه می کنند. اگر سایز کولر گازی از متراژ ساختمان کم تر باشد، این دستگاه برای رسیدن به دمای مطلوب تنظیم شده مجبور به کار کردن مداوم است. در چنین شرایطی فشار بیش از حدی به کمپرسور وارد می شود و می تواند این قطعه را نیز بسوزاند.

خرابی ترمیستور کولر گازی اسپیلت

مسئولیت اصلی ترمیستور، اندازه گیری دمای هوای محیط است. در زمان آسیب دیدن این قطعه، گزارش اشتباهی درباره دمای هوا به کولر فرستاده می شود و در این شرایط کولرگازی اسپیلت به صورت یکسره کار می کند. بررسی تست و تعویض ترمیستور بهترین راهکار برای رفع مشکل یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت سامسونگ به شمار می آید.

برد کنترل دما و تاثیر بر یکسره شدن کولرگازی اسپیلت سامسونگ

اگر در زمان یکسره شدن اسپیلت سامسونگ هیچ یک از قطعه ها نقص نداشتند، احتمال آسیب دیدن برد کنترل دما نیز وجود دارد. با مشاهده یکسره شدن دستگاه، ابتدا باید این برد را تست و بررسی کرد تا برق ارسال به کمپرسور به درستی قطع و وصل شود. با آسیب دیدن این قطعه، برق انتقالی به کمپرسور قطع نمی شود و باید برای رفع این مشکل، برد کنترل دما را تغییر داد.

بسته نبودن مسیرهای خروجی هوا؛ عاملی خارجی که در یکسره شدن اسپیلت تاثیر دارد

برای بهبود عملکرد کولرهای گازی باید تمام خروجی های هوا در زمان روشن بودن دستگاه بسته باشند. در زمان یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت سامسونگ ممکن است این نقص ارتباطی به قطعات داخلی دستگاه نداشته باشد و با باز بودن مسیرهای خروجی هوا، ممکن است کولر گازی برای رساندن دمای محیط به دمای تنظیم شده خود، به صورت یکسره کار کند.

خرابی برد رله کولر گازی اسپیلت سامسونگ

آخرین مورد در فهرست علت های یکسره شدن کولرهای گازی سامسونگ، خرابی برد رله است. این قطعه ولتاژ بیشتر بخش های دستگاه مانند موتور فن و کمپرسور را تامین کرده و در صورت آسیب دیدن، ولتاژ را به صورت دائمی به کمپرسور می فرستد.

راهکارهای تعمیر مشکل یکسره‌ کار کردن کولر‌گازی اسپیلت‌ سامسونگ

پس از آشنایی با علت های یکسره شدن کارکردن کولرهای اسپیلت سامسونگ، نوبت به شناخت راهکارهای مراقبتی و رفع این نواقص می رسد. این راهکارها بسیار ساده هستند و در صورت تشخیص درست مشکل شما را بر طرف می‌کنند. فقط عیب یابی یا تعمیر کولرگازی باید توسط تعمیرکاران مجرب انجام شود.

مهم ترین راهکارهای تعمیر اسپیلت های سامسونگ در زمان یکسره شدن عبارت اند از:

 • سرویس کولرگازی در زمان های تعیین شده
 • تعویض یا تمیز کردن فیلترهای هوا
 • تمیز کردن کویل های کندانسور در یونیت خارجی با فشار آب
 • تعویض ترمیستور
 • تعویض ترموستات در صورت رسانایی نداشتن
 • انتخاب کولرگازی متناسب با مساحت ساختمان
 • چک کردن لوله های مبرد از نظر نشتی
 • شارژ مجدد گاز

سوالات متداول

بهترین راهکار برای رفع مشکل یکسره کار کردن کولر گازی اسپیلت سامسونگ چیست؟

متناسب با نوع آسیب به دستگاه باید روش مناسبی را انتخاب کنید. تعویض قطعات در صورت آسیب‌های داخلی معمولا امن‌ترین راهکار است.

تمام منافذ ساختمان بسته است اما باز کولرگازی یکسره کار می‌کند، چکار کنم؟

 به احتمال قوی به قطعات داخلی دستگاه آسیب رسیده است. از یک تعمیرکار ماهر بخواهید که در این زمینه به شما کمک کند.

آیا مدام روشن بودن کولرگازی در یکسره شدن آن تاثیر دارد؟

بله. نیازی به یکسره کار کردن این دستگاه ها نیست. با نرسیدن دمای محیط به دمای مطلوب تنظیم شده در کولر، این دستگاه مدام کار می‌کند و به قطعات آن فشار وارد می‌شود.

یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت سامسونگ را جدی بگیرید

 

یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت سامسونگ را جدی بگیرید

برند سامسونگ از برندهای باکیفیت لوازم خانگی است که محصولات آن کیفیت بالایی دارند. در صورت هر نوع آسیب به کولرگازی اسپیلت سامسونگ، در اسرع وقت برای رفع آن اقدام کنید. عدم توجه شما به استفاده صحیح و اخطارهای مختلف این دستگاه، در بلند مدت می تواند حتی باعث سوختن موتور کولرگازی شما بشود. بهتر است قبل از نصب و استفاده از این دستگاه، دفترچه راهنمای آن را با دقت مطالعه کرده یا با کارشناسان مجرب در زمینه تعمیرات کولر گازی اسپیلت سامسونگ مشورت کنید.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش