علت باز ماندن دریچه کولرگازی اسپیلت سامسونگ

علت باز ماندن دریچه کولرگازی اسپیلت سامسونگ

تهویه مطبوع اسپلیت از دو بخش اصلی تشکیل شده است، یک کمپرسور واقع در خارج و یک واحد خروجی هوا. برخلاف سیستمی که نیاز به یک سری کانال‌ های شبکه‌ ای در سراسر سقف دارد، کولر های گازی اسپلیت برای اتصال فضای بیرون به واحد هوای داخلی به مجموعه‌ ای از لوله‌ ها متکی هستند، به همین دلیل است که به آنها به عنوان یک سیستم تهویه مطبوع مینی اسپلیت بدون داکت می‌گویند. مبرد از طریق لوله‌ های مسی پخش می‌شود که در سیستم می‌چرخند تا هوای گرم یا سرد تولید کنند.
از نظر انرژی، یک سیستم تقسیم با بالاترین رتبه Energy Star نه تنها به سیستم شما امکان می دهد بازده انرژی بیشتری داشته باشد، بلکه به تمیز نگه داشتن محیط و کاهش قبض ماهانه برق با مصرف انرژی کمتر کمک می کند.
اگر زمان نصب یک واحد ac جدید یا زمان جایگزینی سیستم قدیمی با سیستم کارآمدتر انرژی فرا رسیده است، در اینجا یک گزینه کارآمد انرژی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. یکی از رایج‌ترین سیستم‌ های تهویه مطبوع که در خانه‌ های بدون کانال‌کشی به‌عنوان افزوده‌ای به سیستم گرمایش و سرمایش فعلی شما به خوبی کار می‌کند، سیستم تهویه مطبوع اسپلیت است.

مزایای یک واحد تهویه مطبوع یا کولرگازی اسپلیت

مزایای یک واحد تهویه مطبوع یا کولرگازی اسپلیت

اگر خانه شما کانال کشی ندارد، کولر گازی اسپلیت می تواند برای شما گزینه خوبی باشد زیرا در چنین شرایطی هزینه اضافی نصب کانال کشی در هر اتاق را متحمل نمی شوید.
سیستم واحد در یک منطقه کوچک به خوبی کار می کند و گرمایش یا سرمایش کافی را فراهم می کند. استفاده از آن در کنار سایر منابع می تواند خانه شما را راحت تر کند.
یک مزیت بزرگ برای سیستم های تهویه مطبوع اسپلیت، گزینه گسترش سیستم با خروجی های هوای اضافی برای اتاق های دیگر است. هر کدام دارای ترموستات خاص خود هستند که به کنترل فردی اجازه می‌دهد در صورت نیاز روشن یا خاموش شود، که به عنوان نصب تهویه مطبوع چندتایی نیز شناخته می‌شود.
با خروجی های هوای اضافی، تنها نصب اضافی لازم، لوله مسی است که کمپرسور بیرونی را به هر خروجی هوا متصل می کند.

در گذشته تعداد وسایل برقی موردنیاز که پایه شروع یک زندگی بودند بسیار کم بود و شاید حتی تنها به تلویزیون و یخچال ختم می‌ شد! اما امروزه وسیله های الکترونیکی نقشی اساسی در جریان یک زندگی مطلوب دارند. یکی از این وسیله ها کولرگازی است که با توجه به گرمایش جهانی و درجه نامساعد هوا که به دلیل حضور سوخت های فسیلی روز به روز افزون می گردد، نقش مهمی را در زندگی ایفا می کند. ما در ادامه می‌خواهیم تحت همین عنوان علل های بسته نشدن دریچه کولرگازی را شرح دهیم.

 

عملکرد دریچه کولرگازی سامسونگ

همانطور که خاطر نشان شد هدف اصلی این مقاله که توسط مرکز خدمات تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ سامسونگ پشتیبان تهیه شده است بررسی علل های بسته نشدن دریچه کولرگازی است اما ابتدا بهتر است کمی راجع به عملکرد و کاربرد این دریچه به صبحت بنشینیم.
قطعا از نام این قطعه می‌توان کاربرد آن را نیز حدس زد، اما لازم است اهمیت آن را همراه عملکردش شرح بدهیم. بنابراین وظیفه این دریچه انتقال هوای موردنیاز به فضای محوطه موجود است. منظور از هوای موردنیاز این است که ما در تابستان به طبع نیازمند هوای خنک هستیم و در زمستان به هوای گرم. وظیفه خود کولرگازی فراهم کردن این هوا است و عملکرد دریچه آن منتشر کردن آن به فضا تلقی می شود. لذا در صورت نبود این دریچه می‌توان به صراحت بیان نمود که کارایی کولر تاثیر به سزا و مطلوبی را که از آن انتظار می‌رود نخواهد داشت.

 علل های بسته نشدن دریچه کولرگازی

 علل های بسته نشدن دریچه کولرگازی

– وجود جسم خارجی در لای درب
– وجود نقص فنی در عملکرد ریموت
– مشکلات داخلی کولرگازی
– مشکلات برقی و الکتریکی

وجود جسم خارجی در لای درب

گاهی مشکلات از ساده ترین دلیل ها نشأت می گیرند و حتما لازم نیست اینگونه تصور کنیم که تمام نواقص فنی از یک عیب بزرگ متولد شده اند. اولین علل مثال زده شده برای بسته نشدن دریچه کولرگازی سامسونگ وجود یک جسم خارجی است. این مورد قطعا ساده و سطحی ترین نظریه ای است که می تواند از بسته شدن درب جلوگیری کند. اما گاهی همین دلیل ساده باز و بسته شدن دریچه را مختل می کند. بنابراین در وهله اول اگر با این مشکل مواجه شدید نقاط مختلف دریچه را خوب بررسی کنید.

وجود نقص فنی در عملکرد ریموت:

بد نیست این مورد را هم در نظر بگیرید که شاید اصلا دستگاه یا فن اصلی هیچ نقصی را دارا نیست و علل عمل نکردن یا کارایی ضعیف آن به دلیل نقص موجود در دستگاه اصلی است. به این صورت که کنترل دستگاه نمی‌تواند دستور موردنظر را به صورت صحیح به دیوایس اصلی منتقل کند. جالب اینجا است که شاید حتی کار نکردن کنترل پنل نیز از یک دلیل ساده مانند تضعیف باطری یا نبود الکتریسته نشأت گرفته باشد.

مشکلات داخلی کولرگازی:

اولین موردی است که پس از عملکرد نامطلوب دستگاه به ذهن ما خطور می‌کند. قطعا این مسئله که دستگاه ها، سیستم و تجهیزات سازنده کولر گازی بسیار پیچیده است و گاهی یک نقص فنی کوچک در هر یک از اجزای آن می‌ تواند سبب نقصی دیگر در جای دیگر دستگاه شود. لذا همانطور که در بیشتر مواقع انتظار می رود، نقص موجود در بسته نشدن دریچه کولر ممکن است از خرابی دستگاه داخلی نشأت گرفته باشد که در این صورت شما باید با خدمات سرویس دهی سامسونگ جهت رفع مشکل تماس بگیرید. البته در صورت داشتن گارانتی دیگر جای هیچ گونه نگرانی وجود نخواهد داشت.

مشکلات برقی و الکتریکی

مشکلات برقی و الکتریکی یکی از مسائلی هستند که در اکثر مواقع در نظر گرفته نمی شوند. به طوری که همه ما در مورد خرابی یک دستگاه تنها دلیل حاضر را خود دستگاه می دانیم و چنین تصور می کنیم که عوامل بیرونی نمی توانند تاثیر خاصی روی کارایی داشته باشند. در حالی که بعضی اوقات شرایط برقی، آب و حتی گاز موجب اختلال می شوند.
به حالت کلی بهتر است در صورت حس کردن اینکه دریچه کولر شما به صورت کامل بسته نمی شود، آن را به یک تعمیرکار کولر گازی سامسونگ نشان دهید تا بررسی و تشخیص به طور کامل و تخصصی انجام شود.
البته علل های زیادی وجود دارند که می توانند مانع از بسته شدن درب یا دریچه کولر گازی شوند، دلایلی که شاید هنوز منشأ آن ها کشف نشده باشند و یا به ذهن آدمی خطور نکنند.
ناگفته نماند که به دلیل متصل بودن سیستم کولر گازی به برق و همینطور اتصالات مکانیکی و پیچیده در دستگاه های کولر گازی، زیر و رو کردن سیستم کولر به بهانه تعمیر و بهبود آن به وسیله افراد نابلد می تواند عوارض جبران ناپذیری را به سیستم کولر شما تحمیل کند، لذا بهتر است اگر تخصص کافی و مورد نیاز را در زمینه تعمیر کولر گازی را دارا نیستید، سیستم کولرتان را دستکاری نکنید.

انتخاب کولر گازی اسپلیت

انتخاب کولر گازی اسپلیت

سیستم‌ های تهویه مطبوع اسپلیت برای خرید از یک شرکت خصوصی تهویه مطبوع، خرده‌فروشی که فقط در سیستم‌های تهویه مطبوع تخصص دارد، خرده‌فروشی مانند فروشگاه بزرگ یا شرکت بهبود خانه، یا می‌توانید به صورت آنلاین خریداری کنید، در دسترس است. صرف نظر از جایی که آن را خریداری می کنید، حتماً قبل از امضای قرارداد خرید، سعی کنید اطلاعات لازم را داشته باشید. یک مرحله مهم در تصمیم خرید، انتخاب واحد تهویه مطبوع اسپلیت اندازه مناسب است. این مورد زمانی صدق می کند که به خدمات تخصصی یک متخصص نیاز داشته باشید.
یک جایگزین برای تعیین اندازه توسط پیمانکار خصوصی تایید شده این است که هر اتاق را خودتان اندازه بگیرید. اطلاعات را به خرده‌فروشی که در آن واحد را می‌خرید ببرید و از کارکنان واجد شرایط آن‌ها در مورد نصب یک سیستم AC جدید راهنمایی کنید.
هر گزینه ای را که انتخاب کنید، انتخاب واحد اندازه مناسب به این ترتیب است که از هدر دادن پول برای سیستمی که به طور موثر کار نمی کند و خانه شما را راحت نگه نمی دارد یا قبض های آب و برق را بی دلیل افزایش نمی دهد، جلوگیری می کند.
هنگامی که پیمانکار یا متخصص خرده‌فروشی اندازه واحد مورد نیاز برای گرم کردن و خنک کردن خانه را تعیین کرد، چند دقیقه وقت بگذارید و درباره کارایی انرژی تمام واحدهایی که در نظر دارید تحقیق کنید. از وب سایت رتبه بندی انرژی دولتی استفاده کنید یا برچسب ENERGY STAR متصل به هر واحد را بررسی کنید. این اطلاعات به شما در تصمیم گیری نهایی کمک می کند.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش