کنترل کولر گازی سامسونگ

آموزش کار با کنترل کولر گازی سامسونگ

کنترل کولر گازی سامسونگ؛ از پرکاربردترین قطعات این دستگاه

رایج‌ترین سوال بعد از خرید کولر گازی نحوه استفاده از تمام قابلیت‌های آن است. در کولرهای برند سامسونگ دسترسی به تمام امکانات و قابلیت‌های کولر با استفاده از کنترل کولر گازی سامسونگ امکان‌پذیر است. البته همراه با تمام کولرهای این برند یک دفترچه راهنما جهت کار با این کولر به مشتری داده می‌شود، اما بیشتر دفترچه‌های اورجینال فارسی نیستند یا توضیحات آن‌ها مختصر است.

 گاهی‌اوقات به دلیل عدم آشنایی با طرز استفاده کنترل و انتخاب برنامه اشتباه یا تنظیم نادرست، کولر از کار می‌افتد بنابراین پیش از روشن کردن کولر، باید با جزئیات کنترل آن آشنا شوید. در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان به توضیح نحوه عملکرد کنترل کولر گازی سامسونگ می پردازیم.

نحوه نگهداری از کنترل کولر گازی سامسونگ

نحوه نگهداری از کنترل کولر گازی سامسونگ

دسترسی به تمام امکانات کولر تنها با استفاده از کنترل امکان‌پذیر است بنابراین باید در نگهداری از آن به خوبی دقت کرد. در بعضی کولرها با خراب شدن کنترل، کولر به طور کلی از کار می‌افتد. اولین قدم در نگهداری کنترل جلوگیری از آسیب، ضربه و زمین خوردن آن‌ است. کنترل کولر گازی سامسونگ دارای بردی ظریف و ضعیف است که ممکن است در اثر وارد شدن ضربه به طور کامل شکسته شده یا از کار بیفتد.

همچنین تعویض به موقع باتری کنترل هم در افزایش عمر آن تاثیرگذار است. باتری ضعیف فشار زیادی به سیستم داخلی کنترل وارد می‌کند. اگر در محلی زندگی می‌کنید که گرد و غبار زیادی دارد، بهتر است یک محافظ پلاستیکی برای کنترل خود تهیه کنید تا از وارد شدن ذرات خاک به داخل آن جلوگیری شود. در نهایت، نکته مهم در نگهداری از کنترل‌، آشنایی با نحوه استفاده آن است.

امکانات مختلف ریموت کنترل کولر سامسونگ

اگر دفترچه راهنمای کولر خود را مطالعه کرده باشید حتما متوجه شده‌اید که کولر امکانات مختلفی دارد که برای استفاده از آن‌ها به کنترل نیاز دارید. در کنترل کولر گازی سامسونگ، دکمه‌های مختلفی وجود دارند که با زدن هرکدام می‌توانید به یکی از قابلیت‌های کولر دست پیدا کنید.

البته همه کنترل‌ها شبیه هم نیستند و ممکن است یکی از دکمه‌های گفته شده در کنترل شما وجود نداشته باشد، اما در این مطلب مواردی را معرفی می‌کنیم که در بیشتر کنترل‌های برند سامسونگ وجود دارند.

دکمه روشن و خاموش، مهم‌ترین دکمه برای دسترسی به امکانات

اولین و اصلی‌ترین دکمه در کنترل کولر گازی سامسونگ، دکمه پاور یا روشن و خاموش آن است. این دکمه در همه انواع ریموت کنترل وجود دارد و با استفاده از آن اتصال بین کولر گازی و کنترل برقرار می‌شود و می‌توانید به برنامه‌های مختلف کولر دست پیدا کنید. بعد از گذاشتن باتری در کنترل و با زدن این دکمه جریان برق در کولر راه افتاده و با زدن هر دکمه برنامه آن در کولر فعال می‌شود.

حالت‌های کار کولر گازی و فعال کردن آن با دکمه‌ها

بعد از روشن کردن کولر باید حالت آن را مشخص می‌کند. بیشتر کولرهای سامسونگ دارای 4 حالت کاری اصلی هستند که با استفاده از کنترل کولر گازی سامسونگ به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنید. بعد از حالت اتوماتیک که طبق تنظیمات پیش از فرض کولر عمل می‌کند، حالت‌های فن، هیت یا گرما، کول و خشک 4 حالت اصلی این کولر هستند. برای فعال کردن هرکدام از این 4 حالت می‌توان از دکمه مود استفاده کرد.

دسترسی به حالت فن با کنترل

یکی از حالت‌های کولر که با زدن دکمه مود فعال می‌شود، حالت فن است. در این حالت موتور کولر گازی خاموش می‌شود و کولر با استفاده از فن داخلی کار می‌کند. این حالت مناسب فصل بهار یا پاییز است که هوای داخل خانه مناسب است و نیازی به هوای بیش از حد گرم یا بیش از اندازه سرد نیست و با استفاده از فن داخلی هم هوای مطبوعی در داخل خانه جریان پیدا می‌کند.

فعالیت در حالت کول یا سرما

حالت بعدی که با زدن دکمه مود در کنترل کولر گازی سامسونگ، به آن دست پیدا می‌کنید حالت کول است. کول یا سرما حالتی مناسب برای فصل تابستان است که با فعال کردن آن، سرمایش کولر گازی روشن شده و باد سرد از آن خارج می‌شود. در نمایشگر کنترل حالت کول یا سرما معمولا به شکل دانه برف مشخص می‌شود.

حالت هیت یا گرما

در بعضی از کولرهای گازی امکان تولید باد گرم نیز وجود دارد. البته دقت کنید که حالت هیت یا گرما، تنهای بادی گرم و ملایم را ایجاد می‌کند و نباید آن را به طور کامل جایگزین بخاری کرد. بهرحال این حالت مناسب فصل زمستان است و با زدن دکمه مود روی کولر و نمایش خورشید روی نمایشگر می‌توانید آن را فعال کنید.

حالت اتومات

حالت اتوماتیک، حالت پیش فرض کولر گازی است. در این حال که در بعضی کولرهای برند سامسونگ و برندهای دیگر وجود دارد یک دمای مشخص را برای کولر تنظیم می‌کنید و کولر هم سرما یا گرما را به اندازه دمای مشخص شده، تولید می‌کند. این حالت مناسب وقتی است که چند ساعتی در خانه حضور ندارید اما قصد دارید دمای خانه را متعادل نگه دارید.

حالت خشک

یکی دیگر از حالت‌هایی که با استفاده از کنترل کولر گازی سامسونگ، می‌توانید آن را در کولر فعال کنید حالت خشک است. در این حالت که مناسب محیط‌های شرجی است، رطوبت هوای داخل خانه گرفته می‌شود و باد به صورت معتدل از کولر خارج می‌شود.

تنظیم حرارت اتاق با کنترل کولر گازی سامسونگ

تنظیم حرارت اتاق با کنترل کولر گازی سامسونگ

قابلیت بعدی کنترل کولر گازی سامسونگ، تنظیم حرارت و دما است. بهترین دمای کولر گازی 22 تا 25 درجه است که با دمای بدن انسان متناسب است. در این حالت بدن بیش از حد سرد یا گرم نمی‌شود و مصرف برق هم متعادل خواهد بود.

البته باتوجه به محیط زندگی ممکن است دمایی بیشتر یا کمتر مورد نیاز باشد که در این شرایط بهتر است ابتدا وضعیت کولر خود را در نظر بگیرید و سپس اقدام به تغییر دادن دمای آن کنید.

تنظیم باد کولر

برای فعالیت کولر گازی در هر حالت باید وضعیت باد آن را تنظیم کنید. سرعت، جهت وزش باد و… در میزان سرما یا گرما تاثیر دارد. برای تنظیم باد کولر دو دکمه اسپید یا تنظیم سرعت و دکمه سوئینگ یا جهت حرکت باد روی کنترل کولر گازی سامسونگ وجود دارند.

تنظیم سرعت وزش باد

دکمه اسپید، برای تنظیم سرعت باد است که باد خارج شده از کولر را در 4 سرعت زیاد، کم، متوسط یا فن تنظیم می‌کند. مانند دکمه مود، برای تنظیم سرعت هم فقط یک دکمه به نام اسپید وجود دارد که با فشردن آن کولر در این سرعت‌ها تنظیم می‌شود. سرعت کولر به صورت خط‌هایی روی نمایشگر مشخص می‌شود، در صورت نیاز به استفاده از حداکثر توان کولر در سرعت مشخص شده می‌توانید بعد از زدن دکمه اسپید، دکمه توربو را انتخاب کنید.

تنظیم جهت باد و پره‌ها

علاوه بر سرعت باد می‌توانید جهت وزش باد را هم تنظیم کنید. در داخل کولر گازی پره‌هایی وجود دارند که باد را رو به بالا و رو به پایین می‌فرستند و به این شکل به وزش باد در خانه و تنها در یک جهت خاص که مورد نظر شماست، کمک می‌کنند. البته برای جهت وزش باد هم حالت اتومات وجود دارد که در این حالت پره‌ها بالا و پایین شده و باد را در جهت‌های مختلف پخش می‌کنند.

تنظیم زمان کار کولر

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که با استفاده از ریموت کنترل کولر می‌توانید به آن دست پیدا کنید، تنظیم زمان کار کولر است. روشن و خاموش شدن خودکار، تایمر خواب یا خاموشی در زمان مشخص و حتی تغییر دمای کولر در زمان مشخص از قابلیت‌هایی است که برای زمان‌بندی کار کولر گازی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. این قابلیت‌ها با دکمه خاموش و روشن کردن تایمر و اسلیپ یا حالت خواب فعال می‌شوند.

دکمه تایمر در کنترل کولر گازی سامسونگ

زمان‌سنج یا تایمر روشن و خاموش یکی از قابلیت‌های کولر گازی است که با استفاده از آن کولر در زمان تعیین شده روشن یا خاموش می‌شود. این حالت برای افرادی مناسب است که قصد دارند قبل از ورود به خانه، دمای محیط داخلی آن را مطبوع و متعادل کنند. تا زمانیکه این حالت غیرفعال نشود، کولر در زمان مشخص شده روشن و در زمان مشخص شده خاموش می‌شود.

دکمه اسلیپ

حالت زمان‌بندی بعدی کولر، حالت خواب یا اسلیپ است. این حالت با دکمه اسلیپ فعال می‌شود و با استفاده از آن کولر بعد از زمان مشخص شده به طور خودکار خاموش می‌شود. با استفاده از این قابلیت مثلا قبل از خواب می‌توانید زمان خاموشی خودکار کولر را تعیین کنید.

سایر دکمه‌ها

البته دکمه‌های دیگری هم روی کنترل کولر گازی سامسونگ وجود دارند. مثلا دکمه نشانگر درجه حرارت اتاق، فیلتر پلاسما، جهت وزش باد، نمایشگر و در نهایت دکمه ریست که تمام تنظیم تعیین شده در کنترل را به حالت کارخانه بر می‌گرداند.

استفاده صحیح از کولر گازی با استفاده صحیح از کنترل آن

استفاده صحیح از کولر گازی با استفاده صحیح از کنترل آن

برخلاف بسیاری از دستگاه‌ها که بدون کنترل هم می‌توان به بعضی از قابلیت‌های آن دست پیدا کرد، کولر گازی بدون کنترل تقریبا بلااستفاده است، بنابراین برای عملکرد صحیح و کامل این دستگاه باید در نگهداری از کنترل آن دقت کرد و با آشنایی با تمام عملکردهای این ریموت، به درستی از آن استفاده کرد.

در آخر امیدواریم این مقاله از سامسونگ پشتیبان بعنوان مرکز تعمیر کولر گازی اسپلیت سامسونگ برای شما مفید بوده باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

4 thoughts on “آموزش کار با کنترل کولر گازی سامسونگ”

  1. سلام خسته نباشید
    ببخشید ما یه کولر مدیا داریم که جدیدا درجه ترموستاتش از ۲۰ کمتر نمیشه و کولر پشت سر هم اف میکنه ولی ساله قبل تا ۱۷ هم کم میشد همین الان هم با گوشی ترموستات رو تا ۱۷ میتونیم کم‌کنیم ولی تا با کنترل کار کنیم به روی ۲۰ درجه بر میگرده و کمتر نمیشه اگه میشه راهنمایی کنید ببینم چطور اینو ردیفش کنیم ممنون🌹

  2. یحیی اسلامی

    کولر گازی ما مدتی است وسط باد خنک یه دفعه یه صدا خش خشی ازش می آد وباد خنک تبدیل به باد گرم می شود.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش