علت نوسان باد کولرگازی اسپیلت سامسونگ

علت نوسان باد کولرگازی اسپیلت سامسونگ

کولرگازی اسپیلت سامسونگ و ایرادات رایج آن

شرکت سامسونگ یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه تولید وسایل خانگی و دیجیتال است که در میان ایرانیان هم طرفداران زیادی دارد. این شرکت کولرهای گازی خود را با استفاده از به‌روزترین تکنولوژی‌های روز دنیا به مشتریان ارائه می‌کند. با این وجود کولر گازی‌های این شرکت هم ممکن است گاهی با مشکلاتی روبرو شوند. یکی از مشکلات رایج کولرگازی‌های سامسونگ، نوسان باد آن است. در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان با علل نوسان باد کولرگازی اسپیلت سامسونگ و راهکارهای رفع آن آشنا خواهید شد.

نوسان باد کولرگازی اسپیلت سامسونگ

در ابتدا به مفهوم نوسان باد کولر گازی اسپیلت سامسونگ می‌پردازیم. اگر در خانه زیر اسپیلت خود در حال استراحت هستید و ناگهان باد کولر گازی شما کم و زیاد می‌شود، نگران نباشید، خانه شما جن زده نیست. این مشکل که در میان کولرگازی‌های اسپیلت سامسونگ رایج است، نوسان باد نام دارد. مشکل نوسان باد در این وسایل علل مختلفی دارند تشخیص آن‌ها تنها توسط افراد متخصص امکان‌پذیر است.

نوسان باد کولرگازی اسپیلت سامسونگ شاید در ابتدا مشکل بزرگی به نظر نرسد و می‌تواند در لیست هزاران کاری که به تعویق می‌اندازیم، اضافه شود. اما این مشکل می‌تواند در طول زمان باعث خرابی برخی قطعات ضروری اسپیلت سامسونگ شما شود. بنابراین برای جلوگیری از زیاد شدن هزینه تعمیر در صورت مواجه شدن با نوسان باد در کولرگازی اسپیلت سامسونگ به سراغ یک تعمیرکار متخصص بروید.

علل نوسان باد کولرگازی اسپیلت سامسونگ چیست

علل نوسان باد کولرگازی اسپیلت سامسونگ چیست

علل متعددی برای کم و زیاد شدن باد کولرگازی سامسونگ یا همان نوسان با این دستگاه‌ها وجود دارد. برخی از این علت‌ها ساده هستند و می‌توانند توسط افرادی که اطلاعات فنی کمی نیز دارند، برطرف شود. اما برخی علت‌های که سبب شده‌اند تا اسپیلت شما با مشکل نوسان باد مواجه شوند، تخصصی هستند و باید توسط یک تعمیرکار بررسی شوند. در ادامه به بررسی برخی از دلایل شایع نوسان باد کولر گازی اسپیلت سامسونگ می‌پردازیم.

یخ زدن کویل‌های اسپیلت؛ شایع‌ترین علت نوسان باد کولرگازی‌ اسپیلت سامسونگ

از شایع‌ترین دلایل نوسان باد کولرگازی‌های اسپیلت سامسونگ، یخ زدن کویل‌های این وسایل است. وظیفه این کویل‌ها خنک کردن هوایی است که اسپیلت سامسونگ از آن‌ها عبور می‌دهد. با گذشت زمان این کویل‌ها ممکن است یخ بزنند یا با مشکلات دیگری روبرو شوند که روند طبیعی گردش باد در کولرگازی سامسونگ را خراب کند.

کویل‌ها از اجزای مهم در کولر گازی‌های سامسونگ هستند که هوا را خنک می‌کنند. از دلایلی که این قطعات دچار یخزدگی می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خاک گرفتن دریچه هوا و یا مسدود شدن آن
  • کثیف بودن فویل برای مدت طولانی
  • نشتی در مبرد

 برای حل مشکل یخ زدگی فویل کولرهای گازی اسپیلت سامسونگ باید این فویل‌ها را بررسی کنید. برای این کار نیاز به کمی آگاهی در زمینه وسایل برقی و سیستم سرمایشی دارید. در صورت نداشتن آگاهی در این زمینه از افراد متخصص کمک بگیرید تا مشکل دیگری در کولرگازی‌ اسپیلت سامسونگ شما پیش نیاید. برای حل کردن این مشکل باید تنظیمات فن ترموستات خود را بررسی کنید و آن را روی حالت On یعنی روشن قرار دهید تا لوله‌های مبرد بتوانند یخ‌های کویل‌ها را آب کنند. همچنین باید فیلتر هوای کولرگازی‌ اسپیلت سامسونگ خود را چک کنید و در صورتی که این قطعات کثیف شده بودند یا مسیر آن‌ها بسته شده بود، فیلتر هوای اسپیلت سامسونگ را تعویض کنید.

چنانچه تمامی کارهای گفته شده را با موفقیت انجام دادید و باز هم با یخ زدن کویل‌های کولرگازی‌ اسپیلت سامسونگ مواجه شدید، به احتمال زیاد لوله مبرد شما دچار نشتی است. با تعویض یا تعمیر این وسیله، باید دوباره نسبت به پر کردن گاز خنک‌کننده کولرگازی‌ سامسونگ خود اقدام کنید.

ایجاد خرابی در بلوور؛ دیگر علت کولرگازی‌ اسپیلت سامسونگ

یکی از قطعات مهم در کولرگازی‌های اسپیلت سامسونگ بلوور است. این قطعه می‌تواند هوا را با حجم زیاد اما با فشار کم به بیرون منتقل کند. خرابی در این قطعه مهم باعث می‌شود با جریان بادی که از کولرگازی خود دریافت می‌کنید، دارای نوسان باشد. خرابی در عملکرد بلوور و یا مسدود شدن راه آن با گردوغبار از دلایل رایجی است که این قطعات با مشکل روبرو می‌شوند.

برای این که متوجه شوید مشکل از بلوور کولرگازی‌ سامسونگ شما است، باید برق این وسیله را قطع کنید تا بتوانید پنل جلویی اسپیلت را باز کنید. اگر میزان گردوخاک بر روی این قطعه زیاد بود، می‌توانید با استفاده از یک وسیله براش مانند، مثل مسواک کثیفی این قطعه را به آرامی از بین ببرید.

در صورت مشاهده شکستگی در بلوور، باید این قطعه را عوض کنید تا باد کولر گازی شما نوسان نداشته باشد. توجه داشته باشید بلوور اسپیلت با وجود شکستگی باعث از کارافتادگی این وسایل نمی‌شود اما در طول زمان به دیگر قطعات کولرگازی صدمه می‌زند.

بالا پایین شدن جریان برق

نوسان برق که به دلایل مختلفی می‌تواند صورت بگیرد، یکی دیگر از دلایل نوسان باد کولرگازی است. این مشکل می‌تواند باعث آسیب‌رساندن به تمامی وسایل برقی از جمله کولرگازی‌ اسپیلت سامسونگ شما شود. برای حل این مشکل باید ا یک کارشناس برق کمک بگیرید، زیرا به تنهایی نمی‌توانید این مشکل را حل کنید. شما برای پیش‌گیری از آسیب‌ رسیدن به وسایل برقی خود می‌توانید از محافظ برق استفاده کنید.

نشستن گرد و خاک در فیلتر‌های هوا اسپیلت

کثیف شدن و نشستن گرد و خاک در فیلترهای اسپیلت سامسونگ می‌تواند یکی از انواع علت نوسان باد کولرگازی‌ اسپیلت سامسونگ باشد. این قطعه در مسیر جریان هوایی قرار دارد که وارد کولرگازی می‌شود و پس از خنک شدن وارد فضای خانه می‌شود. در صورت مسدود شدن این قطعه، جریان هوا نیز کاهش پیدا می‌کند. در صورت رسیدگی نکردن به این مشکل باعث ایجاد خرابی در موتور اسپیلت سامسونگ می‌شود.

تا اینجا بیشتر موارد گفته شده در صورت رسیدگی نکردن و سرویس نکردن کولرگازی‌ اسپیلت سامسونگ به صورت ماهانه به وجود می‌آید. برای مثال کثیف شدن فیلتر هوا که منجر به کاهش جریان باد می‌شود به دلیل رسیدگی نکردن به این وسایل ایجاد می‌شود. در صورتی که این وسایل سرمایشی را در نزدیکی آشپزخانه خود قرار داده‌اید، در طول زمان ذرات چربی نیز با ذرات گرد و غبار باعث مسدود شدن راه فیلتر هوا می‌شود.

برای رفع مشکل نوسان باد کولر گازی به دلیل مسدود شدن مسیر فیلتر هوا، باید پنل جلویی این وسایل را جدا کنید. برای این کار، باید فرو رفتگی‌های دو طرف کولرگازی اسپیلت سامسونگ خود را فشار دهید تا پنل جلویی آزاد شود. پس از جدا کردن این قطعه باید فیلتر هوا را از قاب جدا کنید تا بتوانید آن را مورد شستشو قرار دهید. پیشنهاد می‌شود برای انجام این کار تنها از آب استفاده کنید. سپس فیلتر هوا را بر روی کولرگازی خود مجددا نصب کنید و پنل جلویی کولرگازی را روی این وسیله قرار دهید.

مشکلات کولرگازی سامسونگ خود را به آسانی رفع کنید

مشکلات کولرگازی سامسونگ خود را به آسانی رفع کنید

امروزه در تمامی خانه‌ها، شرکت‌ها و اماکن دیگر از کولرهای گازی سامسونگ برای متعادل کردن دمای داخلی استفاده می‌شود. این گزینه که به دلیل سر و صدای کم و اشغال فضای کم‌تر در میان مشتریان محبوب شده است، می‌تواند با مشکلاتی مانند نوسان باد روبرو شود. این مشکل برای کولرگازی اسپیلت سامسونگ، یک مشکل رایج است که علل مختلفی دارد. از این علل می‌توان به مسدود بودن راه فیلتر هوا اشاره کرد. برای جلوگیری از نوسان باد کولرگازی خود، پیشنهاد می‌شود از تعمیرکاران مجرب در زمینه تعمیرات کولر گازی سامسونگ  استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش