علت ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ

علت ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین‌های لباسشویی سامسونگ، وسایل خانگی هوشمندی هستند که برای داشتن عملکرد درست، همواره باید از آن‌ها مراقبت شود. ماشین‌های لباسشویی جدید این شرکت دارای نمایشگر و مداری هستند که مشکلات پیش‌آمده در ماشین لباسشویی را با نمایش کدهای مختلف، به شما نشان می‌دهند. اما ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ به چه معناست؟ آیا برای رفع ان حتما باید به کارشناس مراجعه کرد؟ در ادامه این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان قصد داریم تا دلایل بروز این مشکل و راهکارهای رفع آن را برای شما مورد بررسی قرار دهیم.

بررسی دلایل بروز ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ

بررسی دلایل بروز ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین‌های لباسشویی امروزی سامسونگ طوری طراحی شده‌اند که به صورت خلاصه و با کدهای مختلف، مشکلات خود را نمایش دهند. در حالی که در گذشته چنین چیزی وجود نداشت و افراد متخصص باید مشکل را با توجه به دانش قبلی خود پیدا می‌کردند.

ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ را می‌تواند به طور کلی مربوط به باز بودن در (Door Open) دانست. اما برای رفع این مشکل نباید تنها به این موضوع بسنده کرد. یک ماشین لباسشویی زمانی که یک ارور را نمایش می‌دهد، باید موارد مختلفی را مورد بررسی قرار داد تا بتوان از منشا اصلی مشکل مطمئن شد. از این رو در ادامه این بخش به دلایل مختلفی که می‌توانند باعث نمایش ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ شوند، بپردازیم.

میکروسوییچ؛ اصلی‌ترین دلیل بروز ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ

یک ماشین لباسشویی دارای سنسورها و میکروسوییچ‌های مختلفی است که به نوعی از قطعات مصرفی آن‌ها به شمار می‌روند. این قطعات ممکن است در گذر زمان و در پی استهلاک طبیعی ماشین لباسشویی، دچار مشکل شوند و نتوانند از خود عملکرد درستی را نشان دهند. یک ماشین لباسشویی سامسونگ دارای میکروسوییچی در بخش در است که این میکرو سوییچ وظیفه تشخیص باز یا بسته‌بودن در را بر عهده دارد.

همچنین این میکروسوییچ این وظیفه را هم دارد که در ماشین لباسشویی را پیش از کار قفل کند. در نظر داشته باشید که این میکروسوییچ در صورت خرابی و پس از شروع به کار کردن ماشین لباسشویی، دستور قفل در را دریافت نمی‌کند یا اینکه به دلیل خرابی، نمی‌تواند در را به درستی قفل کند. در این حالت ماشین لباسشویی شما نمی‌تواند کار کند و از این رو ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ را مشاهده خواهید کرد. برای بررسی این موضوع هم بهتر است با یک کارشناسان مجرب در این زمینه مشورت کنید که در ادامه درباره آن توضیح خواهیم داد.

نمایش ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ به دلیل خرابی برد

بسیاری از اوقات هم این مشکل برای ماشین لباسشویی سامسونگ شما به‌وجود می‌آید که میکروسوییچ کاملا سالم است، اما همچنان شما ارور بازبودن در را دریافت می‌کنید. در این صورت باید به سراغ برد پشت صفحه ماشین لباسشویی خود بروید.

مشکل باز بودن در، به این دلیل رخ می‌دهد که برد ماشین لباسشویی شما به دلیل داشتن مشکل در یکی از بخش‌های خود، دستور قفل در را نمی‌دهد. از این رو باید برد ماشین شما تعمیر شود. در نظر داشته باشید که نه تنها تعمیر، بلکه حتی بازبینی برد هم نیازمند متخصص است.

بازماندن درب یا خرابی قفل درب

یکی از ساده‌ترین دلایلی که می‌‎تواند باعث نمایش‌دادن ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ شود، باز ماندن در است. در نظر داشته باشید که باز ماندن در، در برخی از مواقع می‌تواند تنها به دلیل یک بی‌دقتی ساده و در برخی مواقع هم به دلیل یک اشکال فنی رخ بدهد.

از این رو، قبل از هرکاری، ابتدا از درست بسته‌شدن در اطمینان داشته باشید. سپس نوارهای دور در را بررسی کنید که تغییر حالت نداده و از جای خود خارج نشده باشند. در ادامه نیز نوبت به بررسی لباس‌های داخل ماشین لباسشویی می‌رسد. به خوبی بررسی کنید که هیچ لباسی در مسیر لولای در قرار نداشته باشد. در ادامه نیز این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است این مشکل به دلیل خرابی در بخش قفل در رخ بدهد. از این رو، در صورت برطرف نشدن مشکل، باید به سراغ قفل در بروید.

خرابی شلنگ تخلیه

یکی دیگر از بخش‌های ماشین لباس‌شویی که می‌تواند منجر به ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ شود، خرابی در شلنگ تخلیه است. زمانی که شلنگ تخلیه نتواند عملکرد صحیحی داشته باشد، ماشین لباسشویی سامسونگ شما معمولا به سراغ ارور DE می‌رود. از این رو اگر روزی با این مشکل موجه شدید، درصدی را هم به احتمال خرابی شلنگ تخلیه اختصاص دهید. اما چه مواردی برای بررسی سلامت شلنگ تخلیه باید مورد بررسی قرار بگیرند؟

اولین نکته‌ای که در بررسی شلنگ تخلیه باید در نظر داشته باشید، انتهای این شلنگ است. انتهای یک شلنگ تخلیه باید به طور معمول کوتاه و البته کمک باشد. در نظر داشته باشید که نباید نگهدارنده شلنگ را هم از قلم بیاندازید. زمانی که نگهدارنده شلنگ شما مشکل داشته باشد، باعث می‌شود تا جراب خروجی نتواند به درستی خارج شود و به تبع آن ماشین لباسشویی شما ارور DE را نمایش دهد. اشاره به این نکته هم خالی از لطف نیست که انتخای این شلنگ باید در آب غوطه‌ور باشد تا بتواند عملکرد درست را از خود نشان دهد.

قطعی اتصالات داخلی

خیلی اوقات این مورد برای خانواده‌های ایرانی رخ می‌دهد که برای تمیز کردن، ماشین لباسشویی را جابه‌جا کنند. در خیلی از مواقع هم پس از این جابجایی، اتصالاتی قطع خواهند شد که باعث می‌شوند تا ماشین لباسشویی ارور دهد.

به عنوان مثال و با توجه به بخش گذشته، اگر در حین این جابجایی، شلنگ تخلیه قطع شود، ماشین لباسشویی سامسونگ شما ارور باز بودن در را نمایش خواهد داد. البته در بسیاری از اوقات، این قطعی می‌تواند در بخش الکتریکی ماشین، مثلا اتصال میکروسوییچ رخ بدهد که به تبع آن، حتی ماشین لباسشویی روشن نشود.

استفاده از لباس‌های زیاد

نکته دیگری نیز در رابطه با ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ وجود دارد که بسیار ساده است و بهتر است آن را رعایت کنید. ماشین‌های لباسشویی امروزی دارای ظرفیت لباس بر حسب کیلو هستند و در صورتی که شما لباس‌های زیادی را در ماشین لباسشویی قرار دهید، ممکن است عملکرد برخی از سنسورها دچار اختلال شود و یا حتی برخی از آن‌ها تحت فشار قرار بگیرند. به عنوان مثال، ممکن است لباس‌های زیاد به در ماشین لباسشویی فشار بیاورند و باعث شوند تا در به خوبی قفل نشود و در نتیجه ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ نمایش داده شود.

رفع ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ

رفع ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین‌های لباسشویی امروزی دارای سنسورهای متنوعی هستند که به شما این امکان را خواهند داد تا بتونید با کمک آن‌ها ایرادات ماشین‌های خود را بهتر متوجه شوید. ماشین‌های لباسشویی که دارای صفحه نمایش هستند، در صورت بروز هرگونه خطا، مشکلات را به صورت کد به شما نمایش خواهند داد که می‌توانید با دریافت اطلاعات درباره کد مورد نظر، به رفع مشکل بپردازید.

ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که از جمله آن‌ها می‌توان به خرابی میکروسوییچ اشاره کرد. در نظر داشته باشید که هر کدام از این تعمیرات باید توسط یک کارشناس مجرب و مورد تایید در زمینه تعمیر لباسشویی سامسونگ انجام شود و باید از هرگونه تعمیر بدون مشورت کارشناس، خودداری کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

2 thoughts on “علت ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ”

  1. سلام. علیرغم تعویض میکرو سوییچ درب لباسشوئی سامسونگ مدل کیو ۱۴۹۰ ارور درب همچنان باقیست، ضمن اینکه در بخوبی بسته میشه و لاستیک دور در هم سالمه و برد هم ظاهرا سالمه.
    لطفا راهنمایی فرمایید

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش