علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر سامسونگ

علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر سامسونگ

هشدارهای یخچالتان را جدی بگیرید

یکی از تحولاتی که در ساخت نسل جدید یخچال‌ها رخ داده است، اضافه شدنِ صفحه نمایشگر روی بدنه است که ابزاری برای انجام تنظیمات دستگاه و نمایش هشدارها است. یخچال‌های سامسونگ نیز از این قاعده مستثنی نیستند.‌ هشدارها به صورت کد و چراغ‌های چشمک زن روی صفحه ظاهر می‌شوند که همگی از طریق دفترچه راهنما قابل پیگیری هستند. یکی از این هشدارها، چشمک زدن درجه یخچال فریزر سامسونگ است که در ادامه مطلب از مرکر خدمات تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان قصد داریم علت این اتفاق را توضیح داده و بگوییم و چطور می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.

درجه تنظیم دما چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم در مورد مشکل چشمک زدن درجه یخچال فریزر سامسونگ صحبت کنیم، ابتدا باید بگوییم که این درجه چیست و برای چه کاری در دستگاه استفاده می‌شود. درجه تنظیم دما همانطور که از اسمش پیداست، برای تنظیم دمای یخچال استفاده می‌شود. شما می‌توانید به کمک این بخش (که می‌تواند به صورت لمسی یا دکمه‌ای باشد) دمای یخچال خود را کم و زیاد کنید. به طور کلی دمای استاندارد یخچال باید 4 درجه سانتیگراد باشد. اما اگر می‌بینید که میوه‌‌ها یا سبزی‌ها یخ می‌زنند یا مواد غذایی بیش از حد سرد می‌شود می‌توانید این دما را افزایش دهید. حداکثر درجه‌ دمای قابل تنظیم در انواعی از یخچال‌ها می‌تواند متفاوت باشد اما عموماً تا 7 درجه سانتیگراد است.

در مورد فریزر سامسونگ نیز دمای استاندارد 19- درجه سانتیگراد است. این دما هم قابل تغییر و تنظیم است و بسته به شرایط مواد غذایی می‌توانید آن را کم و زیاد کنید. بنابراین وقتی با مشکل چشمک زدن درجه یخچال فریزر سامسونگ رو به رو می‌شوید، می‌توانید مطمئن شوید که این مشکل ارتباطی به تغییر دمای دستگاه دارد که در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح خواهیم داد.

علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر سامسونگ

همانطور که در بالا گفتیم ، چشمک زدن درجه یخچال فریزر سامسونگ به علت تغییرات دمایی دستگاه رخ می‌دهد. این هشدار نشان می‌دهد که دستگاه شما در خطر بوده و احتمالاً دچار مشکلاتی شده است. دمای یخچال می‌تواند به دلایل مختلفی افزایش پیدا کند اما این افزایش دما یک سقف مجاز دارد و وقتی دما از این عدد رد شود، عملکرد دستگاه به خطر می‌افتد. این حد مجاز در دستگاه‌های مختلف متفاوت است اما به طور کلی هرگاه دمای یخچال سامسونگ از 59 درجه فارنهایت (یا 15 درجه سلسیوس) بالاتر برود، این هشدار نمایش داده می‌شود.

خوشبختانه مشکل چشمک زدن درجه یخچال فریزر سامسونگ قابل حل است اما در گام اول باید عامل مشکل را پیدا کنید. شما باید از محتمل‌ترین تا بعیدترین دلایل این افزایش دما را بررسی کنید و پس از رفع مشکل اجازه دهید که دمای دستگاه به مرور پایین آمده و به محدوده مجاز برسد تا مشکل برطرف شود. اما دلایل بالا رفتن دمای یخچال چیست؟

درب یخچال را ببندید

یکی از اصلی‌ترین دلایل چشمک زدن درجه یخچال فریزر سامسونگ به علت افزایش دما، باز بودن بیش از حد درب آن است. بسیاری از ما به این موضوع بی‌توجهیم و در حین کار وقتی چیزی از یخچال برمی‌داریم تا زمانی که کارمان با آن ادامه دارد، درب یخچال را نمی‌بندیم. این کار جدا از آنکه به افزایش دمای یخچال منجر می‌شود، می‌تواند به موتور آن نیز فشار وارد کرده و خرابی‌های بیشتری به بار آورد. بنابراین با بستن به موقعِ درب یخچال می‌توانید جلوی مشکل چشمک زدن درجه یخچال فریزر سامسونگ را بگیرید.

واشرها را بررسی کنید

واشرها را بررسی کنید

شاید هم شما درب را به موقع می‌بندید. اما مشکل از جای دیگری است. مشکل از اینجاست که درب یخچال به طور کامل کیپ نمی‌شود و هوای گرم آشپزخانه به درون آن نفوذ کرده و منجر به افزایش دما و مشکل چشمک زدن درجه یخچال فریزر سامسونگ می‌شود. از این رو محکم بودن واشرها را بررسی کنید. اگر درب شما بدون هیچ فشاری باز می‌شود، اگر گاهی آن را روی هم می‌گذارید اما درب بسته نمی‌شود اینها همه نشانه‌ای از مشکلات واشر هستند.

  • ممکن است بخش پلاستیکی واشر دچار مشکل شده باشد. گاهی این بخش دچار پارگی یا سوراخ می‌شود که زمینه را برای ورود هوا به داخل دستگاه فراهم می‌کند.
  • همچنین ممکن است مشکل از آهنربای واشر باشد که دیگر قدرت سابق را ندارد و نمی‌تواند به خوبی درب را به بدنه بچسباند.
  • گاهی نیز واشر توسط مواد غذایی کثیف شده و درنتیجه به خوبی با بدنه کیپ نمی‌شود.

مشکل از هر بخشی که باشد شما می‌توانید به راحتی با تعویض واشر و آهنربای آن رفعش کرده و مانع از چشمک زدن درجه یخچال فریزر سامسونگ شوید.

یخچال خود را مرتب کنید

از دیگر مواردی که ممکن است منجر به بالا رفتن دمای یخچال و چشمک زدن درجه یخچال فریزر سامسونگ شود، نامرتب بودن یخچال و عدم چیدمان درست مواد غذایی است. وقتی یخچال بیش از حد پر باشد یا وسایل را به گونه‌ای در آن چیده باشید، که گردش هوا به درستی انجام نشود، دمای داخل دستگاه بالا رفته و در نتیجه ممکن است منجر به چشمک زدن صفحه نمایش شود. با نظم و ترتیب دادن به وسایل و پر نکردن بیش از حد یخچال، می‌توانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

دمای بالای محیط

دمای بالای محیط آشپزخانه نیز بر دمای یخچال موثر است. هرگاه هوای محیط بیش از حد گرم باشد، یخچال نمی‌تواند عملکرد مناسبی در خنک کردن داشته باشد و در نتیجه دمای آن بالا می‌رود. بهتر است آشپزخانه شما دمای معتدلی داشته باشد. برای این کار می‌توانید از باز کردن پنجره یا دستگاه‌های خنک کننده استفاده کنید. بعلاوه از قرار دادن یخچال در کنار دستگاه‌های گرمازایی مانند گاز نیز خودداری کنید و فاصله مناسب دستگاه نسبت به کابینت و کف و سقف را نیز رعایت کنید.‌

نشت گاز یخچال

یکی دیگر از دلایل افزایش دمای یخچال، نشت گاز است. این گاز، همان گازی است که از شبکه مارپیچی پشت یخچال می‌گذرد و گرمای هوای داخل را به خود جذب کرده و محیط را خنک می‌کند. اما اگر گاز نشتی داشته باشد، نمی‌تواند به خوبی یخچال را خنک کرده و منجر به چشمک زدن درجه یخچال فریزر سامسونگ می‌شود. یکی از نشانه‌های نشت گاز، ایجاد برفک در بخشی از یخچال است. در هر حال این مشکلی است که باید توسط یک تکنسین مورد بررسی قرار بگیرد.

از کار افتادن موتور فن یخچال

موتور فن، وظیفه گردش هوای خنک در یخچال را دارد. اگر این بخش به درستی کار نکند، دمای یخچال بالا رفته و مشکل چشمک زدن درجه یخچال فریزر سامسونگ رخ می‌دهد. البته این مشکلی نیست که شما بتوانید خودتان آن را تشخیص دهید و به نظر تخصصی یک تکنسین در زمینه تعمیرات یخچال سامسونگ نیاز دارید.

کثیف بودن کندانسور یخچال

کندانسور، بخش خنک کننده یخچال است. اگر این بخش را به خوبی تمیز نکنید و اجازه دهید گرد و خاک رویش بنشیند، عملیات تبادل حرارت بین یخچال و محیط به خوبی انجام نمی‌شود و در نتیجه دمای دستگاه بالا رفته و شاهد چشمک زدن درجه یخچال فریزر سامسونگ خواهید بود. اگرچه این مشکل به راحتی با نظافت این بخش قابل رفع است اما گاهی کندانسور دچار خرابی شده و حتی می‌سوزد. بنابراین اگر بعد از نظافت کندانسور هنوز مشکل افزایش دما وجود داشت، باید یک تکنسین دستگاهتان را بررسی کند.

برطرف کردن چشمک زدن درجه یخچال فریزر سامسونگ

مراقب یخچال خود باشید

همانطور که در بالا خواندید، چشمک زدن درجه یخچال فریزر سامسونگ می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. بعضی از آنها به راحتی توسط خودتان قابل رفع هستند اما بعضی دیگر حتماً باید توسط کارشناسان بررسی شوند. اگر این مشکل برایتان رخ داد، تنها کافی است دلایل ساده اولیه را بررسی کنید و مطمئن شوید مشکل از آنها نباشد. در بیشتر مواقع در همین مرحله مشکل رفع می‌شود. اما اگر همچنان ادامه داشت بهتر است هر چه سریعتر به تعمیرکاران مجاز مراجعه کنید زیرا در غیر این صورت ممکن است به بخش‌های دیگر دستگاه نیز آسیب برسد.

3.5/5 - (2 امتیاز)

1 thought on “علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر سامسونگ”

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش