علت خرابی فن یخچال فریزر سامسونگ

علت خرابی فن یخچال فریزر سامسونگ

نگاهی به مشکل رایج خرابی فن یخچال فریزر سامسونگ

آیا احساس می کنید غذا هایی که در یخچال فریزر سامسونگ قرار می دهید زودتر از زمان معمول خراب می شوند؟ آیا دمای یخچال شما به طور مداوم از حد معمول بالاتر است؟ آیا نشانه هایی از رطوبت و یا یخ زدگی را در یخچال مشاهده می کنید؟ این موارد علائم خرابی فن یخچال فریزر سامسونگ شما هستند که در صورت مشاهده آن ها باید سریعا به فکر تعمیر این قطعه باشید. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات سامسونگ پشتیبان قصد داریم علل رایج و راهکار های رفع مشکلات این قطعه حساس در یخچال فریزر های سامسونگ را مورد بررسی قرار بدهیم.

خرابی فن یخچال فریزر سامسونگ به دلیل مشکلات موتور فن کندانسور

خرابی فن یخچال فریزر سامسونگ به دلیل مشکلات موتور فن کندانسور

 به طور کلی یخچال فریزر سامسونگ دستگاه پیچیده‌ای نیست اما به دلیل داشتن قطعات مختلف عیب‌یابی آن می تواند چالش های خاص خود را داشته باشد. یکی از قطعات موثر در خرابی فن یخچال فریزر سامسونگ فن کندانسور است. در صورتی که فن یخچال سامسونگ شما به درستی کار نمی کند ممکن است خرابی موتور فن کندانسور عامل آن باشد.

موتور فن کندانسور عموما در پشت گریل جلویی و در پایین یخچال قرار دارد. به این منظور بهتر است گریل را بردارید و هرگونه کثیفی و زباله ای که مشاهده می کنید روی فن جمع شده است را تمیز کنید. فن کندانسور هوا را از طریق موتور کندانسور و سپس از روی کمپرسور به داخل می کشد. فن هوا در گردش نگه می دارد تا جریان هوای گرم به شکل مداوم از درون یخچال خارج شود. در واقع این فن برای خنک نگه داشتن درون یخچال بسیار ضروری است.

برای تمیز کردن و بررسی موتور فن کندانسور، یخچال را از منبع تغذیه آن جدا کنید

برای تمیز کردن و بررسی موتور فن کندانسور، یخچال را از منبع تغذیه آن جدا کنید. گریل پوشش کندانسور را بردارید. گریل و کندانسور را با اتصال برس جاروبرقی تمیز کنید. فن را از نظر وجود پره‌های شکسته یا انسداد بررسی کنید. تیغه ‌ها را بچرخانید تا مطمئن شوید که می‌توانند آزادانه و روان بچرخند. اگر پره‌ ها حرکت نکنند فن باید تعویض شود.

دلیل شنیده شدن صدای نویز از فن یخچال فریزر سامسونگ

معمولا یخچال فریزر های سامسونگ بدون سر و صدا فعالیت می کنند بدون اینکه حتی متوجه این موضوع بشویم. اما در صورتی که صداهایی را از یخچال فریزر خود می‌شنوید این موضوع به این معنا است که فن یخچال سامسونگ شما نیاز به بررسی دارد. اما صدای نویز فن چه معنی دارد؟ این صدا نشان‌ دهنده انسداد یا وجود مانعی برای چرخش و تعمیر فن یخچال دارد.

سیم گرمایش یخ زدایی ممکن است شل شده و در مسیر فن قرار بگیرد

در این شرایط سیم گرمایش یخ زدایی ممکن است شل شده و در مسیر فن قرار بگیرد. تیغه های فن ممکن است به یخ انباشته بر روی کویل های اواپراتور برخورد کند. در صورتی که خچال فریزر سامسونگ شما به درستی یخ‌زدایی نکند یخ روی کویل‌های اواپراتور جمع می‌شود.

این کویل‌ها در پشت پنل در پشت یخچال قرار دارند. این تجمع یخ در نهایت مانع از گردش هوای فن در اطراف سیم پیچ‌ها شده و علت خرابی فن یخچال فریزر سامسونگ خواهد بود. در همین حین که یخ سازی ادامه پیدا می کند شما صدا های بلندی را از فن می شنوید. بهترین راه حل برای حل این مشکل این است یخ را برای کامل چرخیدن فن از بین ببرید.

در ادامه مراحل انجام این کار را با هم مرور می کنیم:

  • ابتدا تمام مواد غذایی فاسد شدنی را از یخچال خارج کنید. همچنین قفسه ها و کشوها را بردارید
  • در این مرحله هر دو دکمه Freezer و Lighting را فشار داده و نگه دارید تا زمانی که صفحه نمایش FD را برای یخ‌‌زدایی اجباری نشان دهد
  • به مدت چند ساعت صبر کنید تا فرایند یخ‌زدایی اجرا شود. به دنبال این فرایند یخچال به صورت مداوم بوق می زند
  • بعد از گذشت چند ساعت حالت یخ زدایی را خاموش کرده و سریعا یخچال را از منبع تغذیه آن جدا کنید
  • می توانید از پیچ گوشتی سر فیلیشپ به منظور جداسازی پنل پشتی یخچال استفاده کنید
  • بعد از شل شدن پانل به سراغ جدا کردن دسته سیم بروید و سپس به آرامی پانل را جدا کنید
  • به کمک یک سشوار که در پایین ترین حالت قرار دارد یخ باقی مانده بر روی کویل ها را ذوب کنید
  • پانل را مجددا وصل کرده و قفسه ها و کشوها را سر جای خود قرار دهید

خرابی فن یخچال فریزر سامسونگ به دلیل منجمد شدن آن

اگر مشاهده کردید که یخ روی فن جمع شده است این موضوع نشان دهنده یخ‌زدگی فن یخچال فریزر سامسونگ است. این نوع خرابی فن معمولا زمانی رخ می دهد که درزگیر اطراف سیم پیچ به اندازه کافی سفت نباشد. شل شدن درزگیر اجازه می دهد تا هوای گرم بیرون وارد یخچال شده و سیم پیچ منجمد شود. به منظور درزگیری هر شکاف، بهتر است از نوار چسب و یا نوار فویل استفاده کنید. برای بررسی احتمالات بیشتر در این زمینه ادامه این قسمت را مطالعه کنید.

مواد غذایی بدون پوشش در هوا رطوبت آزاد می‌کنند

مواد غذایی فاقد پوشش با ایجاد رطوبت در هوا باعث می‌ شوند فضای داخلی یخچال یخ بزند. توجه داشته باشید که یخچال های سامسونگ دارای چرخه یخ زدایی کوتاهی هستند که به همراه افزایش رطوبت، شرایط مناسبی برای به منظور جمع شدن یخ بر روی فن ایجاد می کند.

مسدود شدن شلنگ و تخلیه اواپراتور می تواند باعث خرابی فن یخچال فریزر سامسونگ شود

شیلنگ و تخلیه اواپراتور دقیقا در زیر سیم پیچ اواپراتور قرار دارد. دقیقا همانطور که سیم گرمایش در طول فرایند یخ زدایی گرم می شود یخ ها بر روی سیم پیچ های اواپراتور ذوب می شود. سپس آب از شیلنگ پایین می رود و منجر به سرازیر شدن آن به سمت ظرف تخلیه می شود.

اگر شیلنگ مسدود یا یخ زده باشد آب در سینی چکه در زیر سیم پیچ اواپراتور باقی می‌ماند و دوباره یخ می‌زند. تجمع یخ ادامه داشته و در نهایت کویل اواپراتور را می‌پوشاند و فن را مسدود می‌کند. همین مسئله را می‌توان علت دیگر خرابی فن یخچال فریزر سامسونگ دانست.

فعالیت بدون وقفه فن یخچال فریزر سامسونگ

با وجود اینکه یخچال همیشه روشن است اما فن آن نباید به صورت مداوم در حال کار کردن باشد. در واقع عملکرد اصلی فن این است که هوای گرم را به بیرون هدایت کرده و هوای خنک را به فضای داخل یخچال منتقل کند. در چنین شرایطی باید دمای داخلی یخچال را بر روی درجه بالاتر تنظیم نمایید. در صورتی که یخچال در اتاقی گرم و یا در کنار اجاق گاز باشد، گرمای خارجی اضافه باعث می شود که فن دائما در حال کار کردن باشد. به همین دلیل هم بهتر است در اطراف یخچال فضای کافی به منظور گردش هوا قرار بدهید.

جریان برق به خوبی به فن یخچال سامسونگ نمی رسد

در صورتی که فریزر سامسونگ شما سرد است اما یخچال خنک نیست این احتمال وجود دارد که فن اواپراتور برق کافی دریافت نمی کند. برای تست عملکرد فن می توانید از ابزار های مختلف استفاده کنید. در صورتی که فن برق می گیرد، قطعه بعدی که باید آن را بررسی کنید، برد کنترل می باشد.

اما برد کنترل چیست؟ برد کنترل مغز موتور های کمپرسور و فن است که جریان برق را به فن ها ارسال می کند. اگر هر مشکلی برای برد ها ایجاد شود، فن ها با وجود کار کردن نمی توانند برق کافی دریافت کنند. پیشنهاد می کنیم برای تعمیر و یا تعویض برد کنترل فن یخچال فریزر سامسونگ خود حتما به یک تکنسین ماهر مراجعه کنید.

خرابی فن یخچال فریزر سامسونگ؛ مشکل رایج اما قابل حل این برند محبوب

خرابی فن یخچال فریزر سامسونگ؛ مشکل رایج اما قابل حل این برند محبوب

کار نکردن فن یخچال فریزر سامسونگ می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اگر فن یخچال شما با صدای بلندی کار می‌کند یا به خوبی هوای خنک را در یخچال و موتور آن پخش نمی‌کند، احتمالا دچار نقص شده است. شما می‌توانید از دستورالعمل‌های گفته شده برای عیب‌یابی و تعمیر دستگاه خود استفاده کنید. نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ تکنسین ‌های متخصصی در زمینه عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی این دستگاه دارد که به خوبی با تمامی مشکلات یخچال سامسونگ و نحوه برطرف کردن آن ‌ها آشنایی دارند. به همین دلیل هم می ‌توانند عیب‌یابی و تعمیرات یخچال سامسونگ شما را با سرعت و کیفیت بالایی انجام بدهند.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش