علت سر و صدای زیاد از داخل یخچال سامسونگ

علت سر و صدای زیاد از داخل یخچال سامسونگ

سر و صدای زیاد از داخل یخچال سامسونگ را کاهش دهید

یخچال یکی از وسایل برقی خانگی ضروری در خانه به شمار می رود. سامسونگ که یک برند لوازم خانگی معروف است، در زمینه تولید یخچال نیز فعالیت دارد. اما باید بدانید که یخچال های سامسونگ گاهی با مشکلاتی مانند ایجاد سر و صدای زیاد مواجه می شوند. با این حال جای نگرانی نیست؛ چرا که با شناسایی علت سر و صدای زیاد یخچال می توان به راحتی آن را برطرف کرد. با ما همراه باشید تا در این مطلب از نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان به بررسی دلایل سر و صدای زیاد از داخل یخچال سامسونگ بپردازیم.

انواع صداهای تولید شده از داخل یخچال را بشناسید

با توجه به دلایل ایجاد سر و صدای زیاد از داخل یخچال سامسونگ، باید بدانید که انواع صداهای مختلفی ممکن است از یخچال به گوش برسد. برخی از صداها به دلیل کار کردن مداوم قطعات یخچال عادی هستند، اما بعضی از صداها بسیار بلندتر بوده و به مدت طولانی تولید می شوند. شما باید بتوانید با تشخیص نوع صدای تولید شده علت آن را شناسایی کنید.

انواع صداهای تولید شده از یخچال سامسونگ عبارتند از:

  • کلیک: صدای کلیک از بخش کنترل دیفراست شنیده خواهد شد. البته در برخی از یخچال ها این صدا از ترموستات شنیده می شود. این صدا طبیعی بوده و نیازی نیست کاری انجام دهید
  • خرخر: این صدا به دلایلی مانند جریان گاز مبرد در لوله، جریان لوله آب در پشت یخچال، پوسیدگی لوله ها و خوردگی موتور ایجاد می شود. باید بدانید که صدای خرخر زیاد نگران کننده نیست؛ اما بهتر است که هر چه سریع تر جریان لوله های آب و گاز مبرد بررسی شوند
  • تق تق: لوله ها با تزریق فوم به داخل بدنه یخچال در جای خود قرار می گیرند. در صورتی که این فوم جدا شود، لوله ها از بنه جدا شده و صدای تق تق می دهند. این صدا به دلیل انبساط و انقباض لوله ها بوده و کاملا طبیعی است. اگر میزان صدای تق تق بیش از حد بلند باشد باید لوله ها را سرویس کنید.
  • سوت کمپرسور: این صدا به دلیل کارکرد کمپرسور تولید شده و عادی است. اگر صدای آن آزاردهنده باشد باید کمپرسور را سرویس کنید
  • صدای چکه آب: در صورتی که یخچال نشتی آب نداشته باشد و شما صدای چکه آب را بشنوید حتما باید بررسی کرده علت آن را پیدا کنید. اگر این صدا به دلیل ذوب شدن برفک یخچال باشد، طبیعی است و لازم نیست کاری انجام دهید

دلیل تولید صدای زیاد در داخل یخچال سامسونگ چیست؟

دلیل تولید صدای زیاد در داخل یخچال سامسونگ چیست؟

باید بدانید که گاهی اوقات از داخل یخچال سامسونگ صداهایی به گوش می رسد که طبیعی هستند. به عنوان مثال زمانی که کمپرسور و موتور در حال کار کردن هستند، صداهایی را به طور عادی تولید می کنند. اما زیاد شدن میزان این صداها و طولانی شدن مدت تولید صدا نشان دهنده مشکلی در داخل یخچال است که باید بر طرف شود. دلایل متفاوتی برای تولید سر و صدای زیاد از داخل یخچال سامسونگ وجود دارد که به روش های مختلفی می توان آن را برطرف کرد.

از جمله دلایل سرو صدای زیاد از داخل ساید بای ساید سامسونگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تراز نبودن یخچال
  • ایراد در پره‌ها و پروانه فن یخچال
  • خرابی در موتور فن اواپراتور
  • خرابی موتور فن کندانسور
  • بست، لرزه گیر و اجزای دیگر موتور یخچال

تراز نبودن یخچال؛ رایج ترین دلیل تولید سر و صدای زیاد از داخل یخچال سامسونگ

مایع مبرد که هوای داخل یخچال را خنک نگه می دارد از طریق کمپرسور حمل می شود. در صورتی که یخچال تراز نباشد، عملکرد کمپرسور و حمل مبرد دچار اختلال خواهد شد. در نتیجه کمپرسور بیشتر از حد معمول خود کار می کند و باعث تولید سر و صدای زیاد از داخل یخچال سامسونگ می شود. بنابراین حتما باید بررسی کنید که یخچال سامسونگ شما تراز باشد.

سر و صدای زیاد از پشت یخچال به دلیل ایراد در پره‌ ها و پروانه فن یخچال

فن و پره های یخچال وظیفه انتقال هوای خنک به داخل کابین یخچال را بر عهده دارند. در صورتی که پره ها یا فن به درستی عمل نکنند باعث تولید سر و صدای زیاد از پشت یخچال سامسونگ خواهد شد. فن و پره های یخچال ممکن است به دلیل شکستگی یا تداخل با برفک و یخ ها، عملکرد درستی نداشته باشند. در چنین شرایطی بهترین کار این است که از یک تعمیرکار حرفه ای بخواهید که فن یخچال را برای شما تعویض کند.

خرابی در موتور فن اواپراتور؛ عاملی اساسی در ایجاد صدای بلند از داخل یخچال

موتور فن اواپراتور یخچال وظیفه برقراری جریان هوا بر روی کویل های اواپراتور را بر عهده دارد. اگر صدای زیاد از داخل فریزر شنیده شود، موتور فن اواپراتور با مشکل مواجه شده و به درستی عمل نمی کند. بنابراین باید این قطعه را بررسی کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید. در صورت درست کار نکردن این قطعه، سر و صدای زیاد از یخچال به گوش می رسد و همچنین فریزر به خوبی سرد نمی شود.

برای اینکه بفهمید موتور فن اواپراتور خراب شده یا خیر باید بدنه از بالای فن جدا شود. اگر موتور برفک گرفته باشد باید آن را کاملا تمیز کنید و سپس پره‌ها را تکان دهید. باید بدانید که پره ها با تکان دست باید به راحتی حرکت کنند؛ اگر چنین نباشد باید از یک تعمیرکار حرفه ای برای تعویض پره ها کمک بگیرید. برای اینکه موتور فن اواپراتور دچار چنین مشکلاتی نشود بهتر است که در هر بار که یخچال را سرویس می کنید به روغن کاری موتور یخچال بپردازید.

سر و صدای زیاد از داخل یخچال به دلیل خرابی موتور فن کندانسور

موتور فن کندانسور در واقع وظیفه خنک کردن کویل های کندانسور و کاهش حرارت آن ها را بر عهده دارد. این فرایند باعث برفک زدایی شده و آب های دیفراست شده را به بهترین شکل تبخیر می کند. در صورت خرابی موتور فن کندانسور و درست عمل نکردن آن سر و صدای زیاد از داخل یخچال سامسونگ شنیده می شود. دلایل خرابی موتور فن کندانسور شامل نشت آب از یخچال، روش و خاموش کردن مداوم دستگاه و کاهش پیدا کردن میزان خنکی یخچال می شوند.

باید بدانید که موتور فن کندانسور در پایین یخچال و کنار کمپرسور قرار گرفته است. لازم به ذکر است که گردوغبار و آلودگی بیش از حد نیز می تواند عملکرد این قطعه را دچار اختلال کند. بنابراین بهتر است هر زمانی که به سرویس یخچال می پردازید، موتور فن کندانسور را کاملا تمیز کرده و آن را روغن کاری کنید تا از سر و صدای زیاد ساید بای ساید سامسونگ جلوگیری شود.

پوسیدگی بست، لرزه گیر و اجزای نگه دارنده موتور؛ دلیل ایجاد صدای بلند از پشت یخچال

ابتدا باید بدانید که موتور یخچال یک محافظ دارد که به وسیله بست، گیره و لرزه گیر به بدنه یخچال وصل می شود. به مرور زمان این بست ها و لرزه گیر ها شل شده یا در اثر ساییدگی از بین می روند. در نتیجه از بدنه یخچال جدا شده و موتور یخچال آزاد خواهد شد. در این حالت، موتور با لرزش زیاد مشغول به کار می شود و صدای زیادی تولید می کند. بنابراین برای اینکه جلوی سر و صدای زیاد از داخل یخچال سامسونگ را بگیرید باید موتور دستگاه را دوباره با بست و لرزه گیر به بدنه یخچال متصل کنید.

صدای زیاد از داخل یخچال سامسونگ مشکلی حل شدنی است

صدای زیاد از داخل یخچال سامسونگ مشکلی حل شدنی است

با شناسایی علت سر و صدای زیاد از داخل یخچال سامسونگ به راحتی می توان این مشکل را برطرف کرد. برای این کار ابتدا باید توجه کنید که چه نوع صدایی از یخچال شنیده می شود تا بفهمید که این صدا طبیعی است یا غیر عادی. در نتیجه می توانید با بررسی صدای یخچال و شناسایی دلیل بروز مشکل، به تعمیر یخچال پرداخته و این مشکل را برطرف کنید. با این حال بیشتر راهکارهای رفع سر و صدای زیاد در یخچال سامسونگ، به دانش فنی بالایی نیاز دارند. در نتیجه بهتر است در این موارد از کمک تعمیرکاران ماهر در زمینه تعمیر یخچال سامسونگ  استفاده کنید.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش