علت آبریزی از یخچال فریزر سامسونگ

علت آبریزی از یخچال فریزر سامسونگ

راهنمای حل مشکل آبریزی از یخچال فریزر سامسونگ

یکی از لوازم کاربردی آشپزخانه، یخچال فریزر است و برند سامسونگ از معروف ترین برندهای تولید کننده آن به شمار می رود. یخچال فریزرهای سامسونگ گاهی دچار ایراداتی می شوند که با شناسایی علت آن ها می توان این دستگاه ها را تعمیر کرد. یکی از مشکلات رایج در یخچال فریزر سامسونگ نشتی آب است که حتما باید جدی گرفته شود. چرا که ممکن است قطعات یخچال آسیب جدی ببینند. بنابراین در این مقاله از نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان با ما همراه باشید تا به بررسی دلایل آبریزی از یخچال فریزر سامسونگ و راه جلوگیری از آن بپردازیم.

چه دلایلی باعث نشتی آب از یخچال سامسونگ می شوند؟

چه دلایلی باعث نشتی آب از یخچال سامسونگ می شوند؟

باید بدانید که آبریزی از یخچال فریزر سامسونگ با اینکه ممکن است زیاد جدی نباشد؛ اما نباید آن را نادیده بگیرید. مهم ترین نکته در زمان بروز چنین مشکلی شناسایی دلایل آن است. سپس باید با توجه به علت بروز این مشکل، یخچال را تعمیر کنید. در صورتی که آبریزی از زیر ساید بای ساید سامسونگ مشکلی جدی باشد، تاخیر در تعمیر دستگاه باعث خسارت های مالی زیادی خواهد شد.

در برخی موارد شما می توانید به تنهایی مشکل را برطرف کنید. اما گاهی دلیل بروز این مشکل پیچیده بوده و لازم است که با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید. مهم ترین نکته درباره تعمیر یخچال فریزر این است که قبل از اقدام به هر کاری باید یخچال را از برق بکشید. چرا که اگر یخچال را از برق نکشید ممکن است هم به خود شما آسیب جدی وارد شود و هم یخچال آسیب شدید ببیند.

از جمله دلایل نشتی آب از یخچال فریزر سامسونگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خرابی لاستیک دور درب یخچال فریزر
  • انسداد لوله تخلیه یخچال فریزر
  • شکستگی در سینی تخلیه یخچال
  • خرابی لوله آب متصل به یخساز یا آبسردکن

خرابی لاستیک دور درب یخچال؛ دلیل رایج آبریزی از یخچال فریزر سامسونگ

خرابی لاستیک دور درب یخچال فریزر یکی از رایج ترین دلایل آبریزی از یخچال فریزر سامسونگ به شمار می رود. هر جسم بسیار ریز مانند گردوخاک یا مواد غذایی که می تواند از محکم بسته شدن درب یخچال جلوگیری کند. محکم بسته نشدن درب یخچال، باعث افزایش چگالش و نشتی آب از زیر ساید بای ساید سامسونگ می شود. این احتمال هم وجود دارد که درزگیرهای درب یخچال پوسیده شده باشند و هوای بیرون وارد یخچال شود. در این حالت رطوبت یخچال فریزر بیش از حد افزایش پیدا کرده و باعث می شود که آب بیش از حد معمول داخل سینی تخلیه جمع شود. در نتیجه آب از داخل سینی سرریز کرده و از زیر یخچال خارج می شود.

اگر شاهد نشتی آب از یخچال فریزر سامسونگ بودید، در اولین اقدام، لاستیک درب یخچال را بررسی کنید. اگر لاستیک سفت شده باشد بهتر است که با آب داغ آن را مالش دهید. برای گرفتن درزهای لاستیک می توانید از وازلین استفاده کنید. در صورتی که لاستیک درب با این اقدامات درست نشد، باید به تعویض آن بپردازید. باید اشاره کرد که بهتر است پیچ و مهره های نگهدارنده درب یخچال را نیز بررسی کنید و از محکم بودن آن ها مطمئن شوید.

برای تعویض لاستیک درب و نصب آن بهتر است که از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید. به این ترتیب از نصب درست آن و جلوگیری از مشکل آبریزی از یخچال فریزر سامسونگ مطمئن خواهید شد. به یاد داشته باشید که یخچال باید همیشه تراز باشد؛ چرا که کج بودن یخچال باعث درست بسته نشدن درب آن و نشتی آب می شود.

نشتی آب از یخچال فریزر سامسونگ به دلیل انسداد لوله تخلیه

انسداد لوله تخلیه آب یکی از عوامل مهم نشتی آب از زیر ساید بای ساید سامسونگ به شمار می رود. تمام یخچال فریزرهایی که برفک ندارد، دارای یک فرایند یخ زدایی هستند که طی آن برفک های ایجاد شده روی سیم پیچ های اواپراتور ذوب می شوند. آب ذوب شده از برفک ها به داخل یک سینی که در زیر یخچال فریزر و نزدیک به کمپرسور قرار دارد، منتقل خواهد شد.

این امکان وجود دارد گاهی ذرات غذا، یخ یا کیسه های پلاستیکی باعث مسدود شدن لوله تخلیه آب شده و آب در یخچال جمع شود. در نتیجه، این وضعیت باعث بروز مشکل آبریزی از یخچال فریزر سامسونگ خواهد شد. معمولا سوراخ تخلیه آب در پشت کشوهای داخلی یخچال قرار گرفته است، اما ممکن است که در برخی از مدل ها محل قرارگیری سوراخ تخلیه متفاوت باشد. برای پیدا کردن این سوراخ بهتر است که دفترچه راهنمای یخچال فریزر سامسونگ را مطالعه کنید. معمولا با آب گرم می توان گرفتگی لوله تخلیه را برطرف کرد. در صورت گیر کردن زباله ای هر جسمی در لوله تخلیه می توانید برای رفع گرفتگی لوله از محلول جوش شیرین استفاده کنید.

شکستگی سینی تخلیه؛ عاملی برای آبریزی از یخچال سامسونگ

یخچال فریزر سامسونگ یکی سینی تخلیه در پایین نزدیک به کمپرسور دارد. آبی که در فرایند یخ زدایی به وجود آمده به این سینی هدایت می شود. پس از جمع شدن آب در سینی تخلیه، گرمای کمپرسور یخچال، آب تبخیر خواهد شد. این امکان وجود دارد که به مرور زمان سینی تخلیه سوراخ شده یا دچار شکستگی شده باشد.

در نتیجه شما شاهد آبریزی از یخچال فریزر سامسونگ خواهید بود. باید بدانید که ممکن است سینی فقط جا به جا شده باشد و شما نشتی آب از زیر ساید بای ساید سامسونگ را مشاهده کنید. در صورت جا به جا شدن سینی، فقط کافی است که آن در جای درست خود قرار دهید. اما در صورت سوراخ بودن یا شکستگی در سینی، حتما باید آن را تعویض کنید.

نشتی آب از یخچال به دلیل خرابی لوله متصل به یخساز یا آبسرد کن

باید بدانید که به مرور زمان ممکن است که لوله های آب متصل به یخساز شل شده یا پیچ و مهره های آن ها فرسوده شده و ترک بخورند. در صورت بروز چنین مشکلی شما شاهد آبریزی از یخچال فریزر سامسونگ خواهید بود. لازم است بدانید که شلنگ های پلاستیکی هم ممکن است ترک خورده و سوراخ شوند. همچنین احتمال پیچ خوردگی شلنگ پلاستیکی هم وجود دارد.

لوله آبی که به یخساز متصل است معمولا در بیرون از یخچال قرار دارد. لوله آب یخساز را بررسی کنید و مطمئن شوید که مرطوب نباشد. اگر لوله مرطوب باشد، به این معنی است که لوله سوراخ شده است. بنابراین آبی که به یخساز یا آبسردکن یخچال باید متفل شود، به بیرون از یخچال هدایت خواهد شد. در صورت خرابی لوله آب متصل به یخساز، حتما باید آن را تعویض کنید. پس از نصب لوله جدید باید تمام اتصالات آن را محکم کنید تا شاهد آبریزی از یخچال فریزر سامسونگ نباشید. باید اشاره کرد که بهتر است باز کردن لوله یخساز و تعویض آن را به یک تعمیرکار مجرب بسپارید تا مشکلی دیگر در یخچال بروز پیدا نکند.

رفع آبریزی از یخچال فریزر سامسونگ به کمک تعمیرکاران مجرب

رفع آبریزی از یخچال فریزر سامسونگ به کمک تعمیرکاران مجرب

یخچال فریزر سامسونگ که یکی از ضروری‌ترین لوازم برقی خانگی به شمار می رود که گاهی دچار مشکلاتی مانند نشتی آب می شود. آبریزی از یخچال فریزر سامسونگ می تواند دلایل مختلفی مانند شکستگی سینی تخلیه یا خرابی لوله آب متصل به یخساز داشته باشد. از آن جایی که تعمیر یخچال فریزر به دانش فنی درباره قطعات این دستگاه نیاز دارد، بنابراین بهتر است که اقدامات تعمیراتی یخچال فریزر را به یک تعمیرکار حرفه ای در زمینه تعمیر یخچال سامسونگ  بسپارید.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش