علت بوی بد داخل یخچال فریزر سامسونگ

علت بوی بد داخل یخچال فریزر سامسونگ

با دلایل و راهکارهای رفع بوی بد داخل یخچال فریزر سامسونگ آشنا شوید

بوی بد داخل یخچال فریزر سامسونگ، یکی از آزاردهنده‌ترین مشکلاتی است که دارندگان این دستگاه‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. ممکن است گاهی اوقات با باز کردن درب یخچال بوی بدی به مشام برسد و یا در زمان استفاده از آب سرد کن، آبی که می‌نوشید بوی بدی داشته باشد. این مشکل، مشکل رایجی است که به دلایل متنوعی در انواع یخچال فریزرهای سامسونگ مانند ساید بای ساید به وجود می‌آید.

اما در صورتی که با این مشکل مواجه شدید چه کارهایی باید انجام دهید؟ داشتن آگاهی از روش‌های برطرف کردن بوی بد داخل یخچال فریزر سامسونگ از مواردی است که باید به آن توجه داشت و هر چه سریع‌تر در جهت رفع آن اقدام کرد. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان با روش‌هایی موثر برای رفع این مشکل آشنا می‌شویم.

دلایل استشمام بوی بد از داخل یخچال فریزر سامسونگ

دلایل استشمام بوی بد از داخل یخچال فریزر سامسونگ

بوی بد داخل یخچال فریزر سامسونگ از مشکلات متداولی است که بسیاری از دارندگان این دستگاه‌ها با آن مواجه شده‌اند. اما این بوی بد ناشی از چیست و به چه دلیل فضای داخلی یخچال و آب سرد کن دچار بوی بد می‌شوند. این بوی نامطبوع می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد و باعث اذیت کاربران شود. در ادامه هر کدام از این دلایل را به صورت کامل بررسی می‌کنیم.

خراب شدن مواد غذایی

یکی از اصلی‌ترین دلایل استشمام بوی بد از داخل یخچال فریزر سامسونگ، بوی بد داخل یخچال فریزر است. به طور کلی مواد مختلفی در یخچال نگهداری می‌شوند که فاسد شدن این مواد غذایی به همراه سبزیجات و میوه‌های مختلف می‌توانند عامل اصلی وجود بوی بد در یخچال باشند. توجه داشته باشید که ماندن بیش از 3 روز مواد غذایی در یخچال، بوی بدی را در یخچال ایجاد می‌کند.

به نظافت یخچال فریزر سامسونگ خود اهمیت نمی‌دهید

نظافت و تمیز کردن یخچال از مواردی است که باید به شکل کامل آن را رعایت نمود. اصولا نظافت یخچال فریزر باید به صورت دوره‌ای و دو هفته یک بار به شکل کامل انجام شود. در صورتی که یخچال فریزر برای مدت طولانی تمیز نشود ممکن است سبب بوی بد داخل یخچال فریزر سامسونگ شود.

ریختن مواد غذایی درون یخچال فریزر سامسونگ

یکی از دلایل کمتر توجه شده در بررسی بوی بد داخل یخچال فریزر سامسونگ، ریختن مواد غذایی است. حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده است که مواد غذایی مختلف موجود در یخچال مانند شیر و دیگر مواد درون طبقات مختلف یخچال بریزند. در صورت تمیز نکردن آن‌ها، بویی بد در یخچال شما ایجاد می‌شود.

نقص فنی قطعات مختلف یخچال فریزر سامسونگ

خرابی قطعات یخچال ممکن است سبب عدم تبادل هوای سرد و در نتیجه بوی بد داخل یخچال فریزر سامسونگ شود. نقص فنی قطعات در مدل‌هایی مانند ساید بای ساید می‌تواند ناشی از خرابی یا فرسوده بودن واشر و لاستیک دور درب یخچال شود.

آب در آب سرد کن به مدت زیادی مانده است

یکی از دلایلی که می‌تواند باعث استشمام بوی بد داخل یخچال فریزر سامسونگ شود، زیاد ماندن آب در آب سرد کن است. به دلیل اینکه جنس محفظه آب سرد کن از پلاسیتک است، زیاد ماندن آب در آن باعث به وجود آمدن بوی بد می‌شود. به همین دلیل هم نیاز است این آب را دائما تعویض کنید.

از فیلترهای بی‌کیفیتی استفاده می‌کنید

فیلترهای آبی که در داخل آب سرد کن یخچال‌ها قرار دارند باعث تصفیه آب داخل آب سرد کن می‌شوند. در شرایطی که این فلیترها استانداردهای کیفی لازم را نداشته باشند، بوی بدی داخل آب سرد کن یخچال فریزرهای سامسونگ ایجاد می‌شود. به همین دلیل نیز به شما توصیه می‌کنیم بعد از گذشت مدتی این فیلترها را به دلیل تجمع باکتری‌ها، تعویض کنید.

راهکارهایی موثر برای رفع بوی بد یخچال فریزر سامسونگ

راهکارهایی موثر برای رفع بوی بد یخچال فریزر سامسونگ

همانطور که در بخش‌های قبلی صحبت کردیم، دلایل مختلفی می‌توانند باعث ایجاد بوی بد داخل یخچال فریزرهای سامسونگ بشوند. با رعایت نکاتی که به آن‌ها اشاره کردیم، تا حد زیادی می‌توان از مشکلاتی از این قبیل جلوگیری کرد. اما در صورتی که به هر علتی این مشکل برای یخچال شما پیش آمد با ارائه مطالبی که در ادامه برای شما ارائه می‌شود می‌توانید این مساله را سریع‌ترین زمان ممکن حل کنید.

ابتدا دمای یخچال فریزر سامسونگ را بررسی کنید

یکی از متداول‌ترین دلایلی که می‌تواند باعث ایجاد بوی بد داخل یخچال فریزر سامسونگ شود، دمای غیراصولی یا نادرست آن است. به این منظور کافی است به دفترچه راهنمای یخچال سامسونگ خود مراجعه کرده و یا مدل آن را سرچ کنید تا چگونگی تنظیم دما و دمای مناسب یخچل را بیابید. اصولا دمای درون یخچال باید بین 2 تا 3 درجه سانتی‌گراد باشد. اگر در شهرهای با رطوبت بالا زندگی می‌کنید، باید دمای یخچال را کمی متفاوت تنظیم نمایید.

یخچال فریزر سامسونگ را خالی کنید

از راهکارهای رفع بوی بد داخل یخچال فریزر سامسونگ می‌توان به خالی کردن یخچال اشاره کرد. به این منظور، حتما یخچال را از برق بکشید و سپس تمامی موادی که درون آن هستند را خارج کنید. بعضی از مدل‌های جدیدتر دارای دکمه OFF هستند که می‌توانید از آن هم کمک بگیرید.

در 90 درصد مواقع، علت بوی بد داخل یخچال فریزر سامسونگ، فاسد شدن میوه و یا نوعی خوراکی است که در گوشه کنار یخچال و دور از چشم شما پنهان شده است. ایده خوبی است که هر از چندگاهی تمام وسایل داخل یخچال را بیرون بزارید و آن‌ها را چک کنید.

سینی یخچال را به خوبی تمیز کنید

بیشتر یخچال‌ها در زیر خود دارای یک سینی تخلیه هستند. با احتیاط، یخچال را به جلو بکشید. سپس در پشت آن این سینی را از زیر یخچال بیرون بکشید و محتویات آن را خالی کنید. در مرحله بعد با استفاده از اسفنج آغشته به جوش شیرین و آب گرم، سینی تخلیه یخچال را کاملا تمیز کنید و آن را با رعایت احتیاط سرجای خود قرار بدهید. اگر یخچال سامسونگ شما از مدل‌هایی است که سینی تخلیه ندارد، از این مرحله عبور کنید. علت بوی بد موتور یخچال فریزر سامسونگ و فضای پشتی آن به گرد و خاک و کثیفی سینی و موتور یخچال مربوط است. در نتیجه در نظافت این قسمت‌ها کوشا باشید.

برای از بین بردن بوی بد یخچال فریزر سامسونگ، از مواد بوگیر استفاده کنید

بعد از اینکه کشوها و طبقات یخچال را خشک کردید و از بو نداشتن آن‌ها مطمئن شدید، آن‌ها را مجددا در یخچال قرار بدهید. برای محکم‌کاری، در یک بشقاب یا کاسه، جوش شیرین یا وانیل بریزید و بدون بستن درب، آن را درون یخچال قرار بدهید تا درست همانند یک بوگیر عمل کند.

در صورتی که طبقات یخچال یا درون درب آن هنوز هم بوی ناخوشایندی می‌دهد، از دانه‌های قهوه استفاده کنید. یکی از سریع‌ترین و موثرترین راه‌های از بین بردن بوی بد داخل یخچال فریزر سامسونگ، استفاده از این مواد است. بدون استفاده از هیچ ظرفی، دانه‌های قهوه را روی طبقات و داخل درب بریزید. قهوه در این زمینه، گزینه بسیار مناسبی است. همچنین بگذارید جوش شیرین یا دانه‌های قهوه به مدت 1 الی 3 روز درون یخچال شما باقی بمانند.

بوی بد یخچال سامسونگ؛ مشکلی که برای حل آن باید سریعا اقدام کنید

بوی بد یخچال سامسونگ؛ مشکلی که برای حل آن باید سریعا اقدام کنید

اگر یخچال و یا کول باکسی دارید که می‌توانید مواد غذایی خود را برای مدتی در آن بگذارید، پیشنهاد می‌کنیم بعد از تمیز کردن یخچال بدون روشن کردن آن، درب‌هایش را برای چند ساعت باز بگذارید و هیچ ماده غذایی را درون آن قرار ندهید. این کار برای رفع بوی بد داخل یخچال فریزر سامسونگ به شدت توصیه می‌شود. زیرا سبب بهبود جریان هوا در یخچال و از بین رفتن بوی نامطبوع آن می‌شود. در صورتی که هنوز هم بوی بد یخچال را حس می‌کنید، سریعا با یک تعمیرکار حرفه‌ای در زمینه تعمیر یخچال سامسونگ تماس بگیرید تا با حضور در محل مشکل شما را برطرف کند.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش