علت خرابی سنسورهای یخچال فریزر سامسونگ

علت خرابی سنسورهای یخچال فریزر سامسونگ

علت ها و علائم خرابی سنسورهای یخچال فریزر  سامسونگ

سنسور یکی از قطعات مهم یخچال فریزر شمرده می شود و به وسیله آن می توان عملکرد ناصحیح یخچال را تشخیص داد. خرابی سنسور یخچال فریزر سامسونگ می تواند عملکرد یخچال را با اشکال روبه رو کند. اگر اطلاعی در رابطه با علت ها و علائم خرابی سنسورهای یخچال فریزر سامسونگ ندارید در این مقاله که توسط نمایندگی تعمیرات سامسونگ پشتیبان تهیه شده است با ما همراه باشید تا اگر با ارور یکی از سنسورهای یخچال فریزر روبه رو شدید با نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ در تهران تماس بگیرید. پشتیبانی سامسونگ در تهران انواع علائم خرابی یخچال را شناسایی و با بهترین شکل ممکن آن را تعمیر می کند.

سنسور و انواع آن

سنسورها دستگاهی با ساختار مشابه برای تعیین عیب یابی بخچال طراحی شده اند. این قطعه ایرادات داخلی را در قالب ارورهایی به کاربران معرفی کنند. در صورتی که یکی از سنسورهای یخچال به درستی کار نکند خسارت جبران ناپذیری به دستگاه وارد می شود. انواع سنسورهای یخچال سامسونگ شامل موارد زیر می باشد:

 • سنسور دیفراست
 • سنسور یخساز
 • سنسور محیطی
 • سنسور محفظه جادویی
 • سنسور درب یخچال

با توجه به مدل و سال طراحی یخچال ممکن است فاقد هر یک از سنسورهای فوق باشد. اما یخچال های مدرن همگی دارای این حسگر ها می باشد. اگر یخچال شما قدیمی و دارای ترموستات است هیچ کدام از این سنسور ها در آن تعبیه نشده است. در ادامه سعی می شود علت ها و علائم خرابی سنسورهای یخچال فریزر  سامسونگ بررسی شود.

خرابی انواع سنسور یخچال فریزر  سامسونگ

قبل از تعویض تکنسین باید بفهمد کدام سنسور از کار افتاده است و در کجا قرار دارد این کار در همه مدل های یخچال آسان نیست. یخچال های مدرن دارای نمایشگر الکترونیکی هستند که با نمایش کد خطا بر روی صفحه نمایش به شما می گویند کدام سنسور خراب است. مدل های قدیمی این عملکرد را ندارند. در مرحله بعد باید داخل یخچال را جدا کنید تا به محل نصب سنسور برسید و این همیشه آسان نیست. گاهی اوقات سازندگان یخچال سنسور را در داخل کیس قرار می دهند. جایی که تعویض ممکن است نیاز به تعمیرات پیچیده و زمان بر داشته است. در این مواقع بهتر است به نمایندگی تعمیرات سامسونگ مراجعه کنید. این مجموعه با از بهترین تکنسین ها برای تعمیر یخچال فریزر استفاده می کند. برای ارتباط با نمایندگی با شماره تماس 02147278 ارتباط برقرار کنید.

علائم خرابی سنسورهای یخچال فریزر سامسونگ

 

علائم خرابی سنسورهای یخچال فریزر سامسونگ

علائم خرابی سنسورهای یخچال فریزر را می توان به صورت زیر شمرد:

 1. دمای داخل یخچال ناپایدار است

هنگامی که سنسور یخچال از کار بیفتد، باعث می شود دمای داخل یخچال ناپایدار باشد و نتواند در محدوده دمای تنظیم شده باقی بماند. اغلب دمای داخل یخچال خیلی کم یا زیاد می شود و باعث فاسد شدن یا یخ زدن غذا می شود

 1. چراغ داخل یخچال روشن نمی شود.

اگر سنسور یخچال معیوب باشد ممکن است باعث روشن نشدن چراغ های داخل یخچال شود زیرا سنسور نمی تواند بسته بودن درب یخچال را تشخیص دهد و نمی تواند کلید چراغ را کنترل کند.

 1. سرد نشدن کافی یخچال

هنگامی که سنسور یخچال از کار بیفتد، ممکن است منجر به خنک کننده ناکافی و ناتوانی در حفظ دمای تنظیم شده شود. در این زمان ممکن است مواد غذایی موجود در یخچال فاسد شوند.

 1. یخچال اغلب خاموش می شود

هنگامی که سنسور یخچال از کار بیفتد، ممکن است باعث شود یخچال به طور مکرر خاموش شود و به درستی کار نکند. این به این دلیل است که سنسور نمی تواند تغییرات دمای داخل یخچال را تشخیص دهد و بنابراین نمی تواند عملکرد کندانسور را کنترل کند.

نمایش کد خطا مرتبط به سنسور یخچال سامسونگ

همانطور که می دانیم در یخچال های امروزی در صورت خرابی یخچال سامسونگ کد خطا نمایش داده می شود. علائم خرابی سنسورهای یخچال فریزر سامسونگ به صورت زیر می باشد:

 • 6E و1E: خطای سنسور محیطی فریزر
 • 2E: خطای سنسور محیطی یخچال
 • 4Eو 24E: خطای سنسور دیفراست فریزر
 •  25E و 5E:  خطای سنسور دیفراست یخچال
 • 7E:  خطای سنسور کشوی مجزا داخل یخچال
 • 13E: خطای سنسور رطوبت

علت خرابی سنسور یخچال چیست؟

باز ماندن درب یخچال در زمان طولانی و بیش از حد مجاز یکی از دلایل خرابی سنسور های یخچال فریزر می باشد. بنابراین بهتر است زمان را تنظیم کنید که بیش از حد درب یخچال باز نماند. عدم سرمایش مناسب در یخچال هم گاهی سبب مشکلاتی در سنسور یخچال می شود و آنها را از کار می اندازد. از کار افتادن المنت موجود در دیفراست نیز از دیگر دلایل خرابی سنسورهای یخچال فریزر سامسونگ شمرده می شوند. در صورتی که علائم خرابی سنسورهای یخچال فریزر مواجه شدید و دانش کافی در رابطه با تعمیر یخچال ندارید بهتر است یخچال را از برق کشیده و در سریع ترین زمان ممکن با نمایندگی سامسونگ تعمیرات یخچال تماس بگیرید.

تاکید ما به تماس با نمایندگی رسمی تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ این است که این افراد آموزش های لازم و تجربه لازم در رابطه با این برند از یخچال فریزر را دارا بوده و در صورتی که یخچال فریزر یا هر وسیله برقی سامسونگ، نیاز به تعویض قطعه داشته باشد قطعه اورجینال و با کیفیت بر روی آن نصب می شود.اگر در تهران هستید می توانید با پشتیبانی سامسونگ در تهران تماس بگیرید. این مجموعه خدمات تعمیرات و پس از فروش سامسونگ را بر عهده داشته و با توجه به فعالیت شبانه روزی تمامی مشکلات یخچال فریزر را حل می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق همین سایت در قسمت تماس با ما با نزدیکترین شعب نمایندگی سامسونگ در تهران ارتباط برقرار کنید.

نحوه تست سنسور یخچال فریزر سامسونگ

راه های مختلفی برای تست خرابی یخچال فریزر سامسونگ در نظر گرفته می شود:

 • برای اندازه گیری از دماسنج استفاده کنید

اگر به معیوب بودن سنسور یخچال مشکوک هستید، می توانید از دماسنج برای اندازه گیری دمای داخل یخچال استفاده کنید. اگر دمای نمایش داده شده روی دماسنج با دمای نمایش داده شده در یخچال مطابقت نداشته باشد، احتمالا سنسور مشکل دارد.

 • نور داخل یخچال را بررسی کنید

اگر چراغ های داخل یخچال شما روشن نمی شود، ممکن است به دلیل معیوب بودن سنسور باشد. می توانید در یخچال را باز کنید و ببینید آیا چراغ داخل یخچال روشن می شود یا خیر. اگر چراغ روشن نشد، به احتمال زیاد سنسور مشکل دارد.

 • وضعیت کار یخچال را رعایت کنید

اگر یخچال شما همچنان خاموش می شود یا به اندازه کافی خنک نمی شود، احتمالا سنسور مشکل دارد. شما می توانید وضعیت کار یخچال را مشاهده کنید، اگر متوجه شدید که یخچال به درستی کار نمی کند، باید بررسی کنید که آیا سنسور معیوب است یا خیر؟

تعمیر سنسورهای یخچال فریزر سامسونگ

راه حل های مختلفی برای تعمیر  سنسورهای یخچال فریزر سامسونگ وجود دارد که شما می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

 1. سنسور را تعویض کنید.

اگر تشخیص دادید که سنسور یخچال شما معیوب است، بهترین راه حل تعویض سنسور است. می توانید با تعمیرکار یخچال تماس بگیرید و از آنها بخواهید که سنسور را تعویض کنند.

 1. سنسور را تمیز کنید.

گاهی اوقات، سنسورهای یخچال ممکن است به دلیل گرد و غبار یا کثیفی کار نکنند. در این مرحله، می توانید از یک پارچه نرم یا سواب پنبه ای برای تمیز کردن سنسور استفاده کنید تا آن را به حالت عادی بازگردانید.

 1. سیم برق را بررسی کنید.

گاهی اوقات، سنسور یخچال ممکن است به دلیل تماس ضعیف با سیم برق دچار مشکل شود. در این زمان می توانید بررسی کنید که آیا سیم برق در تماس خوبی است یا خیر.در صورت مشاهده مشکل می توانید سیم برق را مجددا وصل کنید.

تعویض سنسورهای یخچال فریزر سامسونگ

تعویض سنسورهای یخچال فریزر سامسونگ

زمانی که علت و علائم خرابی سنسورهای یخچال فریزر را بررسی کردید و متوجه شدید که علت خرابی یخچال فریزرسامسونگ سنسور است در این مرحله بهترین راه حل تعویض سنسورهای یخچال فریزر سامسونگ می باشد. البته قضاوت و تعمیر و تعویض سنسورهای یخچال فریزر باید توسط نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ انجام شود. در صورتی که این کار توسط افراد بی تجربه انجام شود ممکن است خسارت جبران ناپذیری را به یخچال وارد کند. برای تعویض سنسورهای یخچال فریزر سامسونگ مسیر زیر طی می شود:

 • یخچال را از برق جدا کنید.
 • با توجه به مدل یخچال محل دقیق سنسور را پیدا کنید.
 • عموما یک کاور بر روی سنسور یخچال فریزر سامسونگ نصب شده است آن را بیرون بیاوردید.
 • با استفاده از سیم پیچ سوکت متصل کننده سنسور به یخچال را جدا کنید.
 • سنسور را تعویض کنید
 • کاور و سایر متعلقات را بدرستی نصب و برق یخچال را وصل کنید.

هزینه تعویض و تعمیر سنسورهای یخچال فریزر سامسونگ در تهران

در صورتی که سنسور یخچال فریزر سامسونگ خراب می شود آن را تعویض می کنند. هزینه تعویض و یا تعمیر سنسور زیاد نیست و با توجه به مدل های مختلف یخچال متفاوت است. برای اطلاع از هزینه تعمیر سنسورهای یخچال فریزر سامسونگ در تهران با مجموعه ما تماس بگیرید. با با سابقه درخشان چندین سال نمایندگی تعمیرات سامسونگ در تهران را در اختیار داریم. ما با داشتن شعبات مختلف به کل مناطق مختلف تهران دسترسی داشته و در 24 ساعت شبانه و کل ایام هفته حتی در تعطیلات آماده خدمت رسانی در کل تهران هستیم. برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق تماس با ما در سایت و یا شماره تماس هایی که در انتهای همین صفحه اعلام می شود با ما در ارتباط باشید.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش