علائم سوختن تلویزیون ال ای دی سامسونگ

علائم سوختن تلویزیون ال ای دی سامسونگ

خرابی برد اصلی؛ یکی از علائم اصلی سوختن ال ای دی سامسونگ

تلویزیون های ال ای دی یکی از بهترین انواع تلویزیون ها هستند. این تلویزیون ها نسبت به تلویزیون های نسل پیشین خود ویژگی های منحصر به فردی دارند، تصاویر را شفاف‌تر ارائه می دهند و همچنین مصرف آن ها پایین تر است. با این حال، ظرافت در ساخت این تلویزیون ها باعث شده که برخی از آن ها دچار مشکلاتی همانند سوختن برد اصلی شوند. سوختن این قطعه اصلی است باعث توقف کامل عملکرد این تلویزیون ها خواهد شد. با این حال، مشکلات دیگری نیز وجود دارند که می توانند منجر به سوختن تلویزیون شوند. از این رو، شناخت علائم این مشکل بسیار مهم است. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان به بررسی علائم سوختن تلویزیون ال ای دی سامسونگ و راهکارهای برطرف کردن این مشکل می‎پردازیم.

علائم سوختن تلویزیون ال ای دی سامسونگ کدامند؟

علائم سوختن تلویزیون ال ای دی سامسونگ کدامند؟

مین برد در واقع به عنوان قطعه‌ای الکترونیکی در درون تلویزیون ال ای دی که به نوعی مغز و مرکز کنترل آن به شمار می آید، نقش مهمی را ایفا می کند. این قطعه متشکل از یک برد الکترونیکی می باشد که دارای چندین خازن و ترانزیستور، کنترل کننده و تعدادی دیگر از اجزا است که بر روی این برد قرار داده شده‌اند. بنابراین با توجه به نام این قطعه، این برد به عنوان اصلی‌ترین برد در داخل تلویزیون های LED می باشد که در نتیجه سوختن برد اصلی تلویزیون ال ‌ای‌ دی باعث بروز مشکلاتی از قبیل روشن نشدن تلویزیون به طور کامل می شود.

وظیفه مهم برد اصلی، کنترل قسمت های مختلف دستگاه است. برای نمونه می توان به سوئیچ ‌کردن صدا و تصویر اشاره کرد. در کنار آن نیز این برد اصلی، وظیفه فرستادن تصویر و صدا را به خروجی ها را نیز عهده دار است. این طور می توان گفت که تمامی دستوراتی که به واسطه ریموت کنترل و یا دکمه ها به تلویزیون ارسال شده و از طریق این قسمت از تلویزیون پردازش و اجرایی می شود.

از دیگر وظایف این بخش می توان به کنترل ولتاژ وارده از برد پاور و پردازش قسمت هایی چون چراغ ها و بک لایت و برد تی کان اشاره کرد. در ادامه به علائم سوختن تلویزیون ال ای دی سامسونگ می پردازیم.

عدم پخش صدا؛ یکی از علائم سوختن تلویزیون ال ای دی سامسونگ

اگر با روشن کردن تلویزیون ال ‌ای‌ دی خود تصویر ظاهر شده اما هیچ گونه صدایی از بلندگوهای آن شنیده نشد، این احتمال وجود دارد که برد اصلی تلویزیون ال ای دی دچار ایراد شده باشد. از دلایل بروز چنین مشکلی، می تواند مربوط به سوختن کنترل‌کننده های خروجی قسمت صدا روی برد اصلی تلویزیون LED باشد. بهتر است در چنین شرایطی باید آنتن و صداهای کانال های مختلف را به طور کامل چک کنید.

عدم وجود تصویر در حین روشن کردن

یکی دیگر از علائم سوختن تلویزیون ال ‌ای‌ دی سامسونگ، نبودن تصویر در زمان روشن کردن تلویزیون است. در واقع به دلیل این که بخش های انتقال دهنده تصاویر به خروجی های تلویزیون ال ای دی برای نمایش دادن تصاویر گوناگون بر روی برد اصلی قرار گرفته اند، احتمال این امر که ایراد از برد اصلی به وجود آمده باشد بسیار بالا است. در صورت بروز چنین مواردی، توصیه می شود تا تلویزیون را خاموش کرده و تا زمان به اتمام رسیدن فرآیند تعمیرات توسط فرد متخصص، آن را روشن نکنید. چرا که امکان دارد روشن بودن تلویزیون باعث بروز مشکل بر روی خروجی های دیگر تلویزیون ال ای دی نیز بشود.

عدم پاسخ به ریموت کنترل؛ یکی دیگر از علائم سوختن تلویزیون ال ای دی سامسونگ

یکی دیگر از علائم سوختن تلویزیون ال ‌ای‌ دی سامسونگ این است که با فشردن دکمه آف یا خاموش، تلویزیون هیچ گونه عکس العملی نشان ندهد. از آن جهت که عواملی چون کنترل، پردازش و پاسخ دهی به ریموت کنترل وظیفه قطعات مختلف پیاده شده بر روی برد است، پس خاموش نشدن تلویزیون با زدن دکمه آف می تواند از آن جایی نشات گرفته باشد که دستورات وارده توسط برد اصلی پردازش و بررسی نمی شوند. به طور معمول در این موقعیت ها دیگر دکمه های ریموت کنترل به خوبی به کار خود ادامه می دهند. شما برای انجام تست این مسئله نیز می توانید تلویزیون خود را به کمک دکمه آف خاموش کنید.

اگر که تلویزیون خاموش شد، این احتمال این که مشکل از ریموت کنترل بروز داده باشد، وجود خواهد داشت. در نتیجه توصیه می شود که دیگر دکمه های ریموت کنترل را نیز به ترتیب تست کنید تا دریابید که کار می کنند یا خیر. در صورتی که دکمه خاموش کنترل روی خود دستگاه هم هیچ تغییری ایجاد نکرد و تلویزیون خاموش نشد، می توان نتیجه گرفت که به احتمال بسیار بالا مشکل از برد اصلی تلویزیون می باشد. بهتر است در چنین مواردی تلویزیون را از برق بکشید. روشن کردن تلویزیون در این موقعیت ها، می تواند باعث ایجاد مشکلات جانبی شود که یکی از بدترین های آن، سوختن قطعات دیگر برد اصلی است.

از کار افتادن پورت های HDMI

به دلیل آن که پورت های مربوط به قسمت HDMI به واسطه برد اصلی کنترل می شوند، از کار افتادن هریک از آن ها امکان دارد به دلیل ایجاد اختلال در برد اصلی باشد. به جهت اطمینان حاصل کردن از این امر، بهتر است تا در ابتدای کار اتصال دستگاه را با استفاده از یک کابل سالم HDMI دیگر چک کنید.

فریز شدن دستگاه روی تصویر اولیه

عمدتا بسیاری از تلویزیون ها زمانی که روشن می شوند، تصویری را به حالت خوش آمد گفتن به بیننده و یا به صورت لوگوی برند یا شرکت سازنده تلویزیون به بینندگان نشان می دهند. پس از گذشت چند ثانیه این تصویر کاملا محو می شود. در صورتی که تصویر اولیه پس از روشن شدن تلویزیون به حالت فریز شده برروی اسکرین مانده و تکان نخورد، بدین معنی است که برد اصلی قابلیت ارسال تصاویر و همچنین پردازش وظایف مختلف را ندارد. این حالت یکی از علائم سوختن تلویزیون ال ای دی سامسونگ است. با این حال نمی توان اینطور بیان کرد که برد اصلی به طور کامل سوخته و از بین رفته است. چرا که گاهی این امکان وجود دارد تا این مشکل به صورت تار شدن تصویر یا نبود بخشی از تصویر اتفاق بیفتد.

خاموشی کلی تلویزیون

اگر تلویزیون با فشردن دکمه پاور روشن نشود، ممکن است دلیل اصلی آن سوختن قسمت برد اصلی تلویزیون ال ‌ای‌ دی باشد. این سوختگی احتمال دارد تا نشات گرفته از خرابی داده های ورودی به IC های حافظه، ولتاژ DC نامناسب و یا حتی منبع تغذیه اصلی باشد. به طور معمول در صورتی که تلویزیون را به تازگی خریداری کرده‌اید و این مشکل به صورت کاملا غیر منتظره و ناگهانی برای تلویزیون به وجود آمده است، علت آن می تواند به مشکلات مربوط به میزان برق مصرفی تلویزیون مربوط باشد.

راه حل برطرف کردن مشکل سوختن برد اصلی تلویزیون ال ‌ای‌ دی

پس از تشخیص علائم سوختن تلویزیون ال ای دی سامسونگ، حال باید به دنبال راه چاره برای تعمیر دستگاه بود. اگر چه که امکان تشخیص دادن مشکل برای شما نیز وجود دارد اما نباید شخصا برای تعمیر آن اقدام کنید. قطعات تلویزیون‌های LED، قطعات بسیار حساسی هستند. از این جهت، امکان اشتباه و حتی احتمال خرابی بیشتر وجود دارد. در کنار آن، باز کردن بخش هایی چون پیچ‌ها و نگهدارنده‌های تعمیر و همچنین اقدام به تعمیر آن ها ممکن است دستگاه شما را از حالت گارانتی و تضمین آن به طور کل خارج کند.

برای تعمیر یا تعویض قطعات ال ای دی به نمایندگی های مجاز مراجعه کنید

برای تعمیر یا تعویض قطعات ال ای دی به نمایندگی های مجاز مراجعه کنید

در صورت مشاهده علائم سوختن تلویزیون ال ای دی سامسونگ، در اولین قدم باید دلایل ظاهر شدن آن ها را بررسی کنید. زیرا ممکن است سوختن تلویزیون به خاطر یکی از دلایلی که در این مطلب ذکر کردیم، اتفاق افتاده باشد. همواره توصیه می شود بدون داشتن تخصص و دانش فنی لازم برای تعمیر وسایل برقی خانگی، به‌ تنهایی به فکر تعمیر کردن ال ای دی نباشید. دستکاری‌ و تعمیرات خودسرانه ممکن است باعث ایجاد هزینه‌ های اضافی تعمیرات شود. بنابراین مطمئن ‌ترین راه، مشورت و کمک خواستن از متخصصان تعمیرات تلویزیون سامسونگ است. خدماتی که در مراکز تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ ارائه می شوند، دارای بالاترین کیفیت هستند و با هزینه ای مناسب‌ دستگاه را تعمیر خواهند کرد.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش