علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ

علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال ای دی سامسونگ

بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال ای دی سامسونگ؛ مشکلی جدی اما قابل حل

آیا تا به حال این مشکل برای شما هم ایجاد شده که تلویزیون سامسونگتان در زمان پخش تصاویر، رنگ‌ها را به درستی نمایش ندهد؟ به عنوان مثال قرمز یا سبز باشد و یا نقطه‌ای به صورت کامل سیاه شده باشد. تمامی این مشکلات، حالت‌های مختلف بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال ای دی سامسونگ هستند. وقوع چنین خرابی به صورت معمول هم در تلویزیون‌های قدیمی و هم تلویزیون‌های جدید به وجود می‎‌آید و می‌تواند برای کاربران، بسیار اذیت‌کننده باشد.

اصولا عوامل زیادی می‌توانند در بروز این مشکل تاثیرگذار باشند. چگونگی مراقبت از دستگاه، یکی از پارامترهای تعیین‌کننده در طول عمر دستگاه و بازدهی آن به شمار می‌آید. برای تشخیص قاطی شدن رنگ در تلویزیون ال ای دی سامسونگ، نیاز به حضور کارشناس مجرب در زمینه تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ  است.

با عمده دلایل بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ آشنا شوید

با عمده دلایل بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال ای دی سامسونگ آشنا شوید

قاطی شدن رنگ در تلویزیون ال ای دی سامسونگ، دلایل مختلفی دارد که پیش از انجام اقدامات لازم در این زمینه، باید آن‌ها را به درستی شناسایی کرد. در صورتی که بک لایت به درستی کار نکند، ممکن است تصاویر به صورت دو رنگ برای شما نمایش داده شود. یعنی نصف آن تیره و نصف دیگر روشن باشد. در ادامه با دلایل اصلی بروز این مشکل رایج بیشتر آشنا می‌شویم.

سبز شدن تصاویر؛ از حالت‌های بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال ای دی سامسونگ

سبز شدن تصاویر یکی از مشکلات رایج در زمینه قاطی شدن رنگ‌های تلویزیون در سامسونگ است. به بیانی دیگر در این حالت رگه‌های سبز رنگی بر روی تصاویر دیده می‌شود که می‌تواند نگرانی کاربران را به همراه داشته باشد. در صورتی که به پنل دستگاه ضربه وارد شده باشد، یا ضربه‌ای به پشت تلویزیون خورده باشد، احتمال بروز این مشکل افزایش پیدا می‌کند. لازم به ذکر است که یکی دیگر از دلایل مشاهده چنین حالتی، مشکل گرفتگی آهنربای جلوی نمایشگر است.

گرفتن آهنربا، از مهم‌ترین عواملی است که سبب قاطی شدن رنگ در تلویزیون ال ای دی سامسونگ می‌شود. برخی مواقع نیز این احتمال وجود دارد که تصویر رنگین‌کمانی بشود و رنگ‌های مختلفی را بر روی نمایشگر ببینید. برای حل این مشکل به شما توصیه می‌کنیم ابتدا پنل را بررسی کنید و در صورت نیاز، آن را سریعا تعویض نمایید.

قرمز شدن تصویر و بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال ای دی سامسونگ

از دیگر مواردی که ممکن است که سبب بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال ای دی سامسونگ بشود، روشن بودن دائمی پیکسل است. روشن بودن دائمی پیکسل باعث قرمز رنگ شدن تصاویر می‌شود. در چنین حالتی، نقاطی قرمز رنگ را می‌توانید در تصاویر مشاهده کنید. همچنین در شرایطی که ترانزیستورها برق کافی دریافت نکنند، نور از لایه RGB عبور کرده و پیکسل قرمز می‌شود. برای حل این مشکل، پیکسل‌هایی که دچار نقص فنی شده‌اند را گرم می‌کنند تا مشکل رنگ آن برطرف شود.

تصاویر آبی می‌شود

یکی از حالت‌های مهم بهم ریختگی رنگ در تلویزیون ال ای دی سامسونگ که نیاز به بررسی کامل دارد، آبی شدن تصاویر است. در این جا هم سوختگی پیکسل‌ها نقش مهمی دارند. آبی شدن تصاویر در تلویزیون‌ها، با بررسی و عیب‌یابی دقیق دستگاه توسط کارشناسان، قابل حل شدن است. موارد مهم دیگری نیز وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توانیم به خرابی پنل اشاره کنیم.

در ادامه سایر دلایل آبی شدن و قاطی شدن رنگ در تلویزیون ال ای دی سامسونگ را با هم مرور می‌کنیم:

  • نقص فنی پنل دستگاه می‌تواند نقش موثری در تغییر رنگ تصاویر نمایشگر داشته باشد
  • وارد شدن هر نوع ضربه به تلویزیون، می‌تواند سبب ایجاد اختلال در عملکرد نمایشگر و در نتیجه بروز آسیب در تلویزیون شما شود
  • مغناطیسی شدن از دیگر عوامل تاثیرگذاری است که به مرور زمان می‌تواند آسیب‌های جدی را به تلویزیون وارد کند. این موضوع صرفا در شرایط نزدیکی آهنربا به تلویزیون اتفاق نمی‌افتد. در واقع وجود هرگونه میدان مغناطیسی می‌تواند سبب بروز این مشکل شود

سیاه شدن رنگ و ارتباط آن با بهم ریختگی رنگ تلویزیون در ال ای دی سامسونگ

یکی دیگر از حالت‌های بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال ای دی سامسونگ، سیاه شدن نمایشگر است. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که در صورتی که عیب‌یابی و مراحل تعمیر این مشکل به درستی انجام نشود، نیاز به صرف هزینه‌های سنگین برای رفع عیب و تعمیر این مشکل وجود خواهد داشت. از سویی دیگر عدم توجه به این مشکل، می‌تواند سبب افزایش هاله سیاه رنگ در تلویزیون و در نتیجه افزایش بیشتر تعمیرات آن بشود.

از عمده دلایل بروز این مشکل می‌توانیم به موارد مهم زیر اشاره کنیم:

  • ابتدا بهتر است مطمئن شوید که پیکسل‌های تلویزیون دچار سوختگی نشده‌اند
  • در صورت وجود این مشکل، ریشه‌یابی اساسی علت سوختن پیکسل نکته بسیار مهمی است. انجام مراحل تعمیراتی در این زمینه صرفا باید توسط تعمیرکاران مجرب انجام شود
  • خرابی پنل رنگی تلویزیون از دیگر دلایل بسیار مهم و متداول در ایجاد تیرگی و قاطی شدن رنگ در تلویزیون ال ای دی سامسونگ به شمار می‌آید
  • قرار گرفتن تلویزیون در مجاورت گرما برای مدت زمان طولانی
  • استفاده مداوم و روشن بودن بدون وقفه دستگاه
  • وارد شدن ضربه به ناحیه خاصی از نمایشگر که می‌تواند سبب ایجاد لکه‌های سیاه رنگ کوچک و یا بزرگ بشود

چگونه از روش‌های عیب‌یابی برای مشکل بهم ریختگی رنگ استفاده کنیم

در صورتی که علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون ‌ال ای دی سامسونگ به دلیل خرابی پنل دستگاه باشد، باید سریعا نسبت به تعویض و تعمیر آن اقدام کنید. باید به این نکته توجه کنید که در بسیاری از موارد، امکان تعمیر پنل دستگاه وجود نخواهد داشت.

بعد از عیب‌یابی تلویزیون و تشخیص خرابی بک لایت که به خاطر روشن ماندن طولانی دستگاه رخ می‌دهد، کارشناسان نسبت به ترمیم این قطعه اقدام می‌کنند. موضوع سوختگی پیکسل‌ها از جمله مشکلات متداول در قاطی شدن رنگ تلویزیون ال ای دی سامسونگ به شمار می‌آید که با اصلاح پیکسل یا تعویض آن امکان‌پذیر است. مشکل تیره یا روشن بودن تصاویر که به علت خرابی بک لایت به‌وجود می‌آید، با ترمیم این قطعه به سادگی برطرف خواهد شد. در این صورت شما دیگر نیازی به تعویض پنل نخواهید داشت.

بهم ریختگی رنگ تلویزیون سامسونگ؛ مشکلی نیازمند دانش فنی بالا

بهم ریختگی رنگ تلویزیون سامسونگ؛ مشکلی نیازمند دانش فنی بالا

 بهم ریختگی رنگ، یکی از مشکلات متداولی است که می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد و امکان ادامه استفاده از تلویزیون را از شما سلب کند. اما باید دقت داشته باشید که چنین مشکلانی در بسیاری از موارد قابل حل هستند. بنابراین قبل از افزایش مشکلات فنی و صرف هزینه‌های زیاد برای تعمیرات آن‌ها بهتر است به نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان مراجعه کنید.

تیم مجرب تعمیرکاران نمایندگی سامسونگ ابتدا دستگاه را به لحاظ کلی بررسی و عیب‌یابی می‌کنند تا بتوانند اجزای آسیب‌دیده را شناسایی کنند. در مرحله بعد با توجه به قطعات آسیب‌دیده، نوع و شدت خرابی، یک روش مناسب برای ترمیم این قطعات پیدا می‌شود.

قطعه‌ای مانند پنل در صورت شکستگی و یا آبخوردگی، باید تعویض شود. در ادامه روند وارسی، قطعاتی مانند مین برد، پاور، برد تی کان، آمپلی فایر، تیونر و سایر قطعات به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌گیرند و در صورت نیاز، ترمیم و یا تعویض می‌شوند. نمایندگی‌های مجاز برند سامسونگ در سراسر کشور به جهت رفاه حال کاربران، خدمات تعمیر بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال ای دی سامسونگ را در منزل هم ارائه می‌کنند.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش