خوانده نشدن فلش در ال ای دی سامسونگ

علت خوانده نشدن فلش در تلویزیون ال ای دی سامسونگ

علت خوانده نشدن فلش در تلویزیون ال ای دی  سامسونگ

تمامی تلویزیون های مدرن مجهز به پورت USB برای اتصال سریع انواع دستگاه های ذخیره سازی هستند. دیگر برای تماشای فیلم یا عکس در تلویزیون نیازی به اتصال لپ تاپ یا پخش کننده DVD ندارید . اما اغلب اتفاق می افتد که تلویزیون درایو فلش شما را نمی بیند. در شرایط خوانده نشدن فلش در تلویزیون ال ای دی  سامسونگ چه باید کرد؟

ابتدا باید دستورالعمل های عملیاتی را مطالعه کنید. اگر در دسترس ندارید، آن را در وب سایت رسمی سازنده دستگاه جستجو کنید. اگر با مطالعه دستورالعمل ها مشکل شما حل نشد، باید به دنبال راه های دیگری برای حل این موضوع باشید. اگر در هر صورت نتوانستید علت را جستجو کنید از راه های ارتباطی که در همین صفحه معرفی شده است با پشتیبان سامسونگ تماس بگیرید.

مشکلات اصلی مشاهده محتویات درایوهای فلش در تلویزیون

در ادامه ما فهرستی از مشکلات اصلی خوانده نشدن فلش در تلویزیون ای ای دی سامسونگ را بررسی می کنیم:

  • یک ویروس روی خود فلش وجود دارد. در این مورد، فقط باید درایو فلش را فرمت کنید.
  • کانکتور فلش درایو تلویزیون آسیب دیده است و در این صورت فقط شما تلویزیون را باید به یک مرکز خدمات تلویزیون ببرید.
  • درایو خراب است. سعی کنید عملکرد فلش درایو رایانه خود را بررسی کنید. اگر روی رایانه شخصی کار نکند، قطعاً همان نتیجه را در تلویزیون خواهد داشت.
  • ممکن است تلویزیون فایل های موجود در پوشه را از درایو فلش نخواند. در اینجا مشکل با انتقال فایل مورد نیاز برای مشاهده از پوشه به روت درایو فلش حل می شود.

تلویزیون سامسونگ دیگر فلش مموری را نمی بیند

مواردی پیش آمده که مثلا در حین تماشای فیلم یا عکس، تلویزیون خطا می دهد و پخش فایل ها را متوقف می کند. آسیب در فایل های حافظه فلش درایو می تواند از دلایل خوانده نشدن فلش در تلویزیون ال ای دی  سامسونگ باشد.

راه حل این مشکل فرمت کردن فلش است. قبل از اینکه حافظه فلش درایو را فرمت کنید، باید فایل ها را در رایانه خود ذخیره کنید و تنها پس از آن این عملیات را انجام دهید. گاهی اوقات این مشکل تنها با حذف بخشی از داده ها از دستگاه ذخیره سازی قابل حل است.

تداخل درایو فلش با تلویزیون سامسونگ

فرمت درایو فلش ممکن است برای تلویزیون شما مناسب نباشد. برای اطلاع از فرمت درایو فلش، آن را به رایانه خود وصل کرده و به ویژگی های آن نگاه کنید. به طور معمول، درایوهای قدیمی به عنوان FAT32 فرمت می شوند، در حالی که درایوهای جدید به عنوان NTFS فرمت می شوند. اگر فلش مموری جدید است و تلویزیون شما آن را نمی خواند، باید آن را با فرمت FAT32 فرمت کنید.

یکی دیگر از دلایل تضاد ممکن است مقدار زیاد حافظه درایو فلش باشد. همه تلویزیون‌ها محدودیت‌هایی برای حداکثر حجم رسانه متصل به خود دارند. یعنی اگر تلویزیون شما حداکثر ظرفیت 16 گیگابایت را داشته باشد، دیگر فلشی با حافظه 32 گیگابایتی را نخواهد دید. برای اطلاع از این حجم مجاز به دستورالعمل تلویزیون  خود مراجعه کنید.

کانکتور USB سرویس

کانکتورهای USB سرویس منحصراً برای به روز رسانی نرم افزار یا تعمیر تلویزیون شما استفاده می شوند. اشتباه گرفتن کانکتور سرویس با کانکتور فلش معمولی بسیار آسان است. با دقت نگاه کنید، اگر “تنها سرویس” در کنار کانکتور USB وجود دارد، این یک کانکتور سرویس است، به این معنی که تلویزیون درایو فلش شما را نمی بیند. به دنبال کانکتور دیگری بگردید. اگر هیچ کدام وجود نداشته باشد، نمی توانید مطالب را از تلویزیون مشاهده کنید. اما در مرکز خدمات ، تلویزیون شما را دوباره فلش می کنند تا کانکتور USB سرویس تبدیل به یک کانکتور معمولی برای رسانه  شما شود. در اینصورت حتما  با متخصصان تماس بگیرید، زیرا در بدترین حالت مجبور خواهید بود یک تلویزیون جدید بخرید.

 

تلویزیون درایو فلش را می بیند، اما فایل های روی آن را نمی خواند

در این مورد، ممکن است چندین دلیل نیز وجود داشته باشد:

فرمت فایل

فرمت فایل بسیار مهم است. شاید دقیقاً به دلیل پسوند فایل (فرمت) باشد که تلویزیون شما ممکن است آنها را از فلش نخواند. MPEG-1-4، AVC، MP3، AAC، WMA و JPEG آن دسته از فرمت هایی هستند که به طور معمول، تقریباً در همه مدل های تلویزیون بدون مشکل تولید می شوند.

به طور معمول، تلویزیون‌ها در پخش کدک‌های کمیاب (هم صوتی و هم تصویری) که برای ضبط مطالب استفاده می‌شوند، مشکل دارند. اغلب، برای کاهش حجم یک فایل هنگام فشرده‌سازی ویدیو، از کدک‌های بسیار سنگین استفاده می‌شود، و اگرچه کیفیت تصویر خروجی خوبی را ارائه می‌دهند، اما فقط یک کامپیوتر می‌تواند آن را مدیریت کند. تلویزیون قادر به انجام این کار نخواهد بود.

این قطعاً یک امتیاز منفی است، زیرا فیلم های با کیفیت HD معمولاً در این فرمت ضبط می شوند. اما ناراحت نباشید اگر چنین شرایطی پیش آمد، می توانید لپ تاپ خود را از طریق HDMI متصل کنید و از یک فیلم HD بر روی یک صفحه تلویزیون بزرگ لذت ببرید. همچنین اغلب هنگام تلاش برای پخش فایل‌های با فرمت Avi با کدک‌های صدای کمیاب، مشکلاتی ایجاد می‌شود که منجر به نمایش ویدیو بدون صدا می‌شود.

در اینجا فقط یک توصیه وجود دارد که مشخص کنید چه نوع کدک هایی روی تلویزیون شما کار می کنند و فیلم ها را فقط با آنها دانلود کنید. اگر واقعاً نیاز دارید که مطالب ویدیویی را در تلویزیون تماشا کنید، اما در قالب اشتباه است، باید دوباره رمزگذاری شود. در صورتی که علت خوانده نشدن فلش در تلویزیون ال ای دی  سامسونگ موارد فوق است بهتر است با سرویس دهنده تلویزیون سامسونگ ارتباط برقرار کنید.

خلاصه دلایل خوانده نشدن فلش در تلویزیون ال ای دی  سامسونگ

در ادامه خلاصه دلایل خوانده نشدن فلش در تلویزیون ال ای دی  سامسونگ ارائه می شود:

  • در اغلب موارد، تلویزیون فلش درایو را نمی بیند نه به دلیل خرابی خود تلویزیون، بلکه به دلیل خود فلش ، ویروس هایی که از رایانه به کارت فلش رسیده اند یا فایل های بارگذاری شده در حافظه آن.
  • در برخی موارد، فقط لازم است حافظه فلش را فرمت کنید.
  • مشکل ممکن است در محدود کردن حداکثر حجم رسانه متصل به تلویزیون باشد.
  • تلویزیون شما کانکتور USB برای اتصال درایو فلش ندارد. فلاش کردن تلویزیون می تواند این مشکل را حل کند. اما شایان ذکر است که شما نباید این عملیات را خودتان انجام دهید. بلکه باید توسط یک متخصص در یک مرکز خدمات انجام شود. از این گذشته، سهل انگاری می تواند به تلویزیون شما آسیب برساند.
  • بسیاری از مدل های تلویزیون فایل هایی را که نام آنها به زبان دیگری  نوشته شده است را نمی بینند یا نمی توانند پخش کنند. نام ها را از آن زبان  به انگلیسی تغییر دهید، این ممکن است کمک کند.
  • نباید احتمال خرابی کانکتور USB را در خود تلویزیون رد کنید.

هزینه خوانده نشدن فلش در تلویزیون ال ای دی سامسونگ

هزینه خوانده نشدن فلش در تلویزیون ال ای دی سامسونگ توسط اتحادیه مشخص می شود. این مشکل اغلب براحتی با تعویض فلش و تعمیر کانکتور USB تلویزیون ال ای دی سامسونگ حل می شود. در صورتی که نتوانستید این مشکل را برطرف کنید با مجموعه پشتیبان سامسونگ ارتباط برقرار کنید. ما نمایندگی تعمیرات سامسونگ در تهران هستیم و به کلیه مناطق در تهران در 24 ساعت شبانه روز خدمت رسانی می کنیم. برای ارتباط با ما فقط کافی است با شماره هایی که در قسمت تماس با ما اشاره شده است ارتباط برقرار کنید.

مرکز تعمیرات تلویزیون سامسونگ در تهران

مرکز تعمیرات تلویزیون سامسونگ در تهران

در نمایندگی تعمیرات سامسونگ پشتیبان کلیه خدمات تعمیر تلویزیون سامسونگ و سایر لوازم خانگی این برند انجام می شود. شما می توانید با مجموعه ما ارتباط برقرار کنید.  با توجه به اینکه ما در کلیه نقاط تهران دارای نمایندگی هستیم سرویس دهنده در سریع ترین زمان ممکن خود را به شما می رساند. همچنین شما می توانید دستگاه را برای ما ارسال کنید تا ما در مرکز تعمیرات تلویزیون سامسونگ مشکل را تشخیص و خرابی آن را برطرف کنیم.

جمع بندی

در این مقاله به علت خوانده نشدن فلش در تلویزیون ال ای دی سامسونگ پرداخته شد. این توصیه ها ممکن است به شما در حل این مشکل کمک کند. اما اگر همه اینها ناکافی نبود، ممکن است به این معنی باشد که نوعی خرابی رخ داده است و ارزش دارد که تلویزیون را به مرکز تعمیرات سامسونگ در تهران ببرید  تا آن را تعمیر کنید.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش