علت کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ

علت کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ

وقتی جاروبرقی سامسونگ از نفس می‌افتد

جاروهای برقی سامسونگ چند سالی است که با کیفیت و قدرت بالای خود به تمیز کردن خانه‌های مردم در سراسر دنیا کمک می‌کنند. اگر شما هم از مصرف کنندگان جاروهای برقی این برند کره‌ای باشید، قطعا تصور خرابی دستگاه تمیز کاری به شیوه سنتی عذابتان خواهد داد. اما متاسفانه برخی از دارندگان این دستگاه، از کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ خود گلایه‌مند هستند. این مشکل در جاروهای برقی شرکت سامسونگ به دلایل مختلفی رخ می‌دهد که در ادامه این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

بررسی علت‌های ضعیف شدن مکش جاروبرقی سامسونگ

زمانی که حس می‌کنید قدرت مکش جاروبرقی سامسونگتان کم شده، باید به سراغ چند قسمت مهم در دستگاه بروید. خوشبختانه تعداد زیادی از دلایل ضعیف شدن قدرت مکش جاروبرقی کم هزینه بوده و توسط کاربران ساده قابل حل است. همچنین کم شدن قدرت مکش به چند قسمت مربوط می‌شود که عبارتند از:

  • خرطومی، لوله‌ها و سری‌ها
  • موتور و پروانه فن
  • کیسه و فیلترها

همانطور که در لیست بالا مشاهده می‌کنید، همیشه حل مشکل کم شدن مکش جاروبرقی بوش ساده و کم هزینه نیست. به عنوان مثال زمانی که موتور جاروبرقی خراب می‌شود، هزینه زیادی روی دوش مصرف کننده می‌گذارد. به همین دلیل در هنگامی که حس می‌کنید مشکل جاروبرقی شما جدی است، کار را به یک تعمیرکار حرفه‌ای جاروبرقی سامسونگ بسپارید.

بررسی موتور و قطعات جانبی آن

بررسی موتور و قطعات جانبی آن

بدون شک موتور جاروبرقی اصلی‌ترین عاملی است که روی قدرت مکش تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل زمانی که قدرت مکش به طور ناگهانی کاهش می‌یابد، باید در قدم اول موتور مورد بررسی قرار بگیرد. همچنین بخش‌های مختلفی از موتور روی مکش جاروبرقی سامسونگ تاثیر می‌گذارند. در ادامه این بخش از مطلب قصد داریم انواع خرابی‌های موتور و کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ را مورد بررسی قرار دهیم.

شکستن پروانه و کالکتور

در موتور جاروبرقی سامسونگ شما یک پروانه وجود دارد که به کمک شفت اصلی می‌چرخد. در واقع مکش در لوله خرطومی به کمک همین پروانه ایجاد شده و زباله‌ها جمع‌آوری می‌شوند. بدیهی است زمانی که این پروانه به هر طریقی آسیب ببیند، قدرت مکش تغییر خواهد کرد. در موارد زیادی با سرویس پروانه مشکل برطرف خواهد شد. اما هنگام شکستن پروانه یا مشکل در شفت اصلی موتور پروانه باید با نمونه اصلی تعویض شود که نیاز به دانش فنی بالایی دارد.

نیم سوز شدن سیم پیچ

موتور جاروبرقی سامسونگ شما الکترونیکی است و سیم پیچ دارد. نیم سوز شدن سیم پیچ یکی از رایج‌ترین اتفاقاتی است که در این نوع موتورها رخ می‌دهد. با نیم سوز شدن سیم پیچ دور موتور کاهش یافته و توان آن کاهش چشمگیری پیدا می‌کند.

اگر سایر قسمت‌های موتور جاروبرقی شما سالم باشد، با تعویض سیم پیچ می‌توان جان دوباره‌ای به آن داد. اما تعویض سیم پیچ کار ساده‌ای نیست و نیاز به ابزار و مهارت بالایی دارد. همچنین در صورتی که سیم پیچ تعمیر نشود، باید به فکر خرید موتور جدید برای جاروبرقی بوش خود باشید.

مشکل در قطعات مکانیکی مثل بلبرینگ‌ها

گاهی مواقع کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ با صداهای ناهنجاری همراه است. به عنوان مثال زمانی که موتور را روشن می‌کنید، صدای ناهنجاری هنگام شروع و پایان کار می‌شنوید. در چنین شرایطی یکی از قطعات مکانیکی موتور آسیب دیده و باید تعویض شود.

به طور کلی الکتروموتور جاروبرقی به جز شفت اصلی و بلبرینگ‌ها قطعه مکانیکی دیگری ندارد. همچنین این قطعات به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا به سادگی قابل تعویض باشند. به همین دلیل تعمیرکاران حرفه‌ای با تعویض آن‌ها دیگر شما را خرید موتور جدید بی‌نیاز کنند. پس در صورتی که مشکل مکش به موتور مربوط می‌شود، از تعمیرکاران مجرب کمک بخواهید.

لوله تلسکوپی و خرطومی

لوله تلسکوپی و خرطومی

شاید تصور کنید که کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ شما فقط به موتور مربوط است و نیاز به تعمیرکار متخصص دارد. اما همیشه این مشکل همینقدر جدی نیست و توسط شما نیز به سادگی حل می‌شود. در این بخش از مطلب خواهید دید که مشکل کاهش قدرت مکش در موارد بسیار زیادی به قطعات ساده‌ای مانند تلسکوپی و لوله خرطومی مربوط می‌شود. همچنین این قطعات را می‌توانید به راحتی تعمیر کنید یا با نمونه اصلی تعویض نمایید.

پارگی لوله خرطومی

زمانی که لوله خرطومی جاروبرقی سامسونگ شما پاره می‌شود، قطعا قدرت مکش کاهش چشمگیری پیدا خواهد کرد. به همین دلیل باید پارگی موجود روی لوله را از بین ببرید. در صورتی که پارگی به اتصالات سر خرطومی نزدیک است، لوله را از همان قسمت آسیب دیده ببرید و دوباره در محل اتصالات آب‌‌بندی نمایید. اما هنگامی که پارگی در میانه‌های لوله قرار دارد، باید به فکر خرید خرطومی جدید باشید.

نشتی هوا در اتصالات لوله‌ها

توجه کنید که اتصالات پلاستیکی خرطومی در محل اتصال به بدنه و لوله تلسکوپی نباید نشتی هوا داشته باشد. همچنین هنگامی که هوا در این قسمت‌ها فرار کند، قطعا مشکل ضعیف شدن مکش جاروبرقی سامسونگ را خواهید داشت. به همین دلیل این بخش‌ها را به خوبی بررسی کرده و در صورت مشاهده فرار هوا به فکر خرید اتصالات جدید باشید.

ترک یا شکستگی در سری جاروبرقی سامسونگ

همیشه در سری‌های جاروبرقی سامسونگ شما شیارهایی وجود دارند که اندکی به گردش هوا کمک کنند و نگذارند فشار زیادی به موتور وارد شود. اما گاهی مواقع ایجاد شکستگی یا ترک روی سری‌ها راه فرار هوا را از حد استاندارد افزایش داده و روی مکش تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل اگر با قدرت مکش مشکل دارید، سری‌ها را بررسی کرده و در صورت مشاهده هرگونه شکستگی یا ترک آن‌ها را تعویض نمایید.

پر شدن کیسه جاروبرقی

بدون شک تعویض کیسه جاروبرقی در زمان مناسب شما را از مشکل کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ خلاص خواهد کرد. البته تعویض کیسه جاروبرقی نیاز به رعایت چند نکته ساده دارد که در ادامه این بخش به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

تعویض اصولی کیسه جاروبرقی

زمانی که 75 درصد از ظرفیت کیسه زباله پر شد، باید نسبت به تعویض آن اقدام نمایید. همچنین اگر کیسه زباله جاروبرقی سامسونگ شما دائمی است، باید در هر بار تعویض آن را به طور کامل با مواد شوینده مناسب بشویید. همچنین هنگامی که کیسه را در مخزن جاروبرقی جا می‌زنید، ورودی لوله خرطومی باید دقیقا در حفره کیسه قرار بگیرد. در غیر این صورت قدرت مکش کم شده و زباله‌ها وارد مخزن دستگاه می‌شوند. ناگفته نماند که هنگام استفاده از کیسه‌های یکبار مصرف باید به نصب درست و اصالت آن‌ها توجه کرد.

گرفتگی فیلترها

فیلترها نیز می‌توانند مشکل کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ را برای مصرف کننده رقم بزنند. به همین دلیل اگر قصد دارید که از جاروبرقی خود به خوبی مراقبت کنید، باید فیلترها را در زمان مناسب و به طور کاملا اصولی تعویض نمایید.

باید و نبایدهای تعویض و شست و شوی فیلتر جاروبرقی

متاسفانه عده زیادی فیلترهای جاروبرقی سامسونگ خود را شست و شو می‌دهد. در مواردی که فیلتر دائمی است، انجام این کار هیچ منعی نخواهد داشت. اما با شست و شو فیلتر قدرت تصفیه هوا را مثل روز اول ندارد و ذرات مختلف به مرور وارد دستگاه یا حتی سیستم تنفسی انسان می‌شوند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که فیلترها را در زمان مناسب با نمونه جدید و اصلی تعویض نمایید. با انجام این کار علاوه بر حفظ سلامتی خود، فشار کاری را از روی موتور جاروبرقی بر می‌دارید.

بازگرداندن قدرت مکش ضعیف شده با خیال راحت

بازگرداندن قدرت مکش با خیال راحت

تعویض کیسه، فیلترها و لوله‌های جاروبرقی سامسونگ کار چندان سختی نیست. اما زمانی که کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ شما به قطعاتی مثل موتور مربوط می‌شود، انجام تعمیرات و تعویض قطعه حتما سخت‌تر خواهد شد. به همین دلیل این مشکل را به تعمیرکاران حرفه‌ای در زمینه تعمیر جاروبرقی سامسونگ بسپارید تا با صرف وقت و هزینه کمتر جاروبرقی شما نفسی تازه کند.

5/5 - (1 امتیاز)

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش