ارورهای lc و le ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت ارورهای lc و le ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارورهای رایج در ماشین ظرفشویی سامسونگ را بشناسید

شرکت سامسونگ یکی از شرکت‌های برتر دنیا در زمینه تولید وسایل خانگی مدرن مثل ماشین ظرفشویی است. این شرکت ماشین‌های ظرفشویی خود را به صورتی تولید می‌کند که در صورت بروز مشکل می‌تواند با نشان دادن یک کد مشکل خود را به شما نشان دهد. این ویژگی به دارندگان ماشین ظرفشویی سامسونگ کمک می‌کند تا به محض بروز مشکل، سریعا آن را حل کنند. از جمله خطاهایی که کاربران ماشین ظرفشویی سامسونگ با آن مواجه می‌شوند، می‌توان به ارور lc و le اشاره کرد. در ادامه این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان با ارورهای lc و le ماشین ظرفشویی سامسونگ و روش رفع آن‌ها آشنا خواهیم شد.

بررسی ارورهای lc و le ماشین ظرفشویی سامسونگ

بررسی ارورهای lc و le ماشین ظرفشویی سامسونگ

روزانه ارورهایی ممکن است بر روی ماشین‌‌های ظرفشویی سامسونگ خود مشاهده کنید، که دلایل مختلفی دارند. از جمله این ارورها، ارورهای lc و le هستند. این ارورها انواع دیگری نیز دارند. برای مثال ارورهای دیگر شامل کدهایی مانند 1E، 7E، AP، PC و سایر کدها که نشان‌دهنده ایراد در بخشی از ماشین ظرفشویی هستند. در ادامه این بخش قصد داریم به بررسی این ارورها بپردازیم و این که در موقع دیدن آن‌ها چه بخش‌هایی از ماشین ظرفشویی سامسونگ را باید بررسی کنیم.

ارور lc و le ماشین ظرفشویی سامسونگ به عنوان خطای نشتی دستگاه شناخته می‌شوند. این ارور که در مدل‌های قدیمی ماشین ظرفشویی سامسونگ به کد E9 نشان داده می‌شد، نشان ‌دهنده وجود نشتی در مخزن لباسشویی است. به احتمال زیاد ارور lc گواه این است که آب داخل ماشین ظرفشویی با نشتی بر روی سینی زیر این وسیله ریخته است. با توجه به سیستم خودکار ماشین‌های لباسشویی سامسونگ ارورهایی مانند lc به طور اتوماتیک تشخیص داده می‌شوند و از کار کردن باز می‌ایستند.

یکی از قابلیت‌های پیشرفته ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ به نام Aqua stop باعث می‌شود، به محضی که ماشین ظرفشویی را روشن کنید، این سیستم کد ارور را به شما نشان دهد. البته گاهی نیز ممکن است، چندین دقیقه طول بکشد تا آب بر روی سینی زیر ماشین ظرفشویی بریزد و ماشین ظرفشویی استپ کند. برخی از مدل‌های سامسونگی که صفحه نمایشگر ندارند با چراغ چشمک‌زن سعی دارند، ایراد را نشان دارندگان دهند. در صورتی که ماشین ظرفشویی سامسونگ شما صفحه نمایشگر ندارد، می‌توانید با کمک یک کارشناس از چراغ چشمک‌زن دستگاه خود متوجه ایراد شوید.

ارور le یا lc یا E9؟!

همانطور که گفته شد ارورهای le یا lc یا E9 همه نشان‌دهنده یک ایراد در ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ هستند. با این حال ارور E9 را می‌توانید در مدل‌های قدیمی ماشین ظرفشویی سامسونگ مشاهده کنید. این ارور می‌تواند در ماشین‌های ظرفشویی دیگر نشان‌دهنده ایراد متفاوتی باشد. لازم به ذکر است که کد E9 در ماشین‌های ظرفشویی امروز نشان‌دهنده وجود آب کم در ماشین ظرفشویی است که راه حل آسانی دارد. برای حل این ارور در ماشین‌های ظرفشویی امروزی سامسونگ، باید یک بار ماشین ظرفشویی را خالی کنید و سپس برای مصرف دوباره به مقدار مناسب شونده اضافه کنید و مشکل شما رفع می‌شود.

نحوه بر طرف کردن ارورهای lc و le ماشین ظرفشویی سامسونگ

نحوه بر طرف کردن ارورهای lc و le ماشین ظرفشویی سامسونگ

اکنون که با ارورهای lc و le سامسونگ آشنا شدیم، نوبت به بررسی قطعات لازم برای تشخیص دادن مشکل بپردازیم. در ابتدا باید به سراغ یکی از راه‌ حل‌های همیشگی برای تمامی وسیله‌های الکترونیکی برویم و آن هم خاموش روشن کردن دستگاه است. بله بسیاری از ارورهای ماشین ظرفشویی lc و le را می‌توانید با خاموش کردن ماشین ظرفشویی و از برق کشیدن آن به مدت 5 تا 10 دقیقه درست کنید.

خاموش روشن کردن دستگاه ممکن است باعث رفع مشکل شما نشود، بنابراین بیاید به سراغ راه‌ حل‌های دیگر و بررسی قطعات لازم برویم. برخی دیگر از دلایل نشان دادن کد le به شرح زیر هستند:

  • شلنگ‌های شستشوی ماشین ظرفشویی خود را بررسی کنید
  • شلنگ هوا قطع شده است و آب در مرحله خشک شدن نشت می‌کند
  • مخزن‌ ماشین ظرفشویی سامسونگ در نزدیکی پیچ‌های ترانزیت آسیب دیده‌اند
  • با استفاده از مواد شوینده زیاد، کف نامناسبی ایجاد می‌شود و به همین دلیل سبب نشتی در ماشین ظرفشویی می‌شود
  • شلنگ میان دسپنسر و وان به درستی وصل نشده است
  • درپوش فیلتر تخلیه آب به درستی وصل نشده است
  • شلنگ تخلیه آب نشتی دارد
  • واشرهای ماشین ظرفشویی آسیب دیده‌اند
  • دیافراگم ماشین ظرفشویی سامسونگ در موقعیت معکوس قرار داده شده است و چیزی مسیر آن را مسدود کرده است
  • پیچ و مهره‌هایی که مخزن و پنل جلویی ماشین ظرفشویی را به یکدیگر متصل کرده است، به درستی وصل نشده‌اند

نحوه درست کردن ارور e1 با بررسی شلنگ‌های آب

از عمده‌ترین دلایلی که ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ ارور le یا lc را نشان می‌دهند، نشتی از شلنگ‌ها است. این دلیل ممکن است پس از چندین سال استفاده از این ماشین‌های ظرفشویی رخ دهد. برای رفع ارور le در ابتدا باید تمامی شلنگ‌های آب خود را بررسی کنید و سپس در صورت خراب بودن آن‌ها را جایگزین کنید. البته یک دلیل عمده دیگر برای افرادی که به تازگی اسباب‌کشی کرده‌اند، وجود دارد که آن هم خیس شدن سنسور می‌باشد. در صورتی که تازه اسباب‌کشی کرده‌اید، می‌توانید سنسور آب ماشین ظرفشویی خود را خشک کنید. بنابراین حتما این دو مورد را به محض دیدن ارورهای lc و le بررسی کنید.

نحوه درست کردن ارور lc با بررسی شلنگ هوا

یکی دیگر از دلایلی که ارورهای lc و le ماشین ظرفشویی سامسونگ را مشاهده می‌کنید، قطع شده شلنگ هوای ماشین ظرفشویی است. این مشکل ممکن است به دلیل تکان خوردن یا استفاده نامناسب از ماشین ظرفشویی به وجود آمده باشد. بنابراین می‌توانید در صورت بروز مشکل نشتی شلنگ هوای ماشین ظرفشویی خود را بررسی کنید.

نحوه درست کردن ارور le با بررسی آسیب‌دیدگی مخزن آب

آسیب‌دیدگی مخزن آب از آن دسته موردهایی است که برای ماشین ظرفشویی‌های سامسونگ زیاد اتفاق نمی‌افتد. این ایراد ممکن است به خاطر استفاده طولانی مدت از ماشین‌های ظرفشویی به وجود آید و آب بر روی سینی زیر ماشین ظرفشویی بریزد. در این صورت شما ارور lc را دریافت می‌کنید و ماشین ظرفشویی از کار می‌ایستد. جهت درست کردن این مشکل باید حتما مخزن خود را تعویض کنید. در صورت درست نکردن آن ماشین ظرفشویی سامسونگ شما ممکن است با مشکلات جدی‌تری روبرو شود.

بررسی درپوش آب و پیچ‌های پنل جلویی ماشین ظرفشویی

در صورتی که ماشین ظرفشویی خود را برای مدت کوتاهی است که خریداری کرده‌اید و با ارور lc روبرو می‌شوید، به احتمال بسیار زیاد درپوش آب شما به درستی سر جای خود قرار نگرفته است. بنابراین همواره پیشنهاد می‌شود که در صورت خاموش شدن و دیدن ارور LC یا LE بر روی ماشین ظرفشویی سامسونگ خود درپوش آب را بررسی کنید. پنل‌های جلویی ماشین ظرفشویی نیز در صورت بسته نشدن مناسب، می‌تواند باعث نشتی آب در سینی زیر ماشین ظرفشویی شود. پیچ‌های این قسمت را تماما باز کنید و دوباره سر جای خود قرار دهید.

رفع ایرادهای رایج ماشین ظرفشویی سامسونگ

رفع ایرادهای رایج ماشین ظرفشویی سامسونگ

ایرادهای متعددی ممکن است برای ماشین ظرفشویی‌های سامسونگ به دلایل مختلف ایجاد شوند. با توجه به تکنولوژی به کار گرفته شده در این ماشین ظرفشویی‌ها شما می‌توانید به راحتی با خواندن یک کد متوجه مشکل ماشین ظرفشویی شوید. این کد که یکی از آن‌ها LC یا LE است نیاز به بررسی قطعات ماشین ظرفشویی دارد. برای مثال ارور LE به شما نشان می‌دهد که دستگاه شما دچار نشتی شده است و باید آن را رفع کنید. برای انجام این کار پیشنهاد می‎شود از تعمیرکاران مجرب در زمینه تعمیر ظرفشویی سامسونگ کمک بگیرید.

3.3/5 - (3 امتیاز)

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش